Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 207 Trendy gösterge panel sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

207 Trendy gösterge panel sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı murat_kdc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 207 Trendy gösterge panel sorunu
    Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2019 Saat 21:21
Merhaba Arkadaslar

Araniza yeni katildim sayilir. ismim Murat.
207 trendy 2008 benzinli sahibiyim. Yasadigim sorunla ilgili epey arastirma yaptim foruma da baktim ama bir sonuca da henuz ulsamadim.

Sorun: Seyir halindeyken gosterge panelindeki tum gostergeler 1 sn belki daha kisa surede sifira inip geri geliyor.
 Arac stop etmiyor. hatta hiz sabitleyici bile calisiyor. Bilgisayar ile baglanildiginda ariza kaydi gorunmuyor. Ve belirsiz araliklarla zaman zaman yapiyor.

Son donemde arac calisirken akü isigi yanip sonme seklinde basliyor sonra sonuyor. Normalde yanik kalip calistirinca sonuyordu. Ve yine bu donemde bahsettigim sorun sıklastı.

Bir yerlerde kisa devre oldugunu ve bu kisa devrenin hem akuyu bitirdigini hem de calisan sistemi zaman zaman aksattigini dusunuyorum
Bu sorunu daha once yasayaniniz var midir? Varsa sorunu nasil cozdunuz?

Son olarak arizanin gelme ihtimali olan baska noktalar varsa tecrubenizden faydalanmak isterim

simdiden tesekkurler, iyi forumlar.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2019 Saat 08:54
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bu tip problemlerin ana sebebi genelde akü ve şarr dinamosu konjektör problemlerinden kaynaklıdır.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2019 Saat 09:41
Merhaba, 
Hosbuldum. Tesekkurler.

Bugun akude kacak kontrolu yapip gerekirse degistirecegim.

Sarj dinamosu ve baglantilari da kontrol ettirecegim
sonucu tekrar yazarim.

iyi gunlerr
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2020 Saat 11:15
Tekrar Merhaba,

Sarj dinamosu ve aküde problem olmadığını teyyit ettirdim.
Sonrasinda yurtdisina cikarken araci bir ustaya biraktim. Sagolsun kendisi 1 depo benzini bitirip,
Sorun da "elektrik tesisatindaydi hallettik" diyerek 450 lira aldi. 1 ay gecmedi tekrar oldu. Yani belirsiz zaman araliklarinda oldugu icin birsey yapip yapmadiklarini bilmiyorum. Birkac kez gittim basindan savdi
Neyse onu allaha havale ettim. 

Sorunun suanki asamasi:
Zaman zaman hararet sifirin da altinda takili kaliyor.
Stop edip calistirinca bazen geri geliyor. Bazen de gelmiyor.
Dün ilk defa hararet ve hiz gostergesi sifirda takili kaldi.
Stop edip calistirinca hiz gostergesi geri geldi. Hararet gelmedi.
Bu arada ilk yasanan seyir halinde gostergenin kapanip acilmasi yine oluyor.

Önerisi olan varsa lütfen iletisim.. Şimdiden teşekkürler

Sorun çözülürse yine bilgi veririm. 

Iyi gunler
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2020 Saat 19:48
murat bandırmada çözüm bulacak bir usta bulamayabilirsin Bursaya getirip küçüksanayide Euro Repar Car Service Bursa Beşevler, Bursa Küçük Sanayi Sitesi 7.BLOK D:NO:11-12, 16100 Nilüfer/Bursa   (0224) 441 41 64   uğur bey var .Şançelik servisi olduğu için pahalı haberin olsun derdini telefonda anlat gitmet istersen onagöre git sana yardımcı olmaya çalışırlar.
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2020 Saat 19:57
Merhaba Ismail,

Aracı Bursa'dan almistim. Uzerinde Sancelik etiketi var hala belki de biliyorlardir.
Bandirmadaki "usta" da Bursa'da yaptirmis:) 

Arayip bilgi alacagim. Tesekkurler paylasim icin.

Iyi aksamlar
Çevrimdışı OguzzKann Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzzKann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2020 Saat 09:05
aynı sorunlar bende de vardı. akünün eksi kutup başını bir kontrol edin. gevşemiş olması muhtemel.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2020 Saat 15:32
Merhaba Oguz,
Olay ilk oldugunda bakmıştım sorun yoktu ama tekrar bakarım. Teşekkürler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2021 Saat 13:09
Merhaba Arkadaşlar,

Sorun malesef hala devam ediyor. Sonunda sorunu yakalayıp videoya alabildim.

