Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

elektrik ustasına sor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14547
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 20:12
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: elektrik ustasına sor
Mesajı Yazan: ince oto elektrik
Konu: elektrik ustasına sor
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 19:07
arkadşlar elektriksel yada mekanik sorunlarınızda ve sorularınızda msj atmanız yeterli yada bu konu üzerinden sorularınızı cevaplamaya çalışırım....
amacım sadece yardımcı olmak ve  sorun çözmek kimse yanlış anlamasın...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: mustafa486
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 19:22
fasılalı sileceklerim çalışmıyor. Hafif yağan yağmurlarda elimle manual sildiriyorum . Arka silecekte sorun yok. Röle arızasımıdır yoksa sigortamı? röle neresinde sigorta panelinin bulamadım. Teşekkürler

Mesajı Yazan: tigerland
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 20:20
ya müdür ben sisleri açınca ses sisteminde cızırtı geliyor. gaza sona kadar basıyom bırakıyom kesiliyo nedendir anlamdım bi yerde kısa devre mi var sol sis ampülünü deiştirmiştim en son acaba ondan mı yoksa GT olduğu için gaz verince korkudan mı düzeliyor :D

Mesajı Yazan: oguzhan29
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 21:02
aracımda herhangi bir patlak lamba yok arabayı kitlediğimde dörtliler yanarken sol park lambamda onlarla birlikte yanıyor sola sinyal verdiğimde sorun yok frene basınca sol sinyal lambası tık tık tık bir anda hızlanıyore park lambası onunla beraber yanıyor nasıl düzeltilebilir zamanım yok bi ustaya gösterdim baktı beyinden olabilir falan dedi

-------------
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model

Mesajı Yazan: GiTaRRa
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 22:22
hocam tşk böyle bi seçenek sunduğun için.muayeneye gideceğim ancak airbag lambası yanıp sonuyor makinaya bağlandı bulamadı napmalıyım? onun sigortası felan varsa çıkarayım muayeneden geçince servise götüreyim diorum...

-------------
      Peugeot 106 XR..
1 saat yürüsem 5 km bu sirada 2 sigara içsem 75 kuruş,75 bölü 5 desek km de 15 kuruş yakiyorum PuG gibi adamım.:)
          KONYA

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:19
Orjinalini yazan: mustafa486 mustafa486 Yazdı:

fasılalı sileceklerim çalışmıyor. Hafif yağan yağmurlarda elimle manual sildiriyorum . Arka silecekte sorun yok. Röle arızasımıdır yoksa sigortamı? röle neresinde sigorta panelinin bulamadım. Teşekkürler

aracın kaç model bilmiyorum ama sanırım 2001 bsı beyninden veyada silgi motorundan hatta silgi kolundan yada 3 unden birinde mutlaka arıza var...

Mesajı Yazan: Muhammet ÇAKIR
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:21
kardeşim teşekkür ederiz boyle bı yardım yaptıgın ıcın:)

-------------
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:22
Orjinalini yazan: tigerland tigerland Yazdı:

ya müdür ben sisleri açınca ses sisteminde cızırtı geliyor. gaza sona kadar basıyom bırakıyom kesiliyo nedendir anlamdım bi yerde kısa devre mi var sol sis ampülünü deiştirmiştim en son acaba ondan mı yoksa GT olduğu için gaz verince korkudan mı düzeliyor :D
araca sonradan teyp taktıysan bu tarz şikayetler gelebiliyor orjinal teyp kullanıyosan antenden yapabilir radyoda ise yani tam anlayamadım ilk kez duyyorum gaz verip cekince düzelir falan demişin kusura bakma

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:24
Orjinalini yazan: oguzhan29 oguzhan29 Yazdı:

aracımda herhangi bir patlak lamba yok arabayı kitlediğimde dörtliler yanarken sol park lambamda onlarla birlikte yanıyor sola sinyal verdiğimde sorun yok frene basınca sol sinyal lambası tık tık tık bir anda hızlanıyore park lambası onunla beraber yanıyor nasıl düzeltilebilir zamanım yok bi ustaya gösterdim baktı beyinden olabilir falan dedi
arka sol  stop şase almıyor bu yüzden böyle bişeyle karşılaşıyosun bi elektrilçi halledebilir beyinden değil yani

