Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot'un püf noktaları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot'un püf noktaları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Bendenizhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bendenizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot'un püf noktaları
    Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2020 Saat 14:46
Herkese selamlarSmile
2 ay önce satın aldığım şahsıma ait ilk arabam 2006 model 1.6hdi 109hp comfort 307 ile aranıza katıldım biraz önce. Genç bir öğrenci kardeşinizim. Pejoların fazla fan sayfaları yok sonunda böyle bir foduma denk gelmek beni mutlu etti açıkçası. Bu markanın çoğu arabasını severimLOL
Şimdi size bir kaç soru sormak istiyorum cahilliğim affola;

1-) Edirne'de okuyorum. Her gün tam 4.2 km ila 4.8 km arasında okula gidiyorum. Bugün sabah -2 dereceydi araç göstergesi ve dikkat ettim ki son 66kmlik kullanısımda ortalama 8.1lt yakmısım. Benim için mükemmel yüksek bir rakam bu. Edit: Kış lastikleri var araçta. Acaba ısınmadığı için mi böyledir? Yoksa yol bilgisayarı genelde anlık 3.1 4.2 aralığında yakıyor. Ani hızlanmalarım mı buna sebep oluyor yoksa?
2-) ben aracın sesinden cartından curtundan cok cahilliğin ve bilgisayar dönemi çocuklarından olmanın verdiği etkiyle genelde yol bilgisayarının verileriyle seyehat ediyorum. Örneğin hondacı bir arkadaiım 2.5 devirde anlık seyahat etmemi söylüyor ama benim aracımda 1700 civarında hem araba rahat hiasettiriyor hem en düşük yakıt tüketimini gösteriyor.nasıl kullanmalıyım? 
3-) Aracımın şöför paspasına su tarzı bir şey akıyor. Forumda ki her şeye baktırdım. 3 ustaya gösterdim.hiç biri anlam veremedi. En son biri dedi ıslak ayakla binme o ıslatıyordur diye LOLLOL sizce sorun ne olabilir? Bakın paspas altı değil,üstü:) debriyajdan da frenden de akıyor ama ne debriyaj merkezlerinde ne frende sorun yok. Herhangi bir şey eksilmiyor ve klima calısıyor.

4-) klima demişken 8 derecede iken kontak yapıyorum. Sorun yok çalışıyor. Ama tam 15km yapana dek klima ısıtamıyor. Hararetim zaten genellikle 70 bandında. Cok geç ısınıyormuş gibi geliyor. Bundan önce babamın gla'sını kullanıyordum 2018. O araba mı acaba harikaydı da ben 13 yaşıbda bir arabadan çok şey bekliyorum?

5-) kış lastiklerini taktırdım. Şuan hatırlamıyorum ama cidden en iyi markalardan biriydi araştırdım  sıfır zaten. Balans yaptırdım. Hatta 2 kere. 2.kez balansa gittiğimde adam bana 10 gr.lık kayma var tarzı bir şey söyledi. Neden geldin ki? Tavrıyla:P ama hala 130da harika bir vurma oluyor. Bildiğiniz ellerin uyuşuyor direksiyonu tutarken.saatin açıldı geçen gün kolumda. 150 ile gidiyordum. Ve önceden hiç titrene yapmazdı direksiyon. 170 civarı bir miktar yapıyordu da. Bu kadar değil. Bu titremenin hayati bir tehlikesi var mıdır? Bijonları atar mıyız mermi gibi? Salıncaklara oturmayalım tekerlekleri fırlatıp? Kış lastiği titreme yapar diyorlar ama bu denli mi? 

6-)  bu arabayı genel olarak çok seviyor ve beğeniyorum. Minik süslemeler dokunuşlar yapmak stiyorum.forumu da takip ediyorum ama ek oalarak bembeyaz bi makyajlı 307ye önerisi olan varsa beklwrim:)  ve sorum; çelik jant gibi süslemeler bir öğrenxiye çok kaçıyor. Bunun yerine tarz bir jant kapağı taksam güzel görünüme kavuşur muyum?

Ve son sorum, araç kapanırken motor aşşırı vuruyor. Bu normal mi? Sanki son bir "taak" diyip vurup kapanıyormuş gibi. 