Seyir halinde giderken göstergenin kendini sıfırlayıp tekrar geri dönmesi:

https://1drv.ms/v/s!AomOBYX6b5kygxPwJM2m7unq0gZo?e=QcZdsl

Bu da son dönemde 2 defa oldu. Kontağı açınca ekranda kısa devre varmış gibi bazı saçmalıklar oluyor.
https://1drv.ms/v/s!AomOBYX6b5kygxTEM5Qu4oq-Wipb?e=A0GLDh

Herşeyi değiştirerek ilerlemeyip Arızayı netleştirip çözümü bulabilecek bir yer arıyorum. Bildiğiniz bir usta varsa önerirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2021 Saat 13:11
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2021 Saat 00:31
Tekrar merhaba,, linkler biraz virus gibi duruyor ve bu sebepten kimse izlememis olabilir. :) bildiğimiz one drive linki, izleyip yorumunuz varsa iletebilirseniz cok sevinirim. Yukarıda yazilan tum ihtimaller kontrol edildi ve malesef sonuç alamadım 
Çevrimdışı muzzy35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 sw 2004 1.6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzzy35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2021 Saat 01:04
Öncelikle geçmiş olsun 
Bendede 307 var 2004 model elektrik benimde başıma bela ayda bir belki daha da az sürede akü boşaltıyor namuzsuz neden olduğunu bulabilen çıkmadı. Bende baya kafa yordum ama nafile
Senin soruna gelince başıma benzer midir bilmem ama otomatik vites te böyle birşey geldi vites göstergesi seninki gibi dans ediyordu sağolsun bir usta akünün arkasındaki ecu( adından emin değilim sanırım vites beyni) onun soketleri oksitlenmiştir çıkar temizle tak düzelir dedi ki düzeldi şükür seninde beyin soketlerinde bir sıkıntı olabilir ki olmasa bile soketleri temizlemenin zararı olmaz senin gösterge kısmına bakan beynin soketleri temizleyip dene istersen yada temizlet bi elektrikçiye inşallah düzelir.

Hayırlı ramazanlar
Çevrimdışı benkaan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 207 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı benkaan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2022 Saat 23:23
Motorun sol ust kose tarafinda motorun yaninsa sokef goreceksin j soketlerde temasizlik vardir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2022 Saat 00:13
Bilgi için teşekkürler.
Son dönemde muhtemelen bu sebepten ötürü gösterge tamamen bozulmuştu. Benzin ve hararet dogru göstermemeye başladı ve tamire gönderdim. Birkac kere gitgel yaptıktan sonra(işlemcisi bozulmuş ama giriş kartında problem yoktu) stabil calisıyor ama yine tam dogru göstermiyor belki de kurcalandığı için sıfır ayarı bozuldu.. orasinı yenisi gelince anlayacağız.
 Yaklasık 3 gündür kullanıyorum ve cok sık şekilde videodaki gibi gidip gelmeye basladı..
Sırasıyla sarj ve marş dinamosuna bakim yaptırıp dogru çaliştigini teyit ettim. Ve aküyü değiştirdim.
Bahsettiğiniz soket şarj dinamosunun soketi midir? 

Bir sonraki adımım şarj dinamosu kablosu ve sigorta kutusuna gelen kabloları kontrol etmek olacaktı(havanın düzelmesini bekliyorum) ama kablonun ucunun nereye gittiğini tam olarak bilmiyorum ezbere de girmek istemiyorum. Galiba bu işi kendim çözmem gerekecek. Tam şema elektrik diagramına nasıl ulaşabilirim?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat_kdc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2022 Saat 21:27
Merhaba Arkadaşlar

Sorunum çözüldü. Eldeki ustalarla bu işin pek oluru yok gibiydi o yüzden yaptıklarımı anlatayım belki başka birilerine yardımcı olur.

Üst gönderide de bahsettiğim gibi sırasıyla marş dinamosu ve şarj dinamolarının bakımlarını yaptırıp rulman dişli fırça vs değiştirdikten sonra bağlantılarının doğruluğunu ve çalışırlığını teyit ettim. Ek olarak akü zayıf olduğu için değiştirdim. Buraya kadar olan masraf arabanın zaten rutin masrafı olacaktı.  Bir şekilde gösterge paneline gelen 4 kablonun elektriksel çizimlerine ulaşıp bağlı olduğu yerlerdeki ölçümleri(şase ölçümü de dahil) yaptım. Ek olarak alakası var mıdır bilmiyorum ama baskı balata değişirken akü altındaki kablo demetine su gittiğini farkettim. Güzelce kurulayıp Yağmur giderinin önündeki  ızgaraya silikon çektim.

Son olarak da arızalı göstergeyi söküp Antalya'da CC Elektroniğe gönderdim. Sağolsunlar çok ilgilendiler ama birkaç kere gidip gelmesine rağmen arıza tam olarak çözülemedi ve  gösterge her defasında farklı tepkiler verince benim için Almanya'dan orjinal sıfır gösterge getirttiler.(tamir:1500TL+800TL Sıfır gösterge farkı)

Yeni gelen göstergeyi bir buçuk aydır kullanıyorum ve videolardaki sorun tekrarlanmadı. Yalnızca hararet göstergesinin dalgalandığını görüyordum ve malesef ki çok bilmiş 2 farklı usta sorun yok dediler.
Youtube videoları ve biraz da mesleki bilgi ile termostatın veya müşürün arızalı olduğunu anladım. Uğraşırken hararet müşürü soketinin de sorunlu olduğunu gördüm. Geçen hafta sıfır termostat alıp soketi de değiştirerek taktım ve sorun tamamen çözüldü.

Sonuç olarak aracı uzun süre motor soğuk kullanmış olabilirim. termostat-gösterge-müşür kablosu arızalı olduğu yada gitgelli çalıştığı için bu durumu anlayamamışım. Motorda ufak çaplı titremeler gelen metal sesleri var ama umarım bu durum kaynaklı değildir. Artık onu da takip edip göreceğiz. Derdi bitmiyor. :)
Selamlar.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1778 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6019 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 132 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 385 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1485 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English