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:29
Orjinalini yazan: GiTaRRa GiTaRRa Yazdı:

hocam tşk böyle bi seçenek sunduğun için.muayeneye gideceğim ancak airbag lambası yanıp sonuyor makinaya bağlandı bulamadı napmalıyım? onun sigortası felan varsa çıkarayım muayeneden geçince servise götüreyim diorum...

cihaz aracın eski model (yani 106) olduğundan girmemiş olabilir kesinlikle aırbag lamban yanıyosa arıza vermesi lazım yada aır bag beynini okumadığndan arıza görünmüyodur veyada aır bag beynini cihaz tanımamıştır sigorta sökülüp halledilebilecek bişey değil...muayenede hafif kusur olarak geçebilir dye düşünüyor aırbag lambası ynıp da geçen araçların hafif kusurlu olarak geçtiğini duymuştum

Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:32
arkadaşlar ayrıca arızaları sorarken araclarınızın marka ve modelini yazarsanız daha sağlıklı bilgi vermiş olurum

Mesajı Yazan: GiTaRRa
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:54
106 2000 model 1.4 umarım geçer muayeneden..

-------------
      Peugeot 106 XR..
1 saat yürüsem 5 km bu sirada 2 sigara içsem 75 kuruş,75 bölü 5 desek km de 15 kuruş yakiyorum PuG gibi adamım.:)
          KONYA

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:58
Merhabalar. Aracım 2004 model 206 Quiksilver. 1,6 110HP, 103bin km'de.
Rölanti dalgalanması ve hafif tekleme problemim var. Araç rölantide dururken devir saati çok minimal bir oynama yapıyor. O problem değil fakat araç yine rölantide dururken zaman zaman hafif kafa sallıyor. Gaz kelebeğini temizlettim çözülmedi. Enjektör temizleyici kullandım yine pek fayda ettiği söylenemez. Neden kaynaklanabilir?

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2011 Saat 23:59
Mekanik ve elektrik demişsiniz pardon gözümden kaçmış..

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 00:04
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Merhabalar. Aracım 2004 model 206 Quiksilver. 1,6 110HP, 103bin km'de.
Rölanti dalgalanması ve hafif tekleme problemim var. Araç rölantide dururken devir saati çok minimal bir oynama yapıyor. O problem değil fakat araç yine rölantide dururken zaman zaman hafif kafa sallıyor. Gaz kelebeğini temizlettim çözülmedi. Enjektör temizleyici kullandım yine pek fayda ettiği söylenemez. Neden kaynaklanabilir?

bujileri değiştermende fayda var bide onu dene

Mesajı Yazan: SAVAŞ
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 00:36
ustam 2004 model 206 hdi var bende. navigasyonu çakmaklığa değilde kontakla aktif hale gelebilecek bir tesisata nasıl bağlarım?

-------------
Peugeot 206 Look 1.4 HDI Chiptuning ile 90 BG

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 00:40
Topik patladi gitti Gülme

Mesajı Yazan: HRMNKY
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 01:10
Böyle bir başlık açtığın için çok teşekkür ederim ustam.Sayende arkadaşlarımız her türlü sorununa cevap bulabilecek.Teşekkürler

-------------
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

Mesajı Yazan: insomnia
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 09:10
üstat 2000 model 306 XR aracım var sileceklerim en alt tetik moduna ne kadar basarsam o kadar ilerliyor otomatik yapmıyor fıskıyeden su püskürtünce 3 tur atıp camın ortasında takılı kalıyor kesik çalıştırmaya alıp düzeltiyorum bunlarda zaman rölesi falanmı var acaba arızalı sormak isterim

arka silecek problemsiz

-------------
306 1.6 XR şeytan kırmızı
Alpıne S serıes 30 cm Subwoofer & Sony Xplod 500w XM-SD14 Amphı & Pıoneer DEH-4250 sab bass 4*50w & Kıcker DS 650.2 Mıd Bass &
O RH+ bayariin haa

Mesajı Yazan: cash1912
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 09:52
berkay adlı kullanıcmızın sorunları bende de var. gaz kelebegı temıslıgı benzın fıltresı bujıler aku degısımı yaptım ama hala dalgalanma devam edıyor ve ılk calısmada araba mars almıyor. bu sorunların sebebı atesleme bobınden olabılrımı tesekkurler.

