Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

oksijen sensörü 307

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15295
Tarih: 04 Mayıs 2024 Saat 17:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: oksijen sensörü 307
Mesajı Yazan: ozi033
Konu: oksijen sensörü 307
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2011 Saat 22:58
307 lerdeki oksjen sensörü motordaki egzoz manifoldunun üzeindeki parça değil mi?ve bundan 1 adet var sanıırsam.bu parçayı değiştirisek.motor ikaz ışığı söner mi acaba.artık can sıkıcı olmaya başladı.öncelikle depoyu 2 sefer baya bi dolduracam.(baya bi zor olacak:))çünkü depo dibindeki pislikler falan tıkıyordur yada az geliyordu ondan oluyodur deniyor ama ben sanmıyorum.eğer düzelmezse sonunda da en son oksijen sensörü değiştircm.birde bu yeni parça takılınca ayar falan istemiyor dimi.makineye bağlamak falan yok yani.teşşekürler..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2011 Saat 23:06
ozi033 307 lerde iki adet vardır biri üst oksijen sensörü diğeri alt oksijen sönsörüdür diğeri altta katalizöerün oradadır.

öncelikle imza bölümünde aracının bilgilerini paylaşırsan daha iyi yardımcı olunur çünki 307 ler tek çeşit değil.

arıza ışığının bir çok sebebi olabilir sadece sensör ile halledilemez yani. sen aracının özelliklerini donanımını yakıtını ayrıntılı yazarsan daha iyi yardımcı olur arkadaşlar.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: ozi033
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2011 Saat 23:11
araç lpg li 2003 model xt.yakıt şehir içinde 280 kr yani 100 km de 12 lt gaz yakıyor gibi bişy.uzun yolda 20 kuruş ortalama.bujiler filtreler değişmişti.4000 km oldu değişeli.çekişinden yakıtından  biraz şikayetçiyim.sensörün etkileyebileceğini düşünüyorum .birde ışık yanınca ondan olabileceğini düşünüyorum..lpg ayarındanda olabilir.ayar yaptırmıştım değişmedi.ışık sönmedi

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2011 Saat 00:04
Orjinalini yazan: ozi033 ozi033 Yazdı:

araç lpg li 2003 model xt.yakıt şehir içinde 280 kr yani 100 km de 12 lt gaz yakıyor gibi bişy.uzun yolda 20 kuruş ortalama.bujiler filtreler değişmişti.4000 km oldu değişeli.çekişinden yakıtından  biraz şikayetçiyim.sensörün etkileyebileceğini düşünüyorum .birde ışık yanınca ondan olabileceğini düşünüyorum..lpg ayarındanda olabilir.ayar yaptırmıştım değişmedi.ışık sönmedi

araç otomatik mi?

lpg sisteminin markası modeli nedir

profil bölümünde imza kısmına yazarmısın görmeyenler her dafasında sormaz hem.

bu tip sıkıntılar genelde ayardan oluyor zengin yada fakir karışım sonucu lamba yanıyor. iyi ayarlattığına eminmisin

-------------

Mesajı Yazan: ose
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2011 Saat 02:03
ewt metin arkadaşımızın dediği gibi oksijen sensörü iki tanedir katalitiğin girişinde ve çıkışında. Yanması ise ewet doğal olarak genelde onlar motor arıza ışığını yakar yakıyor die onların arızalı olduğunu göstermez. şayet arızalı olsa aracın çalışmaz istop eder. Yakma nedeni lpg den fakir karışım yada bol oksijen uyarısından dolayı arıza ışığını yakar. LPg ayarların düzgün yaptır ve ışığı söndürtürsen daha yakmaz. BAzen kötü yakıttan da yakabiliyor ve gidip södürene kadar yanar yanılmıyosam. bişey daha iki sensör toplam 500tl yi geçiyor daha değişmeyi düşünmezsin herhalde:))

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2011 Saat 08:38
Orjinalini yazan: kankam_743 kankam_743 Yazdı:

ewt metin arkadaşımızın dediği gibi oksijen sensörü iki tanedir katalitiğin girişinde ve çıkışında. Yanması ise ewet doğal olarak genelde onlar motor arıza ışığını yakar yakıyor die onların arızalı olduğunu göstermez. şayet arızalı olsa aracın çalışmaz istop eder. Yakma nedeni lpg den fakir karışım yada bol oksijen uyarısından dolayı arıza ışığını yakar. LPg ayarların düzgün yaptır ve ışığı söndürtürsen daha yakmaz. BAzen kötü yakıttan da yakabiliyor ve gidip södürene kadar yanar yanılmıyosam. bişey daha iki sensör toplam 500tl yi geçiyor daha değişmeyi düşünmezsin herhalde:))

orjinali bosch' dur. 250-280 tl dir ama bocsh bayinden alırsan 170 tl falan. Arızalı olduğunu sanmıyorum onun yerine depoya temizleyici atmalısın ayrıca pislik olsa motoru değil benzin pompasını yakar.

-------------

Mesajı Yazan: ose
Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2011 Saat 02:16
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Orjinalini yazan: kankam_743 kankam_743 Yazdı:

orjinali bosch' dur. 250-280 tl dir ama bocsh bayinden alırsan 170 tl falan. Arızalı olduğunu sanmıyorum onun yerine depoya temizleyici atmalısın ayrıca pislik olsa motoru değil benzin pompasını yakar.
ewt tek adet dimi? YAkıtın kötü olması derken kimyasal oranı bozuk benzin veya mazot anlamında kullandım. Yoksa benzinde pislik olsa motora ulaşmadan filtrelere takılır kalır. Pompanın çekiş hortumunun ucunda pompaya zarar verecek kalıntılara karşı ayrıca filtre görevi yapan delikli kumaş tel veya daha sert plastikten yapılma ızgara var. Orası da tıkanırsa dolayısıyla sorunlar oluşabilir.  

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2011 Saat 09:38

tek adet evet ikisi 300-350 tl ye geliyor.

diğer tıkanma konusunda da kankam_743' e katılıyorum.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net