Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >406
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 406 Yetkili Servis LPG sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 406 Yetkili Servis LPG sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Lsuersoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 406 2000 SV Benzin+LPG
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Lsuersoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 406 Yetkili Servis LPG sorunu
    Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2019 Saat 14:36
Merhaba Arkadaşlar,

Peugeot 406 2000 SV OTO.Vites Trafige 2000 Yılında çıkmış.

Ben 2012 Aralıkta satın aldım.

Normal katlanılması gereken masraflar:-----------------------------------------------------------------------------
Yaz kış bakımlarını yaptırdım. Yılda 2 kez , (Motor yağı,filtreler,balata,Fren, Hidrolik,Şanzıman yağları)
Muayenelerden geçti

LPG Bakımları düzenli olarak ve garantili  bir şekilde KARTAL Oto Sanayi de 6 yıldır MAVİ GAZ LPG ye yaptırıyorum.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fakat özellikle son 2 yıldır araç çok masraf çıkardı.Masraflara katlandım.

Motor bakımları yapıldı: X 2 kez.1100 TL işçilik
Motor aksamındaki , Radyatör Hortumları Orjinalleri ile değiştirildi.
Kalorifer peteği Orjinali ile değiştirildi. Isıtma ve Soğutma prblemi yok.
Kışın camlar buhar yapmıyor.

Ekstra fantazi katlandığım maliyetler.
Aracı orjinal rengine boyattım.Pasta-Cila 4.000 TL
Farları Orjinaller ile değiştirdim. 1500 TL

Fakat şimdi bir de Kapı kilitleri arızalandı, Şoför tarafı zaten sorunlu idi zaman zaman boşa dönüyordu aldığımda da , bu yüzden ön sol yolcu kapısından idare ediyorduk şimdi o da arızalandı.

Anahtar zırt pırt arızalanıyordu, anahtarcıya tamir ettiriyordum.
Son 3 haftada şöyle bir olay başıma geldi. Aracı park ettim, anahtar ile düğmesinden kapıları kapattım, ama sabah kapılar açılmadı mecbur Çilingir çağırdım.

Çünkü yetkili servisler LPG li Peugeotlara bakmıyor.

Aracımın Kaskosu var.

Bu kilitleri kasko kapsamında özel peugeot servislerine değiştirtme şansım varmıdır ?
Kilitlerin tanesi 560 TL civarında, en azında 1 kilitin değiştirilmesini sağlamak mümkünmüdür ?

Aracımın yürüyeni sağlam, Motor alt akis kulağı (Contası 40 TL işçilik 150 TL ) değiştirilecek.
Kalkışlarda hafif vuruntu yapıyor kulak değişince sorun ortadan kalkacak.

Birde Radyo-Teyp bölümündeki ÜST Gösterge çalışmıyor, Tarih Saat ve sıcaklığı göremiyorsunuz.
Radyo frekansını göremiyorsunuz, ama KAPILARIN açık kalma durumunu görebiliyorsunuz, sanırım soğuk LEHİM sorunu olabilir...Yada Cristal ekran arızalı olabilir ama işçilik 400 TL istedikleri için parçayı hiç araştırmadım ve açıkcası pek de gerek duymuyorum o ekrana...

Aracın değişeni yok.

Sizce arabama Kaç TL istemeliyim.

Döşemelerin durumu hoş değil, kumaş sigara yanıgı var 1 adet ben yaktım.
kapı kolcakları bölümünde döşeme de sökülmeler var.

Alacak Kişinin katlanması gereken maliyetler :

1 - Döşeme yapılmalı : 400-5000 TL arası zevke göre bir maliyet var.
2 - 20.000 KM sonra Trigger kayış setinin değiştirilmesi gerekecektir. 500 TL veya daha fazla tutabilir.
3 - Tavan da ben Port Bagaj kullandığım için tavanı boyatmamıştım, boyatmak isterseniz onun da maliyeti 400-500 TL olacaktır.
4 - Hangi tamircide unutultuğunu bilmiyorum ama Polen filtresinin iç kapağı kayıp, filtrenin börtü böcek ve yapraklardan tıkanmamasu için gerekli onun maliyeti nedir bilmiyorum.
5 - Şansıman da büyük bir problem yok, vites geçişleri normal fakat bazen deviri iyice düşürüp bir den hızlanmak istediğinizde yani gaza abandığınız da vites geçişinde vuruntu olabiliyor, bu aslında motor kulağından kaynaklanan bir durum muş, değiştirilince o sorunda ortadan kalkacak diyorlar. Selenoid Valflerin değişmesi gerekebilir çünkü araç yorgun, ben daha önce 2 kez değiştirttim, fakat sorun valflerden değil motor basıncından kaynaklandığı için, tekrarladığında hortumları değiştirince Automatic Gear Fault hatasını çok nadir alıyorum.

