Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 407 double teyp
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

407 double teyp

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı kutay5365 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 407 2.0 Executive
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kutay5365 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 407 double teyp
    Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2018 Saat 23:20
Öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum. 
2.5 yıldır 2005 model 2.0 exexutive 407'ye sahibiz. Malum vergiler ve kredi faizlerinden dolayı aracımızı satıp üstüne yeni bir araç almak bir hayli zor. Bir süre daha bineceğimiz için aracımızda birtakım değişiklikler yapmak istiyorum. 
Arıza bildirimleri, klima bildirimleri vs teypten yapıldığı için sonradan bir double teyp taktırmakta endişeliyim. Aracına taktırıp sorun yaşayan, yaşamayan, önerisi olan abilerimden yorum bekliyorum.
Double teyp önermezseniz aux, bluetooth, usb bağlantıları nasıl yapılabilir?
Yorumlar ve cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 
2005-407 2.0 EXECUTIVE
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2018 Saat 16:48
sizin araçlarda orjinalde bluetooth olması lazım kardeşim.double teyp konusunda sizin araçlar için çok bilgim yok malesef. eğer usb istiyorsan verdiğim linkteki ürün işini fazlasıyla görecektir. illa double teyp diyorsa aracın fonksiyonuna baglanabilen modeller mevcut tabi fiyatlarda ona göre yüksek biraz 1500 tl civarlarında 

Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Baris34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 407 executive black 2010
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baris34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2018 Saat 01:53
Orjinalini yazan: kutay5365 kutay5365 Yazdı:

2.5 yıldır 2005 model 2.0 exexutive 407'ye sahibiz. Malum vergiler ve kredi faizlerinden dolayı aracımızı satıp üstüne yeni bir araç almak bir hayli zor. Bir süre daha bineceğimiz için aracımızda birtakım değişiklikler yapmak istiyorum. 
Arıza bildirimleri, klima bildirimleri vs teypten yapıldığı için sonradan bir double teyp taktırmakta endişeliyim. Aracına taktırıp sorun yaşayan, yaşamayan, önerisi olan abilerimden yorum bekliyorum.

merhaba

Bende 1.6 hdi 2010 model 407 var. Dun double teyp sordum. Bir modele 2650-tl baska bir modele 1600-tl istediler. Daha once cinden siparis ettigim fm transmitter cihazi da dun geldi. Dunden beri kullaniyorum cok memnunum. Double teyp ihtiyacim kalmadi diyebilirim.maliyeti de 30-tl civari oldu bana. Bluetooth, aux, usb, sd kart girisi, usb den tel sarj etme,  telefon gorusmesi yapma hepsi var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kutay5365 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2018 Saat 15:25
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

sizin araçlarda orjinalde bluetooth olması lazım kardeşim.double teyp konusunda sizin araçlar için çok bilgim yok malesef. eğer usb istiyorsan verdiğim linkteki ürün işini fazlasıyla görecektir. illa double teyp diyorsa aracın fonksiyonuna baglanabilen modeller mevcut tabi fiyatlarda ona göre yüksek biraz 1500 tl civarlarında 

8 çok teşekkür ederim abi. linke bakacağım :)
2005-407 2.0 EXECUTIVE
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kutay5365 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2018 Saat 15:26
Orjinalini yazan: Baris34 Baris34 Yazdı:

merhaba

Bende 1.6 hdi 2010 model 407 var. Dun double teyp sordum. Bir modele 2650-tl baska bir modele 1600-tl istediler. Daha once cinden siparis ettigim fm transmitter cihazi da dun geldi. Dunden beri kullaniyorum cok memnunum. Double teyp ihtiyacim kalmadi diyebilirim.maliyeti de 30-tl civari oldu bana. Bluetooth, aux, usb, sd kart girisi, usb den tel sarj etme,  telefon gorusmesi yapma hepsi var.
çok teşekkür ederim abi. buna da bakacağım :))
2005-407 2.0 EXECUTIVE
Çevrimdışı _____YZG_____ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Peugeot 406
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _____YZG_____ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2018 Saat 22:55
Merhaba kutay

ulusal bir elektronik markasında yöneticiyim. Peugeot 407 için android multimedyamız stoklarımızda mevcuttur. 407 araçlarında canbus hattı üzerinden araç bilgileri alınır. Bu kara kutu 407 nin bazı modellerinde farklılık gösterir. Montaj aşamasında canbus değişimi ya da yazılım ihtiyacı doğar. Genellikle %85 oranında sorunsuz tek seferde tüm özellikler aktif olarak takılır. Genellikle kontak cereyenı ile bu sorun aşılıyor. 

Sebebi fransız ve italyan araçlarında kapalı yazılım sistemi mevcutlugundan oluyor. Multimedya şirketleri bu duvarı aşamadığı için bazı modellerde eksik kalıyoruz. Ancak vermiş olduğu eğlence paketi özellikleri bu eksikleri görmezde bırakabiliyor.

