Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2004 model 307 yol bilgisayarı kullanımı

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14389
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 21:06
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 2004 model 307 yol bilgisayarı kullanımı
Mesajı Yazan: efsanemurat
Konu: 2004 model 307 yol bilgisayarı kullanımı
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:21
slm arkadaşlar peugeot ailesine yenikatıldım 2004 model 1.4 hdı xr aldım ama yol bilgisayarını tam kullanamıyorum anlık yakıt bilgisi yakıt tüketimi ve kaç km yol gideceği bilgisini ekranda göremiyorum tarih ve saat gibi bilgiler var yol bilgisayarının kenarlarında iki botun var ayarları ordanmı yapmam gerekiyor bide ekran bazen silikleşiyor bazen iyi görünüyor bazen hiç görünmüyor bu sorunu nasıl halledebilirim cevaplar için şimdiden teşekkürler 

-------------
2004 model 307 hdi xr 120000 km de

Cevaplar:
Mesajı Yazan: 307P
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:33
Sağ tarafta bulunan yani silecek kolunun(silecek koluydu galiba Sırıtma) baş tarafına basıp basıp değiştirebilirsin..Diğer soruna gelince;yol bilgisayarında bulunan ampulleri değiştirmen gerekiyor galiba yanlış bilgi vermiş olmayayımSırıtma

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:36
bu ampuller her yerde varmı biraz teknoloji fukarasıyım Gülme

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:39
arkadaşlar okuyup geçmeyin yeni katıldık peugeot ailesine bilgilerinizi lütfen paylaşın Unhappy

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:41
Sanayide değiştirirler galiba Sırıtma daha bilgili arkadaşlar var onlar görünce yazarlar muhakkak..Bu arada unuttum söylemeyi aracın hayırlı olsun.

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:42
teşekkür ederim aldık bakalım inşallah pişman etmez

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 21:43
Bende 1.6 sı var ben memnunum açıkçası umarım sende olursun.

Mesajı Yazan: volkan_uysal
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 22:08
Arkadaşım, hoşgeldin....

Tarih ve saat aynı ekranda çıkar, değiştirmek istersen silecek kolunun (sağ) en üstünde jog butonlu yani televizyon kumandası gibi basıp bırakacağın süğme var. Oraya bas, tarih - saat, benzin, ortalama yakıt, anlık tüketim gibi değerleri göreceksin.  Soldaki kolda ise aynı düğme otomatik far sensörünü kapatıp açıyor. Benim araçımda böyle 307 2004 XT 1,6 110 BG

Orjinalini yazan: efsanemurat efsanemurat Yazdı:

slm arkadaşlar peugeot ailesine yenikatıldım 2004 model 1.4 hdı xr aldım ama yol bilgisayarını tam kullanamıyorum anlık yakıt bilgisi yakıt tüketimi ve kaç km yol gideceği bilgisini ekranda göremiyorum tarih ve saat gibi bilgiler var yol bilgisayarının kenarlarında iki botun var ayarları ordanmı yapmam gerekiyor bide ekran bazen silikleşiyor bazen iyi görünüyor bazen hiç görünmüyor bu sorunu nasıl halledebilirim cevaplar için şimdiden teşekkürler 

-------------

307 XT 1,6 110 BG / 81 BF 307

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 22:21
hoşbulduk verdiğin bilgiler için teşekkür ederim sabah kurcalarım artık Gülme

-------------

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 22:53
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7976&title=peugeot-206-307-saat-lcd-ekrann-sklmesi" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7976&title=peugeot-206-307-saat-lcd-ekrann-sklmesi
daha bugün bu konu forumda vardı biraz araştırma yaparsan aracın hakkında öğrenebileceğin bir çok bilgi burada mevcut.

ekranın arkasında 3 tane ampul var onları değiştircen silikleşme gider. genelde sıcakta silikleşir.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: hantsome28
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2011 Saat 23:09
aynı sorun bende de var..bu göstergeyi nasıl sökebilirim..resimli bişry varmı

-------------
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...

Mesajı Yazan: dinoco
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 00:19
ampuller herhangi bir elektirikcide var tanesi 0,50 kuruş la 2 tl arasında değişiyor.