50KM mesafe katettikten sonra klima da açıksa motor ve şanzıman aksamı çok ısındığından motoru ve şanzımanı korumak için aracın sürekli olarak 3.cü vites de gitmesini sağlayan bir uyarı mesajı Automatic GEAR Fault. Kısa mesafeler de hata alınmıyor ama Sellonoid Valfler beyin bilgisayara bağlandığında hata vermiş ise değiştirilmeli, ben 2 tanesini 840 TL ye değiştirtmiştim.

Evet, dürüstçe durumu özetledim. Aracımı yakında satışa çıkaracağım. Yerine aynı konforda bir araç alamayacağımı biliyorum.

Nasıl bir fiyat belirlemem gerekir.

Saygılarımla

You will never walk alone !
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2019 Saat 11:03
Merhabalar. 
1-anahtar sorununa gelince muhtemelen içindeki kart artık ömrünü tamamlamıştır. oto anahtarcılarda 150-250 tl arasında sıfırını yaptırmak gerekecektir.
2-kapı kilitleri tamirini yapan yerler var hocam yada çıkma sağlam arızlı olması durumunda değişim yapabilecek bir yer bulmak lazım.
3-kasko kapsamında kilitleri değiştiremezsiniz. ancak yedek anahtarınızın yada orjinal anahtarınızın kayboldugunu söylerseniz ancak öyle değişim yapıyorlardı tabi kasko poliçenizdeki klozlarada bağlı
4-aslında son zamanlada çok masraf açtı demişsiniz ya boya ve far işi size kalmış bir olaydı ancak aracın yaşı istibarı ile olması gereken durumlar. en binmek istiyorsanız yapılacak işlemler. 
5-geriye zaten pek masraf kalmamış koltuk kılıflı özel dikim yaptırısanız dediğiniz 400-500 tl civarı tutar. 
6-fiyat olarak piyasaya bakmak lazım. şahin-doğanlar bile 15-20 bin tl olmuş.

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Lsuersoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 11:38
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Merhabalar. 
1-anahtar sorununa gelince muhtemelen içindeki kart artık ömrünü tamamlamıştır. oto anahtarcılarda 150-250 tl arasında sıfırını yaptırmak gerekecektir.
2-kapı kilitleri tamirini yapan yerler var hocam yada çıkma sağlam arızlı olması durumunda değişim yapabilecek bir yer bulmak lazım.
3-kasko kapsamında kilitleri değiştiremezsiniz. ancak yedek anahtarınızın yada orjinal anahtarınızın kayboldugunu söylerseniz ancak öyle değişim yapıyorlardı tabi kasko poliçenizdeki klozlarada bağlı
4-aslında son zamanlada çok masraf açtı demişsiniz ya boya ve far işi size kalmış bir olaydı ancak aracın yaşı istibarı ile olması gereken durumlar. en binmek istiyorsanız yapılacak işlemler. 
5-geriye zaten pek masraf kalmamış koltuk kılıflı özel dikim yaptırısanız dediğiniz 400-500 tl civarı tutar. 
6-fiyat olarak piyasaya bakmak lazım. şahin-doğanlar bile 15-20 bin tl olmuş.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aracımı dün Kartal Oto Sanayi de özel Servislerde Motor Bakımı, Yürüyen Bakımı ve LPG Bakımına soktum.

1 - V kayışını değiştirttim, Motor akis alt kulağını değiştirttim = 230 TL işçilik dahil
2 - LPG normal bakımı yapıldı, fitre değiştirildi, temizleyici kullanıldı. =100 TL
3 - Bir anahtarcıya MErkezi Kilit taktırttım.= İşçilik dahil 300 TL
4 - Alt kulağı parçasıdan ben almıştım = 40 TL

yaklaşık 700 TL ye bakım yapılmış oldu.

Şimdiki bakımda araçda değişmesi gereken 4 parça var. Ve o parçaları değiştirtmek zorunda değilim çünkü o parçalar konfor sağlayan parçalar.

