Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

abs ışığı ve airbag ışığı yanıyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14641
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 11:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: abs ışığı ve airbag ışığı yanıyor
Mesajı Yazan: ugur_xs
Konu: abs ışığı ve airbag ışığı yanıyor
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2011 Saat 19:01
öncelikle herkeze selamlar 2004 model xs model 206' mın arasıra airbag yanıyor ve daha sonra abs ışığı yanıyor hız ibresi çalışmıyor stop ettirip çalıştırdığımda yapmıyor ama arasıra bunu yapıyor ve insanın sinirini alt üst ediyorWall bana yardımcı olursanız çok sevnirim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2011 Saat 19:13
Oncelikle kendinizi her yeni uyenin yaptigi gibi Uyelerimizi Taniyalim kisminda tanitmaniz gerekiyor.Tesekkurler.

Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2011 Saat 21:18

tanıttım zaten

Mesajı Yazan: Sayoka
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2011 Saat 22:45
Orjinalini yazan: ugur_xs ugur_xs Yazdı:

öncelikle herkeze selamlar 2004 model xs model 206' mın arasıra airbag yanıyor ve daha sonra abs ışığı yanıyor hız ibresi çalışmıyor stop ettirip çalıştırdığımda yapmıyor ama arasıra bunu yapıyor ve insanın sinirini alt üst ediyorWall bana yardımcı olursanız çok sevnirim

MErhaba öncelikle airbağ ışığının yanma sebebi bir kaçtanedir. Bunlardan ilk kontrol etkin olarak yapılması için PPS cihazı dediğimiz yetkili servislerde bulunan cihaz ile arıza okuması yapıldıktan sonra tüm sorunlarına cevap oradan gelicektir. Airbağ ışıgı genelde koltuk altı soketlerinden meydana gelen temassızlıktan dolayı yanar ama bir ihtimalde olsa yüksek bir ihtimaldir Coom2000 sinyal kolu değişmesi gerekebilir.

Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2011 Saat 23:46
peki abs neden yanıyor bide abs tek yanmıyor ilk önce airbag yanıyor aradan 10 20 saniye sonra abs yanıyor

Mesajı Yazan: emre17286
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:21
KOLTUK ALTINDA Kİ KABLOLARINDAN DOLAYI YAPIYORDUR BENCE BENDE ÖYLE Bİ SORUNLA KARŞILAŞTIM

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:26
Orjinalini yazan: emre17286 emre17286 Yazdı:

KOLTUK ALTINDA Kİ KABLOLARINDAN DOLAYI YAPIYORDUR BENCE BENDE ÖYLE Bİ SORUNLA KARŞILAŞTIM

sadece aırbag ısıgı olsa haklısın da abs ısıgıda yanıyormus ve surat gostergesıde calısmıyormus.

bana kalırsa bsı ıle alakalı bır durum gıbı sankı... elektrıksel bır problem olabılır. aku saglam mı acaba?

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:30
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Orjinalini yazan: emre17286 emre17286 Yazdı:

sadece aırbag ısıgı olsa haklısın da abs ısıgıda yanıyormus ve surat gostergesıde calısmıyormus.

bana kalırsa bsı ıle alakalı bır durum gıbı sankı... elektrıksel bır problem olabılır. aku saglam mı acaba?

HAKLISIN ELEKTRİKSEL SORUN % 80 İYİ BİR ELEKTRİK USTASINA DANIŞMASINDAN YANAYIM SONUÇTA YÜRÜYEN AKSAM ALLAH KORUSUN DAHA KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURMADAN Bİ AN ÖNCE GÖSTERMESİNİ İSTERİM.

