Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

FK 3,5 cm Spor Yay Hakkında Görüşleriniz

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Modifiye ve Tuning Bilgileri
Forum Tanımlaması: performans arttırıcı işlemler ve parcalarla ilgili gerekli bilgiler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17637
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 17:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: FK 3,5 cm Spor Yay Hakkında Görüşleriniz
Mesajı Yazan: Guests
Konu: FK 3,5 cm Spor Yay Hakkında Görüşleriniz
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 08:50
Arkadaşlar aracımda 16' orjinal Peugeot Jantı var. Aracıma 3,5 cm Fk marka spor yay takmak istiyorum artıları eksileri ne olur bilen arkadaşlardan fikirlerini alarak hareket etmek istiyorum. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar...

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 08:51
babacan 3.5 cm yay 307 yı dusumuyor cok deneyen oldu bılıyrlum . en az 5 cm yada basık arac ıstıyroum dıyorsan 6 cm yay alacaksın ..

konforun 0 olur yayı taktıgın an

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 08:54
5 cm olanda amortisör değişimi de gerekir mi ?

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 08:55
kımısı degısır dıyor ama pek degıstırenı gormedım ben 

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 08:57
5 cm de araba ne kadar alçalır acaba ölçü olarak okuduğum yazılarda denilen 45mm den aşağısı için amortisörlerin de değişimi şart gibi ifadeler gördüm.

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:01
evet öle yazılar var ama degısıme pek gerek varmı bılemıyorum aynı aracın bır arkadasımda var 45 mm yay vardı aracta yeterlı sekılde dusuk duruyordu göze hıtaben 

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:04
Bende 3 ü çocuk 5 kişilik aileyim. Çok düşük olursa sıkıntı olur bana, ama pısmassada içime sinmez ne yapacağımı şaşırdım.Confused

Mesajı Yazan: 34sea45
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:08
3,5 ideal bi yaydır eger aile ile kullanılıyosa araç 5 cm de takabilirsiniz amartisörleriniz kurtarmazsa değişe bilir veyada var olan amartisörlerinizi traşlatabiliriniz traşlatma işleminde azalan konfor iyice gidecektir ve ön takımda sorunlara sebebiyet verecektir. türkiye şartlarında araç aile ile kullanılıyorsa her zaman 3,5 daha iyidir

-------------
106 xr 1998 1,4 her daim benzinli+playstation (PeSBoX)
Çakmak/Ümraniye/İstanbul
0 507 250 90 71 - dincerkukku@hotmail.com

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:09
Orjinalini yazan: 34sea45 34sea45 Yazdı:

3,5 ideal bi yaydır eger aile ile kullanılıyosa araç 5 cm de takabilirsiniz amartisörleriniz kurtarmazsa değişe bilir veyada var olan amartisörlerinizi traşlatabiliriniz traşlatma işleminde azalan konfor iyice gidecektir ve ön takımda sorunlara sebebiyet verecektir. türkiye şartlarında araç aile ile kullanılıyorsa her zaman 3,5 daha iyidir

kanka 3.5 ıdeal evet 106 ıcın felan ama 307 yı dusurmuyor cok yuksek namussuz Sırıtma

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:11

Araç basık durur mu peki 3,5 cm ile ?

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:12
Arkadaşım ben FK markasını tavsiye etmiyorum,tercih ise Eibach.

Mesajı Yazan: 34sea45
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:16
Orjinalini yazan: EmRaH EmRaH Yazdı:

kanka 3.5 ıdeal evet 106 ıcın felan ama 307 yı dusurmuyor cok yuksek namussuz Sırıtma

knk düşürmüyyo diyiyosun ama 5 kişilik aile  + türkiye yolları bence ideal

ama genede kullanacak kişinin keyfine kalmış bişey

bana kalsa araç yeri öpene kadar basarım artık 3 5 8 ne varsa tak gitsin :)

-------------
106 xr 1998 1,4 her daim benzinli+playstation (PeSBoX)
Çakmak/Ümraniye/İstanbul
0 507 250 90 71 - dincerkukku@hotmail.com

Mesajı Yazan: Emre Ekrem
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 09:59
fk hiç bir zaman üzerinde yazdığı kadar düşürmez, fk takılı olan bir aracı ölçmenizi tavsiye ederim, alacaksanız eibach yada koni bakın, hayır illa fk diyorsanız spor yay almanız gerekir zira 3.5 ler aşşağı yukarı 5mm düşürmekte ve orijinal amortisörler buna dayanamayabilir.  

