Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

benzin göstergesi sorunu!!!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15460
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 01:01
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: benzin göstergesi sorunu!!!
Mesajı Yazan: eren8er
Konu: benzin göstergesi sorunu!!!
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:07
aracımın benzin göstergesi çalışmıyor..benzin pompası ve şamandıradandır dediler.. pejocu efe beyle görüştüm telde..sorun göstergedenmiş...gittim bugün bursada bu işin ehli olan birine..tamirine 200-250 civarı tutar dedi.bana çok geldi açıkçası..ne yapsam bilmiyorum..gerçekten gösterge tamiri tutarmı bu kadar? değişmiyo bide tamir olcak..çok değilmi fiyat ? 

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Kemanyak
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:19
Dostum git işinin ehli bir elektronikçi ustaya halletsin 100 lira versen yeter. Sigortaları kontrol ettirdin mi ? Bilgisayara bağlattın mı ? Oksitten de yapar bazen kntrol et deponun kablo bağlantılarını.  Çıkma parça alsan zaten o kadar tutmaz yahu....

-------------
Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008

Mesajı Yazan: ose
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:21
ben de de daha önce böyle bir sorun vardı.kulakları çınlasın  koliva adlı üstad ın  birebir yazısını aktarıyorum :
206 larin BSI(beyin) yazilimlarinda bu konuda hakkinda problem oldugunu okumustum. Sorunun bir ust versiyon yazilim atmakla cozuldugunu de okumustum. BSI sifirlamakla yeni yazilim atmak farkli seyler. Sorununuz yazilimsal olabilir.

Eger sorunun yazilim hatasi olmadigina eminseniz o zaman su diyeceklerim ariza tespitinde bulunurken size yardimci olabilir. Benzin pompasi arka koltugun altindadir. Ulasmak icin arka koltugu sokmeniz gerek. Sonra pompanin ustundeki kapak gibi aksami da sokun. Bunun altinda 2 tane hortumun oldugunu (biri gidis biri gelis) ve hemen yaninda da elektrik baglantisi icin soket oldugunu goreceksiniz. Soketi cikarin. Simdi diyelim elinizde cikarttiginiz soket var. Buradan sonraki islem icin 60 ile 260 ohm arasinda degere sahip olan bir direnc bulmaniz gerek. Bu direnci soketin 5 ve 6. pinlerine yerlestirin ve sonrasinda aracin kontagini cevirin. Bagladiginiz direncin degerine bagli olarak ibrenin oynamasi gerek. Ornegin, 160 ohm luk bir direnc baglarsaniz yakitin gosterge panelinde yarida oldugunu gormeniz gerek. Eger ibre oynuyorsa o zaman tankin icerisindeki aksamda bozukluk var. Eger ibrede oynama olmuyorsa o zaman muhtemelen gosterge panelinde ariza var. Panelde olan sorunlarda, hemen paneli degistirmek yerine ilk once tanktan panele giden kablolarda bir sorun varmi test edilir.

benim sorun çok basit çıktı şamandranın soketinde oksitlenme umarım senin de öyledir. Link i de veriyorum. baştan sona kadar oku çözümün orda.
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12482&KW=%FEamanra&PN=1&title=yakt-ibresi-hk

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:22
Orjinalini yazan: Kemanyak Kemanyak Yazdı:

Dostum git işinin ehli bir elektronikçi ustaya halletsin 100 lira versen yeter. Sigortaları kontrol ettirdin mi ? Bilgisayara bağlattın mı ? Oksitten de yapar bazen kntrol et deponun kablo bağlantılarını.  Çıkma parça alsan zaten o kadar tutmaz yahu....
+1

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:27
arkadaşlar kontağı açtığımda benzin göstergesi 3 kere gidip geliyor..sondan başa kadar gidiyo geliyo..sonra dibe dayanıyo kalıyo öyle.benzin bitse bile lamba yanmıyo.hareket sadece kontağı ilk açtığımda var...göstergeden dediler..ama hakkaten 200*250 lira tamir için çok..bakalım başka biyerede göstericem..

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: Kemanyak
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:31
Kendin de halledebilirsin zira bu işler için az bir müdahale bazen yeterli oluyor :-))) Bir önerim var Akü kutup başlarını sök 30 sn kadar bekle sonra tekrar tak...