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:34
guzel kardesım buyuk harf kullanma rıca ederımSırıtma  belkı haberın yoksa buyuk harf kullanmak kufur etmek gıbıdır yanı :)) bılgın olsun

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:36

guzel kardesım buyuk harf kullanma rıca ederımSırıtma  belkı haberın yoksa buyuk harf kullanmak kufur etmek gıbıdır yanı :)) bılgın olsun

oke bilmiyordum öğrendim saol

Mesajı Yazan: trtolgi
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:38
aküden olmalı bence

-------------
bir başkadır 307

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:38
rıca ederım. bu tarz forumlarda hep boyledır aklında bulunsun :))

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2011 Saat 11:39

rıca ederım. bu tarz forumlarda hep boyledır aklında bulunsun :))

oke teşekkür ederim öğrendiğim iyi oldu Göz Kırpma

Mesajı Yazan: cnrars
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 13:27
bende de aynı sorun var, servis aküyü değiştirdi sorun yok. aküden olabilir.

Mesajı Yazan: sedat23
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 13:53
araç dinamosumu neydi ismini hatırlamıyorum oda yapabilir birkere başıma gelmişti ama pek motordan anlamadığım için ismini net hatırlamıyorum

Mesajı Yazan: flash296
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 14:56
göstergede şase yapan bi lehim, telin birbirinde değmesinden yapabilir. sen arabayı bilgisayara bağlat bilgisayar sana nerde hata olduğunu söyleyecektir. servise gitmene gerek yok sanayide cihaza bağlayanlar vardır elbet. onlara git. senin çözümün cihaza bağlatmakta. eğer ki  cihaz arıza vermezse muhakkak şase yapan bi kaplo, yada kopan bi lehim vardır...

-------------
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 15:24
belki de "oke" dendir kimbilirDil Çıkarma

Mesajı Yazan: inceyasar
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 16:04
dostum sigortalarını kontrol et bir sigorta attımı sapıtabiliyor araba

Mesajı Yazan: emin15
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 16:49
Kilometre sensörün arızalı aırbag ve abs ışığı yanması ondan araçda hız bilgisi olmadığı zaman bu iki arızayı sistem otomatik olarak verir.

Mesajı Yazan: lifat
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2011 Saat 18:09
merhaba. önceleikle geçmiş olsun, bence arkadaşlarında dediği gibi bence test cihazına bağlatıp arızanın ne olduğunu öğrenmek lazım. istersen benim sürekli gittim özel servisin telefonunu vereyim onlarda peugeot un orjinal test cihazları var. 0216 540 56 51  ömer usta.

Mesajı Yazan: C@GL@R
Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2012 Saat 10:43
koltuk altına detaylı baktım beyler nerde bu kablo gözle görülmüyormu halının altındamı nerde bulamadım ben

Mesajı Yazan: Buğra
Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2012 Saat 12:55
aynı problem bende de olmuştu. aracımın sislerine ve kısalarına xenon bağlattıktan sonra aracın kontağını çevirip hemen farları yakınca araç çıldırıyodu, uyarı ışıkları yanıp ibre çalışmayıp, stop yazısı çıkıyodu. motor normal çalışıyodu. bende tahminimce xenon beyınlerının aracın beynini etkilediğini tahmin ettim bi türlü çözülmedi. ama aradan 1 ay geçtikten sonra böle bi sorun çıkarmadı. sende aynı problem olabilirmi. durup dururken mı araç uyarı vermeye başladı?

-------------
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic

Mesajı Yazan: werty
Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2012 Saat 13:37
Akünün woltajını ölçtür, Büyük ihtimalle aküden.

-------------
2004 - 206 QUİCKSİLVER 1.6 16V 110HP Benzin, 128000 km Mobil 1 New Life 0-40, Bridgeston Adrenalin 195/55/15

Mesajı Yazan: C@GL@R
Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2012 Saat 15:54
ya bilen yokmu bu kabloyu arkadaşlar bir bakayım servise gitmeden önce

Mesajı Yazan: duman6kelimeler
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 01:31
selamlar. şu sorun hakkında fikri olan var mı?
http://youtu.be/HjiTr7t9FOM

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 11:36
Hakkaten bu koltuk altındaki kablo nerede? Herkes koltuk altında diyor ama ben de bulamıyorum bu kabloyu? Resim çekip atabilecek yiğit bir arkadaş aranıyor Smile

Mesela @Alicik olabilir Beer

Mesajı Yazan: realemperor
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 12:56
aracın sarzını olctur eger fazla sarz ediyorsa ondanda yapar ama bende kesın fazla sarz ediyor araban

-------------
real_emperor

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 14:24
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Hakkaten bu koltuk altındaki kablo nerede? Herkes koltuk altında diyor ama ben de bulamıyorum bu kabloyu? Resim çekip atabilecek yiğit bir arkadaş aranıyor Smile

Aracınızda yan hava yastıkları varsa koltuğun altına eğildiğinizde görürsünüz ama yan hava yastıkları yoksa kablo yoktur.

Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 16:18
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Aracınızda yan hava yastıkları varsa koltuğun altına eğildiğinizde görürsünüz ama yan hava yastıkları yoksa kablo yoktur.

Yan hava yastığı yok. o zaman neredeki soketi kontrol etmek gerekiyor , airbag ışığı için?

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 17:22
ihtimal çok
aku yeni ise fazla enerji
sensörler
alternatör
şarj dinomosu
kısa devre
ama alternatörüne baktır derim kömürlerine felan

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 18:03

Yan hava yastığı yok. o zaman neredeki soketi kontrol etmek gerekiyor , airbag ışığı için?

Direksiyonun altında ki kapağı söktüğünüz de orada com2000 ünitesine giren kahverengi bir soket var onu kontrol edebilirsiniz bir keresinde benim aracımda gevşediği için yanmıştı.

Resim temsilidir direksiyonu sökmenize gerek yok sadece alttaki kapağı sökmeniz yeterli.

Mesajı Yazan: Emask
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 18:24
Öncelikle alternatörünü kontrol ettir büyük ihtimalle konjektör değişecek daha sonra akünün ömrü azaldıysa tamamen bitmesini beklemeden değiştir.

-------------
Emask

Mesajı Yazan: volkanC2
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 18:26
Benim yan hava yastıkları var koltuğun altında kabloları da var emniyet kemerine falan bağlılar, eğer varsa görmeme gibi bi şansınız yok bence gayet ortadalar :)) 

-------------
Citroën C2'm..''yakışıkLı'' 2004 SX 1.4i

Mesajı Yazan: natti
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2014 Saat 18:34
Bendede yanıyo airbag ısığı 3  aydır arada sırada sönüyor büyük ihtimal arabayı zorluyorsan ondan olur yada koltuklar veya emniyet kemeriyle cok oynuyorsan ondan yanarEmbarrassed

Mesaj Tarihi: 11 Mart 2014 Saat 09:55
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Direksiyonun altında ki kapağı söktüğünüz de orada com2000 ünitesine giren kahverengi bir soket var onu kontrol edebilirsiniz bir keresinde benim aracımda gevşediği için yanmıştı.

Resim temsilidir direksiyonu sökmenize gerek yok sadece alttaki kapağı sökmeniz yeterli.

ilk fırsatta olmadı haftasonu söküp kontrol edecem orayı. Umarım sadece  soketle alakalıdır :)

Mesajı Yazan: korkusuz202
Mesaj Tarihi: 11 Mart 2014 Saat 10:12
arkdaşlar 2-3 ay önce benimde buna benzer sorun gelmişti..hem korna çalmıyor hemde airbag sürekli yanıyordu..ilk önce bi kabloları kontrol edin (x-line modelllerde koltuk altında değil,direksiyon altındaki konsolda) sonra direksiyonun içinde bi airbag sargısı var  çıkmasını bulursanız direk değiştirin sorun çözülmüş olacaktır..maliyeti 100 tl yi buldu..

-------------
206 1.4 HDI X-LINE 2003 MODEL

Mesajı Yazan: 206cc57
Mesaj Tarihi: 11 Mart 2014 Saat 18:23
merhaba 
Geçmiş olsun .Benimde son 1 aydır aracı çalıştırır çalıştırmaz , Passenger Airbag fault, Engine Mobilizer fault veriyordu , çalıştırıken ibreler düşüp tekrar normale dönüyordu , lakin aküm zayıftı .
Aküyü değiştirdim ,ve düzeldi .Aracı çalıştırıken akünün zayıflığını anlayabilirsiniz .

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net