-------------
206 1.4 look 2004 zavoli lpg

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 10:06
Orjinalini yazan: ince oto elektrik ince oto elektrik Yazdı:

araca sonradan teyp taktıysan bu tarz şikayetler gelebiliyor orjinal teyp kullanıyosan antenden yapabilir radyoda ise yani tam anlayamadım ilk kez duyyorum gaz verip cekince düzelir falan demişin kusura bakma
farları değil yalnız sisleri açınca vızzz diye bir ses geliyor aynı zamanda klima göstergesinde tüm semboller birbirne giriyor yanıp söner gibi oluyor. hemen kapatıyorum bir süre sonra düzeliyor. acaba diyorumki sis farı xenon kablolar şase mi yapıyor birbirine mi değiyor usta ?

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 10:11

tigerland zaten bu xenon lar başlı başına dert. Senin farlar merceklimi bilmiyorum ama mercekli farı olmayıp takanların yediği küfür başlı başına ayrı dert.

Sen xenonları sök çünki görüntüden başka ne sana faydası var adam gibi aydınlatmıyor nede karşından gelen bize faydası var göz bebeklerimize kadar giriyor :(

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 10:15
ayrıca ustam bende arkadaşlarım adına bişey sormak istiyorum.

konumun gereği biz üyelere yerin biraz uzak kalıyor vede bu arkadaşlar içinde kimsenin olmaz dediği ve senin yapabildiğin hız sabitleyiciyi taktırmak istiyorlar.

aslında takmak kolay soketi hazır herkezin bildiği gibi ama önemli olan çalıştırabilmekte. Ben diyorum ki bu arkadaşlara yardımcı olsan da okadar yol gidene kadar kendileri ustalarına gidip bilgisayardan tanıtarak kullanmaya başlasalar diye düşündüm.

belki para kazanamazsın ama insanlar okadar yol gelmekden kurtulur hayır dualarını alırsın.

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 11:53
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

tigerland zaten bu xenon lar başlı başına dert. Senin farlar merceklimi bilmiyorum ama mercekli farı olmayıp takanların yediği küfür başlı başına ayrı dert.

Sen xenonları sök çünki görüntüden başka ne sana faydası var adam gibi aydınlatmıyor nede karşından gelen bize faydası var göz bebeklerimize kadar giriyor :(
benim araç düşük karşıdan gelen kaç tane sisli araç oldu bugüne kadar hiç gözüm alınmadı zararda görmedm sisler zaten yere bakıyor sadece uzunlar açıksa gözlerim alınıyo yada yokuş yukarı bana doğru gelen araçtan oluyor. zaen sürekli sis kullanmam sağ far kesti mecbur kalıyorum :) yarın gelcek inş. yedek ampüller :))

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 18:48
Orjinalini yazan: SAVAŞ SAVAŞ Yazdı:

ustam 2004 model 206 hdi var bende. navigasyonu çakmaklığa değilde kontakla aktif hale gelebilecek bir tesisata nasıl bağlarım?
 gayet basit sigorta kutu kapağını açıp oraya cihazın şarj eletini uygun bi yere yerleştirip şarj aletinden kaplo cekerek + ucunu kontak açtının 2. ucuna baplayıp diğerini herhangi bir şase (-) ucuna mantaj edilir böylelikle kontak açtığında cihazın şarj olur durumda olacaktır

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 18:51
Orjinalini yazan: insomnia insomnia Yazdı:

üstat 2000 model 306 XR aracım var sileceklerim en alt tetik moduna ne kadar basarsam o kadar ilerliyor otomatik yapmıyor fıskıyeden su püskürtünce 3 tur atıp camın ortasında takılı kalıyor kesik çalıştırmaya alıp düzeltiyorum bunlarda zaman rölesi falanmı var acaba arızalı sormak isterim

arka silecek problemsiz

zaman rolesinden olacağını zannetmiyorum muhtemelen silgi motorundan kaynaklanan bi sorun olsa gerek

