Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tasarruf Modu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17804
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 15:42
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tasarruf Modu
Mesajı Yazan: woshborn
Konu: Tasarruf Modu
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 20:46

Merhaba arkadaşlar bir konuda aydınlanmak istiyorum

Biliyorsunuzki Peu larda Tasarruf modu var ve bu araç çalışmıyor iken 45 dakika ila 5 dakika arası değişiyor

Araç 2010 model ve akü yukarıda belirttiğm süreler içinde kendini tasarrufa alıyor ve Akünm orjinal fabrika çıkışı aküdür 60 amper sanırım amper değeri daha yüksek olan akülerden taktırsam bu süreler uzarmı yoksa yine tasarruf moduna geçermi?

-------------
Seni o kadar hayal ettim ki artık bir hayalsin…
Peugeot 207 2Tronıc 90 Hp 1.4 2010 Siyah BRC

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 20:52
Akünün Amper'iyle bir ilgisi yok. Yazılımsal birşey. 

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 20:52
bence amper akü vs ile değil aracın beynind programlanan zamana göre tassarruf moduna alıyor. eğer akü ile alakalı bir durum osayydı tasarruf moduna aldıkdan sonra aracı çalıştırıp hemen stop etmek akü şars olamadığı için yeterli olmazdı.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 20:59
hım değerli bilgileriniz için teşekkürler peki bu yazılımı  değiştime ve bu seçeneği ayarlamanın bir çözümü varmı? 

-------------

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 21:00
Diğer Arkadaşlarımında Dediği Gibi Bunun Akü Amperiyle Bir İlgisi Yok;
Yakın Zamanda Bende Aracımın Aküsünü Değiştirdim... Eski Akü 60 Amper idi, Şimdiki Taktırdığım Akü 70 Amper,
Belli Bir Süre Sonra Yine Tasarruf Modu Dediğimiz ECO-MOD a Giriyor...

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 21:01
albayım bunun mutlaka bir çözümü vardır :)

-------------

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 21:03
Yazılımsal olarak bir çözümü yok diye biliyorum. Ancak elektrik tesisatında detaylı bir işlemden sonra iptal edilebiliyormuş. Bunun için elektrik tesisatını kurcalatmaya değmez diye düşünüyorum.

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2011 Saat 21:05
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Yazılımsal olarak bir çözümü yok diye biliyorum. Ancak elektrik tesisatında detaylı bir işlemden sonra iptal edilebiliyormuş. Bunun için elektrik tesisatını kurcalatmaya değmez diye düşünüyorum.

+100 Thumbs Up

Mesajı Yazan: BAHTİYAR
Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 00:27
 teybin soketine role veya bir sigorta takılıyor araç eko moda geçsede teyp çalışıyor benim 307 de böyleydi ayrıca yanlış biliyorsunuz amperle veya voltajı ile ilişkisi var eski aküde 20 dkda eco moda geçerken yeni aküyüle 1 saat gittiğini biliyorum 

-------------
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 00:30
teyp kapanıp eco mod aktif diyorya aslında teyp o sürenin 2-3 katı daha çalar ama işte eco moda alıyor. senin soruna gelince hiç birşey değişmez bendede inci gold akü var 70 mi 72 amper mi ne öyle olması lazım 

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 00:31
Orjinalini yazan: BAHTİYAR BAHTİYAR Yazdı:

teybin soketine role veya bir sigorta takılıyor araç eko moda geçsede teyp çalışıyor benim 307 de böyleydi ayrıca yanlış biliyorsunuz amperle veya voltajı ile ilişkisi var eski aküde 20 dkda eco moda geçerken yeni aküyüle 1 saat gittiğini biliyorum 

Benim Aracımda Neden Fark Etmedi Peki, Eski Aküm 60 amperdi Şimdi 70 Amper Yine Aynı Zaman Sürecinde Eco Mod a Giriyor.Göz Kırpma

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 02:26
Orjinalini yazan: AlbaYDemircaN AlbaYDemircaN Yazdı:

Diğer Arkadaşlarımında Dediği Gibi Bunun Akü Amperiyle Bir İlgisi Yok;
Yakın Zamanda Bende Aracımın Aküsünü Değiştirdim... Eski Akü 60 Amper idi, Şimdiki Taktırdığım Akü 70 Amper,
Belli Bir Süre Sonra Yine Tasarruf Modu Dediğimiz ECO-MOD a Giriyor...