Özelden size bir link göndereceğim. Reklam amaçlı yazdığım düşünülecek zira. Yönetim izin vermedikçe bu tarz bilgileri ÖM ile atmayı uygun buldum.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışalım.

İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim.
Çevrimdışı noscream Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı noscream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2018 Saat 17:53
Öncelikle merhaba,
Ben 1,6 HDI comfort kullanıcısıyım. Aracın ilk sahibiyim ve dediğiniz gibi değiştirip bu klasta bir araç almak çok zor! Hele ki böyle C üst segment veya D segment bir araba almak zor! Arabanızdan memnun iseniz değiştirmeyin benim gibi. 10 senedir kullanıyorum hiç üzmedi taş gibi araç. Aynı mantık ile Android teyp taktım aracıma. Aşağıda artıları ve eksilerini ayrı ayrı yazayım size. Tabi ben takalı 2 sene oldu ve benden sonra özellikleri azcık daha iyi olan bir model daha çıktı. Benim Android 5 yeni çıkanı Android 7' dir.

Artıları;
- Aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilmektesiniz. Film izleyebilirsiniz, mp3 dinleyebilirsiniz, navigasyonu bulunmakta, oyun oynayabilirsiniz, telefona bağlayıp istediğinizi yapabilirsiniz, TV bulunmakta, geri görüş kamerası bulunmakta v.s.
- Direksiyon altında bulunan radyo kumandası çalışmakta. Fakat orijinal teypte otomatik kanal araması yapan ana ileri geri tuşları otomatik radyo araması yapmamakta onun yerine hafızadaki kanallar arasında geçiş yapmakta. En çok kullandığım bu özellik idi fakat şimdi otomatik kanalı koldan değilde ekrandan yapmak zorunda kaldım.
- Klimayı çalıştırdığında ekranda tüm ayarları görmektesiniz. Ekranda klima penceresini gösteren pencere çok güzel görünmekte ve kullanışlı. Fakat her güncellemede ufak tefek görsel farklar olmakta çünkü benim aracım da çift bölgeli klima yok fakat tüm diğer modellerde var. Haliyle bu her güncellemede "derece görselinin" biraz farklı olmasını sağlamakta! Aşağıda yazdığım sıkıntılar sonrası, yeni "CANBUS" montajı ile birlikte son yazılım güncellemesinden sonra klimanın çalışmasında performans düşüklüğü ile birlikte ayaklara verilen hava dolaşımının bazen kapanmaması sorunu baş gösterdi! Eski yazılımda klimadan çatır-çutur ses gelirdi fakat şimdiki yazılımda bu ses gitti sanırım fakat yerine daha ciddi olan performans sorunu geldi! Eski yazılımda ayaklara gelen hava çok problem oluyordu uzun yolda, yen yazılımda bu biraz azaltıldı ama hala bazen kapanmama sorunu devam ediyor! Firmanın iddiası üzerine eski teybi yerine takıp tüm bu sorunların kontrolünü yaptım, acaba araçta mı var Android teyp de mi var diye fakat orijinal teypte sıkıntısız çalıştığının videosunu alıp firmaya gönderdim. Yeni bir yazılım yükleyecekler!
- Araç bilgileri ekranda görülebilmekte. Hata kodları ekranda görülebilmekte, arıza kodları ekranda yazmakta. Orijinal teypte olan bagaj kilit kontrolü, "follow me" kontrolü, araç içi aydınlatma kontrolü, klima kontrolü gibi menüler görünmekte! Fakat bu menüler cihazı ilk taktırdığımda çalışmıyordu, firma yaklaşık 1,5 sene sonra bu menüler için yeni "CANBUS" modül getirdi ve bu yeni modülden sonra "follow me" özelliği hariç hepsi çalıştı. Şimdi bu özelliğide çalıştırmaya uğraşıyorum!
- Arka kamerası çok kullanışlı. 
- İki adet flash bellek ve bir adet sd kart takılabiliyor!
- Ekran hassasiyeti iyi ve sıkıntısız dır.
- Yol kamerası ve ön kamera takılabiliyor. Ben takmayı düşünüyorum.
- Benim araçta orijinal park sensörü yok. Fakat TR' de henüz olmayan Çin' den bu cihazlara uygun ekran da mesafeyi de gösteren sonradan takılan park sensörleri bulunmakta. Bu sensörlerden henüz kimsenin haberi yok ben söyleyince şaşırıyorlar! Bununla birlikte orijinal park sensörleri için cihazı ilk taktırdığımda Android teypte çalışmadığını söylemişlerdi, yeni güncelleme ile artık çalışıyormuş!
- OBDII takılarak tüm araç bilgileri görünmekte.

