Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206+
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Soğutma Suyuna Yağ Karışması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Soğutma Suyuna Yağ Karışması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Soğutma Suyuna Yağ Karışması
    Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2018 Saat 17:05
merhaba arkadaşlar,

yine bir sorunla karşılaştım malesef, bir ay önce aracın yağını suyunu kontrol ederken su deposunun kapağında tahin kıvamında ve renginde bir kalıntı vardı, deponun üst iç kısmınıda elimle sıyırdım aynı şekildi. 

geçen günlerde de yakın mesafe bir yere giderken antifiriz kokusu geldi ve hararet biraz anormaldi, bir anda 70 80 lere düştü, tekrar 90 lara geldi çok kısa sürede. 

aracı park ettikten sonra soğumasını bekledim, soğuduğunda su deposunu tekrar açtım, yüzeye bir damla yağ çıktı. 

her zamanki ustamı aradım %90 conta yakmış yada çürümüştür dedi. bakmadan da yine net birşey söylenmez dedi. 
bir arkadaş tavsiyesiyle başka bir ustayı aradım o da direk yağ soğutucudur dedi. 

sizin başınıza gelip de conta harici bir yöntemle çözdüğünüz oldumu bu sorunu? 

araç 60.000 km de,benzinli,  her 8 9 binde bakıma sokuyorum, hemen hemen her hafta yağını suyunu kontrol ediyorum, hararete çok dikkat ediyorum ki bugüne kadar hiç fan açmamazlık yapmadı. en son antifiriz ölçümünde de yeterli denmişti. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2018 Saat 17:30
muhtemel conta gitmiş kardeşim o tahine benzer durum benim 206 arcımdada olmuştu usta üst kapağı sökünce foto atmış conta bir tarafında deforme olmuş bariz belliydi. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Selçuk55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2018 Saat 19:59
Aracın üzerine gitmeden mümkünse çekici ile götürün contaniz yanık yada deforme olmuş durumda 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2018 Saat 09:33
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

muhtemel conta gitmiş kardeşim o tahine benzer durum benim 206 arcımdada olmuştu usta üst kapağı sökünce foto atmış conta bir tarafında deforme olmuş bariz belliydi. 

bana da conta gibi geliyor da, km düşük olupda hararete de çok dikkat etmem rağmen nasıl oldu onu anlayamadım bir türlü. üst kapak sökülmüşkende devirdaim, triger vs. komple değiştirmeyi düşünüyorum 2,5 gidecek tahminimce. 

Orjinalini yazan: Selçuk55 Selçuk55 Yazdı:

Aracın üzerine gitmeden mümkünse çekici ile götürün contaniz yanık yada deforme olmuş durumda 

şirket otoparkına çektim zaten aracı binmiyorum da kaç gündür. birde yatak sardırmayalım diye. tamire de ya trafiksiz saatte sakin sakin yada çekiciyle götüreceğim mecbur. 

Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2018 Saat 20:08
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

bana da conta gibi geliyor da, km düşük olupda hararete de çok dikkat etmem rağmen nasıl oldu onu anlayamadım bir türlü. üst kapak sökülmüşkende devirdaim, triger vs. komple değiştirmeyi düşünüyorum 2,5 gidecek tahminimce. 

şirket otoparkına çektim zaten aracı binmiyorum da kaç gündür. birde yatak sardırmayalım diye. tamire de ya trafiksiz saatte sakin sakin yada çekiciyle götüreceğim mecbur. 

Yakın  zamanda antifiriz eklediniz mi? Bazen eklenen antifizler eskisi ile uyumsuz olursa genlesme kabında yağ gibi tabaka bırakabiliyor. Bir süre gözlem yaparak kullanmak en iyisi.  Bende de iki yıl önce tahin kıvamında tabaka olmuştu.I  iki usta conta dedi başka  bir usta antifirizden dolayı olabilir dedi.  Bende üst tabakayı  temizledim giderek azaldı.  Üstüne iki yıldır kullanıyorum daha bir  Sorun  Çıkmadı.
Aracınız benzinliyse kolay kolay yağ soğutucusunda sıkıntı çıkarmaz. Genelde dizellerde yağ soğutucusu olma ihtimali daha yüksek oluyor.  
En sağlıklısı biraz gözlem yapmak

Düzenleyen talip206 - 09 Ekim 2018 Saat 20:15
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2018 Saat 18:45
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

[QUOTE=maximusti]
Yakın  zamanda antifiriz eklediniz mi? Bazen eklenen antifizler eskisi ile uyumsuz olursa genlesme kabında yağ gibi tabaka bırakabiliyor. Bir süre gözlem yaparak kullanmak en iyisi.  Bende de iki yıl önce tahin kıvamında tabaka olmuştu.I  iki usta conta dedi başka  bir usta antifirizden dolayı olabilir dedi.  Bende üst tabakayı  temizledim giderek azaldı.  Üstüne iki yıldır kullanıyorum daha bir  Sorun  Çıkmadı.
Aracınız benzinliyse kolay kolay yağ soğutucusunda sıkıntı çıkarmaz. Genelde dizellerde yağ soğutucusu olma ihtimali daha yüksek oluyor.  

yok hocam en son geçen kışın başında antifiriz ilavesi yapmıştım. 
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2018 Saat 07:40
Aracı sadece sen kullanıyorsan bana conta gibi gelmedi çünkü contayı yakman için aracı hararet yaptırman gerekir böyle bir durum başıma gelmedi demişsin bana göre su ve yağ devirdaim keçelerinden karışıyor tabi senin aracının motor tipini bilmiyorum su ve devirdaim pompası keçelerinden karışıyor olabilir. En güzeli servise baktırman
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2018 Saat 10:48
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Aracı sadece sen kullanıyorsan bana conta gibi gelmedi çünkü contayı yakman için aracı hararet yaptırman gerekir böyle bir durum başıma gelmedi demişsin bana göre su ve yağ devirdaim keçelerinden karışıyor tabi senin aracının motor tipini bilmiyorum su ve devirdaim pompası keçelerinden karışıyor olabilir. En güzeli servise baktırman

sadece ben kullanıyorum, şansımıza artık, 
maddi problemlerden dolayı bir haftadır yatırıyorum aracı, tahmini bir ay daha yatacak, 
bir ay sonra bakarız artık sorun nedir ne değildir. 