Adamın aküsü 70 amper beyler dağalın Sırıtma

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 06:33
ECO-MODE Peugeot Planet 2000 ile iptal edilebilir ancak onerilmez.

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 10:02
Orjinalini yazan: HuseyinTurk HuseyinTurk Yazdı:

Adamın aküsü 70 amper beyler dağalın Sırıtma
Hüseyin Bomba Vursun Seni Sırıtma

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 10:52
Anammmm 70 Amper mi. Abovvv saygılar Albayım Demircanım.

Şişşşt sessiz olun ve sıvışın beyler.Embarrassed

Mesajı Yazan: BAHTİYAR
Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2011 Saat 14:22
Orjinalini yazan: AlbaYDemircaN AlbaYDemircaN Yazdı:

Orjinalini yazan: BAHTİYAR BAHTİYAR Yazdı:

Benim Aracımda Neden Fark Etmedi Peki, Eski Aküm 60 amperdi Şimdi 70 Amper Yine Aynı Zaman Sürecinde Eco Mod a Giriyor.Göz Kırpma
eski akü zayıf mıydı benim eski akü zayıfdı çok çabuk geçerdi eco moda kaç kere denedim albayım yav bi keresinde akü marş basamadı 2dk içinde eco moda geçti ustaya da sordum o da doğruladı 206 farklı olabilir  aman neyse öyle yada böyle eco moda eninde sonunda geçiyorSırıtma ama dediğim gibi teype bi aparat takılarak hallediliyor 

-------------
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.

Mesajı Yazan: Yücel
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2011 Saat 02:25
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

ECO-MODE Peugeot Planet 2000 ile iptal edilebilir ancak onerilmez.

koliva'nın da yazdığı gibi servislerde Peugeot planet 2000 ile gayet kolay bir şekilde iptal edilebiliyor..

Mesajı Yazan: gogly35
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2014 Saat 17:50
Yol bilgisayarımda son zamanlarda kontağı çalıştırmadan tasarruf modu uyarısı alıyorum , bu neyin işareti olabilir?

-------------
308 VTI // 2009

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2014 Saat 17:57
Aracı stop ettikten sonra ışıklar, teyp, silecekler ve vb bişey açılıp kapansa bile belli bir süre sonra araç tasarruf moduna geçer, eğer araçta sonradan eklenen elektirkli bir uygulama yoksa normal şartlarda kontağı kapatıp direk araçtan ayrıldıktan sonra bu uyarıyı vermemesi gerekir.

Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2014 Saat 18:00
plaka aydınlatması ile uğraştım ondan sonra verdi uyarıyı.. ters bişey olmasında tasarruf iyidir Smile

-------------
308 VTI // 2009

Mesajı Yazan: ahmet_bjk
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2014 Saat 04:07
aracın aküsünün tamamen bitmemesi, marş basacak kadar şarjın kalması için ekonomik moda geçiyor.

Ekonomik moda geçmesinin sebebi akünüzün şarjının az olması olabilir.

Akü amperinin büyük daha fazla enerji depolaması demektir ve daha uzun sürede ekonomik moda geçmesini sağlar. ( 60 amperde 30 dakikada geçiyorsa 72 amperde 35 dakikada geçer )

-------------
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ

Mesajı Yazan: kivanc
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2014 Saat 12:41
Tasarruf iyidir :)

-------------
308 1.6hdi auto6r İst/Zong

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2014 Saat 13:20
Orjinalini yazan: ahmet_bjk ahmet_bjk Yazdı:

aracın aküsünün tamamen bitmemesi, marş basacak kadar şarjın kalması için ekonomik moda geçiyor.

Ekonomik moda geçmesinin sebebi akünüzün şarjının az olması olabilir.

Akü amperinin büyük daha fazla enerji depolaması demektir ve daha uzun sürede ekonomik moda geçmesini sağlar. ( 60 amperde 30 dakikada geçiyorsa 72 amperde 35 dakikada geçer )

Şu an aracımdaki akü 2.aküsü yani önceden değiştirilmiş, inş bende de sürpriz yapmaz .. Bugune kadar kullandığım tüm araçlarda aküsü bitti yolda bıraktı beni... Sanırım bende bir sorun var  Smile

-------------
308 VTI // 2009

Mesajı Yazan: Oktkor
Mesaj Tarihi: 21 Mart 2017 Saat 23:52
Dün gece farları açık unutmuşum. Akü tamamen bitmiş. Tık bile demedi marş. Yalnız enteresan olan bu enerji tasarruf modu ne halta yarıyor madem akü tamamen bitiyor. Sırf biz iki dakika motoru çalıştırmadan radyo dinlemeyelim diye mi?

