Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 kendi kendine gaz veriyor.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15350
Tarih: 04 Mayıs 2024 Saat 08:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 kendi kendine gaz veriyor.
Mesajı Yazan: cranberries26
Konu: 307 kendi kendine gaz veriyor.
Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2011 Saat 23:17
arkadaşlar herkese merhabalar...öncelikle aracım 2002 model 307 xt otomatik-tiptronic lpg li.aracım özellikle soğukken zaman zaman( bu aralar oldukça fazlalaştı) kendi kendine gaz verip fırlıyor ve devir saati artıp azalıyor, tabiki buda silkeleme gibi bir durum ortaya çıkarıyor.özel bir peugeot servisine gösterdim ve oksijen sondası olabilir dediler.ama ben pek ihtimal vermiyorum..sanırım çok nadir rastlanan bir problemmiş.gerçekten zor durumdayım yardımlarınızı değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum..herkese selamlar, saygılar.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 01:42

Orjinalini yazan: cranberries26 cranberries26 Yazdı:

arkadaşlar herkese merhabalar...öncelikle aracım 2002 model 307 xt otomatik-tiptronic lpg li.aracım özellikle soğukken zaman zaman( bu aralar oldukça fazlalaştı) kendi kendine gaz verip fırlıyor ve devir saati artıp azalıyor, tabiki buda silkeleme gibi bir durum ortaya çıkarıyor.özel bir peugeot servisine gösterdim ve oksijen sondası olabilir dediler.ama ben pek ihtimal vermiyorum..sanırım çok nadir rastlanan bir problemmiş.gerçekten zor durumdayım yardımlarınızı değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum..herkese selamlar, saygılar.

Öncelikle kendinizi tanıtmanız gerekiyor forum kuralları gereği.

aracınız hem otomatik hem de lpgli aynen benimki gibi :)

benzer problemleri ben de yaşadım tamamen lpg ayarı ile ilgili tabii benzine aldığınızda yapıyor mu ona da bakmak lazım benimki benzinde yapmıyordu. İşinin ehli bir lpgci sorunuzu çözebilir. titreme yapıyor demişsiniz ki buradan lpg dönüşüm işleminizin düzgün yapılmadığı ortaya çıkıyor. LPG enjektörlerinden emme manifolduna verilen hortumların mesafesi ile alakalı. Ayrıca hortumlar düzgün konumlandırılmadıysa da yapar. LPG enjektörlerinden gelen hortumların aracın enjektörlerine 90 derecelik açı oluşturacak şekilde konumlandırılmış olması gerekiyormuş. Aksi durumda özellikle kalkma ve durma esnasında silkeleme yani titreme yapabilir. Basarsınız gaza sayarsınız 1-2-3 ve aracınız ancak haraket eder. Yavaşlarsınız araç ileri atılır. kendi kendine gaz yer. Kısacası iyi bir LPG uzmanı sorununuzu çözebilir. Duruma göre yeniden montaja kadar yolu var. :) iki kere montaj yaptırdım 3. motajı da yazın yaptıracağım komple söktürüp yeniden bağlatacağım sistemi. İnşallah sizin probleminiz bu dediğim yerlere varmaz. Bu arada KELEBEK BOĞAZI mı diyorlar ne diyorlar elektronik gaz verme sistemini de bir temizletip alıştırmasını yaptırtırsanız iyi olur. Bazen rahatlatabiliyor ama kesin çözüm olmayabilir. Geçmiş olsun

Mesajı Yazan: ereneren
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 03:12
değişik bir öneri olucak ama şanzıman yağını değiştirin 100 lira bişey zaten birde boğaz kelebeğini değiştirin gaz pedalına çok daha duyarlı oluyor araç bende tam durmaya yakın önde atma sorunu vardı vites geçişleri sıkıntılıydı değiştirdikten sonra araç (0) gibi oldu Gülme

-------------
otomatik 307

Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 03:13
bu arada lpg yok araçda sizin aracınız lpgliyse ufak tefek şeylere çok kafa yormayın ardını alamassınız hem lpg hem 307 voltran olur

-------------
otomatik 307

Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 07:19

aracım bu problemi hem benzinde hemde lpg de yapıyor.hiç faketmiyor.geçenlerde oksijen sondalarını ayırdım konnektörden kendi kendine gaz verme olayını çok çok fazla yapmaya başladı.önce her ikisini ayırıp denedim daha sonrada tek tek ayırıp denedim.ama özellikle ikisini ayırıp denediğimde gaz verme olayını nerdeyse sürekli yaptı...

Mesajı Yazan: ___KxL___
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 10:11
Aynı sorun benim araçta da var.Bazen kendi kendine gaz veriyo bazende tam süratlanırken gaz kesiyo.Ben sensörlerden değil de gaz kelebeğinden şüpeleniyorum. geçen yıl temizlettim ama ömrünü tamamladı gibi.Sende kelebeğe bi el attır istersen...

