Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206cc tavan sistemi yağ pompası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15341
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 17:15
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206cc tavan sistemi yağ pompası
Mesajı Yazan: musti_0701
Konu: 206cc tavan sistemi yağ pompası
Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2011 Saat 12:11
merhaba adım mustafa, adanada yaşıyorum ve bir kaç ay önce 206 cc aldım fakat tavan açılırının sorunlarından bir türlü kurtulamıyorum bayide çok fazla para istiyor ve gerçekten arabayı satma haddine geldim, çünkü kendime ait ilk arabam ve çok hevesliydim ama hevesim kursağımda kaldı.şu anda da üst açılır aksağımında sistemi geren yağ pompası arızalıymış, iki üç günde bir sistem serbest kalıyor ve uyarı veriyor.bu sorunu çözmek için ADANA, MERSİN,ANTALYA illerinden bu işlerle uğraşan bildiğiniz iyi usta var mı? şimdiden teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: muratt
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2011 Saat 14:13
slm aynı sorun bendede var ist cıkma parca bularak halledebilioruz anca

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2011 Saat 15:00
musti konu açmadan önce kendini tanıtman gerekli?

imza kısmında aracının modelini donanımını yakıtı ve profil kısmında da bulunduğun il ve ilçeyi yazarsan daha iyi yardımcı olunur.

hidroliğin yağında eksilme varmı?

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: mutiridvan
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 16:01
bende de aynı sorun var bu işlerden anlayan bir usta yok mu ?

-------------
206 cc 2.0cc 150HP

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 19:46
servise götürseniz değişmesini isteyecekler pek tamir edecek usta olacağını sonmıyorum belki sunrooftan anlayan ustalar yapabilir ama tamir olan parça ne kadar sağlıklı olur orasıda var.

Mesajı Yazan: herry
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2012 Saat 01:03
servis bu tür sıkıntılarda garantili iş yapmak istiyor ve direk cabrio sistemi değişimi diyor ki bu da cc ler için arabayı satmaya kadar götürecek bir masraf, size istanbulda bu işi iyi yapan bir cc ustası tavsiye edebilirim. fakat bahsettiğiniz bölgelerden tanımıyorum maalesef. canınızı sıkmamanızı tavsiye ederim size, bu araçların tamir edilemeyecek bir sorunu olmaz. yeterki kaza olmasın. iyi aksamlar dilerim

Mesajı Yazan: cey cey
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2012 Saat 11:23
bendede cc var ve tavanında sensörün biri arızalı oldugu için açma kapama yapmıyor elle acıyordu  her yerı dolastım sonunda bir bayi 1 gun ugraştı tam bir gün bunlarada 15 tanemı 18 tane arasında sensör varmış tavanın acılması için biri arızalı 980 tl ve işcilikle 1150 tl fıyat cıkardılar bana benım aracın arkasında yağ ponpasının yagına baktılar baka bır cc buldular motoru taktılar yıne calısmadı beynını taktılar gene calısmadı sonuçta calıstıramadılar yazı beklıyorum bende sen en iyisi git bir cc bul onun arakadakı motoru soktur seninkine bagla ve arızayı sıldır ve 5 dakka araba yurut dene bakalım motordanmı

Mesaj Tarihi: 25 Mart 2012 Saat 12:44
ceycey yanlıs anlamadıysam 1 sensöre 980 lira demişsin 15 tane si 14.700 TL yapar :) sensör alana araba bedava gibi olmuş bu :) heralde 15 taneyi takım halinde 980'e değiştiriyorlardır..

Mesajı Yazan: LeonAlp
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 16:34
Herkese Merhaba,

Bende de 2004 Model, 2000 Motor 206 CC var ve şu anda serviste. Çünkü tavanını açtığımda otomatik kapanmadı, bip bip diye başladı ötmeye. Ben de manual olarak kapattım, araç bip bip ötmeye devam ediyor ve üstü açılmıyordu manuel kapayınca. Ben de servise bıraktım, bagaj kapağını tam kilitlesinler, varsa ufak tefek arızalar yaparlar diye düşündüm. Servis bugün aradı ve hidroliklerin çok yağ kaçırdığını, yağ pompasının ve 8 adet kontaktörün değişmesi gerektiğini söyledi. Çıkan fiyat 4.250 TL, şaka gibi. Tabi ben duyar duymaz şoka girdim ve hiçbir şey yapılmasın dedim şimdilik. Ben İzmir'de oturuyorum, bu derdi yaşayan, bir şekilde daha ekonomik çözebilen var mı? Servisin teşhisi yanlış olabilir mi? Lütfen acilen yardımlarınızı rica ediyorum. 4.250 TL inanılmaz bir para, bunu vermemin imkanı yok.