Mesajı Yazan: Furkan979
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2017 Saat 22:31
Aynen öyle kardeş koca tavan lambalarına izin veriyor tasarruf modunda ama küçücük km ekranını kapatıyor ne alakaysa

Mesaj Tarihi: 22 Mart 2017 Saat 23:09
Orjinalini yazan: Furkan979 Furkan979 Yazdı:

Aynen öyle kardeş koca tavan lambalarına izin veriyor tasarruf modunda ama küçücük km ekranını kapatıyor ne alakaysa

Adam dedi ki hocam senin farlar açıktı şimdi çalışmaz., ben de diyorum ki bilmiş bilmiş bunun tasarruf modu var çalışır :)

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 10:34
benim eski aküm ölüydü 3 5 dakika sonra tasarruf moduna alıyordu ve dörtlü hariç farkları, parkları komple kapatıyordu, aküyü değiştirdikten sonra yaklaşık 20 dakika sonra kapatıyor şu an. özellikle farları vs. açık bırakıp da denedim, kapatıyor. 

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 12:05
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

benim eski aküm ölüydü 3 5 dakika sonra tasarruf moduna alıyordu ve <span style="font-size: 13.3333px;">dörtlü hariç </span>farkları, parkları komple kapatıyordu, aküyü değiştirdikten sonra yaklaşık 20 dakika sonra kapatıyor şu an. özellikle farları vs. açık bırakıp da denedim, kapatıyor. 

Bizimki mi bozuk?

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 13:56
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Bizimki mi bozuk?

araç kaç model hocam? 
benim ilk akü sağlamkende bir kaç defa denemiştim farları vs. kapatıyordu komple.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 14:19
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Bizimki mi bozuk?

araç kaç model hocam? 
benim ilk akü sağlamkende bir kaç defa denemiştim farları vs. kapatıyordu komple.

Araç 2009 da akü daha 4 aylık falan. Yeni değiştirmiştim.

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 16:11

Araç 2009 da akü daha 4 aylık falan. Yeni değiştirmiştim.

daha önce pp2000 le filan bir işlem yapıldıysa eğer ayarları değişmiş olabilir. 
bir oto elektrikçiye veya yazılım kullanan birisine göster bence. 

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 16:32
Öyle yapayım en iyisi.

Mesajı Yazan: Mariacchi
Mesaj Tarihi: 20 Kasım 2018 Saat 20:44
2012 508 sw sahibiyim. Yaklaşık 5 ay önce aracı  Aldigimda enerji tasarrufu modu aktif yazısı sürekli çıkıyordu.  Orjinal aküdür dedim degistirdim Varta e39 start stop akü aldim.  Halen ayni uyarı geliyor. 5 dakika kontak kapalı radyo dinlesem yine aynı uyarı çıkıyor.  Ayrica halen mavi  ECO yazısı 3 kez yanıp sönüyor ama motor durmuyor yani start stop 5 aydır çalışmıyor.  

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2018 Saat 09:34
Orjinalini yazan: Mariacchi Mariacchi Yazdı:

2012 508 sw sahibiyim. Yaklaşık 5 ay önce aracı  Aldigimda enerji tasarrufu modu aktif yazısı sürekli çıkıyordu.  Orjinal aküdür dedim degistirdim Varta e39 start stop akü aldim.  Halen ayni uyarı geliyor. 5 dakika kontak kapalı radyo dinlesem yine aynı uyarı çıkıyor.  Ayrica halen mavi  ECO yazısı 3 kez yanıp sönüyor ama motor durmuyor yani start stop 5 aydır çalışmıyor.  

eco modun çabuk devreye girmesi genelde kısa mesafelerde kullanılması çabuk devereye girmesine neden oluyor. eco mod için yetkili servise gittinizmi hiç. Gitmişkende aracınız için güncel yazılım olup olmadığınıda sormayı ihmal etmeyin.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: peogeot301
Mesaj Tarihi: 23 Kasım 2018 Saat 12:04
Ufak bir sorun için koca tesisatı bozdurmaya gerek yok sanırım :D 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net