-------------
2002 xt bva otomatic 206
1.4 8v yalnızca benzinli :)

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 08:40
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7976&title=peugeot-206-307-saat-lcd-ekrann-sklmesi" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7976&title=peugeot-206-307-saat-lcd-ekrann-sklmesi
daha bugün bu konu forumda vardı biraz araştırma yaparsan aracın hakkında öğrenebileceğin bir çok bilgi burada mevcut.
ekranın arkasında 3 tane ampul var onları değiştircen silikleşme gider. genelde sıcakta silikleşir.
Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

aynı sorun bende de var..bu göstergeyi nasıl sökebilirim..resimli bişry varmı

burada zaten linki vermiştim resimli bir şekilde nasıl söküldüğünü gösteriyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 18:53
arkadaşlar yol bilgisayarı ekranı hala tarih ve saat gösteriyor silecek kolunun başında basılan düğme yok düğme var aslında basılmıyor nasıl yapacam bunu anlamadım aracım 2004 model 1.4 hdı xr 6 hava yastıklı olandan yardımlarınızı bekliyorum

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 19:35

alla alla com2000 uyumlu değilmi acaba.

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 19:39
valla bende anlamadım sözde araç full bide com2000 ne oluyor bu aracı yeni aldım tam bilmiyorum neyin ne olduğunu Gülme

-------------

Mesajı Yazan: mdincer34
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:28
2004 307 xrlerde yol bilgisayarı en azından benim bildiğim yok sonradan takılıo ben öle yaptım yazılım yüklendi sorunsuz çalıştı.silecek kolunun ucunda ok gibi bir işsaret olmalı yoksa yol bilgisayarı yok sadece o uç değşiyor yazılım yükleniyor al sana yol bilgisayarı :)

-------------
2005 407 2.0 comfort hdi otomatik / 136 hp

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:36
com2000 komple sinyal ve silecek kolunu kapsıyor yani com2000 ucunda düğme olan silecekli kopmle kol oluyor. seninde ucunda düğme olmadığına göre bana göre komple değişmesi düğmeli alınması lazım ama mdincer34 ün dediğ yani sadece ucunun değişmesi oluyorsa daha iyi olur.

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:40
valla araçta yol bilgisayarı var sonradan takılmamış yada takılmışsa ben bilmiyorum bide bu yazlımı nerden atabilirim yada silecek kolunu nerden değişebilirim illede servistemi olması gerekir

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:44
yol bilgisayarı var derken silecek kol üzerinde arka sileceğe su fışkırtması için dönen parçanın ucunda ok gibi bişe varmı

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:50
işte o yok bugün başka bi araçla karşılaştırdım onda var benimkinde yok diğer şeyler hepsi aynı bunu nasıl yapabilirim kaça mal olur tahminen

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 20:55
o silecek kolunun başındaki parça değşecek semt olarak neredesin efe var sponsor sadece silecek kolu başının değişmesi bende yeterli oldu ama kimisinde silecek kolunun bazen tamamı değişmesi gerekiyor ama sanmıyorum snein kide benim aracın aynısı 6 airbag var felan o nednele efeyi ara o yazılımda yüklüyor sana fiyatttada çok yardımcı olur 10 dakika gibi bi işlem sonrası harika ben iyiki taktırmışım

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 21:03
ya son bi sorum olacak peki benim yol bilgisayarı ekranı bazen gidiyor görünmüyor sabahları çok net görünüyor bazende çok silik görünüyor ama genelde silik bazıları arkadaki ampulleri değiştir düzelir dedi bu konuda bi önerin varmı

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 21:16
forumda diğer arkadaşlar gayet deneyimli bu konuda çok yazı yazıldı ben forumu detaylı inceliyorum meraklıyım böyle şeylere :) onlar demişse doğrudur hatta haşim ustada resimli sökülmesi ile iligli link vermiş nasıl yapılır bölümünde harika yani paylaşım :) senin semt nerde  ?

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 21:25
Gülme ben baya uzaktayım mahrumiyet bölgesi muş malazgirtteyim o yüzden burda fazla anlayan olmadığı için sürekli soru soruyorum Ermm

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2011 Saat 21:35
o zmaan oradan alıp yazılım yükleteceksin sadece sponsor şahin pejoya sor bulamazsan muş ta sana yardımcı olur

-------------

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2011 Saat 11:21
Bu videoda yol bilgisayari icin gerekli olan ve silecegin uc kisminda olan butonun nasil takilacagi ve Peugeot Planette nasil aktif hale getirilebilecegi acikca anlatiliyor.