-------------
2004 Peugeot 206 1.4 XT

Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2011 Saat 17:40
valla gaz kelebeğine yöneliyorum bende, temizletme değilde sanki değişecek gibi görünüyo.oksijen sondalarının bu sıkıntıyı yaşatacağını düşünmüyorum.gaz kelebeği saçmalıyo gibi geliyo.

Mesajı Yazan: ___KxL___
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2011 Saat 09:40
Fiyatı baya bi tuzlu ama. 375 tl mi neydi en son sorduğumda işçilikle 450-500 ü bulur.Ama nette masotomotiv die bi yer var orda çok daha ucuz üstelik orjinal ürün.İstanbuldaysan ulaşman daha kolay olur.

-------------
2004 Peugeot 206 1.4 XT

Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2011 Saat 17:00

valla gaz kelebeğine yöneliyorum bende, temizletme değilde sanki değişecek gibi görünüyo.oksijen sondalarının bu sıkıntıyı yaşatacağını düşünmüyorum.gaz kelebeği saçmalıyo gibi geliyo.

ben değiştirdim yazmışım kusura bakma temizlettim düzeldi iyi bir usta halleder onu yenisi pahalı geçen sene 400 küsür fiyat verdiler...

-------------
otomatik 307

Mesaj Tarihi: 09 Haziran 2011 Saat 21:42

tekrar merhabalar, gaz kelebeğimi temizlettim.epeyce kirliymiş ama değişen bişey olmadı.paylaşmak istedim başına gelen arkadaşlara yardımı olur belki::))ama yılmadım.araştırmalarım devam ediyo...

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 09 Haziran 2011 Saat 21:45
ozaman rolanti motoruda olabılır sadece gaz kelebeğiyle iş bitmedi demekki :) gaz pedalı konum sensörü veya oksijen sondaları bir çok yerden olabılır 2. olarak rolanti motoruna baktır istersen 

-------------
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2011 Saat 03:22
valla bi bulabilsem, ama sanırım ateşleme sistemine doğru yöneliyorum..gelişmeleri yazmaya devam edicem::))

Mesajı Yazan: MB
Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2011 Saat 22:32
Merhaba,
Bende Opel Zafira vardı ve aynı sorunla çok uğraştım. En sonunda sıcaklık sensörü diye bir sensörün arızalı olabileceğini söylediler ve sensörü değiştirdiler, problem tamamen ortadan kalktı. 30 - 40 tl lik bir rakama halloldu. Sistemler araçlarda benzer midir bilemiyorum fakat sormanda fayda var. 

-------------
MB -- 2004 - 307 SW OV PACK 1.6 BENZİNLİ

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2011 Saat 20:35

öneriniz için teşekkür ederim, baktırayım sonucu yine yazarım...

Mesaj Tarihi: 10 Temmuz 2011 Saat 12:46
arabamı servise götürdüm, tabi lpg yi devre dışı bıraktım bir haftadır.sonra bilgisayarda verdiği bütün hataları sildirdim...10-15km gittim motor ikaz lambası ve antipollition fault yine yandı.serviste yine bilgisayara bağladılar ve iki oksijen sensörününde arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler...ne kadar dedim işçilik dahil iki sensör değişimi 1000tl ye geliyor..naptım, tabiki vazgeçtim..acaba diyorum oksijen sensörlerini temizlemek işe yararmı,küçükte olsa bi şans varmı::))

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 10 Temmuz 2011 Saat 12:55
1000 tl iki oksijen sensoru muymus. Cok fazla. 

Mesaj Tarihi: 10 Temmuz 2011 Saat 13:22
valla bende öyle düşündüm, eğer kesin arızalı olduğuna emin olabilirsem bosch marka alıp takıcam.tanesi 180tl filan..

Mesajı Yazan: hakan1881
Mesaj Tarihi: 18 Mart 2013 Saat 00:31
Arkadaşım aynı sorun bendede oldu,aracı çalıştırıyorum tam vitese geçecek kendi kendine birdan gaz veriyor ve devir saati 25000-30000 e fırlıyordu,geri vitese takınca kendi kendine gaz alıyordu ve fırlıyordu,sorunun nerden geldiğini söylesem herkesin  aklı durur,aracım hem benzinli hem lpg li,,arıza ne lpg sisteminde nede benzin sisteminde,takip ede ede arızayı çözdüm,benzin bitiyor ışığı yandığı zaman yaptığını farkettim,benzin alınca ışık sönünce arıza düzeliyor,kırmızı ışk yanınca tekrar  başlıyor,araç lpg li olduğu için km yaptıkça benzin harcamış gibi gösteriyor benzin ful olsa bile iışk yanıyor,arka tekli koltuğun altında benzin deposunun üstünde bağlantı kabloları var sokette 4 kablo var iki kalın iki ince kablo  kalın olanlar benzin pompasının,ince olanlar yakıt göstergesinin kablosu ince olanları kısa devre yaptırdığım zaman benzin işığı normale dönüyor,bence bu arıza  mekanik değil tamamen elektronik yani  beyinle ilgili diye düşünüyorum.