-------------
ph2 stock 306 gti

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 10:14
Orjinalini yazan: HeRo1727 HeRo1727 Yazdı:

Alkış
Alkış

Alkış

Mesajı Yazan: okan4037
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 10:21
Orjinalini yazan: undertaker undertaker Yazdı:

fk hiç bir zaman üzerinde yazdığı kadar düşürmez, fk takılı olan bir aracı ölçmenizi tavsiye ederim, alacaksanız eibach yada koni bakın, hayır illa fk diyorsanız spor yay almanız gerekir zira 3.5 ler aşşağı yukarı 5mm düşürmekte ve orijinal amortisörler buna dayanamayabilir.  

Öncelikle yorumlarınızın hiçbirine katılmıyorum...
1- kullanan arkadaşların yorumlarını okuyun H&R den sonra FK en çok düşüren yaydır... tam dediği değeri düşürüyor...

2- Hiçbir hiçbir 3.5 luk yay 5 lik düşürmez...

Konuya gelince; Fk önermiyorum piyasada her ne kadar ucuzsada  Eibach 50 mm almanızı öneririm yani sportline modeli... daha yumuşak olursunuz ve virajda x6 selektör dahi çakabilirsiniz :)

307 lerde 3.5 cm alıpta türkiyede 1 kişi dahi, memnunum diyemez heralde boşyere zaman nakit kaybı olur spor yay dediğin 5 cm olmalı en az !   zaten sürtmüyor 17'50'205 ıle hıc surtmedı bende...
Amortisör dayanıyor 5 cm e ee tabi değişse iyi olur ama gereği yok yani.. ama ömrü kısalacaktır o kaçınılmaz bişey ama vurma vuruntu filan olmuyor o dedikleriniz 8-9 cm düşerse ki buda kesme yoluyla düşer o şekilde vuruntu yapar

-------------
MEÜ... 2004 307 1.6 Cc

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 10:31
Orjinalini yazan: okan4037 okan4037 Yazdı:

Öncelikle yorumlarınızın hiçbirine katılmıyorum...
1- kullanan arkadaşların yorumlarını okuyun H&R den sonra FK en çok düşüren yaydır... tam dediği değeri düşürüyor...

2- Hiçbir hiçbir 3.5 luk yay 5 lik düşürmez...

Konuya gelince; Fk önermiyorum piyasada her ne kadar ucuzsada  Eibach 50 mm almanızı öneririm yani sportline modeli... daha yumuşak olursunuz ve virajda x6 selektör dahi çakabilirsiniz :)

307 lerde 3.5 cm alıpta türkiyede 1 kişi dahi, memnunum diyemez heralde boşyere zaman nakit kaybı olur spor yay dediğin 5 cm olmalı en az !   zaten sürtmüyor 17'50'205 ıle hıc surtmedı bende...
Amortisör dayanıyor 5 cm e ee tabi değişse iyi olur ama gereği yok yani.. ama ömrü kısalacaktır o kaçınılmaz bişey ama vurma vuruntu filan olmuyor o dedikleriniz 8-9 cm düşerse ki buda kesme yoluyla düşer o şekilde vuruntu yapar
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. Saygılar....

Mesajı Yazan: Emre Ekrem
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 10:45
Bu anlattıklarım tamamen tecrübe ile sabit, eminim sizlerinde öyledir, katılın veya katılmayın ben yaşadıklarım ve gördüklerime göre anlattım, şuan arabamda eibach prokit var 3mm artı destek için 4ad koni sarı ve yüksek performans için yapılmış powerflex takoz var ve aracım milim oynamaz virajdan. Bu konuya katılıp katılmamakla alakalı değil, maalesef FK, H&R gibi firmalar yaptıkları alçaltma kitlerini bir modelin tüm grubuna uygun şekilde yapmaktalar örneğin 307 hdi ile 307 1.6 benzinlinin ağırlığı aynı değil fakat takılan yay aynı, 3.5 der fakat ağırlıktan 4 yada 5 düşer, yada 6 lık yay yok 3o6 için, biz ne yapıyoruz gidip 2o6 yada 1o6 3.5 leri alıyoruz 6 düşüyor. Siz bütçenize uygun olan ne ise takın, ölçer görürsünüz, ben sadece sonuç hüsran olmasın 3 kuruş fazla verin kafanız rahat olsun amacı ile söylüyorum.

