Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Mazot kaçırma ve performans düşmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Mazot kaçırma ve performans düşmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı lordglorfindel Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Mazot kaçırma ve performans düşmesi
    Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2018 Saat 02:47
Merhabalar. 407 executive 1.6 hdi 2007 model. yaklaşık 261000 küsür km'de. olay başıma 10 gün önce geldi. araçta klimadan gelen mazot kokusu sezdim hafif hafif. gazı kökleyince daha çok geliyor gibiydi sert kalkışlarda falan. 3 4 gün sonra fırsatını bulup ilk defa gittiğim bi ustaya götürdüm. normalde servise götürdüm aldığımdan beri 2 kez ama servis sürekli yolma peşinde gibi geldiği için ve de yüksek fiyatlar yüzünden ustaya gittim tvsiye ile. neyse usta o gün temizleyip aradı taradı yok kaçak. rölantide çalıştırdı aracı alta üste baktı bişey yok. sonra hava filtresinin altında olan motorun arkasındaki rekolte contaları mı nedir onlardan olabilir dedi baktı burdan kaçırıyor dedi. bazen servistekiler düzgün sıkmıyor dedi. hatta hava filtresinin kutusunun altı biraz aşınmış. neyse ertesi gün kısa mesafeli bi geziye çıktım. baktım hala mazot kokusu geliyor. kenarı çekince baktım enjeksiyonların oralarda falan mazot var. üstteki hortum(sonradan öğrendiğim mazot geri dönüş hortumu) orda ıslaklık var. motor kapağında mazotun fışkırmasının izleri var. heralde dedim bu hortumdan. yola devam ettim. çevre yolunda 4 ve 5. viteslerde verim alamadım. araba hafif bir eğimde hızlanmıyordu. 100 civarı giderken rampa çıkışı başlarında birden esp işaretinin üstünde x işareti olan ışık ve Hava kirliliğini önleme sistemi uyarı lambası yandı aynı anda. esp ışığı belirli bir aralıkla yandı kapandı yandı kapandı. gideceğim yere vardım. dönüşte tekrar arabayı çalıştırınca bu esp ışığı yanmadı ama diğeri yanmaya devam etti. tekrar 100 km civarına çıkınca yine aynı esp ışığı yanmaya başladı. ayrıca rampalarda vitesi 2 ye hatta 1 e düşürmek zorunda kaldım. neyse aynı ustaya ertesi gün gittim. gösterdim. elcik denilen parça varmış. bu hortumdaki pompa gibi yer. ordan kaçırıyor dedi. istiyosan değiştirme kenarlardan sıkayım. temizleyelim tekrar takalım. yok diyip yedek parçacıdan aldım yan sanayisini. deiştirdik. gitmişken bide filtreleri komple değiştirdim. yağı da değiştirdim(apatech diye bi yağ koydu 4lt civarı. 10w40. ara konu olarak bu yağ nasıldır içime pek sinmedi). bilgisayar taktı. bilgisayarda gözüken p1728 hata kodu vardı. motor torkun anlaşılmayan mı beklenmeyen mi ne düşmesi gibi bir hata. ek olarak hava ile ilgili bi hata vardı onun kodu göremedim. bunları temizledi usta ve arabayı teslim etti. aynı gün şehir dışına çıkacaktım. sadece eve kadar sürdüm aracı ve rampada yine sanki verim düşük gibi geldi ama psikolojik olduğunu düşündüm. bu gece döndüğümde içim rahat etmedi ve aracı alıp test sürüşüne çıktım. araçta net bir performans kaybı var. çevre yolunda düz yolda ne gaz pedalıyla ne de cruise kolundan arttırımla hızı 110dan öteye arttıramadım. mazot kokusuna gelirsek. içeri gelen bir koku yok ama kullanımdan sonra benzinlikte çektim arabayı açtım kaputu koku ve beyaz duman geliyordu ışık tutunca. olabildiğince size aktarmaya çalıştım. biraz uzun oldu kusura bakmayın. ilk aracım bilgisizim. ayrıca 1 aydan biraz fazla bi zaman önce serviste trigeri parçalarını kendim alıp değiştirttim. triger için vermiştim ama bunun yanında bazı ek tamirler de uyguladılar onları da resim olarak atıyorum. https://i.hizliresim.com/g6GdyQ.jpg burdan bakabilirsiniz. izmirde güvenilir usta varsa önerirseniz sevirim.

Düzenleyen lordglorfindel - 03 Eylül 2018 Saat 03:07
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2018 Saat 09:34
merhaba anlattığına göre

istenilen düzeyde yakıt gelmiyor hortum ve elcik dediğin ahtapot gibi karısık orjinallerini takmanı öneririm
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2018 Saat 12:16
şimdi sanayiden geldim. geri dönüş hortumuna kelepçe taktı. o orjinal parçaydı ordan sızdırdığını görmüş bağlantı yerinden. başka hiç bir yerden bulamadı. 2 3 gün dene yine olursa bakalım dedi. bu sefer başka bi ustaya gittim. ücret almadı. dönerken yine mazot kaçırmış. zaten performans yine düşüktü. ayrıca dediğim arıza ışıkları yeniden yandı. esp ile hava arızası.
emin olsam ordan olduğundan orjinal alıp değiştiririm ama ordan mı o da belirsiz. belki orjinal parçayı bile boşa değiştirdim. :( almadığım için pişmanım.

