Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tüp Taktırmak İstiyorum Ama...

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18156
Tarih: 02 Mayıs 2024 Saat 20:53
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tüp Taktırmak İstiyorum Ama...
Mesajı Yazan: sukur
Konu: Tüp Taktırmak İstiyorum Ama...
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 17:04
Konuyu doğru yerde mi açıyorum bilmiyorum ama yanlışsa özür dilerim

98 106 m var 1.6 XS. BRC'ye gittim tüp taktırmakla ilgili bunlarda tek kablo var sıralı sistem olmaz falan dedi siz ne dersiniz? Taktıran var mı biraz bilgi rica ediyorum dostlar,

-------------
PUG 206 1.4 XR 2000 BORDO

Cevaplar:
Mesajı Yazan: turgay_87
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 18:18
benım bi arkadaşim takdırmışdı cokda az yakıyor 180 veya 190 kuruş diye soyluyordu ama duz bu siralı sistem deyılll

-------------
06_106 gti_06

506 684 06 06

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 18:21
ceceli ile irtibata geçç.. bu konunun tartışmasız tek kişisi.. ve kesinliklede pişman olmazsın ..

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 18:25

Konu ile direk olarak pek bir bilgim yok ama,
tup, genellikle mutfakta kullanilir. LPG kurulu aracinin bagajinda mutfak tupu ile aracini kullanan var mi, yok degil Ouch
Sizin araciniza taktirmak istediginiz sey LPG Gülme

Mesajı Yazan: woshborn
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 20:10

CeColi CeColi   ++++

-------------
Seni o kadar hayal ettim ki artık bir hayalsin…
Peugeot 207 2Tronıc 90 Hp 1.4 2010 Siyah BRC

Mesajı Yazan: serdar026
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 21:06
bendede 97 xs var fakat taktırmadım atiker yetkılı servis sıralı sıstem oldugunu soylemısti. Ama benım bıldıgım cecoli oldukca bılgılı  bu konularda bırde onu dınlemek ısterımGülme

-------------
106 XS
1997

Mesajı Yazan: goner
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 21:08
full depo 480 km yapıyorum
depoda 200tl doluyor
98 xs
aynı tadı tupde alamam
hep benzinli:))

-------------
15ınc bwa jant arıyorum 5516052468
106 xs 1998
bize her yer trabzon. . .

Mesajı Yazan: goner
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 21:08
tüp sonuçda güvenme bence

-------------
15ınc bwa jant arıyorum 5516052468
106 xs 1998
bize her yer trabzon. . .

Mesajı Yazan: mehmet eren
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 21:25
Orjinalini yazan: goner goner Yazdı:

tüp sonuçda güvenme bence

taktırmadıgın veya kullanmadıgın ıcın boyle dıyorsun

-------------
Peugeot 2001 Model 306 Platınum
Tüplü(Atiker)1.6 Motor 90 Beygir.127.000KM
5053747493

Sıfır al omur boyu kullan.

Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2011 Saat 21:59
nasıl sıralı sistem olmuyormuş anlamadım sen 2a ya gitsene bi Göz Kırpma

Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 13:37
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ceceli ile nasıl irtibata geçeceğimi de bi söylerseniz çok memnun olurum. 2a nedir? marka mı?

-------------

Mesajı Yazan: Engin Tepe
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 13:42
Orjinalini yazan: sukur sukur Yazdı:

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ceceli ile nasıl irtibata geçeceğimi de bi söylerseniz çok memnun olurum. 2a nedir? marka mı?
CEceli en iyi tüpcülerdendir. Dil Çıkarma

-------------
PEUGEOT PARTNER ADVENTURE 2.0 HDI 90bg 2008 SİYAH 100 km/6.5 Lt 0 5419 649 7 58
▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

Mesajı Yazan: taksicicocuk
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 13:43
üye kontrol panelinden özel mesaj yaz cecoli ye