-------------
ph2 stock 306 gti

Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2011 Saat 10:50

Bu anlattıklarım tamamen tecrübe ile sabit, eminim sizlerinde öyledir, katılın veya katılmayın ben yaşadıklarım ve gördüklerime göre anlattım, şuan arabamda eibach prokit var 3mm artı destek için 4ad koni sarı ve yüksek performans için yapılmış powerflex takoz var ve aracım milim oynamaz virajdan. Bu konuya katılıp katılmamakla alakalı değil, maalesef FK, H&R gibi firmalar yaptıkları alçaltma kitlerini bir modelin tüm grubuna uygun şekilde yapmaktalar örneğin 307 hdi ile 307 1.6 benzinlinin ağırlığı aynı değil fakat takılan yay aynı, 3.5 der fakat ağırlıktan 4 yada 5 düşer, yada 6 lık yay yok 3o6 için, biz ne yapıyoruz gidip 2o6 yada 3o6 3.5 leri alıyoruz 6 düşüyor. Siz bütçenize uygun olan ne ise takın, ölçer görürsünüz, ben sadece sonuç hüsran olmasın 3 kuruş fazla verin kafanız rahat olsun amacı ile söylüyorum.
Anladım arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim. Saygılar...

Mesajı Yazan: ozdemirosman
Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2012 Saat 12:48

Ya arkadaşlar bu spor yaylar mevzusu nasıl oluyor yani ön tarafta tamam zaten helezon bir yay var onun yerine bunu takabiliyorlar ama  106 larda arkadaki amortisörde öyle bir yay yok ? onu nereye nasıl takıyorlar?ince hava pompası gibi bir amortisör var .....

-------------
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ DÜŞÜNMEZ.

Mesajı Yazan: ozdemirosman
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 13:03
güünceldir.

-------------
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ DÜŞÜNMEZ.

Mesajı Yazan: KenBlockJR
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 13:56
torsiyon var arkada. ayar yapıp düşürülür

-------------
206 Roland Garros 1,6 16V

Mesajı Yazan: durucuk
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2012 Saat 10:42
arkadasım ben 307 aracıma fk 5 lik yayını koydum gayet memnunum tam ideal oldu aracın altı öle sağa sola vurmuyo merak etme jantlarım orjin 16 jant 55 lastik hiçbir sıkıntı yok gönül rahatlığıyla taktırabilirsin...

-------------
pasalı

Mesajı Yazan: JANHER
Mesaj Tarihi: 02 Ağustos 2012 Saat 15:14
Selamlar,

Bende 96 model 4 kapı 306 var. üzerinde 14'' jant takılı. FK marka 3,5 cm yay alacağım. çamurluk ile lastik arasındaki boşluğu alsın yeterli bnm için. sizce amacıma ulaşırmıyım 3,5 luk yay ile. 

Yorumlarını rica ederim,

Mesaj Tarihi: 02 Ağustos 2012 Saat 16:27
Bir yandan araştırıyor bir yandan da merakla yorumlarınızı bekliyorum. Kimi diyor ben aldım FK 6-4 alçalmadı. kimi diyor bunlar sahte mi ? kimi diyor ben 3,5 aldım sahte gibi ama işimi gördü :) nasıl olacak bi iş anlayamadım. Açıkçası ben buldum herkesin bildiği bir alışveriş sitesinden 79 TL. Artık kafada ürünün sahte olacağı ve sonrasında ne yapacağımı düşünmeye başladım :) sahte ise öööle kalacak artık. Kısmet işi mi oldu artık bunlarda  Clap

Mesajı Yazan: simurg
Mesaj Tarihi: 02 Ağustos 2012 Saat 18:29
eibach 3.5 spor pro kit yay seti en mukemmelidir. tecrube sabıttır

Mesajı Yazan: loiz
Mesaj Tarihi: 02 Ağustos 2012 Saat 19:16
hortlamış konu..
net bir bilgi genelde bulunmuyor ben 206 dizele eibach 5 sportline yay aldım gayet bastı aracı yere 6 7 cm  yükseklikte araç konforumda o kadar düşmedi.fk takıp zıp zıp gidenler 3.5luk alıp düşmedi diyenler duydum.canınızı taşıdığınız bir aksam için masraftan kaçmayın ucuz mala yeltenmeyin..