Mesajı Yazan: e_yavuz
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 01:15
arkadaşlar merhaba bu kendi kendine gaz  verme olayını çözen varmı  varsa benimle  bilgi paylasabilirmi rica etsem  .
< ="text/" ="http://d2nmgyogk4b5mg.cloudfront.net/s/ld.js">

Mesajı Yazan: lead38
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 01:36
Merhaba Silkeleme bende de vardı.LPG enjektörlerini değiştirdim..Sorun bitti.

Mesajı Yazan: mjtanju
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 08:36
ben bunu dun yasadim araci calistirdim bosta ne gaza ne birşeye bastim gaza basiyor gibi ses çıktı sok oldum el fireniniindirsem kendi kendine gidecek :)
saka bir yana olayi çözen varmi zaten yillik bakımı gelmis orda anlarlarmi

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 10:01
 bu konuda belirtmiş arkadaşlar aracı vitese taktıgımda kendi kendine 30  devire cıkıyo  ve hareket ediyo anlık kalkış edip duruyo  bunu  D VE R konumundada yapıyo vites sükseltirken düşerken dah i yapıyo    yalnız    bu sorunu benzin ışığı yanar yanmaz yapıyo    bi kaç yere götürdüm kimse anlamıyo.  

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 10:04
bu sorunu çözen arkadaşlar çözüm yolunu hiç yazmamış .

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2014 Saat 10:18
 bu konuda belirtmiş arkadaşlar aracı vitese taktıgımda kendi kendine 30  devire cıkıyo  ve hareket ediyo anlık kalkış edip duruyo  bunu  D VE R konumundada yapıyo vites sükseltirken düşerken dah i yapıyo    yalnız    bu sorunu benzin ışığı yanar yanmaz yapıyo    bi kaç yere götürdüm kimse anlamıyo.  

Mesajı Yazan: peugeot murat
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2014 Saat 00:19

yaklaşık 20 araçta başıma geldi cihaz bağlandığında motorda oksijen sondası veriyor ve şanzımana beynine motor tork bilgisini yanlış iletdiği için şanzıman arızaya girip d veya p ye aldığında 1500 devirlere cıkıp araç altından fırlıyor senin aracının arızası motor beyni tamiri yok değişmesi gerekir numaramdan ulaş izah edeyim

Mesajı Yazan: kimyacı
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2015 Saat 00:26
Merhaba arkadaş. Aracım 2005 307 sw triptonik . Yazdıklarınızın aynısı benim arabadada birkaç gün önce olldu. Bende biraz benzin alıp kırmızı ışığı söndürterek idare ediyorum. Ustalar bu konuda değişik şeyler söylüyor. Hepsi bazı parçaların değişmesi gerektiğini söylüyorlar. Elektronik beyini resetletip yeniden yükletmeyi düşünüyorum. Bu yapılabilirmi.? Deneyip sizinle paylaşırım. 

-------------
BUDA GEÇER YA HU!

Mesajı Yazan: kimyacı
Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2015 Saat 21:59
Orjinalini yazan: hakan1881 hakan1881 Yazdı:

Arkadaşım aynı sorun bendede oldu,aracı çalıştırıyorum tam vitese geçecek kendi kendine birdan gaz veriyor ve devir saati 25000-30000 e fırlıyordu,geri vitese takınca kendi kendine gaz alıyordu ve fırlıyordu,sorunun nerden geldiğini söylesem herkesin  aklı durur,aracım hem benzinli hem lpg li,,arıza ne lpg sisteminde nede benzin sisteminde,takip ede ede arızayı çözdüm,benzin bitiyor ışığı yandığı zaman yaptığını farkettim,benzin alınca ışık sönünce arıza düzeliyor,kırmızı ışk yanınca tekrar  başlıyor,araç lpg li olduğu için km yaptıkça benzin harcamış gibi gösteriyor benzin ful olsa bile iışk yanıyor,arka tekli koltuğun altında benzin deposunun üstünde bağlantı kabloları var sokette 4 kablo var iki kalın iki ince kablo  kalın olanlar benzin pompasının,ince olanlar yakıt göstergesinin kablosu ince olanları kısa devre yaptırdığım zaman benzin işığı normale dönüyor,bence bu arıza  mekanik değil tamamen elektronik yani  beyinle ilgili diye düşünüyorum.

