Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 dizel ilk arıza

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=1204
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 01:23
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 dizel ilk arıza
Mesajı Yazan: Guests
Konu: 307 dizel ilk arıza
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:34
Arkadaşlar !

Arabam 307 hdi 1.40 2005 bugüne kadar ciddi bir sorunla karşılaşmadım Fakat 2 gün önce Denizli antalya çıkşındaki rampadan sonra yokuş aşağıya arabanın 5.viteste gaz yememesiyle ilk sorunumla karşılaştım aynı zamanda arabada hararet 90 bir çeyrek geçti yokuşlarda performan düşmesiyle devam eden sorun her yokuşta hararetin artmasıyla devam etti, Pazar olmasına karşın İzmir Amca Peugeottaki Arkadaşın katalizör arızası olabileceği deyişiyle sağ salim izmire döndük fakat yolda her rampada 3. vitede kadar düştüm 4. attığımda araba her seferinde bayıldı bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmıdır varsa deneyimlerin paylaşırsa memnun olurum ayrıca katalizör değişminin bedeli nedir bilen varı?

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:40
Katalizörle alakası oldugunu sanmıyorum.

Kalitesiz Mazottan gibi geliyor bana düzelir katkı at.

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:41
bencede mazottandır...

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:49
Totaldan almıştım mazotu izmirden denizliye kadar sorun yaşamadım aynı mazotla ikinci kez tekraradı arızayı o zaman telefon açtım bu açıklamayı yaptı arkadaş

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:56
arac kac bınde

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 10:58
76000 km  2005 307 1,4 HDI

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 11:03
Hava Filtresini Mazot Pompasını Kontrol Et.Problem yoksa Mazottandır.

Geçmiş Olsun.

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 11:32
Tesekkürler

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 11:54
Orjinalini yazan: AKlNCl AKlNCl Yazdı:

Geçmiş Olsun.

bunlara ek olarak katalızorde bıtmıs veya tıkanmıs enjektorlerde tıkanmıs olabılır bunlar sadece ıhtımaller sorun cozulunce bızımle burada paylasmayı unutma bır de tanısma topıgı ve aracının fotograflarınıda beklıyoruz Big%20smile

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 12:01
Benim görüşümde tıkanmış olabileceği yönünde... Peki değiştirimesi bana kaça patlar pahalı olduğu yönünde duyum aldım iptal ettirme olanağım yokmu ?

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 12:32
Orjinalini yazan: ccandan ccandan Yazdı:

Benim görüşümde tıkanmış olabileceği yönünde... Peki değiştirimesi bana kaça patlar pahalı olduğu yönünde duyum aldım iptal ettirme olanağım yokmu ?

bır usttekı post ta bu yuzden tanısma topıgı acarsanız faydalı  olur dedım

eger bılseydık hangı ılde nerede yasadıgınızı ona gore daha cok yardımcı olabılırdım

ıptal ettırmenız mumkun hatta faydalı bıle olur cekıs artar

malıyet konusnda net bır bılgı veremıyecegım eger ıstanbulda ısenız dısardan cok daha uygun fıyata yapabılecek yerlere yonlendırebılırdık sızı

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 15:13
İzmirdeyim maalesef

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 17:50
geçmiş olsn

Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2008 Saat 19:22

Geçmiş Olsun.

Mesajı Yazan: kann87
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2008 Saat 01:55
kardesım bende yasadım aynı olayı ama benım turbo hortumum patlamıstı sıcak hava turboya cok zararlı dızel arabalarda sıcakta yolculuk yapmak tehlıkelı oluyo bırazda arabayı zorlarsan :D bende koku vardı asırı derece koku olmadıysa kotu mazottan olabılır oda mazot fıltresını tıkamıs olabılır 

-------------
-küfürbaz gizemli rapci-

Mesajı Yazan: By_MuRat
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2008 Saat 02:28
Aracaının periyodik bakımlarını zamanında yaptırıyorsan kuvvetle muhtemel aldığın yakıtın kalitesinden (kalitesizliğinden) dir.. Her istasyon birbirinin aynı olmuyor, adı, markası ne olursa olsun. Geçmiş olsun..

Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2008 Saat 15:39
Teşekkür ederim arkadaşlar

Mesajı Yazan: İsmailAteş
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2008 Saat 21:35
Bunun için birçok neden var mazotun kalitesiz olması,katalizörün tıkanmış olmasıki 76000 km de bir araç için bu pek mümkün değil,mazot filtresinin tıkanmış olması,inş. değildir ama en son diebileceğim sorun turbonun arızalanması olablir.bendede olmuştu aynı sorun boludaki rampada dediğin gibi 3. viteste zor gidiordum turbodan çıktı.Giderken anlayabiliyorsan turbonun sesini dinlemeni tavsiye ederm.

Mesajı Yazan: Doğanay
Mesaj Tarihi: 08 Ağustos 2008 Saat 08:57

Geçmiş olsun birader. Sen yetkili serviste iyice baktır. Şemikler'de Peugeot Ünallar var. Yakınsan orda tanıdık arkdaş var. Haber ederiz ilgilenir.

-------------
Adım Neco Arabam Peco

Mesajı Yazan: alpimis
Mesaj Tarihi: 29 Ağustos 2008 Saat 22:12
Geçmiş olsun. Hava debi metresi arızası. 2004 1.4 hdi aracımda da aynı sorun olmuştu. Yeşil ışıkta ben haraketlenene kadar arkamdan toroslar, şahinler sellektör yapıp yol isterlerdi.LOL 170 ytl parça + işçilik + katalizör temizliği. Sorun kalmadı, rampalarda canavar gibi artık.

Mesajı Yazan: haruncoskun
Mesaj Tarihi: 29 Ağustos 2008 Saat 23:00
307 HDİ nin arıza yapmayan modeli yokmu ya

-------------
I Love my <font color=RED>H[/COLOR]onda

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net