-------------
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah

Mesajı Yazan: pug206
Mesaj Tarihi: 02 Ağustos 2012 Saat 22:02
zamanında 206 1.4 aracıma eıbach aldım 3.5cm pro kit.
çok iyi dediler marka olarak al dediler şöyle dediler böyle dediler acemiligime geldi 2 sene önce neyse aldım arabamda gram düşme olmadı 1.4 oldugu için...
neyse sahibinden üzerinden eıbach yaylarımı aldıgım fiyata verdim bi istanbulda bir kullanıcıya..
gittim kendi fikrimce kimseyi dinlemedim deneme yanılma yöntemi ile fk 5 cm yay aldım,bana dediler ki işte araba çok yere basar sürtersin filan hep boş laf yani,sakın bunlara kanmayın tüm marka ve abtları nerdeyse denedim bu zamana kadar şimdi ki aracım 3 ay önce aldım hemen gittim spor yay fk aldım çok zıplar kalitesiz diyen arkadaşlar vardı (tabi bunları diyenlerde,başkalarından duyuyo yani kendi hiç kullanıpta deneyen yok) Neyse bunlarıda yine dinlemedim yine gittim 5 cm fk aldım 3 aydırda halen kullanıyorummm...
hee tabi eıbach biraz daha yumuşaktır fk yaya göre ama fiyatı da baya bi tuzlu ben zamanında aldım verdigim paraya pişman oldum.gittim ucuz 65 liraya fk aldım 40 tl de işçilik artık amartisörcüyle akraba gibiyiz her aldıgım arabaya 2 yay birden değiştirdigim için adam tanıyo haliyle :)
neyse biraz uzun oldu ama k.bakma seni bilinçlendirmek için yazıyorum bunları...
eıbach 3.5 alırsın aracın hiç düşmeş bu 1.
eıbach 5 cm alırsın ister istemez konfor düşecek buda 2
hee eıbach yaya verecen 300 lira fk al 65 liraya ikiside aynı hiç fark yok buda 3.
aracına 5 cm yay taktıgında 5 cm düşmeyecek,her ne marka takarsan tak buda 4
şimdiye kadar hep orjinal amartisörlerde kullandım spor yayları hiç bişey olmuyo buda 5
eeeee dostum gerisi sana kalmış daha da yardımcı olacagım bişey varsa çekinme sor buda 6 :)

Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 10:31
Yeterince açık ve net. Uzun oldu diye birşey yok en azından konuyu 6 farklı yerinden öğrenme şansım oldu. Ben 5 lik koni yay kullandım Hondam da. tabi üzerinde geldi yaylar orası ayrı. Yani alıpta basma gibi bir tecrübem olmadı. Ben oto alım satım işi yapıyorum, daha doğrusu babam yapıyor. 1965 ten bu yana. Benim için Hondacı Peugeotcu BMW ci die birşey yok. Her araba benim Canım ciğerimdir :) bu aldığımız 306 yı da. Kullanacak arkadaşa bir kıyağım olsun. Duruşu düzgün olsun istiyorum yoksa satacağım mal'a para harcayacak kadar zengin değilim :) burada da yazdığını unutuyor insan :) haliyle ucuz etin yahnisi bol olurmuş. Ama amacımıza ulaşalım bizim için problem deil. Orjinlerinide yanında vereceğim haliyle. begenmez ise gitsin değiştirsin ;) Teşekkürler Pug206..

Mesajı Yazan: carantinas
Mesaj Tarihi: 08 Ağustos 2012 Saat 19:36
arkalarda torsiyon denen sistem ile ayarlama yapılarak indiriliyor.. ayrıca merak ettim. 106 ya 5cm lik fk yay olur mu 15 inc jant var ?