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 18:56

farları değil yalnız sisleri açınca vızzz diye bir ses geliyor aynı zamanda klima göstergesinde tüm semboller birbirne giriyor yanıp söner gibi oluyor. hemen kapatıyorum bir süre sonra düzeliyor. acaba diyorumki sis farı xenon kablolar şase mi yapıyor birbirine mi değiyor usta ?

ilk önce sen şarj dinamosunun şarjını ölçur 13.8 ile 14.4 arasında olması gerekir fazla ise bu anlattıkların olabilir çünkü beyinden bilgi karıştırmış oluyo... bi ölçür bakalım ne olcak

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 19:04

ayrıca ustam bende arkadaşlarım adına bişey sormak istiyorum.

konumun gereği biz üyelere yerin biraz uzak kalıyor vede bu arkadaşlar içinde kimsenin olmaz dediği ve senin yapabildiğin hız sabitleyiciyi taktırmak istiyorlar.

aslında takmak kolay soketi hazır herkezin bildiği gibi ama önemli olan çalıştırabilmekte. Ben diyorum ki bu arkadaşlara yardımcı olsan da okadar yol gidene kadar kendileri ustalarına gidip bilgisayardan tanıtarak kullanmaya başlasalar diye düşündüm.

belki para kazanamazsın ama insanlar okadar yol gelmekden kurtulur hayır dualarını alırsın.

haklısın doğru söylüyorsun fakat biz bunun üzerine yıllardır uğraşıyoruz murat abi de biliyor zaten benim amacım para kazanmak falan değil paragöz bi insan değilim öyle bi insan olsam 300 belki 400 tl derdim çok üzür dilerim bu söylediğim yalnış anlaşılmasın ben serviste çalışken de bazı araçlar gelirdi takılamadığını söylerdik...kimse uğraşmıyo servisin yoğunluğundan  zamanında bende uğraşmadım doğruya doğru bu bilgi paylaşılabilecek bişey değil yani şunu şurdan söyle yap böyle yap demeyle olacak bişey değil....lütfen bu konuda benden daha fazla bişey beklemeyin ben kendi aracımda günlerce denedim ama sonunda Allah ın izniyle yaptım...bunu yapmaya çalışcak ustalarımız biraz daha yoğunlaşıp uğraşırlarsa onlarında yapacağından eminim...
teşekkür ederim...

Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 20:13
peki usta sen bilirsin. 206 lar evet zor ama 307 lerin gayet basit takması değilmi? bu ay içinde inşallah alıp taktıracam hatta kendim bile takabilirim diye tahmin ediyorum. arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışırken

"kolu tak, bilgisayara bağla ve cc aktif de tip b yi seç tamamdır"

diyordum doğru yada yanlış mı bilgilendiriyorum merak ettim.

-------------

Mesajı Yazan: maestro
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 20:59
Orjinalini yazan: GiTaRRa GiTaRRa Yazdı:

kardeş arkadaşımın abs ışığı yandığı için muayeneden geçirmediler araba opel omega servise de gitti fakat bi türlü yapamadılar en sonunda bi elektrikçide abs ışığını diğer (motor ışığı falan) ışıklara bağlattı onlarla birlikte yanıp onlarla sönüyor araba çalışınca... gerçek bi çözüm değil ama muayeneden geçirecek bi çözüm... airbag ışığını aynı şekilde sorun ederler mi bilmem ama olur da ederlerse aklında son çözüm olarak bulunsun

-------------
Kem âlât ile kemâlât olmaz...

