Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 1.4 hdi motor yikatma sonrasi çalişmiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 1.4 hdi motor yikatma sonrasi çalişmiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sametd Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 206 1.4 HDİ X LİNE 2003
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 1.4 hdi motor yikatma sonrasi çalişmiyor
    Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2022 Saat 14:05
merhaba arkadaşlar. babam araci yikatirken motorunuda tazzikli suyla yikatmiş. araç çalişmiş eve geldi . otomatik kilit çalişmiyor düzelir heralde dedi. bikaç saat sonra kontrol ettigimde düzeldi. ertesi gün araci çaliştirdim ilk kontakta çalişti 3-5 saniye sonra stop etti.defalarca marş basti ama çalişmadi. sigorta kutusundan hafif ses geliyodu kontak açip kapayinca. beyni ve sigorta kutusunu söktüm. evde yagsiz kontak spreyi ispirto ile temizledim. beyinde ve sigortada erime koku vs yok. soketlerinide güzelce temizledim taktim. motor üst kapagini söktüm kizdirma bujilerinide degiştim kizdirma bujileri galiba bu motorlarda , ilk çalişma dişindada aktif oluyormuş . motor üst kapaginda içinde conta çikmadi. oring ve conta yoktu. neyse tekrar topladim. araç yine ayni şekilde .1 gün bekleyince ilk kontakta aninda çalişiyor. bikaç saniye sonra stop ediyor. ve asla birdaha çalişmiyor. balata spreyiyle denedim çalişmadi.  krank sensör arizasi galiba ? 
 1.4 hdi lerde krank sensoru  triger kayişinin oldugu bölümün altindami kaliyordu ? sag on tekerin altinda? alta yatmadan yada tekeri sokmeden soketini görüp kendisinide degişebilirmiyiz acaba ?
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2022 Saat 00:54
merhaba

motor yıkatma işi çok sıkıntılıdır. Beyinde sorun olmuş gibi gözüküyor
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2022 Saat 12:59
Malesef araçlarımızda bir çok elektrik parça var bilmeden böyle motor yıkamak bu tip sıkıntılara sebep olabiliyor. aracınızda ki parçaların yerlerini ve parça kodlarını görmek için 
buradan bakabilirsiniz. sorun muhtemelen motor beyninde gibi. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2022 Saat 00:21
çok teşekkürler arkadaşlar ilginiz için. beyni söküp yüzeysel baktigimda yanma vs göremedim ama tabi sorun olabilir . peki sizce krank sensorude bu sikintiya sebep olmazmi acaba ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2022 Saat 12:59
onun kesinleştirmek için sokete elektrik gelip gelmedine bakmak lazım avometre ile kardeşim. marş basınca 3-5 saniye çalışıp stop etmesi elektrik sisteminde bir sıkıntı olduğunu gösterir. bir yerlerde kısa devre var malesef. temiz gibi gözüksede beyin içi transistör yada chiplerde arızaya sebep olabilir. bunuda gözle göremeyiz malesef. beyincinin kontrol etmesi lazım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2022 Saat 16:57
abi haklisin galiba. çünkü eve geldikten sonra uzaktan kumanda çalişmadi. bikaç saat sonra düzeldi. ertesi gün ilk marşta çalişip stop ettikten sonra 4-5 marş daha denedik çalişmadi. ve aninda uzaktan kumanda tekrar bozuldu. bekleyince düzeldi. kumandanin ayri beyni olup olmadigini bi araştirayim dedim. tahmin ettigim gibi kumanda aracin beynine bagliymiş kendi harici beyni yok.bikaç marş zorlayinca demekki kisa devreyle beyin şaşirip kumandayida çaliştiramiyor anladigim kadariyla. o ilk akşamda islanan soketlerden kisa devre yapip eve geldigi sürede beyin bozuldu galiba o zaman. ilginize çok teşekkür ettim. 
  beyni söküp beyinciye gösterecegim. biraz zaman alabilir ama sonuçlaninca burayada yazacagim ayni sikintiyi yaşayan yada yaşayacak arkadaşlar için fikir olmasi için.  
