Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sola dönünce Gelen Sürtünme Sesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 406
Forum Tanımlaması: Peugeot 406, 1995'ten 2004'e kadar üretilen geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=12808
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 14:47
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Sola dönünce Gelen Sürtünme Sesi
Mesajı Yazan: savatafatih
Konu: Sola dönünce Gelen Sürtünme Sesi
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2011 Saat 21:52
Merhab, benim araç 406. 2000 model. Son bir haftadır sola dönüşlerde ve genelde 2 tur ve hareket halindeyken gelen bir sürtünme sesi var. Sanki teker çamurluğa sürter gibi.. Veya biraz daha ince. biraz metal sesi gibi. Lastik sürtme sesi biraz daha gerçekçi oldu. Ne olabilir acaba? bilebilen var mı? tşk

-------------
Saygılar..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2011 Saat 22:24
Orjinalini yazan: savatafatih savatafatih Yazdı:

Merhab, benim araç 406. 2000 model. Son bir haftadır sola dönüşlerde ve genelde 2 tur ve hareket halindeyken gelen bir sürtünme sesi var. Sanki teker çamurluğa sürter gibi.. Veya biraz daha ince. biraz metal sesi gibi. Lastik sürtme sesi biraz daha gerçekçi oldu. Ne olabilir acaba? bilebilen var mı? tşk

Buyuk ihtimalle cv joint (constant-velocity joint)

Bu sizin aracinizdaki parca:

Bu da yeri (sizin araciniz degil)

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2011 Saat 22:35
Yeni kullanicilarin kendilerini tanitmalari gerekmekte. Lutfen " forum_topics.asp?FID=22&title=yeler%C4%B0m%C4%B0z%C4%B0-taniyalim - ÜYELERİMİZİ TANIYALIM " kismina bir urgayiniz.

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2011 Saat 23:27
teşk. bazen de normal giderken az da olsa ses çıkarıyor.. umarım sorun olmaz bir süre daha servise gidemeyeceğim işlerden dolayı..

-------------
Saygılar..

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2011 Saat 00:10
Bu parçanın servislerde ya da sanayide adı ne olarak geçer? aynen söylesem anlarlarmı?

-------------
Saygılar..

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2011 Saat 00:24
Orjinalini yazan: savatafatih savatafatih Yazdı:

Bu parçanın servislerde ya da sanayide adı ne olarak geçer? aynen söylesem anlarlarmı?

Sanirim anlamazlar. Ben Turkce'sini bilmedigimden oyle yazdim ve resim koydum. Bilen birisi gelip yazacaktir.
Duz giderkende ayni ses varsa bu parcadan olmayabilir. Ben ilk mesajiniza gore bu cevabi verdim.

Mesajı Yazan: ozgun
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2011 Saat 16:48
tekeri tamamen sola çevirip davlumbaza sürtüp sürtmediğini de bir kontrol edin derim ben.

Mesajı Yazan: 307P
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2011 Saat 21:52
Orjinalini yazan: ozgun ozgun Yazdı:

tekeri tamamen sola çevirip davlumbaza sürtüp sürtmediğini de bir kontrol edin derim ben.

Bende de sol tekerlekte sorun var sola veya sağa belli bir miktar kırdığım zaman davlumbaza vuruyor sanırım çünkü ses geliyor ne yapılabilir acaba ?

Mesajı Yazan: ozgun
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2011 Saat 00:44
Orjinalini yazan: 307P 307P Yazdı:

Bende de sol tekerlekte sorun var sola veya sağa belli bir miktar kırdığım zaman davlumbaza vuruyor sanırım çünkü ses geliyor ne yapılabilir acaba ?

davlumbazın vidalarından bir yada birkaçı çıkmış/gevşemiş olabilir. Onları bir kontrol et. Farkedemezsen git bi kaportacıya baksın, en fazla bir somun atar, sen de 5lira atarsın olur biter Gülme

Mesajı Yazan: semih
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2011 Saat 00:55
mrb lar aynı sorun benim aracımdada vardı çamurluğa sürtüyor sanıyordum.akislerden dolayı çıkıyormuş o ses...rot başlarnı ve akislerini kontrol ettirmende fayda var.

Mesajı Yazan: werty
Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2011 Saat 00:01
bu tür bir ses bendede var ama sadece geri giderken yapıyor oda herzaman değil ara sıra işin içinden çıkamadım.

-------------
2004 - 206 QUİCKSİLVER 1.6 16V 110HP Benzin, 128000 km Mobil 1 New Life 0-40, Bridgeston Adrenalin 195/55/15

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2011 Saat 00:57
arkadaşlar dediklerinizi kontrol ettirdim ama ne oldu bilin bakalım. Belki de ben tam anlatamadım.

Direksiyon ve Teker aynı yerden alıyor galiba, Hidrolik yağı eksilmiş. 

Yağı tamamladı usta ve geçti.. 

Haberiniz olsun..

-------------
Saygılar..

Mesajı Yazan: dbmaster
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2011 Saat 04:41
yolda bırakır donuslerde gaza anı basmayın, aks kafası çatlamıstır en kısa zamanda halletırmelısınız

-------------
2006 307 HDI 110 HP Premium... (MR T.)

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2011 Saat 09:27
hazır ön takımdan anlayan arkadaşları bulmuşken bende bir soru sormak istiyorum.

aracımın trigerini değiştirdim. sözde usta dediğimiz şahsitet trigeri sağ lastik ve davlumbazı sökerek o aradan değiştirdi.

o günden sonra yoldaki kasislerden geçerken ön tarafdan kasise çıkarken ve inerken "garç-gurç" diye ses gelmeye başladı bunun çözümü nedir bulamadım.

yanlız herzaman değil büyük kasislerde araç fazla esnediğinde yapıyor.

yardım ederseniz memnun olurum.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2011 Saat 10:49
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

hazır ön takımdan anlayan arkadaşları bulmuşken bende bir soru sormak istiyorum.

aracımın trigerini değiştirdim. sözde usta dediğimiz şahsitet trigeri sağ lastik ve davlumbazı sökerek o aradan değiştirdi.

o günden sonra yoldaki kasislerden geçerken ön tarafdan kasise çıkarken ve inerken "garç-gurç" diye ses gelmeye başladı bunun çözümü nedir bulamadım.

yanlız herzaman değil büyük kasislerde araç fazla esnediğinde yapıyor.

yardım ederseniz memnun olurum.

Gormek lazim derim. Ama yine de yapabiliyorsaniz aracinizi kanala sokun altini gorebilmek icin. Sonra aracin altindaki parcalari teker teker elinle kuvvetlice esnet, oynat. Ayni sesi yakalayabiliyorsan sorunlu o parcadir. Bir taraftan mi geliyor ses?

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2011 Saat 11:14
koliva öncelikle ilgine teşekkürler.

ses sağdan sökülen tarafdan geliyor. ince bir ses. tam bilmiyorum ama sanki davlumbaza bişey sürtüyor gibi.

saygılar.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: onedin
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2018 Saat 21:00
direksiyon yağına bak benim de basıma geldi direksiyon kutusu yag kacırıyordu.ozellikle tam sag yada tam sol yapınca surtunme sesi geliyor gibi oluyordu.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net