Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=11937
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 15:56
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur
Mesajı Yazan: caprice41
Konu: paspas altından ıslaklık nerden sızıyordur
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:25
arkadaşlar yağışlı giden havaların ardından şoför mahallindeki paspasımın altından su sızdığını gördüm. su direk ortadan çıkıyor. yani yanlar kuru sağ sol kuru tam ayak altımdan su sızıntısı geliyor. aracın altı çürük v.s değil. nerden su sızabilir. başına gelen varmı yada bir fikri olan, nereye baktıralım?
 aracım 93 model 405 sri normalde düzgün temiz orjinal bir araç, bi iki yere gösterdim 100 tl ye hallederiz dediler. camlardan sızan suların ön tarafta gideri var kaputu açınca sağdakini gördüm soldaki bi parçanın altında sanıyorum göremedik. o giderin tıkanmış olabileceğini 100 tl gibi bir rakama hallolacağını söyledi özel bir tamirci. sizce doğrumudur?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:30
405 sahıbı olan ve 405 ten ıyı anlayan bırılerını bu devırde bulmak zor. sahsen ben senden baska 405 sahıbı bılmıyorum.
dolayısıyla burda ıs sana dusuyor. paspası kaldır oraya bırseyler ortup sırt ustu vazıyette ayak kısmına kafayı sokmalısın. oradan yukarı dogru yanı torpıtonun ıcıne dogru bakarak orada ne var ne yok gozlemleyebılırsın. ayrıca kaputu acıp su gıderlerı nereye gıdıyor kanallarını takıp edıp tıkalı varsa acmalısın...

Mesajı Yazan: sem48
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:44

merhaba arkadaslar benım aracımda da aynı sorun var.ayaklarmında altında su oluyo.bıırıkmıyo fakat paspas ıslanıyo.birtürlü bulmadım.aracım 206 gtı

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:47
405 sahibi bi tane daha gördüm cecoli usta konu açmış ama kendini tanıtmamış herhalde.
paspasın altındaki döşemeyi sökmek problemli iş gibi görünüyor. ben en iyisi bi tamirciye gideyim. seninde dediğin gibi işim zor. bu arada aksilikler peşimi bırakmıyor cecoli usta.
dün sabah bi ara sokakta 20-30 km hızla hafif rampa çıkarken karşıdan bir wolkswagen jetta araç aracı çalışmamış şeridinde de odunlar vardı. adam bi panik el frenini de becerip çekemedi ben durdum daha geri kaçamadan geldi bana ön sağ farımdan vurdu duramadı gitti bi garajın yarım duvarını yıkıo garajın demir kapısına vurup durdu:(tutanakları doldurduk v.s uzatmıyım suç onda olacak şekilde. aracı özel bir hasar onarım merkezine verdim dosyasını açtırdım. aracımın sağ ön far sinyal ön tampon değişiyor .sağ kapım çok az kastı boya attı. kaput çok az kastı bunlar boyanacak.ön kaput ön sağ çamurluk ön sağ kapı boyanacak tampon far sinyal v.s sıfırlanıyor. ancak bugün beni aradılar aracın sağ far ve far kaşını bulamadılar ve gitti. firma sahibinin bilgisayarında aksarayda bi fransız oto parçacıda bunları bulup sipariş verdim. uzun lafın kısası bu 405 lerde ciddi parça sorunu var. sonuçta bulunuyor ama baya arıyorsun.

Mesajı Yazan: eneslan
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:50
Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . 

-------------
Enes

( Peugeot 307 Comfort Technoplus 1.6 110 PS Benzin + Lpg 2006/2 (makyaj))

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 17:58
EVET KARDESIM MOTOR SUYUDA AZALMIS SIMDI BAKTIM.NE YAPILMASI GEREKIYO.MASRAFLI BI IS MI BU.SADECE DIREKSIYON TARAFINDAKI PASPASIN ALTINDA VAR ISLAKLIK.EVET KOKUDA YAPIYO

Mesajı Yazan: gokayy
Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:01
kapı fitillerinden olabilir bizimde sag ön kapıda yağışlı günlerde oluyordu nerden su aldığın bulduk kapı arasına havlu koyduk daha su almamaya başladı 

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:09
Orjinalini yazan: sem48 sem48 Yazdı:

EVET KARDESIM MOTOR SUYUDA AZALMIS SIMDI BAKTIM.NE YAPILMASI GEREKIYO.MASRAFLI BI IS MI BU.SADECE DIREKSIYON TARAFINDAKI PASPASIN ALTINDA VAR ISLAKLIK.EVET KOKUDA YAPIYO

Kardeşim çok büyük ihtimal seninde kalorifer radyatöründe kaçak var  ve dediğin gibi sadece direksiyon tarafından sızdırır iç kısımda bir yerde bu parça . Aracın suyuda azalır kontrol et hararet yapmasın Cumartesi günü ben servise gidicem değiştirmeye eğer İstanbulda ikamet ediyorsan haberleşe biliriz . 