Mesajı Yazan: mehmetugur
Mesaj Tarihi: 03 Mayıs 2011 Saat 22:25
hocam öncelikle konu çok iyi olmuş teşekkürler benim araç 307 xt otomatik vites geçişlerini elektrik aksamı etkilermi  aracı yıkadığım zaman yada yağmurlu havalarda vites geçileri güzel kuru zamanlarda biraz sert özellikle bugün dikkat ettim geri vites geçişi sert oluyordu aracı yıkadım ve geri vitese taktım hissetmedim bile acaba şasi problemi olabilirmi kışın bi hata kodu vermişti şasi hatasıymış usta hatayı sildi bidaha vermedi. ha  birde camlar kuru zamanlarda basıp çekince kapatmıyor basılı tutuyorum yıkadığım zaman bir süre basıp çekince kendi kapanıyor. biraz uzun oldu sanırım kusura bakma...:)

-------------
HER GÜZELİN BİR KUSURU VARDIR....

Mesaj Tarihi: 04 Mayıs 2011 Saat 17:50
[QUOTE=mehmetugur]hocam öncelikle konu çok iyi olmuş teşekkürler benim araç 307 xt otomatik vites geçişlerini elektrik aksamı etkilermi  aracı yıkadığım zaman yada yağmurlu havalarda vites geçileri güzel kuru zamanlarda biraz sert özellikle bugün dikkat ettim geri vites geçişi sert oluyordu aracı yıkadım ve geri vitese taktım hissetmedim bile acaba şasi problemi olabilirmi kışın bi hata kodu vermişti şasi hatasıymış usta hatayı sildi bidaha vermedi. ha  birde camlar kuru zamanlarda basıp çekince kapatmıyor basılı tutuyorum yıkadığım zaman bir süre basıp çekince kendi kapanıyor. biraz uzun oldu sanırım kusura bakma...:)
[/QUOTE

önemli değil kardeşim yardımımız oluyorsa ne ala...sorulara gelecek olursak...geri vitese sert geçmesi normal aslında aracı durdurduğunda yada geri vitese takman gereken durumda şanzuman daki yük tam olarak boşalmadığından geri vitese geçişte sert bi ses duymuş oluyorsun buda insanı huzursuz ediyor fakat şöyle bir yol izlersen bu ses den hissedilir derecede kurtulursun aracı durdururken D den N konumuna getirip ayağını frenden çekip el frenini çekersen daha sonra P konumuna alırsan sabah aracı geri vitese takarken bu sesi pek hissetmezsin...normal kullanımda da önce N de birkaç saniye bekleyip daha sonra R ye alırsan yine şanzuman daki yükü azaltmış olursun öncelikle bunu denemeni tavsiye ederim....yıkamanın yada yağmurlu havanın vites geçişine bir etkisi olacağını sanmıyorum ancak düşük bir ihtimal aracın su alıyorsa yani kablo soketler ine su falan gelmişse bilgiyi karıştırır ama dediğim gibi bu çok düşük bi ihtimal...cam kapanma mevzuna gelince cam kumandasını çıkarıp  temizle eğer tuşlarda sorun varsa temzlemek çok zor değil zaten kumandaların içi gibidir...ancak diğer cam kumandalarında da bu sorunu yaşıyorsan cam fitillerinin oralarda pislik olabilir cam kumanda kolunu temizledikten sonra kapı döşemeleri sökülüp camın nerede zorlandığı tespit edilebilir eğer herhangi bir yerde takılma yoksa cam motorundan  da kaynaklanabilir...
teşekkür ederim... 

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 17:20

peki usta sen bilirsin. 206 lar evet zor ama 307 lerin gayet basit takması değilmi? bu ay içinde inşallah alıp taktıracam hatta kendim bile takabilirim diye tahmin ediyorum. arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışırken

bu şekilde net bi bilgi veremem ancak senin dediğin yöntem olabilirde olmayabilrde çünkü başlangıçta motor seçenekleri falan çıkacak yada sorar ya benzinli dizel falan diye orda bi karışıklık yaşamassan bi ihitmal olabilir....olmasa hepsini dene kendin yapcan anlaşılan...ama garanti edemem

Mesajı Yazan: m.peker
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 17:28
hocam öncelikle merhaba 2006 model makyajlı kasa dizel 307 aracım var kısa farlaımı xenon yapmak istiyorum sis farlarınada xenon ampul aldım acaba tesisata zarar verimi arıza ışığı yaktırırmı yaktırısa ne yapmam gerekir