-------------
2004 307 xt auto. 65000 km de orijinale

Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 14:29
Orada tek kablo dedıklerı full grup puskurtme olayıdır. Bende zaten puskurtme sıralaması tam sıralı olmayan makınelere brc yı tavsıye etmıyorum. Ayrıca son yıllarda brc de bıraz uckagıt yapılmaya baslandı. Dıkkat etmenızı onerırım

Aracına atıker fast taktırabılırsın. Istanbuldaysan gel yardımcı olayım Göz Kırpma

Mesajı Yazan: çetin
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 14:43
Bende cecoli üstadın  fikiriyle atiker taktırdım şu an 4x4 kullanım...benzinde 0.66 krş yakarken şimdi ş.içi 0.33 krş geçmiyor.aracımada iyi uyum sağladı.yani bizim araçlarımıza en iyi uyan atiker sistemi.ustan iyi ise sorun olmaz...

-------------
206 feline (2006)     1.4 otomatik+Atiker Safe Fast

Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 16:58
Orjinalini yazan: çetin çetin Yazdı:

Bende cecoli üstadın  fikiriyle atiker taktırdım şu an 4x4 kullanım...benzinde 0.66 krş yakarken şimdi ş.içi 0.33 krş geçmiyor.aracımada iyi uyum sağladı.yani bizim araçlarımıza en iyi uyan atiker sistemi.ustan iyi ise sorun olmaz...

senin araban şehir içi 33 kuruş mu yakıyor , pek anlamam ama fazla değilmi

Arkadaş Ceceli yazmış koptum , cem abinin gücüne gitmesinGülme

Cem abinin bi sözü vardır

sistemi markasından önce kendine iyi bir usta bul
                                                     CeCoLi

Mesajı Yazan: çetin
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 17:21

Valla kardeş otomatikler fazla yakar diyorlar ama.ben anlamadım.ne yapmak gerekiyor fazla ise Confused

-------------
206 feline (2006)     1.4 otomatik+Atiker Safe Fast

Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 17:39
bence fazla 1.4 makina ama senin sen bi cem abiye sorsana 

Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2011 Saat 21:47

Üstad İstanbul'dayım nasıl tanışacağız sizinle? Siz kendiniz mi takıyorsunuz? yoksa birisine mi gönderiyorsunuz? [ Başakşehir'de oturuyorum ]

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 00:46

Üstad İstanbul'dayım nasıl tanışacağız sizinle? Siz kendiniz mi takıyorsunuz? yoksa birisine mi gönderiyorsunuz? [ Başakşehir'de oturuyorum ]

Arkadasımın yerı kendı yerım gıbıdır. Bılgı ve becerınıse guvenırım... Yerımız Maslak Oto Sanayıdedır. Ben Capadayım telefonum ıse ımzamda Göz Kırpma

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 01:43
WallWall
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

tup, genellikle mutfakta kullanilir. LPG kurulu aracinin bagajinda mutfak tupu ile aracini kullanan var mi, yok degil Ouch

Başlığı görünce direkt, aklıma bunlar gelmiştiGülme Benden çok yaşayacaksın. öyle derler ya hani.

Bu arada kardeş sen CeCoLi ye güven. Bak bana 2A falan geç 1600 lira verdim taktırdım BRC yi üç defa sistemi söktürüp geri taktırdım ekstra sistem arızası nedeniyle verdiğim boş paralar da cabası en azından 600-, 700 ü bulmuştur, en son olduğu olacağı buraya kadar dedim bıraktım uğraşmayı. 
Sen boş ver markayı USTA bul USTA, yoksa benim gibi paranı çöpe atarsın. Şimdiki aklım olsa hiç erinmem kalkar ta Tokat'tan gelir CeCoLi'yi bulurum en azından emin ellere teslim etmiş olurdum arabayı. İmzama bak BRCyi değerlendir.  Wall WallWall
USTA=CeCoLi  güvenebilirsin. Alkış

Mesajı Yazan: woshborn
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 07:47
Orjinalini yazan: kapagan kapagan Yazdı:

WallWall
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Başlığı görünce direkt, aklıma bunlar gelmiştiGülme Benden çok yaşayacaksın. öyle derler ya hani.