-------------
Enes

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:10
kapı fıtıllerınde sorun yok.ezık  yok.kopma falan yok ama su var ıste

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:10
Orjinalini yazan: eneslan eneslan Yazdı:

Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . 

şimdi yağışlar başlayınca olduğu için kalorifer radyatöründen şüphelenmiyorum. ama suyuna dikkat ediyorum. aracı bayramdan önce aldım. suyuda biraz eksiltiyor. şimdi senin dediğin gibide olabilir. ya ben paspas altındaki suyu yağmurkarda farkettim. yada dediğiniz gibi su eksilttiği için benimde kalorifer radyatöründen olabilir. bunun için servise gitsek herhalde kesinleştirler.
birde şu var kalorifer radyatöründen kaçak olursa şoför tarafının paspas altıdanmı çıkar? aynı sorunu yaşıyorum demişsiniz, sizinde su  giderlerinin aktığı kanal tıkanmış olabilirmi? baktırdınızmı?

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:14
BEN MUGLA DAYIM KARDESIM.BU BOLGEDE BU PEGODAN ANLAYAN GUVENE BILDIGM KIMSE YOK.AMA BENIM BU SU SISDIRMADA RADYOTRMU DEGICEK

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:17
su direk ayak altından sızıyor, yani sağı solu önü arkası yok. kalorifer peteğinden şüphelenen arkadaşlar. sizdede aynımı sızıntı. yoksa yukarıdan aşağıya doğru paspas altınamı geliyor sizde?

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:18
Orjinalini yazan: caprice41 caprice41 Yazdı:

Orjinalini yazan: eneslan eneslan Yazdı:

şimdi yağışlar başlayınca olduğu için kalorifer radyatöründen şüphelenmiyorum. ama suyuna dikkat ediyorum. aracı bayramdan önce aldım. suyuda biraz eksiltiyor. şimdi senin dediğin gibide olabilir. ya ben paspas altındaki suyu yağmurkarda farkettim. yada dediğiniz gibi su eksilttiği için benimde kalorifer radyatöründen olabilir. bunun için servise gitsek herhalde kesinleştirler.
birde şu var kalorifer radyatöründen kaçak olursa şoför tarafının paspas altıdanmı çıkar? aynı sorunu yaşıyorum demişsiniz, sizinde su  giderlerinin aktığı kanal tıkanmış olabilirmi? baktırdınızmı?

Kanallara baktırmadım çünkü bir şikkayetim yoktu . Serviste bu teşhisi aldım ben kalorifer radyatörü  iç kısımda şöför tarafına doğruymuş  . En azından 307 lerde öyle  . Damlaya damlaya halı paspas emiyor bu suyu ve ıslak kalıyor sonra koku oluşuyor . aynı zamandada aracın suyu azalmıştı bende. Dediğim şikayetleri bir inceleyin isterseniz . Aracın suyunu kontrol edin ama devamlı . Birde eğer aracınızın altı çürük değilse yoldan vs su almaması lazım . su azaltıyorsa benim dediğim daha ağırlıkta sanırım . eğer azaltmıyorsa sizin dediğin gibi kanallardan olabilir. 

-------------
Enes

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:18

BEN MUGLA DAYIM KARDESIM.BU BOLGEDE BU PEGODAN ANLAYAN GUVENE BILDIGM KIMSE YOK.AMA BENIM BU SU SISDIRMADA RADYOTRMU DEGICEK

yağurlarda mı başladı yoksa kuru havalarda da sızıyormu kardeş*

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:19
YAGMURLU HAVALARDA BASLADI.AMA SABHLARI CAMDAKI BUGU ALMAK ICIN KALORIFERI CALISTIRYORUM.

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:20

405 uretımı bıtelı 15 sene oldu. ıster ıstemez parca bulmakta zorlanmanız normaldır yanı. bıldıgım kadarıyla 95 ten sonra 405 yok. onun yerıne 96 da 406 cıktı...

ayrıca bu su kacagını gorebılmek ıcın torpıtonun altına ıyıce egılıp kuvvetlı bır aydınlatma ıle bakmak lazım...

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:21

aynı sorunlar var ise büyük ihtimalle kardeşim kalorifer radyatörün değişicek ..İstanbulda olsaydın yardımcı olabilirdim işte ama Muglada bildiğim kimse yok =( 

Bu arada Islak havalarda değil kuru havada farketmiştim ben . Arabanın suyunun azalması bu tür sorunların kaynağını arttırıyor aslında .

-------------
Enes

Mesaj Tarihi: 29 Aralık 2010 Saat 18:24
bodruma yakınsan usta onerebılırım sana...

Mesajı Yazan: ekonomisteko
Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2011 Saat 00:43

Değişim için ne kadar aldılar.

Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2011 Saat 00:46
[QUOTE=eneslan]Arkadaşlar paspas altına sızan su  kalorifer radyatöründen dir . Kalorifer radyatörünüzde kaçak vardır . Aracınızın motor suyunu kontrol etmeyi unutmayın =) . 2006  307 kullanısızıyım aynı sorunu yaşıyorum kalorifer radyatörüm değişicek bu haftasonu sipariş verdim parçayı . İstanbulda ikamet ediyorsanız servis önerebilirim . Hatta aracınızda kokuda yapar . [/QUOTE
Parça ve değişim için ne kadar  aldılar.Kaç saatte değiştirdiler.

Mesajı Yazan: Mesut
Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2011 Saat 01:12
gecenlerde aracımı bakım ıcın servıse goturdugumde aynı bu sorundan sıkayetı olan bı arac geldı usta hemen actı kaputu ve camın alt kısmındakı su gıderıne elını soktu bır ton yaprak vs pıslık cıktı megersem yol tıkanmıs ve arac yukarıdan ıcerıye su alıyordu sok oldum bende ama bır yandan da bu durumu ogernedıgım ıcın sevındım ... canlı sahıdı oldum yanı. bence gıderlere bakmalısın :D

-------------
          ____BLUETAZZ___

4. vitese takmak 130 tl, 5. vitese takmak 270 tl eve gelen cezanın surattaki ifadesi paha biçilmez.....

Mesajı Yazan: arifziyaar
Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2011 Saat 08:42
tesadüfen bu konuyu okumuştum iki gün önce benim aracımdada aynı uyarı çıktı.Hemen antifirizle eksilen yeri tamamladım.pas pasa dokundugumda sanki yağlı bi suyla ıslanmış gibiydi.Yüksek ihtimalle kalorifer radyatörü bu hafta değiştirmeyi düşünüyorum.İnternetten arastirdim 100 tl civarı radyatör işçiliği ne kadar tutar?kolay bi işmidir?Deiştiren arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim... 

-------------
2006 x-design 206 hdi şeytankırmızı

1980 - beylikdüzü

Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2011 Saat 22:42
Dün değiştirdim kalorifer radyatörünü , 200 TL.100 tl parca, 80 tl usta aldı.180-200 tl ye yapılır.4 saatten önce bitmez dedi usta.sabah bıraktım akşam aldım.

Mesaj Tarihi: 16 Ocak 2011 Saat 20:02
ben aracı kazadan dolayı onarım merkezine vermiştim. orada kalorifer radyatöri dediler baktıktan sonra. daha sonra beni aradılar komple sökmüşler ön tarafı kalorifer radyatörünün sağlam olduğunu hortum uçlarının oralardan kaçırdığını gerekli onarımları yaptıklarını söylediler. dediklerine göre 1 gün uğraşmışlar. ve 150 tl ücret talep etiler. 100 tl ye anlaştık. arabayı dün aldım. şimdilik bişe yok. sorunun çözüldü dediler.

Mesaj Tarihi: 16 Ocak 2011 Saat 22:43

ıyı hadı gecmıs olsun dıyelım...

Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2011 Saat 22:31
teşekkürler cecoli usta. malumun birde yakıt sorunum çözümlense :)

Mesajı Yazan: Sedat sedat
Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2020 Saat 10:13
Selamlar aracım peugeot 206 şoför koltuğunun altında anlayamadığım şekilde yağ birikiyor su değil  yağ daha önce başına gelmiş sorunu çözmüş olan arkadaşlar varmıdır?

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 08 Kasım 2020 Saat 10:28
Selamlar. Sanırım direksiyon milinden olabilir. Orda hidrolik kontrol valfi vardı. 307 de. 206 da aynısınır sanırım. Oraya bakabilirsin. 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2020 Saat 12:55
Orjinalini yazan: Sedat sedat Sedat sedat Yazdı:

Selamlar aracım peugeot 206 şoför koltuğunun altında anlayamadığım şekilde yağ birikiyor su değil  yağ daha önce başına gelmiş sorunu çözmüş olan arkadaşlar varmıdır?

Antifriz dir hocam o yağ gibi olur zaten. sorun kalorifer peteğı oringlerinden kaçırması 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Sedat sedat
Mesaj Tarihi: 20 Kasım 2020 Saat 06:42
Eyvallah hocam çok teşekkür ettim 

Mesajı Yazan: djserp
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2021 Saat 21:39
Kalarifer Peteğinden Kaçırabilir aracınız su eksiltmiyorsa araclarınızın paspas altında tahliye tapaları vardır bu zamanki ustalar nedendir bilinmez tapaları çıkarıp hiç takımıyorlar.

-------------
Peugeot Ustası
Motor / Mekanik / Elektrik / Yazılım / Elektronik / Ses Yalıtım Hizmetleri

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net