-------------
Kemanyak Kisses You
207 SW OUTDOOR 1.6HDİ 2008

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 00:58
Orjinalini yazan: Kemanyak Kemanyak Yazdı:

Kendin de halledebilirsin zira bu işler için az bir müdahale bazen yeterli oluyor :-))) Bir önerim var Akü kutup başlarını sök 30 sn kadar bekle sonra tekrar tak...

aküyü 2 hafta önce değiştirdim..o kadarda ufak bi sorun olduğunu sanmıyorum..biriside geçen gün depoyu fulle düzelebilir dedi..Gülme

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 01:02
bende 3 sene önce 2000 model 206xr 1.4 vardı..
aynı sorunu bende yaşadım kontagı iki kere yarım bi şekilde açtım açtım kapadım düzeldi :)
inşallah olur bi şansını dene :)

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 01:07
Orjinalini yazan: facemelowe facemelowe Yazdı:

aynı sorunu bende yaşadım kontagı iki kere yarım bi şekilde açtım açtım kapadım düzeldi :)

denicem tamam..ahh böyle bi şekilde düzelse horoz kesçem adağım olsun Sırıtma

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 01:12
Orjinalini yazan: eren8er eren8er Yazdı:

Orjinalini yazan: facemelowe facemelowe Yazdı:

denicem tamam..ahh böyle bi şekilde düzelse horoz kesçem adağım olsun Sırıtma
inşallah dostum en ucuz bi şekilde sıyrılırsın işin içinden :)

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 07:05
Orjinalini yazan: kankam_743 kankam_743 Yazdı:

ben de de daha önce böyle bir sorun vardı.kulakları çınlasın  koliva adlı üstad ın  birebir yazısını aktarıyorum :
206 larin BSI(beyin) yazilimlarinda bu konuda hakkinda problem oldugunu okumustum. Sorunun bir ust versiyon yazilim atmakla cozuldugunu de okumustum. BSI sifirlamakla yeni yazilim atmak farkli seyler. Sorununuz yazilimsal olabilir.

Eger sorunun yazilim hatasi olmadigina eminseniz o zaman su diyeceklerim ariza tespitinde bulunurken size yardimci olabilir. Benzin pompasi arka koltugun altindadir. Ulasmak icin arka koltugu sokmeniz gerek. Sonra pompanin ustundeki kapak gibi aksami da sokun. Bunun altinda 2 tane hortumun oldugunu (biri gidis biri gelis) ve hemen yaninda da elektrik baglantisi icin soket oldugunu goreceksiniz. Soketi cikarin. Simdi diyelim elinizde cikarttiginiz soket var. Buradan sonraki islem icin 60 ile 260 ohm arasinda degere sahip olan bir direnc bulmaniz gerek. Bu direnci soketin 5 ve 6. pinlerine yerlestirin ve sonrasinda aracin kontagini cevirin. Bagladiginiz direncin degerine bagli olarak ibrenin oynamasi gerek. Ornegin, 160 ohm luk bir direnc baglarsaniz yakitin gosterge panelinde yarida oldugunu gormeniz gerek. Eger ibre oynuyorsa o zaman tankin icerisindeki aksamda bozukluk var. Eger ibrede oynama olmuyorsa o zaman muhtemelen gosterge panelinde ariza var. Panelde olan sorunlarda, hemen paneli degistirmek yerine ilk once tanktan panele giden kablolarda bir sorun varmi test edilir.

benim sorun çok basit çıktı şamandranın soketinde oksitlenme umarım senin de öyledir. Link i de veriyorum. baştan sona kadar oku çözümün orda.
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12482&KW=%FEamanra&PN=1&title=yakt-ibresi-hk

Gece gece diyorum bende kim bu cinlatan. Uyku tutmadi Göz Kırpma

@eren8er: Bu sorunu samandiradan yapan araclar da var. Yukarida yazilan basit bir islem. Kendiniz de sorunun depo kismindan mi (samandira, pompa vs) yoksa panel kismindan mi oldugunu anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 13:28

Gece gece diyorum bende kim bu cinlatan. Uyku tutmadi Göz Kırpma

@eren8er: Bu sorunu samandiradan yapan araclar da var. Yukarida yazilan basit bir islem. Kendiniz de sorunun depo kismindan mi (samandira, pompa vs) yoksa panel kismindan mi oldugunu anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
[/QUOTE]

şamandıradan olmadığını öğrendik..eğerki kontağı açtığınızda benzin göstergesi 3 kere sondan başa kadar gidip geliyosa saattenmiş denildi..benimkide aynen öyle yapıyo..

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 13:54

yanlışım varsa düzeltin ama iki kere okudum yanlış anlamış olabilirim diye. eren8er'in aracı 106. Senin bahsettiğin ise 206 için

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 13:58
benim aracım 106 evet..

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: flash296
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 19:05
sen o göstergey sök yolla bana... ben bi bakayım. zaaten bursadaymışsın ! bende gemlikteyim.. yada daha basiti eğer aracının aynından bi tanıdığın yada arkadaşın varsa onun aracına tak ve bak. aynı şeyi yapıcakmı. yapmazsa sorunun göstergede olmadığını anlarsın.. kimseye boş yere para verme... herkes kafasına göre bişey söylüyo anasını satayım !!

-------------
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 19:12
eğerki kesin göstergeden diyosan. ve bana güvenmiyosan gelebilirsen gel gemliğe senin sorununu çözeriz..

