Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Ateşleme Bobini Gri Soket/Siyah Soket[ÇÖZÜLDÜ]
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Ateşleme Bobini Gri Soket/Siyah Soket[ÇÖZÜLDÜ]

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bilo131 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 RG
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Ateşleme Bobini Gri Soket/Siyah Soket[ÇÖZÜLDÜ]
    Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2019 Saat 16:05
iyi forumlar arkadaşlar,

ne zamandır araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. aracımda lpg aşırı hissedilir şekilde ani gaza bastığımda silkeleme mevcut. ateşleme bobinini değiştirmem gerektiği söylendi. bobinin soket bağlantı yeri yanmıştı. internette araştırıyorum siyah soket gri soket olayı var 2000 model 1.6 8V araç için. benim soket yandığı için soket değişecek zaten, aracım siyah soketli araştırdığım kadarıyla, ben gri soketli bobin alsam uyum sağlar mı? bu siyah soket gri soket olayı ne bilen var mı?

Düzenleyen bilo131 - 02 Ağustos 2019 Saat 12:57
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 00:39
Orjinalini yazan: bilo131 bilo131 Yazdı:

iyi forumlar arkadaşlar,

ne zamandır araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. aracımda lpg aşırı hissedilir şekilde ani gaza bastığımda silkeleme mevcut. ateşleme bobinini değiştirmem gerektiği söylendi. bobinin soket bağlantı yeri yanmıştı. internette araştırıyorum siyah soket gri soket olayı var 2000 model 1.6 8V araç için. benim soket yandığı için soket değişecek zaten, aracım siyah soketli araştırdığım kadarıyla, ben gri soketli bobin alsam uyum sağlar mı? bu siyah soket gri soket olayı ne bilen var mı?

Şase numarasını verince çıkıyor zaten oradan anlarsın gri mi siyah mı ama bence gri dir o. N11.com dan alırsan şase no yu ver onlar uygun olanı yollar. Değişimde bir şey yok zaten. 2 vida söküp bobinin çıkarıyorsun 5 dakikalık iş.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 10:25
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

iyi forumlar arkadaşlar,

Şase numarasını verince çıkıyor zaten oradan anlarsın gri mi siyah mı ama bence gri dir o. N11.com dan alırsan şase no yu ver onlar uygun olanı yollar. Değişimde bir şey yok zaten. 2 vida söküp bobinin çıkarıyorsun 5 dakikalık iş.

şase numarasından sorgulattım siyah soket çıkıyor, farklı bir bobin üzerinden örnek vereceğim bizim araca ait resim bulamadım. Kırmızı daire içine aldığım kısımların plastikleri yandı hem bobin hem soket değişecek. gri alsam sorun yaratır mı? siyah soketin maliyeti diğerine göre biraz fazla, ayrıca sahibinden sıfır buldum delphi 180 tl ye veriyor eğer uyarsa onu alacağım diğerine 350 vermektense.

Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 15:42

iyi forumlar arkadaşlar,

şase numarasından sorgulattım siyah soket çıkıyor, farklı bir bobin üzerinden örnek vereceğim bizim araca ait resim bulamadım. Kırmızı daire içine aldığım kısımların plastikleri yandı hem bobin hem soket değişecek. gri alsam sorun yaratır mı? siyah soketin maliyeti diğerine göre biraz fazla, ayrıca sahibinden sıfır buldum delphi 180 tl ye veriyor eğer uyarsa onu alacağım diğerine 350 vermektense.

İlginç bir şey olmuş. Sorun yaparmı bilmiyorum hiç denemedim. Çok iyi fiyata bulmuşsun. Kullanılmış mı bu peki? Ben kışın 270 e sıfır aldım. İkinci el ise dikkatli ol bozuk çıkmasın.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 15:57

iyi forumlar arkadaşlar,

İlginç bir şey olmuş. Sorun yaparmı bilmiyorum hiç denemedim. Çok iyi fiyata bulmuşsun. Kullanılmış mı bu peki? Ben kışın 270 e sıfır aldım. İkinci el ise dikkatli ol bozuk çıkmasın.

araçta arıza varmış sıfır almış fakat sorun farklı bir yerde çıktığı için kutusu dahi açılmamış hologram etiketi üzerinde duruyor dedi. kaçışmak istemiyorum fakat uyar mı tereddütteyim.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 16:03
Uyacağını zannetmiyorum. Genelde 1.4 olanlar gri soket oluyor.  Satan kişi yakındaysa izin iste deneme yap. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 16:08
satan arkadaş gri soket 1.6 8v diye almış, deneme şansım yok maalesef, olsa bile öncelikle soketi değiştirmem gerekiyor yandığı için direk sök tak dene yapamıyorum. şu anda soketi yerinden çıkartırsam bir daha takamam allah'a emanet tutuyor. soket tamir olana kadar da aracı çalıştıramam LOL
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2019 Saat 12:55
evet arkadaşlar bilgilendirme amaçlı yazıyorum. gri soket siyah soket farkı neymiş hep beraber öğrenelim. elektronik olarak hiçbir fark yok. tek fark giriş kısımlarındaki girinti olayı gri olanda tek köşede bir girinti var. siyah olanda çift köşede girinti var. ve siyah olan kolay kolay bulunmuyor. değişimde gri almak en mantıklısı. resim olarak ekliyorum. iyi forumlar.

1. Gri Soket

2. Siyah Soket

Çevrimdışı kandirali41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : pejo306
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kandirali41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2019 Saat 15:28
selam kardes bendede 306. 2000 model
1.6 var yeni aldim ayni senin sorundan bendede var
usta bobin dedi benim bobin siyah soket eurocell diye bir marka
sizin sorun cozuldumu.ne marka bobin alduniz saygilarimlaa
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2019 Saat 11:57
siyah soket ünüvar bobin kullandım. bobini değiştirip yola çıktım ve araba ok gibi fırlamaya başladı. eski halinden eser kalmadı. bir de üzerine bujileri de değiştirdim süper oldu. orjinal kullanın diyenler çok oldu ama onların da fiyatları malum, yan sanayi delphi kullanın diyenler de oldu ama o da orjinalin yarısı ben elden hiç kullanılmamış buldum 100 TL ye işimi gördü.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kandirali41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2019 Saat 14:49
univar ve delphi 280 tl kocaelinde orjinal 
700 tl.internette hic kullanilmamis delphi buldum
180 tl ye en son onu alicm 
sizin sorun cozuldumu  lpg ayari filtresi buji yeni taktim
 a ma lpg de ilk gaz vermede tekliyor usta bobin dedi
bende aratiryorum bosa para vermiyim diye
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2019 Saat 09:25
bendeki sorun da hemen hemen aynıydı. rölantide iken gaza sonuna kadar basıp çekiyordum gaz tepkimesini çok geç veriyordu. yolda giderken araç sollama kalktığımda gaza birden yüklenince arkadan biri tutup çekiyormuş gibi silkeliyordu. kime gittiysem bobin ve buji dedi. Önce bobini değiştirip denedim sorunum çözüldü. Buji de almıştım onları değiştirdim şu anda hiçbir sorun yok. delphi alabilirsin dediğim gibi yan sanayi en iyisi diye çok duydum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kandirali41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2019 Saat 09:02
eyvallah cok sagol kardesim
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1691 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4912 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6013 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25182 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 124 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 257 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1463 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English