Teşekkürler...

-------------
2004 Model 2000cc
Şeytan Kırmızısı
Peugeout 206 CC
54.000 Km

Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2012 Saat 18:12
Orjinalini yazan: LeonAlp LeonAlp Yazdı:

Herkese Merhaba,

Bende de 2004 Model, 2000 Motor 206 CC var ve şu anda serviste. Çünkü tavanını açtığımda otomatik kapanmadı, bip bip diye başladı ötmeye. Ben de manual olarak kapattım, araç bip bip ötmeye devam ediyor ve üstü açılmıyordu manuel kapayınca. Ben de servise bıraktım, bagaj kapağını tam kilitlesinler, varsa ufak tefek arızalar yaparlar diye düşündüm. Servis bugün aradı ve hidroliklerin çok yağ kaçırdığını, yağ pompasının ve 8 adet kontaktörün değişmesi gerektiğini söyledi. Çıkan fiyat 4.250 TL, şaka gibi. Tabi ben duyar duymaz şoka girdim ve hiçbir şey yapılmasın dedim şimdilik. Ben İzmir'de oturuyorum, bu derdi yaşayan, bir şekilde daha ekonomik çözebilen var mı? Servisin teşhisi yanlış olabilir mi? Lütfen acilen yardımlarınızı rica ediyorum. 4.250 TL inanılmaz bir para, bunu vermemin imkanı yok.

Teşekkürler...

dostum, manuel kapattım demişsin, umarım talimatlara uyup önce hidrolik yagını tamamen bosalttın, kilit mekanizmasını iptal edip tavan serbest bıraktın en son ipi sonuna kadar çekmişssindir ve bu islemler sonrasında güvenli bi sekilde kapatmıssındır. yoksa sadece, direk elinle ittirerek mi yaptın? yag pompasının arızalanması ve hidroligin yag kacırması manuel olarak bilincsizce kapatmıssan olusmustur, patlatmıssın verilen rakam yenisi ile degisim icin normal. ben ce senin kapanmama sorunu sadece siviçlerin kirlenmesinden kaynaklanıyordu, benim cabrioda kıs bitiminden sonra ilk kapatmaya calısırken bip bip der ortada kalır, sonra ince yag ile bi guzel temizlerim sensorleri siviçleri eskisi gibi saglam olurdu. sanırım daha büyük bi is actın basına..

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2012 Saat 09:05
Günaydın,

Evet, talimatlara uygun kapattım, alyanla sağdaki deliği çeyrek tur sola çevir vb tüm hamleleri kitapçığında yazdığı sırayla yaptım. 2 yıl önce de zaten başıma gelmişti, oradan tecrübeliyimSmile
Temennim yanlış teşhiş, ama değilse detaylar şöyle(Kdv dahildir);
8446.G0 Hard Top Hidrolik Bloku: 2345 TL
8484.96 Kontaktör: 160 TL
8484.92 Kontaktör: 221 TL
8484.N4 Hard Top Kontaktörü: 361 TL
8484.N3 Hard Top Kontaktörü: 271 TL
8484.84 Kontaktör: 187 TL
8484.95 Kontaktör: 277 TL
100        İşçilik: 5 * 77 TL : 385 TL (Neden işçilik miktarı 5 fikrim yok)

Toplam: 4.204 TL

Çıkma vs bir şekilde sizce bu parçalar bulunur mu, maliyeti ne olur? Servis bu parçaları dışardan bulsam takar mı?

Teşekkürler...

-------------
2004 Model 2000cc
Şeytan Kırmızısı
Peugeout 206 CC
54.000 Km

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2012 Saat 14:14
Orjinalini yazan: LeonAlp LeonAlp Yazdı:

Günaydın,

Evet, talimatlara uygun kapattım, alyanla sağdaki deliği çeyrek tur sola çevir vb tüm hamleleri kitapçığında yazdığı sırayla yaptım. 2 yıl önce de zaten başıma gelmişti, oradan tecrübeliyimSmile
Temennim yanlış teşhiş, ama değilse detaylar şöyle(Kdv dahildir);
8446.G0 Hard Top Hidrolik Bloku: 2345 TL
8484.96 Kontaktör: 160 TL
8484.92 Kontaktör: 221 TL
8484.N4 Hard Top Kontaktörü: 361 TL
8484.N3 Hard Top Kontaktörü: 271 TL
8484.84 Kontaktör: 187 TL
8484.95 Kontaktör: 277 TL
100        İşçilik: 5 * 77 TL : 385 TL (Neden işçilik miktarı 5 fikrim yok)

Toplam: 4.204 TL

Çıkma vs bir şekilde sizce bu parçalar bulunur mu, maliyeti ne olur? Servis bu parçaları dışardan bulsam takar mı?