Sağ-Sol Akslar yamulmuş, gaza basınca 70-85 km hızda titreme yapıyor, 90 dan sonra titreme araç yere daha iyi tutunduğu için kesiliyor. Uzun yolda titreme olmayacak.
Akslar değiştirilmek istenirse, 390 TL ile 3000 TL arasında 1 adetini almak mümkün, ikiside orjinal hatta aynı fotoyu kullanmışlar. 390X2 = ~ 800 TL

Şanzıman GEAR FAULT hatası için

Selenoid Valflerin değişmesi ve Şanzımanın değişmesi grekiyormuş

Selenoid Valfler 170-640 TL arası tanesi, bunu da anlamış değilim, 170 Lira yazanda Orjinal demiş,640 TL yazanda orjinal demiş, bu durumda 170 likten 2 tsanesi 340 TL ye alınabilir.

Şanzıman, 3000-7000 TL arası şansıman bulunabiliyor. 3000 Çıkma, 7000 sıfır şansıman

Döşemeyi de katarsak, 500 diyelim.

Kış lastiklerim 2 yıllık ve PETLAS, Yaz lastiklerim 3 yıllık ve GOOD YEAR

Eksikliklerin tamamını yaptıracak olsam arabamı satmak istemem zaten, Çünkü Motor bölümünde değişmeyen hortum nerede ise kalmadı,
Motorda yağ kaçağı yok, Su kaçağı yok, Son 3 ayda 2 kez 3LT lik antifiriz koydum, sistemdeki bütün paslar temizlendi.

Aracın muhtemelen 5 yıl boyunca şu hataları vermeyeceğini veya ekstra masrafa girmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Kalorifer Peteği SIFIR ORJİNAL, 5-10 yıl idare eder.
Motor Kulakları SIFIR ORJİNAL, kullanıma göre çukurlara girilmez ise ömrü ne ise o kadar idare
eder.
Farlar değiştirildi, SIFIR BOSCH yenilendi.
Kaporta Boya SIFIR,
Kilit problemi Merkezi Sistem ile çözüldü, yedek anahtarı da mevcut.
Şoför CAM ve KAPI kumanda konsolu SIFIR yeni değişti.

Şimdi aracamı 21.000 TL den Açık artırmaya çıkarıyorum.

Kurban bayramından önce satmayı düşünüyorum.

En yüksek teklifi verene satacağım.

Teşekkürler.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 12:02
baya bir masraf olmuş hocam aracı toplamışsınız. hayırlısı diyelim artık. akslarda egrilik pek olmaz genelde aks lalelerinde oluşan boşluktan o sorunu yapar. Aks tamiri yapan yerler var iki aks içinde en fazla 400-500 tl gibi bir rakama çözülür. inşallah aracınızı en kısa sürede satmanızı dilerim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Lsuersoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 12:34
İlgilenen Galeri belki çıkar.

Ben açıkcası oto sanayiler de artık yeteri kadar zaman harcadım, bundan sonra sorun çıkarmayacak, düşük KM li , yakıt cimrisi, aile tipi, Japon yada Alman düşünüyorum.

27.000-28.000 bin bareminde rakam veren olmazsa aracı satmayıp, yedekte bulunduracağım.

Döviz kurlarındaki fırlamalardan dolayı rakamı yükseltmek zorunda kaldım, çünkü almayı düşündüğüm araçların fiyatı da 20.000 TL civarında piyasası artı.

Benim aracın FULL üne 36.000 TL isteyenler var.
Şanzıman ve Motor durumları kimbilir nasıl ?

Herkes kendi istediği expertize aracı göstere bilir.

Farkını üste ödemem koşu ile JAPON yada ALMAN ile Takas düşünenler olursa,

1 Yıl sözleşme ile Garanti isterim.

Kendi aracıma ise sadece değiştirdiğim ve yukarı da belirttiğim parçalar için garanti verilebilir.
İşini bilen tecrübeli ustalar zaten parçaların yaşını tahmin edeceklerdir.

Bu arada şimdi aklıma geldi, önceki yıl Seramik Katalizatör taktırtmıştım.Aracın kışın ezsos dumanı nargile gibi çıkar, araç bende hiç siyah duman atmadı, çünkü aracın yağına suyuna dikkat ederim.

Araçla birlikteilk yardım seti,reflektör,yangın tüpü gibi bagaj da olması gereken aksusuar ve malzemeleri de vereceğim.

Port bagaj fiyatlara dahil değildir.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1000 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5581 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1185 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 885 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 686 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2741 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1088 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1869 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12741 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 676 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 508 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 474 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 517 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 532 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 811 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 640 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16076 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5557 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1904 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 511 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English