Bana fikirlerinizle yardımcı olursanız cok sevinirin:) bunlar nasıl sorular diyip alay etmeyiniz lütfen, genç adamız öğrenmeye çalışıyoruz:) iyi forumlarTongue

Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 10:23
Hoşgeeldin aramıza aracın dizel olduğu için normal ısınması geç olur . Aracının içindeki su sızıntısını muhakkak bul nerden geldiğini aracının radyatör suyunu kontrol et eksiltme varmı diye motor takozlarını kontrol ettir birde kar lastiğin varsa aracında 90 en fazla 100 geçme firmalar lastiğe 90 hızdan sonra garanti vermiyor. aracında titreme varsa eski sahibinden kalıcı hasar olabilir örneğin jantın yamuk olabilir veya aks milinden biri yamuk olabilir .  rod balansta geçmiyorsa titreme jant ve aks millerini de kontrol ettir. Kazasız belasız kullanmak dileğiyle.
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bendenizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2020 Saat 11:03
İyi dileğiniz için teşekkür ederim. Araçta 4mevsim takılıyken hiç bir titreme yoktu. Ek olarak zaten kendi jantlarımı da bir deneyeceğim oradan onu anlayabilirim. Hiç olmadı işinin ehli bir balans yeri bulup edirnede yaptıracağım.Radyatör suyunda da eksiltme yok maalesef. Son şüphem önceki sahibinin ses sistemi falan döşetmiş olması. Pandizotlara yaptıkları gibi öndende mi delik falan açıyorlar acaba? Belki oradan yağmur suyu alıyordur.
Çevrimdışı Zakharion Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zakharion Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2020 Saat 23:28
Kapılarda yağmur bariyeri var. Kapı hızlı çarpıldıysa yapışkanı salmış olabilir. Kapı döşeme sökülüp bariyeri kontrol ettir. Benim başıma aynısı geldi. Camcı vardı tanıdık . Bulamadı çözümü
İnternete baktım. Bmw lerde baya normal bir parça var. Yağmur bariyeri..camdan içeri gelen su bariyer sayesinde ön kısımda olan oluklardan akıyor . Ama bariyer yapışkan yoksa iç tarafa su geliyor . 307de ise parça filan yok sanırım. Kalın şeffaf naylon. Yapışkanı kontrol ettirin deneyin. 
Çevrimdışı M.Ahmet059 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı M.Ahmet059 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ocak 2020 Saat 17:37
Orjinalini yazan: Bendenizhan Bendenizhan Yazdı:

İyi dileğiniz için teşekkür ederim. Araçta 4mevsim takılıyken hiç bir titreme yoktu. Ek olarak zaten kendi jantlarımı da bir deneyeceğim oradan onu anlayabilirim. Hiç olmadı işinin ehli bir balans yeri bulup edirnede yaptıracağım.Radyatör suyunda da eksiltme yok maalesef. Son şüphem önceki sahibinin ses sistemi falan döşetmiş olması. Pandizotlara yaptıkları gibi öndende mi delik falan açıyorlar acaba? Belki oradan yağmur suyu alıyordur.
merhaba, kalorifer peteğinden geliyor olabilir, yeni conta takımı ile halledilebiliyor ya da yeni petek alırsanız gene iş görür
direksiyonda titreme için de sadece balans değil rot ayarı da yapmanız lazım muhtemelen yurdumuzun kötü yok koşullarıdna kullanılan bu araçta da ön takım ( tekeri tutan kollar vs ) yıpranmış durumda benim de bir ara öyleydi küçük dönüşlerde bile 40-50 km üzeri hızlara çıkamıyordum 
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bendenizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2020 Saat 04:58
Başına gelen olduysa eğer bu başlıkta belirtilen sorun fren merkezi çıktı. Ben gittiğim yerin iyi niyeti,abimile tanışıyor olmaları ve arabayı kısa bir süre önce orada çalışan bir ustadan almış olmam nedeniyle sanırım 700 liraya sorunu hallettim. Çıkma fren merkezi+yağ+işçilik. Fren merkezi 400e bulundh diye hatırlıyorum.

Bu fren merkezi kolayca bozulabilen bir şey midir? Parçayı gördükten sonra bilgisayarda modellenmesine baktım ve hassas,kısa sürede bosulabilecek bir şey göremedim. Yoksa arabayı satan kişiden ufak bi kazık mı yedim sizce?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bendenizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2020 Saat 05:04
Çok geç cevap veriyorum kusuruma bakmayın :)
Aldıpım hafta aracı muayeneye götürdüm ve rot başında boşluk buldular. 2 rastgele tamirciye götürdüm ve boşluk olmadığını söylediler. En son gidip iki tarafı da kolu da rot başını da değiştirdim. 30ar liralık parçalar yanlıs hatırlamıyorsam. Sonra gidip tekrar ayarda yaptırdım. Bu titreme lastik değişiminden 1 saat önce olmayan bir titreme ve o gün bi arkadaşımla biraz hız yaptık eve döndük. Araba 1 saat falam yattı ve hemen 500m aşağıda ki lastikçide değişimi yaptık. Yani tekrardan bir çukura girmiş olma vs. İle rottan sorun çıkma ihtimali çok düşüyor. Sanırım lastiklerden:) malum korona yüzüne çok kullanılmıyor zaten. Koronadan kurtulunca yaz lastiklerini takıp bi de öyle bakıcam
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1482 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1439 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 195 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3280 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English