Teşekkürler...

servisler işçilikleri saat başına alırlar muhtemelen işlem için 5 saat biçmişlerdir, 5 odur. şimdi başka yerlere de göstermenizi öneririm, tamirle giderilebilecek birşey olabilir, olmayadabilir. istanbula getirme imkanınız olsa, maslak sanayide sadece pejo sunroof ve açılır tavanları üzerine çalışan bir usta var, iyidir. öncelikli olarak siz bir araştırma yapın şehrinizde, cabrio özel bir durum olduğu için servisler bakarız derler ama anlayan adam yoktur, yılda bir tane gelir gelmez ellerine böyle bir sorun, o yüzden bu mekanizmadan anlayan bir ustanın bakmasıyla, serviste sadece motor ve elektirk üzerine ustalaşmış cabrio deneyimi olmayan birinin bakması bana  göre aynı değil, yapılacak birsey bile olsa, o topa girmezler, komple degisecek derler, umarım anlatabilmisimdir.

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2012 Saat 14:58
Tekrar Merhaba,

Bakalım eğer servis kesinlikle yapılacak daha ucuz bir tamir yöntemi yok, değişecek demeyi sürdürürse, sizinle tekrar irtibata geçip gerekirse İstanbul'daki bahsi geçen, Maslak'taki ustaya da gösteririm. En azından bir İstanbul turu yapmış olurumSmile, kesinlikle de servisten daha ucuza hallolacağına da eminim İstanbul'da.

Yardımınız için teşekkür ederim.

-------------
2004 Model 2000cc
Şeytan Kırmızısı
Peugeout 206 CC
54.000 Km

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2012 Saat 17:07
Rica ederim, herzaman yardimci olmaya calisirim tabiki, caninizi sıkmayın umarim en ucuz ve en saglam sekilde hallolur aracinizin sorunu.

Mesajı Yazan: barisozgur
Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2012 Saat 23:25
merhaba
aranıza ankaradan  yeni katıldım.

benzer bir durumu daha bu sabah yaşadım daha sonra kullanım kılavuzuna göre kapattım.

ama devamlı olarak beep sesi alıyorum. en azından bu ses için ne yapmam gerekir..?

bilgisi olan varsa müteşekkür olurum

Mesajı Yazan: barisozgur
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2012 Saat 18:16
tavannla alakalı şunu söyleyebilirim bahsi geçen 18 tane kontaktörü kendim temizledim .....
herşey gayet iyi çalışıyor.....

fakat yakınlarda bagaj kapağının terse açılmamamsı için kilide alan mekanizma teli koptu ...
telefonla anlatabildiğim kadarıyla sordum çok basit bir parça için 300 tl civarı bir maliyet çıkardılar..

pazar akşam üstü açtım baktım onuda çok basit bir yolla 5 tlye halleetim ..

benzer sorun yaşayan olursa yardım etmeye çalışırım ..

Mesajı Yazan: bysonic
Mesaj Tarihi: 18 Ekim 2012 Saat 16:45
Benim tavan açılırında ufak bir aksama oluyor açılıp kapanmasında sorun yok ama sensörleri nasıl temizledin anlatabilir misin ? bide bagaj kapanınca şöför kısmına bastırman gerekiyor tırnak oturmuyor.

-------------
206 cc 1,6

Mesajı Yazan: soner
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2014 Saat 04:02
herkese mrb ismim soner istanbulda yaşıyorum çok yeni bir 206cc sahibiyim tavan beyni değişmesi gerekiyomuş servise gitmek istemiyorum çok yüksek rakamlar çıkarıyorlar.istanbulda bu işin ehli olan cüzzi miktarlara sorun çözen bildiğiniz ustalar varsa tavsiyede bulunurmusunuz arkadaşlar şimdiden tşk ederim...

Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2014 Saat 04:16
var kardesim sıkıntın nedir

-------------
Peugeot 206 CC 1.6 (109 Hp)

Mesajı Yazan: 206cc_yasin
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 23:06
ARKADAŞIM MERHABA İSMİM YASİN DÜN 2005 MODEL 2006 CC ROLAND GARROS OTOMATİK ALDIM 64.000 KİLOMETREDE ARACI ALDIĞIM GÜN TAVANINI DENEDİM AÇILDI SADECE BAGAJ KAPANIRKEN SOL KİLİT YUVAYA TAM OTURMUYORDU BENDE AÇIK ARALIK KALMASIN DİYE ELİMLE 1-2 MİLİM İLERİ İTİP OTURMASINA YARDIMCI OLDUM BUGÜN DENEME AMAÇLI AÇMAK İSTEDİM DIT DIT DIT DİYE AÇMAYA HAZIRLIK YAPIYOR AMA AÇMIYOR ACABA KİLİT YADA MEKANİZMA SIKIŞMIŞ KASMIŞ OLABİLİRMİ CEVAP ATARSAN SEVİNİRİM BİRDE BAGAJDAKİ MOTOR YAĞI İÇİN HİDROLİK YEŞİL YAĞMI KOYMAK LAZIM SAYGILAR....

-------------
206 CC ROLAND GARROS_YASİN_

Mesajı Yazan: 206cc_yasin
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 23:08
ARKADAŞIM MERHABA İSMİM YASİN DÜN 2005 MODEL 2006 CC ROLAND GARROS OTOMATİK ALDIM 64.000 KİLOMETREDE ARACI ALDIĞIM GÜN TAVANINI DENEDİM AÇILDI SADECE BAGAJ KAPANIRKEN SOL KİLİT YUVAYA TAM OTURMUYORDU BENDE AÇIK ARALIK KALMASIN DİYE ELİMLE 1-2 MİLİM İLERİ İTİP OTURMASINA YARDIMCI OLDUM BUGÜN DENEME AMAÇLI AÇMAK İSTEDİM DIT DIT DIT DİYE AÇMAYA HAZIRLIK YAPIYOR AMA AÇMIYOR ACABA KİLİT YADA MEKANİZMA SIKIŞMIŞ KASMIŞ OLABİLİRMİ CEVAP ATARSAN SEVİNİRİM BİRDE BAGAJDAKİ MOTOR YAĞI İÇİN HİDROLİK YEŞİL YAĞMI KOYMAK LAZIM SAYGILAR....

-------------
206 CC ROLAND GARROS_YASİN_

Mesajı Yazan: 42PG493
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2015 Saat 11:42
SA ARKADASLAR.

AYNI SORUN BENDEDE VAR.

2001 MODEL PEUGEOT 206 CC CABRIOM VAR.

ILK ALDIGIMDA HERSEY DUZENLI CALISIYORDU.

SONRADA IYICE DAGITTI. SUAN SADECE MANUEL ACIP KAPATIYORUM.
KONYADA BAYIYE GÖTÜRDÜM PARCANIN TR DE OLMADIGINI BELIRTTI NASL IS ANLAMADM.
ARKA BAGAJ TERSTEN ACILIRKEN KILID TELI ARIZALIYMIS VE YAĞ POMPASI DEĞİŞMESİ LAZIMMIS.

ARKDSLARIN BELIRTTIGI GIBI BÜYÜK BİR HEVESLE ALDIM. SUAN SATMAK ISTIYORUM O DERECEYE GELDIM.

NEREYE GÖSTERSEM COK YÜLSEK FIYATLAR CEKIYORLAR.

LÜTFEN BANA BIRI YARDIM ETSIN.

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2015 Saat 16:52
Orjinalini yazan: 206cc_yasin 206cc_yasin Yazdı:

sol kilit yerine oturmamıs, elle itirince icerden kırılmıstır hassas zaten. tamir edilmesi gerekebilir. mandalları acınca dıt sesi verir ama tus a basınca bagaj kalkmaz cunku kilitin dişi kırılmıs ya da yerinden cıkmıs olabilir, usta gormesi lazım daha fazla ellemeyin derim.

bu arada aracınız hayırlı olsun. cok buyuk bir sıkıntısı yok iciniz ferah olsun.

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2015 Saat 16:56
Orjinalini yazan: 42PG493 42PG493 Yazdı:

SA ARKADASLAR.

AYNI SORUN BENDEDE VAR.

2001 MODEL PEUGEOT 206 CC CABRIOM VAR.

ILK ALDIGIMDA HERSEY DUZENLI CALISIYORDU.

SONRADA IYICE DAGITTI. SUAN SADECE MANUEL ACIP KAPATIYORUM.
KONYADA BAYIYE GÖTÜRDÜM PARCANIN TR DE OLMADIGINI BELIRTTI NASL IS ANLAMADM.
ARKA BAGAJ TERSTEN ACILIRKEN KILID TELI ARIZALIYMIS VE YAĞ POMPASI DEĞİŞMESİ LAZIMMIS.