Eksileri;
- Radyo çekim kuvveti inanılmaz kötüydü, defalarca gösterdikten sonra en son yeni bir eleman başlamıştı, bu eleman bir güçlendirici taktı ve çekim kuvveti orijinal kadar olmasa da düzeldi! Bu cihaz kutu içinden çıkan sisteme dahil bir cihaz olarak biliyordum ben, fakat arabaya sistemi kuran eski eleman takmamış anladığım kadarıyla! Yeni eleman taktı. Fakat yinede orijinal teybe göre %80 çekim performansı bulunmakta. Orijinal teypte kullananlar bilir radyo çekmeme olayına daha ben rastlamadım İstanbul içinde, o kadar iyidir çekimi ve sesi muhteşemdir! Bu son durumda çok hafifte olsa %80 performans sonucu cızırtı bulunmakta! Frekansın çok iyi olması gerekmekte bu hafif cızırtıyı duymamak için!
- TV özelliği var, bu özellik için ayrı da bir anteni bulunmakta. Fakat gel gelelim daha ben bir kere bile kanal yakalayamadım! Yani anlayacağınız bunda bir sıkıntı var fakat çözemedik henüz!
- Yukarıda klima ile ilgili problemden bahsettim.
- Şu an için "follow me" özelliğini kullanamadığım dan bahsettim!

Bahsettiğim sorunların aracımın Comfort olmasıyla bir alakası var mı bilmiyorum. Fakat bu sorunları (TV çekimi hariç) başka araba markaların da yaşamadıklarını söylemekteler. En çok satılan markalar da sıkıntı yokmuş. CANBUS' larının daha iyi çalıştığını söylediler! Bu biraz da sanırım bu aracın çok komplike bir yazılıma sahip olmasından kaynaklı diye düşünüyorum! Peugeot sistemi çok iyi tasarlamış, hala bile kullandığım bir çok yeni araba da bu kadar komplike bir yapı göremedim!

Bunların haricinde yardımcı olabileceğim konu olursa vakit buldukça yazabilirim buradan...

Düzenleyen noscream - 31 Ağustos 2018 Saat 18:03
Peugeot 407 Comfort 2007 Ekstra
Çevrimdışı ocaliptus Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 65
Aracı : 407 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ocaliptus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2018 Saat 00:37
Merhaba,

407 1,6 hdi executive aracıma android 6,01 multimedya taktırdım ama takan usta beni uyarmadığı için ben de üzerinden çıkan teyp ve ekranı sattım. Şimdi bazı ayarların yapılabilmesi için eski teyp'e  ihtiyaç olduğu söylendi. Teyp olarak bir siteden buldum aldım ancak bu sefer de ekranın da olması gerektiği söyleniyor. 

Bu  konuda yardımcı olabilir misiniz.. Yazınızda dediğiniz gibi marka yazamadım, malum 407 ler için bildiğim tek marka var.

Şimdiden teşekkürler...
06-15HT787
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eylül 2018 Saat 08:55
peki abicim bazı multimedia sistemler araç özelliklerine bağlanılıyor sizin taktırdığınızda bu özellik yokmuymuş takan yer bilgi vermedimi bu konuda. eğer desteklemiyorsa ekranda olması lazım malesef çevrenizde 307 - 207 olan tanıdığınız varsa ekranlar uyuyor bazıları. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2018 Saat 01:04

https://urun.n11.com/usb-ve-sd-cevirici-modul/citroen-peugeot-aux-kablo-ucretsiz-kargo-P206132652?recId=jmcjwjw3-0lht6hwsmgk-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a235-0we1c58

su kabloyu alip
0537 380 32 86 dan benimle iletisime gecin auxu aktif edip bu kabloyu takalim aux ozelligini rahatca kullanin.

Aux a istediginiz aparati takarsiniz mp3 calar tablet telefon v.s
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2018 Saat 01:05
Orjinalini yazan: ocaliptus ocaliptus Yazdı:

Merhaba,

407 1,6 hdi executive aracıma android 6,01 multimedya taktırdım ama takan usta beni uyarmadığı için ben de üzerinden çıkan teyp ve ekranı sattım. Şimdi bazı ayarların yapılabilmesi için eski teyp'e  ihtiyaç olduğu söylendi. Teyp olarak bir siteden buldum aldım ancak bu sefer de ekranın da olması gerektiği söyleniyor. 

Bu  konuda yardımcı olabilir misiniz.. Yazınızda dediğiniz gibi marka yazamadım, malum 407 ler için bildiğim tek marka var.

Şimdiden teşekkürler...

NAsil bir ihtiyac var hocam ? 407lerde klima kontrolu disinda cok bir ekstra yok ekranda.

follow me home suresi ayarlaniyor
Otomatik kilit ayarlaniyor galiba onlarda cok dert degil

Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ocaliptus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2018 Saat 12:07
Merhaba Alicilik, öncelikle teşekkür ederim. Fallow me özelliğinde süresi 15 saniyeden başka  değiştirilemiyor. Siz o markanın Ankara temsilcisi misiniz. Öyleyse görüşmek isterim.

Düzenleyen ocaliptus - 22 Eylül 2018 Saat 12:08
06-15HT787
Çevrimdışı PLUMPLUS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı PLUMPLUS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2018 Saat 23:12
307 icii varmı?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ocaliptus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2018 Saat 13:55
06-15HT787
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1473 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1433 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 188 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1109 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 239 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 573 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English