Arkadaşım geçmiş olsun. Aynı sorun bendede var. Konu açtım.Yardım istedim. Sorunu çözersen haber et.

-------------
BUDA GEÇER YA HU!

Mesajı Yazan: Feradiss
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 10:11
Merhaba aynı sorun bendede mevcut çözüm bulabilen var mı?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 10:39
Orjinalini yazan: Feradiss Feradiss Yazdı:

Merhaba aynı sorun bendede mevcut çözüm bulabilen var mı?

kendi kendine gaz verme lpg araçlarda daha çok karşılaşılan bir durum ve güzel bir gaz ayarı ile düzelir arızalı bir parçanız yoksa tabi. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Feradiss
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 13:54
Araçta lpg ile giderken benzin göstergesi benzin olduğu halde düşüyor kırmızıya gelince bu sorun oluşuyor her vites atışından araba birden aşırı gaz veriyor.Biraz benzin alınca ibre normale dönüyor sorun ortadan kalkıyor Önceden olmuyordu bu durum

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 15:03
Orjinalini yazan: Feradiss Feradiss Yazdı:

Araçta lpg ile giderken benzin göstergesi benzin olduğu halde düşüyor kırmızıya gelince bu sorun oluşuyor her vites atışından araba birden aşırı gaz veriyor.Biraz benzin alınca ibre normale dönüyor sorun ortadan kalkıyor Önceden olmuyordu bu durum

sizin benzin pompası gidici gibi gözüküyor.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: kilic46
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 23:01
2 ay kadar önce benim araç da Kendi kendine gaz veriyor ve ayağımı gazdan çektiğim halde aracı zaptedemiyordum. Birde baktım ki paspas petalin üzerine gelmiş. O an geldi aklıma :))

Mesajı Yazan: mattex
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2017 Saat 10:54
slm aynı sorun benim başımada geldi uzun uğraşlar sonucu buldum gaz pedalı elektronik olduğu için okuyucusu bozulmuş o yüzden kendi kendine gaz veriyormuş.sıfırını sordum 480 tlt dediler ankardan çıkmacılardan 100 tl ye teğmin edip kendim taktım ve sorun çözüldü.

Mesajı Yazan: artes34
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2017 Saat 19:02
ARkadaşlar sorun benim 206 aracımda başıma gelmişti
Bir çok ustaya götürdüm anlamadı sonradan bi yere götürdüm sorunun kelebek boğazı olduğu ortaya çıktı sorun büyük ihtimalle sizinde öyle

-------------
Peugeot 308 1.6 VTI Envy 2011 Model Benzin Beyaz
Peugeot 206 X-design 2005 Model Gri 1.4 Benzin
Peugeot 206 XT 2003 Model Gümüş Gri 1.6 Benzin (İlk Göz Ağrım)

Mesajı Yazan: drneuron
Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2024 Saat 16:19
Merhaba, çok uzun zaman olmuş ama aynı sorunu yaşıyorum benzin ışığı yanınca. Sorununuzu çözebildiniz mi çözdüyseniz ne yaptınız?

Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2024 Saat 16:20
Merhaba, çok uzun zaman olmuş ama aynı sorunu yaşıyorum benzin ışığı yanınca. Sorununuzu çözebildiniz mi çözdüyseniz ne yaptınız?

Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2024 Saat 16:23
Orjinalini yazan: hakan1881 hakan1881 Yazdı:

Arkadaşım aynı sorun bendede oldu,aracı çalıştırıyorum tam vitese geçecek kendi kendine birdan gaz veriyor ve devir saati tel:25000-30000" rel="nofollow - 25000-30000 e fırlıyordu,geri vitese takınca kendi kendine gaz alıyordu ve fırlıyordu,sorunun nerden geldiğini söylesem herkesin  aklı durur,aracım hem benzinli hem lpg li,,arıza ne lpg sisteminde nede benzin sisteminde,takip ede ede arızayı çözdüm,benzin bitiyor ışığı yandığı zaman yaptığını farkettim,benzin alınca ışık sönünce arıza düzeliyor,kırmızı ışk yanınca tekrar  başlıyor,araç lpg li olduğu için km yaptıkça benzin harcamış gibi gösteriyor benzin ful olsa bile iışk yanıyor,arka tekli koltuğun altında benzin deposunun üstünde bağlantı kabloları var sokette 4 kablo var iki kalın iki ince kablo  kalın olanlar benzin pompasının,ince olanlar yakıt göstergesinin kablosu ince olanları kısa devre yaptırdığım zaman benzin işığı normale dönüyor,bence bu arıza  mekanik değil tamamen elektronik yani  beyinle ilgili diye düşünüyorum.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net