Bu arada kardeş sen CeCoLi ye güven. Bak bana 2A falan geç 1600 lira verdim taktırdım BRC yi üç defa sistemi söktürüp geri taktırdım ekstra sistem arızası nedeniyle verdiğim boş paralar da cabası en azından 600-, 700 ü bulmuştur, en son olduğu olacağı buraya kadar dedim bıraktım uğraşmayı. 
Sen boş ver markayı USTA bul USTA, yoksa benim gibi paranı çöpe atarsın. Şimdiki aklım olsa hiç erinmem kalkar ta Tokat'tan gelir CeCoLi'yi bulurum en azından emin ellere teslim etmiş olurdum arabayı. İmzama bak BRCyi değerlendir.  Wall WallWall
USTA=CeCoLi  güvenebilirsin. Alkış

Arkadaşımm bendede brc takılı çok şükür memnunum ne kadar iyi kit takarsan tak ustalık önemlidir en kötü kiti tak iyi bir usta ile o kit ile belli bir kalite yakalarsın 

peki siz neden iyi bir usta bulamadınız? Kİti kötülemenin bir anlamı yok bunu sizde mesanızda belirtmişsiniz.

sevigiler saygılar 

-------------
Seni o kadar hayal ettim ki artık bir hayalsin…
Peugeot 207 2Tronıc 90 Hp 1.4 2010 Siyah BRC

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 11:49
Hepinize teşekkürler. İnş. Cem bey'in yanına gidip olayı çözeceğim. Bu arada TÜP kelimesine bu kadar şaşırmanıza şaşırdım :) Araca taktırılan şey LPG değildir. O araca taktırdığınız tüpün içerisine koyduğunuz GAZIN adıdır. Tüp ise araca taktığınız şeyin adıdır. Bakınız Türk Dil Kurumu sözlüğü
TÜP: Akışkan maddelerin konulduğu, genellikle silindir biçiminde, içi boş, ağzıözel tapalıkap.
LPG: Likit Petrol Gaz (
Sıvılaştırılmış Petrol Gazı ) Yani Gazı arabanıza taktırmaz doldurursunuz ...

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 12:46

Hepinize teşekkürler. İnş. Cem bey'in yanına gidip olayı çözeceğim. Bu arada TÜP kelimesine bu kadar şaşırmanıza şaşırdım :) Araca taktırılan şey LPG değildir. O araca taktırdığınız tüpün içerisine koyduğunuz GAZIN adıdır. Tüp ise araca taktığınız şeyin adıdır. Bakınız Türk Dil Kurumu sözlüğü
TÜP: Akışkan maddelerin konulduğu, genellikle silindir biçiminde, içi boş, ağzıözel tapalıkap.
LPG: Likit Petrol Gaz (
Sıvılaştırılmış Petrol Gazı ) Yani Gazı arabanıza taktırmaz doldurursunuz ...

Kusura bakmayın ama ben sıze katılmıyorum... Bence bu konuda arkadaslar haklı Sırıtma

Araca takılan sıstemın adı "lpg sıstemıdır"... Ayrıca benzını koydugumuz yere nasıl "depo" dıyorsak lpg yı koydugumuz yerede depo yada tank dıyebılırız Göz Kırpma Ama adı tup degıl. "Tüp" adı evvel zamanda bagajında 12kg lık ev tuplerıyle gezenlerden dolayı turemıs olduguna ınanıyorum EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Bana soruyorlar "araba tuplumu"? "hayır lpg lı" dıyorum Sırıtma
Nasıl "benzınlı" dedıgımızde yakıt cınsınden bahsedıyorsak "lpg lı" deyıp yıne yakıt cınsınden bahsetmemız gerekır Göz Kırpma

Onun harıcınde her turlu konuda elımden geldıgınce yardımcı olabılırım...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net