Mesajı Yazan: reis_veysi
Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2011 Saat 12:01
slm arkadaşlar bende yeni 2004 1.4 xr aldım bu yol bilgisayrının maliyeti ne kdar
bu arabaya uyumlu olurmu, randımanlımı, ama önemli olan maliyeti :=)
 cvp içi n tşk

-------------
Sen benim için;yağmurlu bir gecede tesisatımda sesin 40 larda olduğu slow müzikle beraber boş sokakları ve caddeleri 8000K xenonumla aydınlatmak gibi bişeydin;öyle BOŞŞŞ; ve ANLAMSIZZ.....

Mesajı Yazan: sercinho
Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2011 Saat 12:08
ya o kadarda takmayın su yol bılgısayarına derım olmassa olmaz bır ozellık degıl acıkcasın ben cok nadır bakıyorum 

-------------
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79

Mesajı Yazan: emre.koc
Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2011 Saat 12:20
bencede hatta ben hiç bakmıyorum denebilecek kadar az

-------------
PEUGEOT - 307 SW 1.6 OV PACK

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2011 Saat 12:35
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Bu videoda yol bilgisayari icin gerekli olan ve silecegin uc kisminda olan butonun nasil takilacagi ve Peugeot Planette nasil aktif hale getirilebilecegi acikca anlatiliyor.

koliva hız sabitlemeyi bilgisayardan tanıtmayıda göstersene (:

-------------

Mesajı Yazan: reis_veysi
Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2011 Saat 01:18
öyle demyin ya ögrenci adamız depoyu sene de bir fulluye biliriz anca
 10 tl 20 tl lik yakıt alıyoz meçburen  yolda kalmamak için daha gezebilcek kaç km. var  görmek lazım :))EmbarrassedEmbarrassed

-------------
Sen benim için;yağmurlu bir gecede tesisatımda sesin 40 larda olduğu slow müzikle beraber boş sokakları ve caddeleri 8000K xenonumla aydınlatmak gibi bişeydin;öyle BOŞŞŞ; ve ANLAMSIZZ.....

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2011 Saat 03:13
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Çok güzel bir açıklama olmuş.
Orjinalini yazan: efsanemurat efsanemurat Yazdı:

ya son bi sorum olacak peki benim yol bilgisayarı ekranı bazen gidiyor görünmüyor sabahları çok net görünüyor bazende çok silik görünüyor ama genelde silik bazıları arkadaki ampulleri değiştir düzelir dedi bu konuda bi önerin varmı

Peugeot araçların yol bilgisayarı ekranları aracın farlarıyla uyumludur. Yani park farlarını, kısa farları veya uzun farları çalıştırdığınız zaman uzun yolda gösterge ekranı dikkatinizi çekmemesi ve gözünüzü yormaması için ekranın ışıkları sönükleşir.

Mesajı Yazan: istanbullu_3886
Mesaj Tarihi: 19 Ağustos 2011 Saat 14:09
selam arkadaşlar 2005 model 307sw sahibiyim alalı fazla olmadı fakat sanayi içerside esnaf oldugum için bu kısa süre içersinde bu raç hakkında çok bilgiye sahip oldum buna dayanarak yol bilgisayarın ekranı bendede sıcak havalarda tamamen silinmesege zor belli oluyor ampulunu degiştirdim olmadı ekranı komple degilştirdim yine aynı daha sonra ögrendimki 307 lerde bu hastalıkmış yapıyormuş boşa ugaşmayın bence

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 19 Ağustos 2011 Saat 14:30
Orjinalini yazan: istanbullu_3886 istanbullu_3886 Yazdı:

selam arkadaşlar 2005 model 307sw sahibiyim alalı fazla olmadı fakat sanayi içerside esnaf oldugum için bu kısa süre içersinde bu raç hakkında çok bilgiye sahip oldum buna dayanarak yol bilgisayarın ekranı bendede sıcak havalarda tamamen silinmesege zor belli oluyor ampulunu degiştirdim olmadı ekranı komple degilştirdim yine aynı daha sonra ögrendimki 307 lerde bu hastalıkmış yapıyormuş boşa ugaşmayın bence

Forum kuralları geregı kendınızı tanıtmanız gerekmektedır. Devamında sohbete katılabılırsınız.

Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
http://www.peugeotturkey.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkey.com & http://www.peugeotturkiye.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkiye.com

Mesajı Yazan: Gökhan Çetin
Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2013 Saat 00:04
efsanemurat  benimde aynı senin arabadan 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net