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2019 Saat 17:10
merhaba arkadaşlar,

aracı gerek iş yoğunluğu, gerek maddi sebepler yüzünden 2,5 ay yatırdıktan sonra sonunda ayın beşinde tamire götürebildim.
en kötü üst kapak, 2000 civarına temize çıkarız derken baktık ki, blokta sorun varmış.
motor komple indi aşağı, piston gömleklerinin alt kısmında çürüme başlamış ve fare kemirmesi gibi yürümüş, pistonların sekmanları değişti, gömlek rektefiyeye girdi, bloğa kaynak işlemi yapılıyor derken masrafı 4000 lere kadar çıktı.
araç otoparkta yatıyorken birde içine su aldı bir güzel.
60.000 kmde, son 30.000 km si çok dikkatli, hiç hor kullanılmadan, bakımları hiç bir zaman aksatılmadan kullanılan arabada bile bu sorunlar yaşanıyormuş, (içinde küfür dahi edilmedi derler ya, o hesap :) )
içimden şansımı ediyim desemde yinede olacağı varmış diyip geçiyorum şimdilik.
düğünüm yaklaşıyor, malum dünya masrafım olacak diye kara kara bunları düşünürken birde üste bu geldi..  bakalım hayırlısı artık..
Çevrimdışı ersin61 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 307 1.6 HDI 2007 PREMİUM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersin61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2019 Saat 23:04
Geçmiş olsun..Allah sağlık sıhat versin..
PEUGEOT 307 1.6 HDI 2007 PREMİUM
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2019 Saat 09:25
geçmiş olsun kardeşim çürümesi ayrı bir düşündürdü beni Wacko
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2019 Saat 17:19

geçmiş olsun kardeşim çürümesi ayrı bir düşündürdü beni Wacko

sağolasın abi, benimde anlam veremediğim şeylerden birisi,
bu yaşta, bu km de bu kadar sorunun nasıl oluştuğu,
şansım böyleymiş diyip geçiyorum şimdilik.

Çevrimdışı Frt-Aydin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004-206 X-Line BVA 5P
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2019 Saat 15:54

Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

talip usta benimde üst kapaktan yağ sızdırıyor galiba etrafı hep yağ olmuş contayı değiştirmek yeter herhalde ne dersin
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2019 Saat 20:02
[/QUOTE=Frt-Aydin]
talip usta benimde üst kapaktan yağ sızdırıyor galiba etrafı hep yağ olmuş contayı değiştirmek yeter herhalde ne dersin
[/QUOTE]
Sizin bahsettiginiz conta üst  külbürtör kapak contasi 20 lira gibi fiyatı  vardır. Değişimi  sizde yapabilirsiniz ama 1 yıl  olmadan o da kaçırmaya başlıyor yine.

Düzenleyen talip206 - 15 Şubat 2019 Saat 20:07
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2019 Saat 09:46
1 yıl iyi bir süre alıp değiştireyim o zaman
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2019 Saat 15:04
Orjinalini yazan: Frt-Aydin Frt-Aydin Yazdı:

Orjinal almanı ve üretim  tarihine bakmanı öneririm. Eski olursa  randıman alamazsın.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2019 Saat 15:19

Orjinalini yazan: Frt-Aydin Frt-Aydin Yazdı:

Orjinal almanı ve üretim  tarihine bakmanı öneririm. Eski olursa  randıman alamazsın.

saat 6 gibi bi ugricam sanayiye su vites  sorununuda araştırıcam bi bakalım ne cıkıcak
Çevrimdışı kaanbayuk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaanbayuk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2019 Saat 13:41
Bu parça varmı aracınızda
foto1

yağ dolum kapağını actığınızda direk sübablar görünmüyor külbiratör kapağı ile sübablar arasında aşağıdaki fotografta görünen saç bir kapak daha var

foto2

Benim aracımda bu saç kapak yok. Bu malzemenin adını bilen var mı? yağ kapağından ve yağ havalandırma hortumundan yağ gelmesinin sebebi bu parça olabilir mi?

Düzenleyen kaanbayuk - 17 Şubat 2019 Saat 13:41
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2019 Saat 09:29
ve beklenen mutlu son..! :(

Çevrimdışı grkncck Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 308 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grkncck Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2019 Saat 15:27
Fiyat biraz fazla gibi. Bir  kaç küçük malzemede %30 gibi  fazlalık var.  Bu tarz yerlerde malzeme fiyatlarını usta genel geçirme yöntemiyle yazar. Zaten 1500 işçilik almışsın, 10tl yağ filtresine, 10 tl polen filtresine, 50tl yağa eklemeye ne gerek var? Diğer malzemelerde ne yaptı kim bilir?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1526 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1461 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 584 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English