Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >301
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 301 müzik ses sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

301 müzik ses sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı guneyhangacka Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2012 301 access
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guneyhangacka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 301 müzik ses sorunu
    Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 19:29
Herkese merha.2012 model 301 access aracım var.1 yıl önce aldım.Aracın orijinal teybinde usb girişi olmaması sebebiyle Pioneer  marka bir teyp ile değiştirdim.Fakat müzik sesi öyle kötü ki,yolda giderken cep telefonundan müzi dinlemek bile daha iyi sanki.Geçen 1 yıllık süreçte hoparlörleri değiştirdim,çeşitli tesisatçılara teybi yeniden bağlattım(belki yanlış bağlantı vardır diye)teybin ses ayarları ile denemediğim ayar kalmadı.Hatta başka teypler bile bağlatıp denedim.Sonuç aynı.Ek olarak teyp kapalı bile olsa aküden güç çekmeye devam ediyor.2 kez akü bitince farkettinm bunu.MEcburen teybin kafasını da söküyorum araçtan inerkenHiç bir tesisatçı ve oto elektrikçi anlayamadı durumu..Böyle birşey neden olabilir.Ne yapılabilir.Şimdiden forum üyelerinin ilgisine teşekkür ederim.
Çevrimdışı Selçuk55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 19:46
Kullandığınız hoparlör markası nedir Pioneer hangi model teyp ekran koruyucu calisiyormu teybi  kapattığınızda 301 in orjinal ses sistemi vasat zaten 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guneyhangacka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 20:30
Hoparlörlerim Jvc marka. Teyp ise Pioneer MVH-150UB.Ekran koruyucu devre dışı. Zaten o sorunu cihazın kafasını sökerek çözüyorumTongueEsas çözemediğim sorun ses kalitesi. Orijinal teyp takılıyken ses daha iyiydi. Nasıl olur ki böyle birşey. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 22:18
301 modelinde ses akustik sorunu çok büyük hiç akustik yok bunun sebebi ise önde torpido da arkada ise kapalı pandizotta olmasi bunu aşmanın tek yolu ise Jbl mid_tiz takımı hem ön hem arka ve 20 cm bile olsa subwoofer anfi başka çare yok aracın akustiği çok kötü fazla yapabileceğiniz birşey yok maalesef onerebilecegim teyp zaten Pioneer Jbl mid tiz ön arka Jbl sub wofeer 4 kanallı aktif crossower li bir anfi aktif crossower her anfide yok öneri dersen jbl75.4 veya Jameson Usa 505
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guneyhangacka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2018 Saat 23:03
Teşekkür ederim öneriniz için. Anfi mantıklı geliyor.

Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2018 Saat 11:17
düzgün bir ses almak için bir biri ile uyumlu ekipmanlar şart, 
o teyip ile orjinal hoparlörleri kullansan daha iyi bir ses alabilirsiniz anca. 
elindeki mevcut hoparlörler kaç RMS değer veriyor, kaç ohm, kaç w, kaç yollu, amfiyi ona göre seçmeniz gerekiyor, 
teyibin tek amfi çıkışı var, o çıkış ta mono mu, sterio mu veya değişebilir bir çıkışmı ona bakmanız gerekiyor. pioneer ın bazı modellerinde sadece mono amfi çıkışı olabiliyor. 
ekran ayarlarını da menüde ayarlar içerisinde illumination diye bir seçenek var ise oradan yapabilirsiniz, veya bazı modellerde teyp kapalıyken disp tuşu ile de kapanabiliyor.
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2018 Saat 23:09
Ben sifir arabanin sadece teybini degistirdim Pioneer takrim alt seviye o bile ock fark etti. SU an piyasadaki en dusuk model pioneerin ses cikisi sizin aracindakinden cok daha iyidir.

Baglantilarda bir yanlislik vardir aksi halde dediginiz sikinti normal degil
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı M.Ahmet059 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı M.Ahmet059 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2018 Saat 23:55
ses sistemleri yapan bir yere gitmeniz sizin hayrınıza olcaktır benim de teyp her çalıştırdığımda kendini resetleyip ayar istiyordu aldığın yerde yanlış takmışlar bi kabloyu çıkartıp başka yere bağladı eleman ama ses sistemi yapıyor işi bu sadece düzeldi problem 
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guneyhangacka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2018 Saat 15:50
Vallahi belki 5 farklı tesisatçı denedi.Tekrar tekrar söküp takıldı.Sonuç hep aynı.Berbat bir ses var.2 gün önce orijinal teybi geri taktırmak zorunda kaldım.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2018 Saat 16:43
Kardeş dediğim gibi Jbl mid tiz takımı ön arka ufakta olsa bir wofeer anfi yoksa o araçtan ses alamazsın aynısı bizde de var 2013 alure hep soktum attım aracın akustiği bozuk çünkü adamlar bosami kıytırık bı teyp kiytirik hoparlör koymuş sırf müzik sistemi var demek icin
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 399 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5429 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1100 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 739 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 603 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2637 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1009 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1771 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 527 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 444 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 464 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 699 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 504 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15982 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5485 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1832 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 462 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English