-------------
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 20:07
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

yanlışım varsa düzeltin ama iki kere okudum yanlış anlamış olabilirim diye. eren8er'in aracı 106. Senin bahsettiğin ise 206 için
Metin hocam farketmez ki 106 206 307... hatta diğer markalı otomobiller hepsi aynı mantıkla çalışıyor. Koliva hocaya burdan saygılarSırıtma

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 21:58
Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

eğerki kesin göstergeden diyosan. ve bana güvenmiyosan gelebilirsen gel gemliğe senin sorununu çözeriz..
gemliğe gelmek sıkıntı olmaz.çıkar gelirim de siz bu işimi yapıyosunuz yoksa yardım amaçlımı söylüyosunuz?

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 22:45

işte bizim en önemli yanımız, peugeot kardeşliği Alkış

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 22:47
kankam_743, ben 206 ve 307 lerin aynı olduğunu 106 ların farklı oldunu düşünüyordum senin dediğine göre aynıysa sorun yok. 

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 22:57
ben bu işi yapıyorum. ama sana yardımcı olucam ;)

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2011 Saat 23:00
heee bide en geç geliyosan pazara kadar gel. pazar akşamı ankaraya gidicem 10 gün yokum.. yada ben geldikten sonra halledelim ! 0506 263 78 33 numaram ararsın !

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2011 Saat 00:04

heee bide en geç geliyosan pazara kadar gel. pazar akşamı ankaraya gidicem 10 gün yokum.. yada ben geldikten sonra halledelim ! 0506 263 78 33 numaram ararsın !

pazar günü geleyim madem..sizede uygunsa..yarın ararım olmadı siz dönüncede gelebilirim..teşekkürler şimdiden..

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: Burak07
Mesaj Tarihi: 20 Haziran 2011 Saat 17:04
konuyu hortlatıyorum :D sorununuz düzeldi mi ? bende aynı sıkıntıyı çekiyorum :( 

-------------
1999 Model Peugeot 106 XR (öğrenci uçağı)
1.4 Benzinli
Liseli 0Rh+      Alanya/Antalya 0538 945 18 95    "07"

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 11:19
Orjinalini yazan: Burak07 Burak07 Yazdı:

konuyu hortlatıyorum :D sorununuz düzeldi mi ? bende aynı sıkıntıyı çekiyorum :( 

yok daha yaptıramadım..senin göstergede kontağı açtığında sondan başa kadar git gel yapıp sonra dibemi dayanıyo?

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: murat206
Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 11:48
maşallah demeden cevap yazmayın, benimkisi kendiliğinden düzeldi Star

-------------
2004 206 XT 1.4 16V 90hp manuel
(şeytan kırmızısı), KME lpg kit

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 11:50
Orjinalini yazan: murat206 murat206 Yazdı:

maşallah demeden cevap yazmayın, benimkisi kendiliğinden düzeldi Star

mahşallah Sırıtma depoyu fulle düzelebilir dediler..onuda denedim ama tık yok..200/250 tl fiyat çektiler tamirine..bakalım artık hayırlısı..

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesajı Yazan: murat206
Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 11:55
maşallah
bence 250 tl werme kimse kesin düzeldi diye bi garanti weremiyor bu sıkıntıya, depoyu dolu tut, zaten tüp olunca benzin çook yakmıyor, belki seninkide kendiliğinden düzelir, biraz böyle dene...

-------------
2004 206 XT 1.4 16V 90hp manuel
(şeytan kırmızısı), KME lpg kit

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 12:08

yok daha yaptıramadım..senin göstergede kontağı açtığında sondan başa kadar git gel yapıp sonra dibemi dayanıyo?

kontağı her çevirdiğimde farklı gösteriyor Confused anlamadım gitti

-------------
1.4 Benzinli

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 12:11

seninkide farklı bi çalışmama sorunu demekki Sırıtma bisürü çeşidi var..seninki şamandıradan olabilir..benzin pompası ve şamandıradan değil benimki..gösterge saati bozuk..ilk önce onu bi bulman lazım..sorun nerde acaba!

-------------
Honda Civic hb 1996 1.4

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 12:26

seninkide farklı bi çalışmama sorunu demekki Sırıtma bisürü çeşidi var..seninki şamandıradan olabilir..benzin pompası ve şamandıradan değil benimki..gösterge saati bozuk..ilk önce onu bi bulman lazım..sorun nerde acaba!

bide şamandıra masrafı çıktı al işte nolcak bu 106ların haliSinirli

-------------
1.4 Benzinli

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 12:30
en sonunda forumda paylaşılan isyanlardan birinide ben yaşıyacam Evil Smile

-------------
1.4 Benzinli

Mesajı Yazan: Ömer03
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2021 Saat 19:57
Benim benzin gostergesi hic çalışmıyor yardımcı olabilen varmi ne yapabilirim 

Mesajı Yazan: Cenk3480
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2023 Saat 17:06
Bi telefon atarmısın bana

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net