Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >508 (2011-2018)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 508 silecek ve hava yastığı problemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

508 silecek ve hava yastığı problemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı zamazingo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 508
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zamazingo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 508 silecek ve hava yastığı problemi
    Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2022 Saat 16:56
Merhabalar. 2011 model 508 aracımda dün başlayan ve hala devam eden bir sorunla karşı karşıyayız. Araçla ilerlerken silecekler kendi kendine çalışmaya başladı ve aynı anda kadranda hava yastığı arıza bilgisi geldi. İşin ilginci kontağı kapattığımızda dahi silecekler kendi kendine çalışmaya devam ediyor. akünün kutup başını sökmek zorundak alıyoruz araçtan çıktıktan sonra.

Daha önce benzer bir konu başına gelen biri vardır diye buraya yazmak istedim. bu durum acaba motor beyniyle mi ilgili, çözümü nedir, bilen biri bizi de aydınlatırsa çok memnun oluruz. teşekkürler. 

Çevrimdışı SonerAK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : Peugeot 508 1.6 eHDİ Auto6R
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SonerAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2022 Saat 17:26
Merhaba . Yağmurlu gecenin sabahında sileceklerimin saçmalaması üzerine benzer durumu yaşadım. Bizim silecek motorları kanserli üretildiği için bozuluyor. Lanet şey 2 motorlu yapıldığı için tekini değiştirsenizde olmuypr mecburen 2 silecek motorunu değiştireceksiniz. Bende bozuldu saçmaladi ve aorbag hatasi verdi degistirdim geçen sene 2.100 TL verdim. Sonra eski motorun bozuk olanini parçaladım içine su almış paslıydı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zamazingo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2022 Saat 22:41
Orjinalini yazan: SonerAK SonerAK Yazdı:

Merhaba . Yağmurlu gecenin sabahında sileceklerimin saçmalaması üzerine benzer durumu yaşadım. Bizim silecek motorları kanserli üretildiği için bozuluyor. Lanet şey 2 motorlu yapıldığı için tekini değiştirsenizde olmuypr mecburen 2 silecek motorunu değiştireceksiniz. Bende bozuldu saçmaladi ve aorbag hatasi verdi degistirdim geçen sene 2.100 TL verdim. Sonra eski motorun bozuk olanini parçaladım içine su almış paslıydı

sorunun beyinle bir alakası yok yani. peki bu problemi gidermek için ne ustasına gitmek gerekir?
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2022 Saat 11:17
Soner arkadaşımızın dediği gibi hocam silecek motorları zamanla su alıp oksitlenmeden dolayı bu sorunla kaşılaşıyorsunuz. iyi bir peugeot ustasıda halleder yada iyi bir oto elektrikçide işinizi çözer. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zamazingo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2022 Saat 11:21
Bugün bir oto elektrikçiye götürdüm arabayı, BSI sıkıntılı dedi, yani aracın sigortasıyla BSI arasında iletişim problemi var gibi duruyor dedi. Yarın aracı bırakacağım, sorunun ne olduğu net ortaya çıkacak. Teşekkürler yorumlar için. 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2022 Saat 11:38
Valla hocam herkes anlamaz peugeottu onu söyleyeyim inşallah iyi bir ustadırda size boşa masraf ettirmez.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı SonerAK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : Peugeot 508 1.6 eHDİ Auto6R
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SonerAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2022 Saat 22:08
Adaşımın dediği gibi herkese elletmeyin aracı %99 silecek motoru ki bu duyduğuma göre kronikmiş  bizim araçların elektronik olayı biraz garip. Android oem teyp aldım 2 sene önce 5 -6 sonra teyp kapanıp motor arizasi veriyordu birde araba anlık tekliyordu. Akü dediler değiştim beyinden o zaman dediler içime sinmedi araştır kurcala vs en son teypin canbus undan yapıyomuş gittim 200 tlye yenisini aldım sorun çözüldü yoksa 5-6 binden oluyorduk😄
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zamazingo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2022 Saat 13:52
Problem aracın sigorta kutusunda çıktı. yani ustanın dediğine göre, sigorta kutusu ile BSİ arasında iletişim problemi olduğundan sorun meydana geliyormuş. Sigorta kutusunun değişmesi lazım dedi, çıkma bakıyoruz şimdi. BSI ise iyi durumda dedi. 

Bu arada sigorta kutusu zaten problemliydi. oksit problemi vardı, temizlettik falan ama tam randımanlı çalışmıyordu. Sanırım zaten bu parçanın değişmesi gerekiyordu. Ancak anlamamadığın şey şu oldu; usta telefonda araç yanlış kodlanmış dedi, düzelteceğiz falan dedi. yanlış kodlama ne demek açıkçası çok anlamadım. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1485 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1441 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 197 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English