Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Modeller
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - AL4 Otomatik Şanzuman Arızası Ustalar Bulamıyor??
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

AL4 Otomatik Şanzuman Arızası Ustalar Bulamıyor??

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı xlennonx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xlennonx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AL4 Otomatik Şanzuman Arızası Ustalar Bulamıyor??
    Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2019 Saat 17:04
Herkese Merhaba,

Yaklaşık 2 ay kadar önce 2002 model Citroen Xsara 1.6 Otomatik araç sahibi oldum.Aracı bir tanıdığımdan şanzumanı revizyon görmüş ve garantili şekilde satın aldım.

Aracımdaki sorun özetle şu şekilde; 20-25 km mesafe aldığımda hiçbir sıkıntı yok aracın vites geçişleri sorunsuz fakat trafikte dur kalk yapmaya başladığımda (muhtemelen araç iyice ısındığında) Bir anda aracım 1.viteste 50-60bin devire kadar çıkıp sanırım 2yi atlıyor ce direk 3.vitese geçiyor.Devri tam alamadığından mıdır bilmiyorum ama bu esnada araçta deprem oluyor hissi gibi bir sarsıntı oluyor.Fırsatım olur da kenara çekebilirsem aracı manuel olarak 1e alıyorum ve stop ediyorum.Soğuyana kadar araçta bu problem devam ediyor.

Aracı aldığım yere götürdüm kavga bela aracı 1 hafta alıp sadece yağ basınç sensörünü değiştirmişler ve sorunum ne yazık ki düzelmedi.Birkaç kişiyle konuştuğumda sorunun ELEKTRONİK olduğu konusunda hemfikirler.Fakat bu konudan anlayabilen usta bulamıyorum.

1. Ankara'da ELEKTRONIK-MEKATRONIK'ten gerçekten iyi anlayan usta tavsiye edebilecek olan var mıdır? 

2.Araçta sorunlar hakkında fikir alışverisinde bulunabilecek olanların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.
Citroen Xsara 2002 1.6 LPG Otomatik
Çevrimdışı EmSul Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004 Peugeot307 1.6 bva al4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmSul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2019 Saat 19:36
Kardesim ayni sorunu daha gecen ay ben yasadim 307mde ayni sanzimana sahip aracin  biraz arastirirsan forumda benim konularimida gorursun revizyonla duzelmiyo elektronik falanda degil ariza Çozum otomatik sanziman Kamil usta senin sorununu cozecek kisi sakin kurcalatma baskasina sanzimani yagini bile degistirtme
"2001 Peugeot 206 GTI"
"2002 Peugeot 206 Roland Garros 1.6 16v"
"1998 Ford Mondeo 2.0 glx"
"2005 Peugeot Partner 2.0hdi"
"2004 Peugeot 307 1.6 bva"
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xlennonx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2019 Saat 11:00
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim Rica etsem cep numarasını özelden bana gönderebilir misiniz? en kısa zamanda kendisi ile görüşeceğim.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xlennonx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2019 Saat 15:55
Tekrar Merhaba,

Çözüm'e gittim anlaştık ama aracı bırakamadım.Neden? çünkü sahtekarların eline düştüğüm için..Aracın türbünü dağılmış 2 kez şanzuman indi 20 gündür araç ustada bakalım bi toparlasınlar da götürcem.
Çevrimdışı aunal2811 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 307 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aunal2811 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2019 Saat 00:12
iyi akşamlar sorun çözüldü mü acaba

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xlennonx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2019 Saat 17:58
Merhabalar,

Haftasonu aracı aldım şimdilik bi sorun yok gibi duruyor.Türbün,hidrolik beyin ve şanzuman ana kablosu değişti.Yağ ve yağ pompası da değişmiş söylenene göre.Şimdilik iyi gib ama araçtan ciddi soğudum bir daha otomatik vites eski araç alacağımı sanmıyorum.
Çevrimdışı aunal2811 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 307 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aunal2811 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eylül 2019 Saat 00:15
bu işlemleri nerde yaptırdınız birde maliyeti ne oldu?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xlennonx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ekim 2019 Saat 15:31
Hocam maliyet sıfır tl :) Hikayesi biraz uzun aslında.ben aracı tanıdık bi galericiden şanzuman garantili yapıldığı için almıştım.Aldıktan sonra sorun çıkınca şanzumancıya gittik o da garanti vermedik falan dedi ortalığı karıştırınca yaptılar güya ama 2 ayda 4 kez şanzuman indi kalktı.En sonunda arabayı çekiciyle götürdüm.Sahibi ve kardeşi suratsız selamsız adamlar para vermeyeceğimizi bildiği için salladı ama başına da bela olunca sonunda usta ben halledicem dedi araba 20 gün kaldı.Şimdilik 10 gündür sürüyorum çok şükür bi sorun yok.Yeri özelden gönderirim 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1441 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1403 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 158 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 237 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1418 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English