ARKDSLARIN BELIRTTIGI GIBI BÜYÜK BİR HEVESLE ALDIM. SUAN SATMAK ISTIYORUM O DERECEYE GELDIM.

NEREYE GÖSTERSEM COK YÜLSEK FIYATLAR CEKIYORLAR.

LÜTFEN BANA BIRI YARDIM ETSIN.

dostum sana da selam, sorunun buyuk birsey degil bahsettigin kilit teli arızası kolayca hallolur.
fakat bunu konyada yapamazsın, yolun istanbula duserse yarım gunluk isi var arabanın. bu sorun icin sakın satma sevdigin arabanı.

-------------

Mesajı Yazan: Nolurbee
Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2015 Saat 17:03
Arkadaşlar merhaba elimde bir adet 307 cc için tavan Hidrolik pompası ve tavan beyni mevcuttur burdan yazabilirsiniz ben çok sıkıntı çektim bulana kadar buluncada iki tane aldım inşallah birinin işine yarar makul bir fiyata

Mesajı Yazan: ali206cc
Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2015 Saat 10:36
Herry istanbul içi 206 cc için iyi bir usta önerin var mı abi özel msj attım ama dönüş yapmadın 0542 347 17 53 yardımcı olursan çok sevinirim abi

-------------
ali kayısı

Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2015 Saat 12:05
Orjinalini yazan: ali206cc ali206cc Yazdı:

Herry istanbul içi 206 cc için iyi bir usta önerin var mı abi özel msj attım ama dönüş yapmadın 0542 347 17 53 yardımcı olursan çok sevinirim abi

mesajını yeni gördüm kardeşim, cevaplandırdım. umarım hallolur sorunun. gecmis olsun.

Thumbs Up

-------------

Mesajı Yazan: nhrcvk07
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2015 Saat 01:49
bende de şu an bahsi geçen tel sorun çıkardı uçları kopmuş servis mekanizmanın tamamımın değişmesi gerektiğini söylüyor ve 1600 tl istiyor nasıl yardımcı olabilirsiniz

Mesajı Yazan: nhrcvk07
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2015 Saat 01:52
Orjinalini yazan: barisozgur barisozgur Yazdı:

tavannla alakalı şunu söyleyebilirim bahsi geçen 18 tane kontaktörü kendim temizledim .....
herşey gayet iyi çalışıyor.....

fakat yakınlarda bagaj kapağının terse açılmamamsı için kilide alan mekanizma teli koptu ...
telefonla anlatabildiğim kadarıyla sordum çok basit bir parça için 300 tl civarı bir maliyet çıkardılar..

pazar akşam üstü açtım baktım onuda çok basit bir yolla 5 tlye halleetim ..

benzer sorun yaşayan olursa yardım etmeye çalışırım ..

bende de şu an bahsi geçen tel sorun çıkardı uçları kopmuş servis mekanizmanın tamamımın değişmesi gerektiğini söylüyor ve 1600 tl istiyor nasıl yardımcı olabilirsiniz

Mesajı Yazan: cc 307 cc
Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2015 Saat 11:49
S.a arkadaşlar adım mesut öğretmenim Kırklareli/lüleburgazda oturuyorum.
307 cc 1.6 16v 2005 model aracım var.

Benim sorum açılır tavan hidrolik/yağ hakkında olacak bu sıvıyı nereden temin edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.

Mesajı Yazan: KidCabrio307
Mesaj Tarihi: 23 Kasım 2015 Saat 14:53
Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

Orjinalini yazan: ali206cc ali206cc Yazdı:

mesajını yeni gördüm kardeşim, cevaplandırdım. umarım hallolur sorunun. gecmis olsun.

Thumbs Up

Herry merhaba dostum. Bende yeni Peugeot kullanıcısıyım. 2005 model 307 CC Sport aldım. Benimde tavan açılırken yarıda takılı kaldı. Sağına soluna biraz dokunup iki üç deneme sonra kapatmayı başardım. 

Senin şu Maslak'daki bassettiğin tavan'dan anlayan ustanın bilgilerini verebilir misin? Bende kontrol için baktırmak istiyorum.

Mesajı Yazan: Serif206
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2018 Saat 18:37
aynı sorun bende var soldaki sivri kilit tam oturmuyor çözümü nedir

Mesajı Yazan: Serif206
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2018 Saat 18:39
sol kilidin yerine oturmaması sıkıntısını nasıl çözdünüz

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net