-------------
307 1.6 110 hp comfort dizel

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 17:38

bu şekilde net bi bilgi veremem ancak senin dediğin yöntem olabilirde olmayabilrde çünkü başlangıçta motor seçenekleri falan çıkacak yada sorar ya benzinli dizel falan diye orda bi karışıklık yaşamassan bi ihitmal olabilir....olmasa hepsini dene kendin yapcan anlaşılan...ama garanti edemem

garantiden ziyade konuya hakim olmak istiyorum. sonuçda bu özel bir iş olduğu için gideceğim usta tuzlu olabilir.

merak ettiğim öyle yaparsak çalışır yada çalışmaz bukadar dimi bir zararı olmaz yani.

sonradan takılan hız sabitlemenin araca zararı varmıdır varsa ne gibidir.

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 17:52
zaten kol ya çalışır ya çalışmaz sen aracın yazılımına dokunmazsan bi problem olmaz yani bilgisayardaki windows dosyaları gibi düşün aracın yazılımsal ayarıyla kesinlikle oynama eğer ki programa hakim değilsen bu konuya hiç kalkışma derim...sonra araca yeniden yazılım yükletmek zorunda kalırsın...
orjinal parça olduğu için herhangi bir zararı olmaz...sonuçta yetkili servisten yada parçacıdan orjinal parça alıyorsun bu sebepten dolayı bir zararını görmedim duymadım...

Mesajı Yazan: voodoo
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 17:58
benim aracim 2001 206 gti..orrjinal teybin radyosu net istasyon bulamio hep cizirtili gelio ses anteni cikariom bi fark yok takiom gene bi fark yok teybin arkasinda antenide takili nedendir acaba...tsekkurler

-------------
2001 206
2.0 GTI
Antwerpen

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 18:06

zaten kol ya çalışır ya çalışmaz sen aracın yazılımına dokunmazsan bi problem olmaz yani bilgisayardaki windows dosyaları gibi düşün aracın yazılımsal ayarıyla kesinlikle oynama eğer ki programa hakim değilsen bu konuya hiç kalkışma derim...sonra araca yeniden yazılım yükletmek zorunda kalırsın...
orjinal parça olduğu için herhangi bir zararı olmaz...sonuçta yetkili servisten yada parçacıdan orjinal parça alıyorsun bu sebepten dolayı bir zararını görmedim duymadım...

teşekkür ederim.

-------------

Mesajı Yazan: m.peker
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 18:14
hocam öncelikle merhaba 2006 model makyajlı kasa dizel 307 aracım var kısa farlaımı xenon yapmak istiyorum sis farlarınada xenon ampul aldım acaba tesisata zarar verimi arıza ışığı yaktırırmı yaktırısa ne yapmam gerekir

-------------
307 1.6 110 hp comfort dizel

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 20:24
Orjinalini yazan: mtfpkr mtfpkr Yazdı:

arıza ışığı benim bu zamana kadar xenon taktığım araçlarda hiç yanmadı düzgün bir işçilkte bi problem olmaz ama xenon un beyninde kabloların çıktığı yerin aşağa doğru bakacak şekilde montaj ettirsen su falan temas etmemiş olur...

Mesajı Yazan: ates
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 20:59
merhaba ustam,
2000 model 106 quicksilver var bende. hararet sorununu bi türlü çözemedim yardımcı olursan çok sevinirim. soğutma sistemi normalde sorunsuz çalışıyor ancak uzun yolda yokuş çıkarken yada düz yolda aracı zorladığımda hararet ışığı yanmaya başlıyor. sistemde sorun yoksa bu ışık neden yanıyor diye sordum elektiriğine bi baktır dediler. ıspartadayım şuan öğrenciyim burda bi kaç yere gittim ancak sağlam bi usta bulmak zor. sence elektirikten olabilirmi? 

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 21:08
benım 307 dede termostat degıstı devır daım deıstı fln ama hala hararet rolantıdeyken 90 ustune cıkıyo  gıderkende 85 89 da kalıyo :D 

Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2011 Saat 21:28
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

benım 307 dede termostat degıstı devır daım deıstı fln ama hala hararet rolantıdeyken 90 ustune cıkıyo  gıderkende 85 89 da kalıyo :D 

seninki normal...