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2022 Saat 18:16
Rica ederim. eğer dediğin gibi sorun beyinde olma olasılığı yüksek.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2022 Saat 01:56
ustadan anca dönüş geldi. araç yapiliyor. beyinde ariza çikti. kontakla anahtarda eşleşmiyor. tekrardan anahtar tanitilacak. birde malesef sigorta kutusunda problem çikti. ama bu yikama öncesinden olma ihtimalide var. hepinizin yardimlari için çok teşekkür ediyorum. 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2022 Saat 10:23
inşallah problem çözülür bundan sonra. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2022 Saat 15:25
merhabalar. yogun dönemdeydim ancak geri dönüş yapabiliyorum. araç tamirden çikti. malesef tam rezil bi özel servisin eline düştük. beyni ben kendim götürmüştüm tamir için. çekici ile alip biz monte edelim dediler bizi ikna ettiler. araci götürdük. yogunuz diye beklettiler baya baya. sonra bsi sigorta kutusundada problem var dediler motor kaputundaki .zar zor çikmasini bulduk. yeni anahtar taniticaz vs. neyse bikaç hafta bekledim .2500 tl dediler bsi sigorta kutusu hariç. araci çalişir şekilde verdiler. hareket ettim bi süre sonra stop ettikten sonra çaliştiramadim. bikaç gün test ettim. sicakken çalişmiyor araç. 5-6 saat civari bekleyince ilk marşta çalişiyor stop edince yine ikinciye çalişmiyor. 
 ikinciye geri götürdük. tesisatta sikinti var dediler. direksiyon altindaki sigorta kutusunu kurcaladilar tesisati onardilar sözde. 3200 tl verdik. sonra araci aldim yine ayni sikinti. hatta kisa farlar açikken klimayi açayim dedim radyator fani çalişmiyor diye huylandim. bi baktim klimada tik yok. kaloriferde çalişmiyor. bi 30 sn açik kalinca kisa farlarda söndü... hava yapmiş araç filan bizden degil sallayip durdular. vakvakin oldugu yakit hortumlarini takim olarak kendim degiştim. enjektör hortumlarinida degiştim. enjektorde kalan havayida tamamen attim civatayi gevşek birakip sıktım. araç hiç çalişmiyor şu an.  beynine baktirdim başka ustaya saglam dediler. krank sensörü olabilirmi acaba yada sizce tesisat yüzündenmi bu şekilde fikriniz varmi? vede istanbulda allah rizasi için işini düzgün yapan vicdanli bi usta varmi tanidiginiz?
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2022 Saat 09:14
Orjinalini yazan: sametd sametd Yazdı:

merhabalar. yogun dönemdeydim ancak geri dönüş yapabiliyorum. araç tamirden çikti. malesef tam rezil bi özel servisin eline düştük. beyni ben kendim götürmüştüm tamir için. çekici ile alip biz monte edelim dediler bizi ikna ettiler. araci götürdük. yogunuz diye beklettiler baya baya. sonra bsi sigorta kutusundada problem var dediler motor kaputundaki .zar zor çikmasini bulduk. yeni anahtar taniticaz vs. neyse bikaç hafta bekledim .2500 tl dediler bsi sigorta kutusu hariç. araci çalişir şekilde verdiler. hareket ettim bi süre sonra stop ettikten sonra çaliştiramadim. bikaç gün test ettim. sicakken çalişmiyor araç. 5-6 saat civari bekleyince ilk marşta çalişiyor stop edince yine ikinciye çalişmiyor. 
