Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Araç Tavan Kaplama

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14782
Tarih: 18 Nisan 2024 Saat 10:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Araç Tavan Kaplama
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Araç Tavan Kaplama
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 23:41
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda tavanlarını kaplatan arkadaşların araçlarını gördükçe hoşuma gidiyor. Ben de cam tavan gibi görünen parlak siyah  kaplatmayı düşünüyorum. Ne kadara mal olur? İşlem ne kadar sürer? Ve kaplamanın ömrü nedir? Teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: mimitt
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 23:54
Bu konuda bir başlığımız vardı aratıp ordan ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilirsiniz ama kısaca özet geçeyim ben.

*kalitesiz markalar sökülürken boyanıza zarar verir 3M gibi kaliteli güvenilir markalardan yana olsun tercihiniz,
*boyalı paraçaya uygulatmayın,
* 3m ürünleri 3 yıl garantili oluyor,5 yıl garanti veren bayiilerde var,(faturasız işlem yapmayınız)
*işlem süresi de ustaya göre 30 dakika ile 1 saat arası sürebilir.
*ücreti de kullanacağınız ürünün marka ve kalitesine göre ve işciliğine göre(sunroof falan varsa) değişir.
yılbaşından önce beyaz aracıma 3M ile 170 tl ye yaptırdım.3yıl solma,yırtılma ve açılmalara karşı(ayna kapakları dahil) garantili.

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 07:08
Orjinalini yazan: mimitt mimitt Yazdı:

Bu konuda bir başlığımız vardı aratıp ordan ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilirsiniz ama kısaca özet geçeyim ben.

*kalitesiz markalar sökülürken boyanıza zarar verir 3M gibi kaliteli güvenilir markalardan yana olsun tercihiniz,
*boyalı paraçaya uygulatmayın,
* 3m ürünleri 3 yıl garantili oluyor,5 yıl garanti veren bayiilerde var,(faturasız işlem yapmayınız)
*işlem süresi de ustaya göre 30 dakika ile 1 saat arası sürebilir.
*ücreti de kullanacağınız ürünün marka ve kalitesine göre ve işciliğine göre(sunroof falan varsa) değişir.
yılbaşından önce beyaz aracıma 3M ile 170 tl ye yaptırdım.3yıl solma,yırtılma ve açılmalara karşı(ayna kapakları dahil) garantili.

Thumbs Up

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 09:10

Konyada 3M bayisi bana 300,00 TL fiyat çekti.Sleepy

Mesajı Yazan: cesva25
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 12:54
yok daha neler :) 300 tl ... of.. çok para :)

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 13:43

Biraz araştırdım, 150TL civarı deniliyor.. Bakalım..

Mesajı Yazan: boranaydogmus
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 22:07
Garantili işçilikleri varsa 150 tl mantıklı. Eğer bütçene de uygunsa yaptır derim çok yakışıyor.

-------------
206 X-Design 1.4 Benzin/Lpg

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 23:38
Valla bugün 140TL'lik ceza yedim hem de 3km fazla hız yüzünden. Kaplama parası direk cezaya gidicek... :(

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 02:00
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Valla bugün 140TL'lik ceza yedim hem de 3km fazla hız yüzünden. Kaplama parası direk cezaya gidicek... :(

Amcam da geçengün ceza yedi üstelik sadece +3km hız yüzünden.
Bu aralar polisler aşırı dikkatli veya paraya ihtiyaçları var :D

Mesajı Yazan: ose
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 02:08
Orjinalini yazan: mustiii mustiii Yazdı:

Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Amcam da geçengün ceza yedi üstelik sadece +3km hız yüzünden.
Bu aralar polisler aşırı dikkatli veya paraya ihtiyaçları var :D

%10 zaten hız limitinin aşınmasıda göz yumuluyor +3 e de yazsın yani ne diyebilecen ki kayıtlara geçiyor yazmassa o zaman paraya ihtiyaç olur. ayrıca +1,+2,+3........+10,+11 ların sonu gelmez.
Ne yapalım devlet baba kural koymuş uyucaz. Ya bu kurallar olmasaydı?

Mesajı Yazan: Haksen016
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 08:03
güzel bir uygulama bende beğeniyorum .ama aracım sunroflu olduğu için bana yakışmayacaktır diye düşünüyorum.

-------------
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 09:08
ben şahsi fikrim olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum tavan kaplamasını tabi "siyah" renkli olanı. 

sebebi olarak, yazın siyah ve beyaz iki aracı yan yana getirin, ikisinede aynı anda dokunun siyah olan güneşi çektiği için daha sıcak olacaktır, bu sebeple tavan siyah kaplandığında bütün yaz boyunca sürekli sıcak olucak ve tavana zarar verecektir.

bu benim görüşüm tabiki,

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 09:12
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

ben şahsi fikrim olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum tavan kaplamasını tabi "siyah" renkli olanı. 

sebebi olarak, yazın siyah ve beyaz iki aracı yan yana getirin, ikisinede aynı anda dokunun siyah olan güneşi çektiği için daha sıcak olacaktır, bu sebeple tavan siyah kaplandığında bütün yaz boyunca sürekli sıcak olucak ve tavana zarar verecektir.

bu benim görüşüm tabiki,

pekı metınım orjınalden sıyah olan araclar ne yapsın ???Göz Kırpma 

benım gorusumcede parlak sıyah olursa ısıgı yansıttıgı ıcın bır nevı daha ıyı. ona bakarsan benım beyaz arabamda ates gıbı oluyor. esasında soyledıgınde haklısın ama oyle ucurum farklar olusmuyor.

mat kaplama yapılırsa ısıgı daha sogurmasından dolayı daha cok ısınacagını dusunuyorum.

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 09:28
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

bu benim görüşüm tabiki,

pekı metınım orjınalden sıyah olan araclar ne yapsın ???Göz Kırpma 

benım gorusumcede parlak sıyah olursa ısıgı yansıttıgı ıcın bır nevı daha ıyı. ona bakarsan benım beyaz arabamda ates gıbı oluyor. esasında soyledıgınde haklısın ama oyle ucurum farklar olusmuyor.

mat kaplama yapılırsa ısıgı daha sogurmasından dolayı daha cok ısınacagını dusunuyorum.

parlak olması daha iyi evet,

benim demek istediğim boyaya zarar verme ithimali siyahların daha yüksek. bu sebeple aracı satarken boyaya zarar geldiği için boyatıpda tavan boyalı demek aracın değerini takla atmış bu ihtimali ile düşürebiliyor da.

-------------

Mesajı Yazan: azdek
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2011 Saat 10:33
Bu kaplama o kadar ucuzmuydu dur bende bir araştırayım.

-------------
Soner Hoca

2005 307 1.4 Benzin 16V 5K,

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net