Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T9 (2014-2021)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ses Sistemi Arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ses Sistemi Arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı askatn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : peuguet 2015 308 bluhdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı askatn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ses Sistemi Arızası
    Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2019 Saat 12:29
2015 model 308 bluehdi aracım var. Radyo veya müzik sisteminden hopörlorlara ses gelmiyor. kimi zaman aracı stop ettirip bir süre sonra yeniden çalıştırınca düzeliyor.ancak yeniden stop ettirdiğinde yine çalışmıyor. yani her sabah ses gelecekmi diye dua ediyorum. bu aralar da hiç gelmemeye başladı. sorunun ne olduğu da bilinmiyor. servis bu konuda radyonun sökülüp tamire gönderilmesi gerektiğini söylüyor. yeni radyo fiyatı 6000tl civarı. tamiratı 1500-2000 tl ama garanti verilmiyor.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2019 Saat 10:16
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. buna benzer durumlar yaşayanlar olmuştu ama yabancı sitlerin forumlarda görümüştüm hocam ben bir araştırayım durum hakkında bilgi veririm. sadece tamirine bu fiyatı veriyorlarsa bence çok o fiyata çıkma temiz bir ürün bulmak daha iyi gibi gözüküyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı metech459 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metech459 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2021 Saat 12:35
2014 model Peugeot 308 Allure aracımda ses gelmeme sorunu var.Denon ses sistemli medyada herhangi bir sıkıntı yok ancak radyo,bluetooth veya ön arka sensörlerden hiçbir şekilde ses gelmiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim aynı hatayı yaşayan varsa.
Çevrimdışı Kamerakyel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308 t9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kamerakyel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2021 Saat 09:49
Aynı sorun bende de var bir çözüm bulduysanız lütfen burada da paylaşırmısınız
Çevrimdışı Safayu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 58
Aracı : 308 Blue-e
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Safayu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2021 Saat 10:03
2015 -308 aracımda da aynı sorun oldu. tam servise gitmeyi planlarken aracıma arkadan hafifce çarpıldı. Hemen sonrasında ses sistemi düzeldi. 2 haftadır ses sorunu yok. Bundan anladığım sorun bir bağlantı aparatında.Tam bilmiyorum ama hoparlörlerin bağlandığı soket gevşemiş olabilir.Elektronik bir arıza değil benim anladığım

Çevrimdışı Yasarcan37 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Yasarcan37 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2021 Saat 11:43
Bizde yeni aldık 2016 model 308 önceki sahibinde ses sistemi varmış satmadan önce sökmüş orjinal ses sistemi şuanki dedi sol şöför kapısının hoparlöründen ses gelmiyor alırken farketmedik patlakmı yoksa soketini felan mı takmadılar anlamadım üstelik diğer hoparlörlerin ses kalitesi de çok kötü yağmur sensörünü çalıştıramadım bitürlü park sensörü de çalışmıyor bozukmudur nedir anlamadım aracı da tam bilmediğim için detaylı bi inceleyeceğim bakalım havalar müsaade ederse hep yağmur yağış
Çevrimdışı murtigo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murtigo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2021 Saat 21:54
308 sahibiyim. Ses Sistemi yaklaşık 1 yıldır sorunlu idi. Müzik sistemi çalışır gözüküyor ama ses gelmiyordu. Başlangıçta arabayı tekrar çalıştırınca sorun gideriliyordu. Zamanla tamamen ses gitti ve kendini sessiz moda aldı.
1 yıl boyunca müzik dinleyemeden gittik. İnternetten sorunun kronik olduğunu pek çok şikayet olduğunu ve sağlıklı bir çözüm bulan olmadığını gördüm. Ben de epey bir tamirciye sorunu dile getirdim. Her kafadan ayrı bir ses çıktı. 
Bugün her zaman bakım yaptırdığım ustaya gittim. Bakımı yaptırdım bir de bu sorunu anlattım. Bana bir tamirci tavsiye etti, hemen gittim daha sorunu söylerken tamam anladım dedi. Söktü 3 saat sonra çağırdı 2 dakikada taktı ve sorun GERÇEKTEN çözüldü. 
Yapan usta Bursa da. İhtiyacı olanlar için iletişim bilgilerini verebilirim. Usta soruna hakim, kesin çözüm ve maliyet çok uygun. 1 yıl sonra artık arabada müzik sesi var. 