 ikinciye geri götürdük. tesisatta sikinti var dediler. direksiyon altindaki sigorta kutusunu kurcaladilar tesisati onardilar sözde. 3200 tl verdik. sonra araci aldim yine ayni sikinti. hatta kisa farlar açikken klimayi açayim dedim radyator fani çalişmiyor diye huylandim. bi baktim klimada tik yok. kaloriferde çalişmiyor. bi 30 sn açik kalinca kisa farlarda söndü... hava yapmiş araç filan bizden degil sallayip durdular. vakvakin oldugu yakit hortumlarini takim olarak kendim degiştim. enjektör hortumlarinida degiştim. enjektorde kalan havayida tamamen attim civatayi gevşek birakip sıktım. araç hiç çalişmiyor şu an.  beynine baktirdim başka ustaya saglam dediler. krank sensörü olabilirmi acaba yada sizce tesisat yüzündenmi bu şekilde fikriniz varmi? vede istanbulda allah rizasi için işini düzgün yapan vicdanli bi usta varmi tanidiginiz?

hangi servis bu il ilçe ve isim yaz bari de gören gitmesin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2022 Saat 16:33
istanbul avcılarda. cihangir mahallesinde,  e-5 te by hilton hotel var. onun sokaginda, köşk auto diye 2 dükkanlari var biri kaporta digeride normal tamirat filan. uzak durun arkadaşlar... yaninda dora oto var babam oraya diye şaşirip bu arkadaşlara götürmüş bizi mahvettiler. 
 şimdi internetten bi daha baktim. ikinci el araç alim satim, hasarli araç alim yapiyolarmiş.... amaçlarini şimdi anlamiş oldum. aracı saticaktim ,oyaladiklarindada söyledim çok oyaladiniz agirdan aldiniz borçlarim var araci satmam gerek demiştim. arabanin kaputunuda mahvetmişler. üstünde boya çizikleri var. kapatinca aralik kaliyor sol tarafi yamulmuş. ya içinde bişey unutup kapattilar yada baştan sona herşeyi bilinçli yaptilar sıkışıp onlara ölü fiyata satayim diye.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2022 Saat 12:19
son durum bilgilendirmesi yapayim arkadaşlar sizlerede fikir olmasi amaciyla. araç dedigim gibi sogukken ilk marşta çalişip ufak mola sonrasi bidaha çalişmiyordu. en son hiç çalişmamaya başladi.  tekeri tamaen saga çevirip krank sensörünü söktüm biraz zorlansamda. üzerinde hiçbişey yok seri no marka filan yan sanayi oldugu belliydi.bahsettigim yerde yan sanayisini takmişlar orjinalini alip taktim sorun tamamen düzeldi. 
 eger böyle geç marş alma ikinci üçünce beşinci filan seferde çalişma yada sicakken çalişmama gibi sorununuz varsa krank sensörünü ölçebilirsinizde. multimetreyle youtubede videolari var ölçüm için. 
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2022 Saat 21:55
Çok  geçmiş olsun. Ilk başta bakılması gereken yere en son bakılmış. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sametd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2022 Saat 03:33
çok sagol usta.aminnnn hepimizi inşallah.
şimdide araç hiç çalişmiyor. ecudan şüphelendim açip baktim. benim eski ecu degil degiştirmişler çok işlem görmüş gibi duruyor.çok çok az elektronikten anladigim kadariyla üstünde bir adet mosfet arizali fark ettim.  krank sensorunun soketini söktüm. beyinden besleme aliyor. bildigim kadariyla 5 volt civari besleme gelmesi lazim. benim araçta şu anda sokete 0.2 volt civari besleme geliyor. buda krank sensörünü devreye sokamiyor anladigim kadariyla. ecu kesin arizali diyebiliriz galiba. 
 ben şimdi bendeki ecuyla birebir kodlarda çikma beyin alsam, dogrudan aracimi çaliştirabilirmiyim arkadaşlar? bsi beyniyle eşleştirme filan gerekirmi? gerekmiyosa immobilizeri kapattirip direk benim araca taksam çalişcak galiba bilginiz varmi?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1625 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1474 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 219 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4906 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6010 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25175 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1415 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 115 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1122 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 183 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 377 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 253 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1445 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10843 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 530 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 594 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4129 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3291 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2052 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English