Düzenleyen lordglorfindel - 03 Eylül 2018 Saat 12:16
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2018 Saat 14:25
Merhaba arkadaşlar. Araçla ilgili son durumları yazmak istedim. Bir arkadaşımın uzun süredir tanıdığı pejo ustası buldum. aracı götürdüm. çınarlıda ergün usta. usta araçla bi tur attı ve performans sorunları katalitik konvertörün dolu olması ve turbonun arızasından dolayıymış. ek olarak debriyaj balatası da bitmek üzereymiş değişmesi gerek dedi. turbonun içini 900 liraya değiştirdi. 650 balatalar. 150 ye de katalitik konertörü söküp boru yaptırdı oraya. 300 de işçilik aldı. toplam 2000 liraya geldi. mazot kaçağı için hortumları kontrol etmiş birisini değiştirmiş ama enjeksiyonun orda birikme olduğunu söyledi. enjeksiyonu servise yeni yaptırdığım için bi işlem yapmamış sadece contaları sıkmış biraz daha. takip et eğer yine orda birikme olursa enjeksiyoncuya gidelim ya da yaptırdığın yere götürelim dedi. durumlar böyle.
Çevrimdışı peogeot301 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : yok
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peogeot301 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2020 Saat 17:27
Bu ara petrolden kazandık kazandık arkadaşlar. Aşırı bir düşüş geldi ben ilk defa bu kadar düştüğünü gördüm. Direk araştırma yapmaya başladım. Petrol fiyatlarındaki dalgalanmadan yararlanmak için petrol ticareti yapmak isteyenlerin merak ettikleri bu yazıda tüm detaylarıyla her alıyor göz atabilirsiniz.
Çevrimdışı FatihBall Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207 1.6 HDİ Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı FatihBall Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2020 Saat 21:18
Gecmis olsun daha yeni yaptirdim hemen anlatiyim yardimci olur aracim 207 1.6 hdi araba ceksii dusuktu ve gec calisiyodu enjektorlerin ustu mazottu ustaya goturdum geri donusler cok fazla oldugu icin borudan sizdiriyor ve mazotu geri kaciyordu 4 enjektorde revize edildi sorun giderildi  pompaciya gidip rica edin geri donus basinclarini o seni bilgilendircek zaten baktirmazsan ilerliyen zamanda aracin calismayacak mars basicak fakat calismayacak
Çevrimdışı TRK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : PEUGEOT 307 1.4 XR HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TRK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2020 Saat 13:29
Orjinalini yazan: lordglorfindel lordglorfindel Yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Araçla ilgili son durumları yazmak istedim. Bir arkadaşımın uzun süredir tanıdığı pejo ustası buldum. aracı götürdüm. çınarlıda ergün usta. usta araçla bi tur attı ve performans sorunları katalitik konvertörün dolu olması ve turbonun arızasından dolayıymış. ek olarak debriyaj balatası da bitmek üzereymiş değişmesi gerek dedi. turbonun içini 900 liraya değiştirdi. 650 balatalar. 150 ye de katalitik konertörü söküp boru yaptırdı oraya. 300 de işçilik aldı. toplam 2000 liraya geldi. mazot kaçağı için hortumları kontrol etmiş birisini değiştirmiş ama enjeksiyonun orda birikme olduğunu söyledi. enjeksiyonu servise yeni yaptırdığım için bi işlem yapmamış sadece contaları sıkmış biraz daha. takip et eğer yine orda birikme olursa enjeksiyoncuya gidelim ya da yaptırdığın yere götürelim dedi. durumlar böyle.
Geçmiş olsun kardeşim. Çınarlının neresinde bu Ergün Usta dediğin.
2005 Peugeot 307 1.4 HDI XR
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2020 Saat 20:45
Orjinalini yazan: TRK TRK Yazdı:

teşekkürler. halkapınardan tepekuleye doğru giderken shell var shelli geçtikten sonra ilk otobüs durağının olduğu yerden sağa dönüyorsun ve çıkmaz sokağın sonunda. sokağın başında da yine başka bir peugeot tamircisi var. o sokağa gireceksin. istersen numara verebilirim. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2020 Saat 20:48
Orjinalini yazan: FatihBall FatihBall Yazdı:

Gecmis olsun daha yeni yaptirdim hemen anlatiyim yardimci olur aracim 207 1.6 hdi araba ceksii dusuktu ve gec calisiyodu enjektorlerin ustu mazottu ustaya goturdum geri donusler cok fazla oldugu icin borudan sizdiriyor ve mazotu geri kaciyordu 4 enjektorde revize edildi sorun giderildi  pompaciya gidip rica edin geri donus basinclarini o seni bilgilendircek zaten baktirmazsan ilerliyen zamanda aracin calismayacak mars basicak fakat calismayacak

teşekkürler o dönem haloldu. borudan sızdırma yapıyormuş. çıkma parçayla değiştirdik sorun haloldu.
Çevrimdışı TRK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : PEUGEOT 307 1.4 XR HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TRK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2020 Saat 23:05

teşekkürler. halkapınardan tepekuleye doğru giderken shell var shelli geçtikten sonra ilk otobüs durağının olduğu yerden sağa dönüyorsun ve çıkmaz sokağın sonunda. sokağın başında da yine başka bir peugeot tamircisi var. o sokağa gireceksin. istersen numara verebilirim. 

Numarayı yazarmısınız. Teşekkürler.
2005 Peugeot 307 1.4 HDI XR
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lordglorfindel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2020 Saat 23:06

Numarayı yazarmısınız. Teşekkürler.

0 505 030 94 95
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1461 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1422 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 177 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25151 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1105 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1424 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10826 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 521 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English