Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 Genel Tamir
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 Genel Tamir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Alpbalturk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2000 / 306
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alpbalturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 Genel Tamir
    Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2020 Saat 22:55
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2 Yıldır kullandığım 2000 model 306 artık beni bi elden geçir diye yalvarmaya başladı. Yaklaşık bir ay civarında komple bi bakımını eksiğini her şeyini yaptıracağım. Genel hatlarıyla

-Arka torsiyonu tamir ettirilecek
-Lifter sesi var önce bir yağ katkısı deneyeceğim olmazsa değişecekler
-Rölantide dalgalanması var sanırım akışmetrenin değişmesi gerekiyor
-Rengi şu an gri ama sedefli beyaz veya kırmızıya boyatmak istiyorum (hala karar veremedim tavsiyelere açığım)
-Bir de GTI Tampon ve marşpiyel almak istiyorum (Eğer para artarsa jant değişimi de aklımda ama öncelik değil bu ikili)

Şimdi Torsiyon tamiri ve Lifter sesi için Kocaeli çevresinde bildiğiniz tanıdığınız bir usta var mıdır yönlendirebileceğiniz ? Boya için de aynı şekilde sorayım eski aracımı ilk gördüğüm boyacıya boyatmıştım muhtelif yerlerini boyatmaz olaydım dedirtti. Peugeot mecrasında tandığım kimse olmadığı için foruma yönelmeyi tercih ettim açıkçası. Mekanik işlerinde iyi olan bir ustamız varsa ismini yerini öğrenmek isterim.

Bütçe olarak 8-9 bin lira civarında bir para ayıracağım Öncelikler mekanik işlerine olmakla birlikte. Kalanını da renk değişimi olursa da jant değişimine harcamak istiyorum. Bu paralara bu işler yapılır mı yoksa çok mu hayalperest davrandım diyeyim size :D Bu saydığım işlemleri daha önce yaptıran arkadaşlar varsa ne kadar masraf çıktı bilgilendirebilirseler çok sevinirim.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2020 Saat 08:54
Öncelikle aramıza hoşgeldin. motor yağ katkısı pek işe yaramaz hocam geçici çözümden başka birşey deil üst kapak elden geçirseniz yine 2000-3000 tl altına çıkmaz sadece lifterla bitmiyor yağı suyu triger - devirdaim vs. Tabi iyi araşırmak lazım. torsiyon ortalama 600-1000 tl arası ister. boya ustasına göre değişir renk diğişimine gitmenizi tavsiye etmem boya maliyeti çok arta boya kazınması vs. birde kapı içleri ve direkler vs. 4000-5000 tl isterler bunun içinde trim sökme fiyatı en kötü zaten 500 tl altına istemiyor yok tampon sökülecek vs. yaptıracaksınızda kendi rengide olsun ve tamponlar sökülerek boyansın yoksa düzğün bir içilik çıkmıyor. sadece boya için kısa sürede olması iyi olmaz en kötü 10-15 gün sürmesi lazım düzğün olmasını istiyorsanız. Usta konusunda ankarada olsaydınız yardımcı olurdum. Ancak kocaelinde bildiğim bir yer yok malesef. 10000 tl civarı bulabilir düğün uzun süre kullanmak isterseniz. Ek olarak motor ile iligi parçaları kendiniz almanızı tavsiye ederim ustaya bırakırsanız parça başı 10-15 tl ekstra eklar en kötü 500-600 tl fark çıkar siz ustadan sadece motor için işçilik ücretini sorun. Parça konusunda kesinlikle çin mallarında uzak durun.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alpbalturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2020 Saat 21:48
Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim dostum :) Renk değişimi aşırı fazla tutacaksa kendi eksiklerini elden geçiririm kendi boyası çok kötü durumda değil bel altına boya atılsa düzelir. Onun yerine tampon falan alıp boyatmak griye daha mantıklı gibi. Bir de yedek parça için güvenebileceğim bir site var mıdır peugeotcu arkadaşlarımızın kullandığı? Parçaları sorup kendim tedarik etmeyi düşünüyordum zaten lifterlar vesaire için. Lifter değişimi için önerebileceğiniz bir marka veya ürün varsa bilgilendirebilirseniz tekrar çok sevinirim :)
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2020 Saat 08:30
o zaman dediğiniz gibi bel altı boya daha mantıklı hemde uyguna gelecektir. diğer işlemler için daha çok paranız olacaktır. lifter için ina yada orjinal parça bakmanızı tavsiye ederim. parça tederaği konusunda otoyedekmarket.com parçagönder.com sıkıntı yaşamazsınız. ilk firma istanbul anadolu yakasındaydı yanlış olması ikincisi ankarada
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alpbalturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2020 Saat 19:55
Bilgi için çok teşekkürler oralara yöneleceğim o zaman. Bunun için ayrı bir konu açtım fakat bir sorum daha olacaktı. Daha önceden de bahsettiğim gibi torsiyon gıcırdamasından muzdaribim. Arkadaşımın babası tornacı olduğu için kendisinin tamir edebileceğini ama mesleği gereği araba değil gemilerle uğraştığı için spesifik olarak neyi yapılması gerektiğini söyleyebilirsem tamirini gerçekleştirebileceğini söyledi. Daha önce de kendisine spacer yaptırmıştık arkadaşımla birlikte gösterildiği müddetçe işini yapabilen birisi. Şimdi size olan sorum şu bizim torsiyonun gıcırtı yapmaması için tam olarak ne yapılması gerekiyor bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba? Örnek veriyorum bilyalar değişecek ya da mili tornalanacak vesaire gibi. Yardımcı olabilirseniz beni iyi bir masraftan kurtarırsınız cidden şimdiden teşekkürler.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 849 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5495 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1793 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12659 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 587 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 742 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 560 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English