Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 207 titreme koltuktan hissediliyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

207 titreme koltuktan hissediliyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Nurettin46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nurettin46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2019 Saat 11:33
Orjinalini yazan: Gordon Gordon Yazdı:

Bende de 308 vti var aynı sıkıntı var aldığımdan beri. Bujiler bobinler motor yağı krank sensörleri hepsi değişti geçmedi. Usta en son motor yapacağız başka yolu yok dedi. Bende uğraşmadım veremem 8.000 TL durup dururken. Varsın biraz titresin. Arabadan memnunum titreşimi de çok takmıyorum artık. Bayramda 3500 km yol yaptım. Hiç sıkıntı yok. Prins marka LPG taktırdım geçen sene. Yakıtı da harika. Bence çok sarsmıyorsa uğraşma. Böyle kullan. Eğer İstanbul'daysan sana bir usta tavsiye edeyim
Big smileaynen inan bir seferde 800km yol yaptım be yolda giderken de çoğu marka lüx araç sağa çekmiş kaput açmışken benim aslan tik demedi bizde hafif titriyor diye rahatsız olduk düşün artık takmaz oldum fazla 
Çevrimdışı ucanturk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 207 1.6 VTİ 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ucanturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2019 Saat 13:32
sorun düzeldi. Ustanın demesine göre motorun alt kısmında ekzost yakın bir yerde kablo teması varmış. Şimdi düzeldi. Kablo teması için 8bin TL para harcadım. Rot başı değiştirmeyi öğrenen dükkan açıyor. 
Çevrimdışı Dogukan35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dogukan35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2019 Saat 13:52
şu yazılanı aynısını ben çekıyorum geç hızlanıyor araba marş a bastığımda stop edıyor ama gaz vererek calıstırdıgım zaman calısıyor ve rolantı cok hafif oynuyor lambadan senserü 1 sefer arıza verdi ve kendı kendıne sondu suan titrediği için vuruntu sensoru ve oksijen yakıt dengesızlıgı dıye bır arıza veriyoe
Çevrimdışı eranstone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 207 VTi 120 bg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eranstone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2019 Saat 16:40
Merhabalar bana da tecrubeli arkadaşların yardımcı olacağını umarak aşağıdaki gibi özetliyorum;

Depollution hatasının üzerine birkaç sene kullandım hangi ustaya sorsam çok önemli değil katalizörden kaynaklıdır dediler. Ardından sabahları ilk çalıştırdığımda motor soğukken kendi kendine devir artıp azalmaya başladı. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda düzeliyordu.

Bu durumların üzerine özel bir servise gittim bilgisayarı bağladı ve katalizördeki oksijen sensörlerinin hata verdiğini değişmesi gerektiğini söylediler. Katalizörü de çıkarıp uzun metal bir şeyle içini yokladılar bu boşaltılmış dediler. Öyle olma ihtimalinin zayıf olduğunu belittim ama tekrar doldurmaya gerek olmadığını söyleyip üst ve alt oksijen sensörünü değiştirdiler( bin tl).Değişimden sonra önceden belirttiğim gibi sabah ilk çalıştırdığımda devir artıp azalırken şimdi ise motor pır pır edip teklemeye başladı nerdeyse istop edecekmiş gibi.

Bu tamirci arkadaşı bırakıp başka önerilen birine gidip sırasıyla gaz kelebeği , emme manifold sensörü temizliği yapıldı. O arada yağ kaçağıda vardı onun için yağ filtre contaları değişti. Bu değişikler de sabahki tekleme sorununu gidermedi. En son ustaya oksijen sensörü değişiminden sonra daha kötü olduğunu söyleyince katalizörün boşaltılmış değil de bu araçlarda erimenin çok görüldüğünü belirtti. Egzozcuya götürüldü ve içinin eriği anlaşıldı ve katalizörün içine orijinal petekleri takıldı (bin tl) tekrardan sabah motor soğukken denendi yine aynı şey, düzelmedi.

Bu arada Katalizör söküldükten sonra bir şey fark ettik motor ile katalizörün kesiştiği 4 adet çıkışın en sağdakinde yağ kurumları vardı. Sanırım önceden beri olan o yağ eksiltme bundan kaynaklı olabilir yani yağ yakıyor. Usta motor silindir kapağının açılıp taşlanması gerektiğini belitti ama ben şimdilik o işi onaylamadım baya masraflı çıkaracak gibi.