-------------

Mesajı Yazan: leolev
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 00:08
merhaba öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkürler.benim problemim 206 roland garros umda devir saati çalışmıyor sormak istediğim sık yaşanan bir problemmi bu daha önceden böyle bir arıza ile ilgilendinizmi onarım maliyeti kaç civarıdır

Mesajı Yazan: aşil16
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 11:29
usta benım sorunum arabanın os sıs farlarının tekı yanmıyor xenonlar ıyı aydınlatmıyor gecelerı  en onemlısı ıse bu sonradan oldu kumanda ıle kıtıtlerı actıgımda veya kılıtledıgımde dortluler yanıcagına dortlulerle bırlıkte farlar sıslerde yanıp sonuyor bu durum neden olmus olabılır ne yapmam gerek ?acaba arabada sase felanmı var yakmayalım arabayı 

-------------
5546158013
model 2000
206 xs

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 11:47
Orjinalini yazan: aşil16 aşil16 Yazdı:

usta benım sorunum arabanın os sıs farlarının tekı yanmıyor xenonlar ıyı aydınlatmıyor gecelerı  en onemlısı ıse bu sonradan oldu kumanda ıle kıtıtlerı actıgımda veya kılıtledıgımde dortluler yanıcagına dortlulerle bırlıkte farlar sıslerde yanıp sonuyor bu durum neden olmus olabılır ne yapmam gerek ?acaba arabada sase felanmı var yakmayalım arabayı 

resmine baktım da farların sanırım halojen. bu yüzden halojen fara zenon uygulaması yapılmaz çünkü ışık dağıldığı için hem karşıdakinin gözünü alırsın hemde yolunu aydınlatamazsın.

mercekli far uygulaması yapmış olsaydın ozaman zenonla daha iyi gösterecektir ve de ışık dağılmadığı için karşındakinin gözünü almayacakdır.

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 19:30
Orjinalini yazan: voodoo voodoo Yazdı:

benim aracim 2001 206 gti..orrjinal teybin radyosu net istasyon bulamio hep cizirtili gelio ses anteni cikariom bi fark yok takiom gene bi fark yok teybin arkasinda antenide takili nedendir acaba...tsekkurler

anten su almıştır...büyük ihtimal oksitlenme olmuştur bu yüzden yeni bi anten almak en doğrusu

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 19:35
Orjinalini yazan: ates ates Yazdı:

merhaba ustam,
2000 model 106 quicksilver var bende. hararet sorununu bi türlü çözemedim yardımcı olursan çok sevinirim. soğutma sistemi normalde sorunsuz çalışıyor ancak uzun yolda yokuş çıkarken yada düz yolda aracı zorladığımda hararet ışığı yanmaya başlıyor. sistemde sorun yoksa bu ışık neden yanıyor diye sordum elektiriğine bi baktır dediler. ıspartadayım şuan öğrenciyim burda bi kaç yere gittim ancak sağlam bi usta bulmak zor. sence elektirikten olabilirmi? 

özür dilerim bu konu hakkında fikrim yok...yani ilk aklıma conta yanmış olabilir

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 19:36

neden değişti bilemiyorum ama bu söylediğin değerler zaten normal değerler

Mesajı Yazan: BAHTİYAR
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 19:43
böyle bir topic açtığınız için çok teşekkürler  ben aracımı sattımda saterken bakan servis birşeyler söyledi ama pek inanamadım araç 2003 307 1.6xr bva dı tüplüydü araçda antupoliton fault hatası vardı takmıyordum pcye bağlayınca hız sensörü arızası diyordu onuda kurcaladılar abs beynine girilmiyor dendi ya tesisatta ya beyinde sıkıntı var dediler ama abs çalışıyordu aracı satsamda hep kafamı kurcalamıştır merak ediyorum böyle bi sorun olabilir mi? yani abs çalışırken beyinin bozuk olması mümkün mü?

-------------
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.

