Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

yardımmm !!!!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Diğer Modeller
Forum Tanımlaması: 107 / 607 / 807 / 4007 vb.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=16318
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 11:48
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: yardımmm !!!!
Mesajı Yazan: efsanemurat
Konu: yardımmm !!!!
Mesaj Tarihi: 11 Temmuz 2011 Saat 23:53
merhaba arkadaşlar iki konuda bilgilerinize başvuracam
1.üç gün önce arabayı park ettim 5 dakika sonra geldim kontağı çevirdim tık ses yok marş almıyor biraz bekledim tekrar denedim hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı dün her şey normaldi bu sabah ilk marşta çalıştı 30 km gittim stop ettim beş dakika sonra gene hiç ses yok bekledim gene bastım yok biraz iteledik çalıştı neden böle oldu anlamadım akü olsa hiç çalışmaz marş motoru diye düşündüm ama neden arada yapıyor anlmadım.
2.diğer sorun ise rampada hararet kırmızı çizgiye yaklaşıyor yani 107 108 civarı ve hararet o sınırda iken ufak bi çukura vurduğumda hararet mili oynuyor sanki boşluktaymış gibi 90 geliyor 100 e geliyor ve sallantı geçtiği gibi mil tekrar kırmızıya yakın yere geliyor anlamadım gitti bizim bu araçlarda hararet kaça kadar normal acaba fanmı devreye girmiyor servis uzak olduğu için telden aradım kırmızıya gelmeyinceye kadar sıkıntı yok dediler 108 e kadar normal dediler bazende sürekli değil 1 ve 2. viteslerde sanki araba gaz yemiyor sonra birden fırlıyor bunu arada yapıyor.

-------------
2004 model 307 hdi xr 120000 km de

Cevaplar:
Mesajı Yazan: beveta
Mesaj Tarihi: 12 Temmuz 2011 Saat 00:02
selamlar geçmiş olsun 1 sorunun yanılmıyorsam araç ateşleme sisteminde bi yerden şase alıyor nasıl diceksin haliyle kabloların biri bir yere sürtrüyorsa bu sıkıntı meydana geliyor yani araç elektrik kesiyor... 2 sorunun ise ya hararet göstergen bozuk yada devirdayım pompanın pervanesi çürümüştür trigeri deiştirdiğinde devirdayım pompasını değiştinmi gaz yememe olayında boğaz kelebeğinden kaynaklanıyor... belirli bi zamanda kurum yapabiliyor 7 8 tl gbi bişey karbüratör açıçıyı sıkmak gerekli ii forumlar...

-------------
Peugeot 307 xr 1.6 16 Valf 110 Bg Benzinli

Mesaj Tarihi: 12 Temmuz 2011 Saat 00:51
güncel

-------------

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 12 Temmuz 2011 Saat 09:45
aynı şey benimde başıma geldi iki gün boyunca vurdurarak çalıştırdım ustaya götrdm adam oturdu marşa bastı çalıştı iki gün sonra yine kesti.Marş dinamosunun şase kablosu felan gevşemiştir bi ustaya sıktır düzelir kendin denemek istersende motorun solundan kolunu sok arkasına doğru aşağıda bi yerlerde fişlerini oynat çalışırsa  sonrun ordadır ama yüksek ihtimal ondandır.

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 12 Temmuz 2011 Saat 09:47
birde gece farların yavaş yavaş kararıyorsa şarj dinamosunun kömürleri bitmişte olabilir

Mesaj Tarihi: 12 Temmuz 2011 Saat 23:56
yarın bi ustaya gösterecem bakalım ne diyecek

-------------

Mesajı Yazan: göktuğ
Mesaj Tarihi: 13 Temmuz 2011 Saat 00:05
ben de de buna benzer bir sorun oldu. marşa bastığımda tık yoktu. götürdüm marş kömürü bitmişti 100 tl ye değiştirdim. allaha şükür sorun yok kardeş. ama sorunlar tam olarak aynı mı bilmiyorum. ben bastığımda çalışmıyordu sen demişsin 5 dakika sonra çalıştı diye orda tereddüt ettim. benimki ancak vurdurarak çalışıyordu ve vurdurarark çalıştıktan sonra motor sıcakken gün boyu stop etsem de tekrar çalışıyordu ama motor soğuyunca sabah çalışmıyordu...

-------------
2004 PEUGEOT 307 xr 1.4 hdı

Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 13 Temmuz 2011 Saat 00:17
marş motorunun kömürü bitmiş onu değiştir 30-40 liradan fazla verme 2, sorunun için bişey diyemem

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesajı Yazan: cranberries26
Mesaj Tarihi: 14 Temmuz 2011 Saat 01:29

mrb lar .1. sorunun aynısını yaşadım 15 gün önce.hemde tam araç muayenesi sırasında neyseki 1 saat bekledim çalıştı muayene olayını hallettim.evin önüne gittim denemek için tekrar bastım yine tık yok.sonra 1 saat sonra yine çalıştı, tabi hiç kapamadan doğru ustaya.sonuç marş motoru ve selenoidi problemliymiş.orjinal valeo marka sordum 700tl dediler, sonra sıfır çin malını aldım komple 125tl ye değiştirdik oldu, sorun yok. 2. sorun içinde muhtemel devirdaim pompası..umarım çok bişi tutmaz..kolay gelsin::))

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net