Çevrimdışı Erzincan24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Erzincan24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2022 Saat 00:18
Merhaba ben bu forumda yeniyim rica etsem Bursadaki ustanınirtibat numarasını gönderirmisiniz
Çevrimdışı Joe_Dalton Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 T9 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Joe_Dalton Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2022 Saat 13:56
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Zaman zaman yararlandığım bu foruma üye olmak bugüne nasip oldu.
Sırf bu problemin çözümünde birilerine faydam dokunur diye üye oldum.
Öncelikle yaşadığınız hoparlörlerden ses gelmemesi sorununu iki kez yaşadım.
İlkinde uzun araştırmalar sonucu hiçbir şey bulamadan aylarca arabada kendim çaldım kendim oynadım.
Ta ki birgün arka kapı döşemesini söktürüp hoparlörü kontrol edene kadar. Maalesef hoparlör tamamen paslanmıştı. Hoparlörü söküp deneyince de ses gelmiyor çünkü sistem açık devre arızası verip çıkışı kesiyor. Yenisiyle değiştirdim ve anında düzeldi. Bugün yine ses gelmez oldu ve aklıma ilk gelen değiştirdiğim hoparlör oldu. Kontrol ettik tertemizdi. Bu sefer diğer kapılara baktık ne görelim. Diğer arka kapının hoparlörü paslanmıştı. Tabi ki değişince düzeldi.
Sizlere tavsiyem hiç ses sistemi arızalı, anfi yanmış diyenlere itibar etmeyiniz. Öncelikle arka kapı hoparlörlerini kontrol ediniz. Eğer korozyon varsa değiştiriniz çünkü açık devre arızası veriyor ve ses kesiliyor. Yeni hoparlör takmadan denemeyiniz. Arka kapıların içine su alması bence kronik bir sorun. Çünkü önlerde hiçbir korozyona rastlamadım. Ayrıca ses gidip gelmeleri sizi yanıltmasın çünkü bana da oldu aynısı. Sonra tamamen kesildi. 
Kalın sağlıcakla...

Düzenleyen Joe_Dalton - 23 Nisan 2022 Saat 14:00
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2022 Saat 23:05
ClapClapClap
Çevrimdışı Enginn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2015
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Enginn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2022 Saat 12:15
Orjinalini yazan: Yasarcan37 Yasarcan37 Yazdı:

Bizde yeni aldık 2016 model 308 önceki sahibinde ses sistemi varmış satmadan önce sökmüş orjinal ses sistemi şuanki dedi sol şöför kapısının hoparlöründen ses gelmiyor alırken farketmedik patlakmı yoksa soketini felan mı takmadılar anlamadım üstelik diğer hoparlörlerin ses kalitesi de çok kötü yağmur sensörünü çalıştıramadım bitürlü park sensörü de çalışmıyor bozukmudur nedir anlamadım aracı da tam bilmediğim için detaylı bi inceleyeceğim bakalım havalar müsaade ederse hep yağmur yağış

Merhaba. Bursadaki ustanin iletisimini ve maliyetini belirtebilir misiniz?
Çevrimdışı Enginn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2015
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Enginn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2022 Saat 12:42
Orjinalini yazan: murtigo murtigo Yazdı:

308 sahibiyim. Ses Sistemi yaklaşık 1 yıldır sorunlu idi. Müzik sistemi çalışır gözüküyor ama ses gelmiyordu. Başlangıçta arabayı tekrar çalıştırınca sorun gideriliyordu. Zamanla tamamen ses gitti ve kendini sessiz moda aldı.
1 yıl boyunca müzik dinleyemeden gittik. İnternetten sorunun kronik olduğunu pek çok şikayet olduğunu ve sağlıklı bir çözüm bulan olmadığını gördüm. Ben de epey bir tamirciye sorunu dile getirdim. Her kafadan ayrı bir ses çıktı. 
Bugün her zaman bakım yaptırdığım ustaya gittim. Bakımı yaptırdım bir de bu sorunu anlattım. Bana bir tamirci tavsiye etti, hemen gittim daha sorunu söylerken tamam anladım dedi. Söktü 3 saat sonra çağırdı 2 dakikada taktı ve sorun GERÇEKTEN çözüldü. 
Yapan usta Bursa da. İhtiyacı olanlar için iletişim bilgilerini verebilirim. Usta soruna hakim, kesin çözüm ve maliyet çok uygun. 1 yıl sonra artık arabada müzik sesi var. 

Merhaba. Ustanin iletisim bilgilerini paylasabilir misiniz?
Çevrimdışı impertore Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı impertore Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2022 Saat 11:15
Aynı sorun bende de oldu. Radyatör delinmişti yenisini taktılar ve motoru yıkadılar. sonrasında ses tamamen gitti . park sensöründen bile ses gelmiyor. Elektrik ustası cihaz bağlayıp baktı. sol arka hoparlör bozuk sistem kendini kitlemiş dedi.  ama güvenemedim. çülkü motor yıkandıktan sonra sorun olmuştu. Müsait bir zamanda arka hoparlöre bakacağım.
308 T9 Allure 1.6 eHdi
Çevrimdışı Hayko Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2014
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hayko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2022 Saat 01:37
Aynı sorun bende yaşıyorum kime gitsem farklı bir arıza buluyor.  Bu ustaya nasıl ulaşabiliriz

Çevrimdışı Murat 18 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 5508 suv peugeut
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Murat 18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2023 Saat 17:12
Ustanın adını ve numarasını yazarmısınıź
Çevrimdışı zanderesas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 308 Bluehdi 2019
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zanderesas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2023 Saat 11:01
Merhaba. Açık devre arızasını nasıl anlarız. Ekranda gözüküyor mu? Bugün ilk defa ses gelmemeye başladı. 
Çevrimdışı Hkndlcy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hkndlcy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2023 Saat 10:00
Merhaba benim 3008 aracımda da aynı ses sorunu var ilgili ustanın iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz. Teşekkürler. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1401 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4884 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5983 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25148 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 103 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 174 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 362 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 234 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1408 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10813 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 516 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 560 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 886 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English