Bu arada Adana daki Yetkili servisin birinden detaylı arıza raporu aldım.Tespitleri şu şekilde: Sabahki tekleme problemi sente ayarının bozulması olabilirmiş. ( Yetkili servisten çıkıp bir umut tekrarda özel servise götürdüm senteye baktılar ve hiçbir sorun olmadığını söylediler.) Bu daha hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

Öncelikle malumunuz bu tekleme sorununu çözmek istiyorum. Eski oksijen sensörlerinin arızalı olmadığını düşünüyorum onları tekrar taktırsam düzelme ihtimali olur mu?

Kimi yorumlarda selonoid valfi ve eksantrik müşiri lerinin kontrol edilmesi gerektiği yazılmış bunlarla ilgili olabilir mi? Motor katalizör bağlantısında görülen o yağ kurumu motordaki bir soruna işaret o sorun teklemeye yol açmış olabilir mi?

Çok uzun oldu kusura bakmayın. İçim dolmuş anlatıp rahatladım :) 

Düzenleyen eranstone - 31 Ekim 2019 Saat 18:34
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2019 Saat 18:39
Eran bey, ne yazık ki yetkili servisler bile bazı arızalarda yetersiz kalıyor. Boşuna para harcamaktan başka birşey olmuyor. Bence ilk sorununuz, sanki şimdiki devir dengesizliğinden iyi gibi. 
Tavsiye edeceğim. Aracı eski haline getirmektir. 
Senin sensörler arızalı değilde, oksijen miktarından dolayı hata bile verse, ustalar sensör arızalıdır değiştir diyorlar. 
Aracını eski haline getir. Ondan sonrada aracını tekrar incele. Sorunları tekrar yaz foruma. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eranstone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2019 Saat 15:03
Eski oksijen sensörleri takıldı. Sorun aynı şekilde devam ediyor. Şimdi sırada Selenoid valf ve hararet müşürlerini kontrolleri var.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2019 Saat 09:04
umarım sorunun çözülür. Bizi de bilgilendirmeyi unutma lütfen
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eranstone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2019 Saat 09:53
Usta elinde bulunan Eksantrik Sensörlerini (motorun en üstte sağ kısmında bulunan aynısından iki adet bulunan sensör) değiştirdi. Birkaç gündür deniyorum özellikle sabah motor soğukken şuan daha iyi diyebilirim. Önceki istop edecekmiş gibi olup sarsma durumu kalmadı. Sadece motor biraz devir arttırıyor azaltıyor ama 10-15 sn sonra sabit devrine geliyor. Sanırım normal bir durum? Normal olması gereken durum bu şekilde mi yoksa ilk çalıştırdıktan sonra devir sabit mi kalmalı hiç oynamamalı mı?

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2019 Saat 18:24
sonunda güzel haber :)
Sorunun düzelmiş gibi. İlk çalıştırmada devir biraz yüksektir. Sonra 1000 in altına düşer. Dalgalanması tabi normal değil. Ama 10-15 sn lik bir durumsa göz ardı edilebilir. Benim şahsi tavsiyem, keyifle bin arabana. Sorunları unut. 
Çevrimdışı Gordon Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2009
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gordon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2019 Saat 11:45
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır foruma girmemiştim. Son yaptığım araştırma ile vti motorlarda triger zinciri bir süre sonra esneme yaptığı için krank mili hatası veriyor. Triger değişim zamanı geldiyse geciktirmemek gerekiyor. Sente atıp motor indirebilirsiniz. Çok bilmişlik yapmak istemem. Sadece öğrendiğim bir bilgiyi paylaştım
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2019 Saat 12:14
Orjinalini yazan: Gordon Gordon Yazdı:

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır foruma girmemiştim. Son yaptığım araştırma ile vti motorlarda triger zinciri bir süre sonra esneme yaptığı için krank mili hatası veriyor. Triger değişim zamanı geldiyse geciktirmemek gerekiyor. Sente atıp motor indirebilirsiniz. Çok bilmişlik yapmak istemem. Sadece öğrendiğim bir bilgiyi paylaştım

Dediğiniz doğrudur hocam. zaten gevşeme yaptıgında ses yapmayada başlıyor. ek olarak vtı motorlarda 3 bir eksantirik daha var bilginiz olsun bundan kaynaklıda sıkıntı olabiliyor.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1734 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 227 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25194 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 127 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1474 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10856 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 612 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English