Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >208
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yarı Otomatik Şanzıman Arızası Hk.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yarı Otomatik Şanzıman Arızası Hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı erdem_usta Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 208 1.4 Yarı Otomat
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdem_usta Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2020 Saat 14:07
Baskı balata ve şansımın degistiktem sonra,  bir de yazılım atarlarsa sizin de sorununuzun kalmayacağını düşünüyorum.  Ama maalesef  2-3 yılda bir değişim.gerekebilirmiş. Aracınızı iyi günlerde kullanın. Değişimden sonra tecrübelerinizi (maliyet, kullanım vs.) burda paylaşırsanız,  diğer arkadaşlara da yol gösterici olur.
Çevrimdışı Muhammedertugrul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2012
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammedertugrul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2020 Saat 03:28
Merhaba baskı balata değişti sonrasında yola çıktım ne yazıkki aynı yarın fren müşürü değiştirip servis gideceğim gelişmeleri yazacağım,😕
Çevrimdışı bhdrlkmn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bhdrlkmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2020 Saat 12:24
merhaba  bende 2009 207 var aynı arıza bende de mevcut araç fazla km yapıp ısınınca şehi içinde dur kalklarda vites kutusu arızası veriyor anlık cihaza bağlama durumu olmadığı için arıza kodunu öğrenemiyorum sonradan siliyor ilk başta baskı balatadandır diye düşünerek değiştirdim alıştırmalarını yaptırdım fakat arıza tekrarlıyor ne yaptıysam çözüm bulamadım vites geçişlerinde titreme ve geriye takıp çıkarttığımda şaklama sesi geliyor anlayacağınız kafayı bozdum geriye beyin robot ve aksiyonerler kalıyor 
Çevrimdışı headdead Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı headdead Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2021 Saat 14:55
Merhaba,

aynı sorun bende yaşıyorum baskı balata volant seti vs değiştirildi ancak sorun devam ediyor araç marş bile basmıyor vitesi n ye geçirdiğimi algılamıyor sistem beyinden olabiliyor diyorlar ama sadece varsayım çözüm bulamadım boşa masraf yapmak da istemiyorum anladığım kadarıyla sorun kronik çoğu kişide yaşanıyor.
Çevrimdışı Tahsintahsin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2015
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tahsintahsin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2022 Saat 11:34
Merhaba erdem ustam nasıl iletişim kurabiliriz aynı sorun bende de var
Çevrimdışı KaraKurba Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KaraKurba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2022 Saat 15:20
İstersiniz size yardımcı olabilirim. Adım celil. Nerede ikamet ediyorsunuz?

Düzenleyen KaraKurba - 14 Nisan 2022 Saat 15:21
Çevrimdışı Snlglsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Snlglsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2022 Saat 02:25
Aynı sorun bende de var. Vites kutusu arızası deyip araç boşa atıyor ve yolda kalıyosun. Debriyaj aksiyoneri değişti bi süre sürdüm düzeldi sandım yine aynı sorunu verdi. Bu kez baskı balata şanzıman yağı değişti bi süre sonra yine aynı sorunu verdi. Aküden olabilme ihtimaline karşı başka bi araçtan kablolarla akü bağlanıp denendi yine olmadı. sistem güncellendi güncel yazılım atıldı bi süre düzeldi sonra yine yolda kaldım.. ya kalıcı bi çözüm bulabilen varsa lütfen yardım etsin. ustalar da çaresiz.

Çevrimdışı halit çebi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : peugeot 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı halit çebi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2022 Saat 13:06
merhabalar aranıza yeni katıldım.

2013 peugeot yarı otomatik  aracımda vites kutusu arızası veriyor.Genelde sıkısık trafikte basıma gelıyor.Araç öne kafa atıyor sonra vites kutusu arızası diyor ve  aracı 1 saat dinlendirdikten sonra yola devam edebiliyorum.ama nerede nezaman yapacağını bilemiyorum.Bu konuda çözüm bulan arkadaşlar ALLAH rızası için cevap yazarsa sevinirim.
Çevrimdışı Mert34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2023 Saat 20:49
Çözüm bulabildiniz mi?
Çevrimdışı Mert34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2023 Saat 09:16
Çözüm bulabildimiz mi

Çevrimdışı emrealbayrak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrealbayrak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2023 Saat 14:59
Merhaba, bende 2022 Aralık ayında Peugeot 208 model aracımı almıştım. Uzun bir süre böyle bir sorun yaşamadım ama bir süre sonra trafik olan bir yerde araç kafa atarak kitlendi. Bu konuyla ilgili bir kaç sağlam ustayla görüştüm ancak burada da arkadaşların yazdığı gibi baskı balata değiştir vs dediler.
Araç kitlenirse yarım saat 1 saat beklemenize gerek yok, kutup başını sökün 2-3 dakika bekledikten sonra takın, takarken aküden kaçak yaptırmamaya dikkat edin. Sorun bu şekidle çözülüyor. Bende kalıcı bir çözüm bulamadım, baskı balata değiştireceğim sanırım.
< id="BFI_" style="width: 1px; height: 1px; display: none;">

Düzenleyen emrealbayrak - 19 Ekim 2023 Saat 15:00
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1446 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1408 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 162 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 237 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1418 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10823 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English