Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SUNROOF FİTİLİ...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SUNROOF FİTİLİ...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı 407 ERHAN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : PEUGEOT 407 1.6 HDİ COMFORT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SUNROOF FİTİLİ...
    Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2020 Saat 11:36
Mrb arkadaşlar, 407 aracımın sunroofundan su giriyor ve şapır şapır aracın içine akıyor, hatta yolda giderken rüzgar sesini bile duyuyorum, fitilin değişmesi gerekiyor, ankarada sunroof tamircisini aradım, elinde fitil olmadığını söyledi, ankarada nereden, kimden bulabilirim ya da internetten önerebileceğiniz bir yer var mı acaba, teşekkürler...👍

Düzenleyen 407 ERHAN - 18 Şubat 2020 Saat 11:37
BİR DOST BULAMADIM, GÜN AKŞAM OLDU...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2020 Saat 15:28
erhan abicim giderler tıkalı olması. birde böyle bir konu var. sistemler aynı araçlarnızla

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2020 Saat 16:34
soner kardeşim, tekrar merhaba, nasılsın, uzun zamandır sohbet edemiyorduk, cevabın için çok teşekkür ederim ancak giderlerde hershgi bir sorun yok, Ankara şaşmazda bir sunroofçuya gösterdim, o da senin dediğini dedi, tahliye kanallarına hava tuttu ama değişen birşey olmadı, çünkü sorun sunroof lastiğinde, yolda giderken rüzgar sesi geliyor, önceden böyle birşey yoktu, rüzgar sesi gelmeye başladıktan itibaren de sunroofun ön sol köşesinden, yani tam sürücünün başının üzerine denk gelen yerden su almaya başladı, az filan değil, bayağı küçük bir pet şişe kadar su akıyor, şiddetli yağmurlarda ve araç yıkanırken su giriyor, Ankarada, İstanbuldan birkaç parçacıyı aradım, ellerinde sunroof fitilinin olmadığını ve benim de zor bulacağımı söylediler, moralim bozuldu açıkçası, eğer bulamazsam, tek çare sunroofun o su giren kısmına silikon sıkıp, bir daha kullanmayacağım soner kardeşim...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2020 Saat 16:37
eğer ki su giren yeri kapatamazsam, bu gidişle araç çürüyecek, acaba başka marka ve model araçların sunroof ölçüleri de aynı mı, yani standartmı oluyor, onların fitilleri uyarmı acaba? 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2020 Saat 09:18
Teşekkür ederim abi iyiz şükür koşturmaca iş ev aynen devam. abi fitil konusu sıkıntılı özellikle sanrofflarda olabilir denemek lazım. 307 ile aynı diye hatırlıyorum. bu fitil dediğin sanroof cam üzerinde kenarlarında olan fitili diyorsun deilmi abi. silikon yerine bu tip fitil kullanabilirsin abi. 

bence fitil deilde sanroof ayaklarının yürüdüğün linte verdiğin yerleden bir aradan kaçırıyordur. yada camın ayarı bozulmuş olabilir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2020 Saat 12:47
teşekkürler soner kardeşim, şimdi bi sunroof camının kenarında lastik var, bir de tavanda sunroof penceresinde çerçeve gibi lastik var, hangisinin değişmesi gerektiğini tam olarak bilemiyorum ama bu lastiklerin birisinde bir çatlak ya da başka bir açıklık var muhtemelen, çünkü hem bayağı bi rüzgar sesi alıyor, hem de su alıyor, ancak sunroof ayarı aklıma gelmemişti, çok ince, hassas bir ayar yapılması da gerekebilir bence, çünkü gözle görülebilecek kadar bir açıklık yok soner kardeşim, kastamonuda bundan anlayan yok maalesef, ankaraya yazın yıllık izne geldiğimde önceki gittiğim şaşmazdaki o sunroofçuya bu ayar işini bi göstermek lazım, peugeot 307 nin sunroof fitili de uyabilir belki de senin dediğin gibi, sağlıcakla kal dostum, hayırlı işlerin olsun, kib 🤚😊
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2020 Saat 12:53
yalnız sadece peugeot 407 değil, genel olarak peugeotların genelinde bu sunroof fitilinde bir sıkıntı var, piyasada bulmak çok zor, elinde olanda birkaç satıcı da çok abartılı fiyatlar istiyor maalesef...
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2020 Saat 08:33
aynen abicim sıkıntılı bir parça ankarada olsaydın yardımcı olurdum benim yeni aracımda iki tane var ben ikisinide söküp tamirini vs. yaptım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 407 ERHAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2021 Saat 19:41
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu geçen sene açmıştım, sunrooftan içeriye rüzgar sesi ve su alma sorununu halen çözemedim, çünkü sunroof tamircisine gitmeye fırsatım olmadı ancak bugün würth lastik bakım ve tazeleme spreyi aldım, satıcı arkadaş, bu spreyin kuruyan fitilleri yumuşatıp, biraz daha dolgun hale getireceğini, böylece ses, toz ve su girmesini önleyeceğini söyledi, zaten benim sunroof camı fitili ve kauçuğunda herhangi bir çatlama veya yırtılma yok, tahminimce zamanla deforme olduğu için, arada mikromilimlik çok hafif bir açıklık var ve bu spreyin işe yarayacağını tahmin ediyorum, henüz kullanmadım, kullandığım zaman neticeyi size buradan bildireceğim, umarım hayırlı haber veririm size, ayrıca siz de bu konu hakkında herhangi bir deneyiminiz ya da fikir ve öneriniz varsa, yazarsanız çok memnun olurum, teşekkürler, görüşmek üzere arkadaşlar...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1415 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10819 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English