Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >508 (2011-2018)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çetaş bayisi sifir diye boyali araç satti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çetaş bayisi sifir diye boyali araç satti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı TheAikido Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 508
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheAikido Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çetaş bayisi sifir diye boyali araç satti
    Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 19:22
mrb arkadaslar.

Yetkili bayiden yeni 508 Gt-Line teslim aldim cumartesi aksami
Pazar oglen ekspertiz goturdum boyle haberlerde 1 yil 2 yil sonra satip boyali oldugunu gordugum
Haberlerden dolayi, 3 tane eksper gosterdim sol on camurluk boyali cikti şok oldum,
Peugeot bayii soyledim baktilar bisey yok dediler kime inanicam ne yapicam bilmiyorum
Sag camurluk 90 100 cikiyor sol taraf 160 180 vede pruzler ve bant izleri var camurluk altinda
Boyle biseyde tecrubesi olan akil verecek arkadaslar varmi

Düzenleyen TheAikido - 02 Ocak 2020 Saat 19:41
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheAikido Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 19:25
Hatta bir eksper sitesine koydu bakin izleyin
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 19:34
büyük geçmiş olsun. Kendim bazı olaylara şahit oldum. Anlatayım. 

Ankara da birmot otonun tanında oto kiralamak için bekliyordum. Bir tane tır geldi oto kiralamaya. Hepside sıfır km 5 serisi bmw ydi. 
Tırcı arabaları tırdan indirmeye başladı. Tırın tam arkasında bir tane araba vardı. Geri geri geldi çat diye arkadaki arabaya vurdu. Tampon falan çizildi. 
Sonra öğrendim ki, bu araçların taşıma işlemi en baştan taşıma şirketine veriliyor. Adam tıra yüklüyor sonra bayiye indiriyor. Tabi tırcı o en donamımlı bir bmw yi bile gitti vurdu. Arabanın park sensörü var. Dev geri kamerası var. Araç bangır bangır sinyal vermesine rağmen vurdu. 
Tırcı kaç yüz km yol geliyor. O yorgunlukla birde araçları indiriyor kaza zaten kaçınılmaz. Belki senin aracında öyle bir şeye maruz kalmıştır. 

Hiç endişe etme. Eğer aracın şirket üzerine aldıysan ticaret mahkemesine başvuruyorsun 

Bireysel aldıysan tüketici mahkemesine. Tse li ıso belgeli bir expertize git. Raporları al. 
Expertiz firmasınında kalite belgelerini al. Hemen şikayette bulun. Hiç bekleme. 
Öncesinde de bayiye ihtar gönder. Noter aracılığı ile. O belgeleride bayiye yolla. Sonrasında sen aracına binmeye devam et.( bunu tam olarak öğren)  Mahkeme bayağı sürer. 
%100 para iadesi veya değişimi olur. Artık herşey tüketiciden yana. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheAikido Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 19:39
tesekkurler cevap icin zaten video izledinizmi hepsi mahkeme icin kanit
Allahtan ertesi gun gittim ekspere. Araci sattigimda gitsem daha buyuk sorun olucak
Bakalim pazartesi cevap vericek peugeot turkiye ve bayi cevaplarini yazarim
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 20:07
Orjinalini yazan: TheAikido TheAikido Yazdı:

tesekkurler cevap icin zaten video izledinizmi hepsi mahkeme icin kanit
Allahtan ertesi gun gittim ekspere. Araci sattigimda gitsem daha buyuk sorun olucak
Bakalim pazartesi cevap vericek peugeot turkiye ve bayi cevaplarini yazarim

Onlar üstlenmezler haberimiz yoktu ayağına yatarlarsa. Haklarınızı bildiğinizi söyleyin. Size direkt olarak ayıplı mal satmışlar. Bununla ilgili geçmişte çok dava oldu. Hatta genç biri wv almıştı. Bayii çocuğu takmamıştı bile. Genç vs diye. Mahkeme sonucu , Çocuğun arabasını yeni modelle değiştirmek zorunda kaldılar. 
Size bedava bakım , belli bir ücret indirim veya garanti uzatması gibi olaylarla gelme ihtimali yüksek. Bakarsınız. Eğer kafanıza yatan olursa kabul edersiniz. Sonuçta şu bir gerçek ki, hatasız araba alıyorsunuz. Gözünüz gibi bakıyorsunuz biri gelip vuruyor hatasız arabanız oluyor hatalı. 2 tane sıfır aracımda geldi başıma. Hangi renk araç.? Lacivert.?

Düzenleyen omerb - 02 Ocak 2020 Saat 20:17
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheAikido Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 08:57
rengi mavi evet videodaki iste linki ekledim

Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 12:10
mahkemeye vereceksin ayıplı mal sattığı için bir avukat bul konuyu anlat böyle şey mi olur. ver geri aracı al yenisini 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 12:10
aracı kullanma
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 18:32
Hocam şöyle anlatayım.  Araç fabrikadan çıkmadan önce 3 kere boyama hakkı vardır.  Bu durumda farklı mikron kalınlığı çıkabilir.  Önemli olan mikron kalınlığı değildir çünkü üzerindeki boya orjinal boyasıdır.
Yalnız arada şu fark var.  Araç fabrikadan çıktıktan sonra  çizilme vs. Olup boyandiysa o zaman durum değiştir.  Iyi bir boya ustası veya ekspertiz bu durumu anlar.  Işten anlamayan ve eline boya ölçer alıp ölçen kişi fabrikasyon arabaya boyalı der. 

Eger boyada portakal kabuğu görünümü varsa veya pürüz varsa büyük bir ihtimal sonradan boyalıdır. Bu durumu netleştirmeniz gerekmektedir. Elinizdeki raporla tüketici hakem heyetine başvurmanızı öneririm.

Youtuba tarcanlar oto ekspertiz yazıp bu durumla ilgili videoları izleyin. Hatta yakınsanız kocaeli tarcanlar ekspertize gidin.  Emin olun gerçek durumu en iyi şekilde öğrenirsiniz.
Örnek videoları ekliyorum.

https://youtu.be/JiZ8XiimB6M

Düzenleyen talip206 - 03 Ocak 2020 Saat 19:39
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TheAikido Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 20:37
elimde 3 eksper raporu var boyali cikti ustalar bayi sonradan boyamis dediler
Boyle bi serefsizlik olamaz
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 23:00
olur abi böyle bir şerefsizlik niye olmasın. Satıcı değil mi. Boyayıp babasına satar :)

Abi zaten bant izleri varmış. İçin rahat olsun. Onlar arabanı geri almazlar emin ol. Haaa inşallah alırlar. Ama hiç böyle bir bayiye rastlamadım. 

Kaç bin tl lik araba. Çamurluğu boyalı diye en az 10-15 bin h fiyat düşer. En az diyorum. Adam bunu neden istesin. İstanbul da. Her halükarda adam kaza yapar vs. Bizden kimse bilmez der verir arabayı. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 880 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5499 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 804 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2670 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1018 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1795 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12663 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 596 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 747 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 570 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16019 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English