-------------
106 XR 1999; HKS air intake, steel abarth egzos, 5 cm apexi helezon. 160000 km

Mesajı Yazan: superyusuf
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2012 Saat 15:15
bendede 106 5 kapı var .fk 5 mm yoksa eibach mı ıyı 106 cılar var mı aramızda?

Mesajı Yazan: boorock
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2012 Saat 11:27
fk 5 cm yay alıp takan 206 sahibi arkadaşımı gördükten sonra kendi aracım 307'ye Apex'i marka 5 cm yay taktırdım.1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.vurma sorunu yaşamadım şu an a kadar.tabii ki kullanırken biraz dikkat etmeniz gerekir hangi marka olursa olsun normalden 5cm daha alçak araba kullanıyorsunuz.fk 5cm yay kullanan arkadaşım 2 ay içerisinde ön takımlarından oldu ve aracı beklediği kadar basılmadı.Dolayısıyla tercih etmeyeceğim bir markadadır fk. 

Mesajı Yazan: peugeotttt
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2012 Saat 23:08
valla ben yaylardan hiç memnun değilim aracı aldıgım da spor yay vardı kac cm lik onu da bilmiyorum.ama ufacık birşeyde aracın altı sürtüyo kısacası eksoz yaptırmaya  bıktım :)))

-------------
Millet Şu Topukluyu Giysem Kaç Cm Uzarım Derdindeyken,Biz 3 Cm Daha Bassak Sürtermi Derdindeyiz.

Mesajı Yazan: CEM1984
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 00:55
16janta 3,5luk tam olur arkadasım 205-40-17 ye 3,5kullandım memmundum ama 2sene içinde burclar gitti alt takım yenilendi ve arabadan soguyup sattım

Mesajı Yazan: sosyete_60
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 08:11
kardeşim ben 4 cm apex marka yay aldım yay hollanda malı gerçekten güzel ve kaliteli yumuşak bi yay peugeot 206 güzel durdu eger düşünürsen çok para vermek istemezsen apex al derim

Mesajı Yazan: superyusuf
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 11:32
merb.106 pejoya eibach 5 cm sportline taktım 7 cm düştü?uzerinde yazan sekılde dusmedı?nedendir bilginiz var mı?

Mesajı Yazan: ridwans33
Mesaj Tarihi: 08 Temmuz 2014 Saat 21:00
arkadaslar merhaba ben yeni peugeot 206 düşürdüm 3,5 vogland yay ile iyi oldu ama boşluğu tam kapatmadı 2-3 parmak kadar yer kalıyor 5 cm yay alırsam spor amörtisöre gerek varmı şimdiden teşekkürler

Mesajı Yazan: ridwans33
Mesaj Tarihi: 26 Temmuz 2014 Saat 21:37
bende 206 xr modeli var 3,5 cm yay aldım 3 parmak boşluk kaldı gittim 6 cm yay aldım 2,5 parmak kaldı ve görüntü bence tatmin edici değil ne yapmam gerek sizce arkadaşlar lütfen yardım edin

Mesajı Yazan: Pejocu.genç
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2017 Saat 21:54
Pejo 206+ nın spor yayları
2006 model pejo 307 ye olurmu bilen varmı 5cm lik

Mesajı Yazan: enes1678
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2019 Saat 11:52
Fk tavsiye etmiyorum kesinlikle heleki 3.5 cm lik yay konusunda ben http://fktuningshop.com/peugeot-206-spor-yay-5cm" rel="nofollow - 206 spor yay  taktırdım apexi marka 5 cm olanında çok memnunum çamurluk aralarınıda doldurdu hoş bir görüntüsü oldu 

Mesajı Yazan: gecegöz
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 17:09
Orjinalini yazan: Yazdı:

Arkadaşımız nokta atışı yapmış,
kesinlikle EİCBACH..

Mesajı Yazan: gecegöz
Mesaj Tarihi: 15 Mart 2019 Saat 17:11
Orjinalini yazan: Yazdı:

Orjinalini yazan: HeRo1727 HeRo1727 Yazdı:

Alkış
Alkış

Alkış

Arkdaşımız nokta atışını yapmışlar,kesinlikle EICBACH.
2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net