Mesajı Yazan: sistemci
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 19:55
Usta varım yoğum sensin, bir ara özeline tüm sıkıntılarımı yazacağım. Ama öncelikle belirtmek istediğim şey, geçen gece arabayı çalıştırdığım ve farları yaktığım anda ikisi birden patladı. Elektirik kutusunu açtım ama hiç bir şey anlamadım.

Yağmur ve otomatik far sensörleri, hız topuzu ve ön sis lambaları çalışmıyor. Kontağı kapattığımda elektirik kutusundan zaman zaman tık sesleri geliyor. Aklıma gelen şimdilik bunlar ama izin verirsen fırsat bulursam yazacağım özeline.

Alıntı ile cevap verirsen çok memnun olurum, çok sağ ol...

2002 PEUGEOT 307 RAPIER 1.6 16V

-------------
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2011 Saat 20:03

neden değişti bilemiyorum ama bu söylediğin değerler zaten normal değerler

şimdi dığer marka araçlarda 90da cakılı kalıyo ama nedense 307lerın cogunda  90 ustundekı cızgıye kadar cıkıyo yanı cok oynak :D su pompasını trıgerle beraber deısmıstım termostatıda  90 ustune cıkıo dıe deıstırdım 1 2 gun cıkmadı 90 ustune ama sonra tekrar cıkmaya basladı

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2011 Saat 00:03
Orjinalini yazan: BAHTİYAR BAHTİYAR Yazdı:

böyle bir topic açtığınız için çok teşekkürler  ben aracımı sattımda saterken bakan servis birşeyler söyledi ama pek inanamadım araç 2003 307 1.6xr bva dı tüplüydü araçda antupoliton fault hatası vardı takmıyordum pcye bağlayınca hız sensörü arızası diyordu onuda kurcaladılar abs beynine girilmiyor dendi ya tesisatta ya beyinde sıkıntı var dediler ama abs çalışıyordu aracı satsamda hep kafamı kurcalamıştır merak ediyorum böyle bi sorun olabilir mi? yani abs çalışırken beyinin bozuk olması mümkün mü?

bende de sürekli hız sensörü arızası veriyor bilgisyara bağlayınca. neden böyle yapıyordur sıkıntı nedir acaba

-------------

Mesajı Yazan: gurhan84
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 16:42
merhabalar benim 206 otomatik vites 1999 model aracım var elektrik konusunda bayağıdır problem yaşıyorum kışın hareket halinde araba birden gösterge panelindeki ışıklarda azalma oldu arabayı durdurup tekrar çalıştırmak istedeğimde araç çalışmadı marş bile yemedi tırttt die ses çıktı sanayii gittiğimde konjektör arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler ve değiştirdiler daha bir hafta olmadan aynı hatayı verdi akümün bittiği için olduğunu söyleyip aküyü doldurup verdi aynı arızayı tekrar verdi daha sonra usta değiştirdimşimdi ki usta bsi beyninin verdiği komutu kmsaatindeki beyin onaylamıyor die aküyü şarj etmediğini söyledi km saatini devreden çıkarttığını ve yeni akü verdi dene dedi kmsaati değişmesi gerektiğini söyledi bu konuda ne gibi bir tavsiyedebulunursunuz

Mesajı Yazan: sezar206
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2015 Saat 00:11
tebrik ve teşekkür ederim ilginizden dolayı.

-------------
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2015 Saat 10:20
konu biraz eski güncel olamaya bilir

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: bozlak
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2015 Saat 14:26
Ustam 2004 model peugeot 206 aracımın far sinyal kolunda problem var.Aracın farlarını açtığımda korna çalmıyor,yine far açıkken sinyal verdiğimde sinyal hemen duruyor bu far kolunun tamiri mümkünmü acaba ?

Mesajı Yazan: Gokmenbedir
Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2019 Saat 17:30
Peugeot 301 markalı aracın normal fan 0 da calisiyor 1234 pozisyonunda hareket yok klima 1234 pozisyonunda çalışması gerek lakin düğmeden mı bilmiyorum ama çalışmıyor klima lambası yanıyor arasira 1. Konumda iken çalışıyor yardımci olursan sevinirim 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net