Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE ALIM-SATIM BÖLÜMÜ >Araç Alım & Satımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tecrübelilerden Yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tecrübelilerden Yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı cihatgurlek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cihatgurlek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tecrübelilerden Yardım
    Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 16:41
Merhaba arkadaşlar bu soruyu bir çok kez duymuşsunuzdur pejo mu aman uzak dur çok problem çıkarıyor vs. ancak ben bunlara kulak asmamaya karar verdim ve bütçem doğrultusunda 206 almak istiyorum. Çok araştırıyorum ancak ilk arabam olacağı için araba iyi mi kötü mü onu da anlamıyorum. Tecrübeli arkadaşlar linkten bakıp bana yardımcı olur mu alınır mı hangisi alınır birisi dizel diğeri benzin + gaz

Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 16:57
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. problem çıkarmayan ikinel bir araç varsa söylesinler hocam ben şahsen görmedim. problemlerin sebebine gelince 206 araçlar genşler daha çok tarcih ediyor ve bir sürü gereksiz modifiye ve sürekli arabanın elektrikli aksamıyla oyananınca başlıyor problemler. Temiz bakımlı bir araç bulursanız sizi üzmecektir. ben 2,5 yıl 206 kullandım tabi bizimde acemiliğimize geldi araç bakımsızmış 2500-3000 tl civarında masraf yaptım çünkü hiç bir şey değiştirmemiş eleman. trigerinden tutun alt takım - yeni lastikler felan vs.  elden geçti. bir kere conta yaktı oda radyatör hortumu patladı eskidiği için komple hortumlar değiştirdim. beni hiç üzmedi ama ondan sonra 74 binde aldım 142 binde sattım aracı hortum patlaması haricinde hiç yolda bırakmadı minik aslan. Ya kısaca kötü araç yoktur kardeşim bakımsız araç vardır. Yakıt konusunda dizel tarcih edilebilir gerçekten az yakar üzmez ama hor kullanılmış bir araca denk gelirsen sanayiden çıkmazsın. Verdiğin linkteki iki araçta bence hor kullanılmış insan bir vites topuzunu değiştirmezmi ya 25 tl lik bir parça. 206 araçların bir değir avantajı bol parça ve uygun fiyatlı olması kardeşim. Eğer bunlara bakacaksan araçtan anlayan bir arkadaşın veya yakının ile gitmeni öneririm. Yada tanıdık iyi bir usta bulmanı.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı cihatgurlek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cihatgurlek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 17:04
öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. zaten bende aynı kanıda olduğum için söylenenlere aldırış etmedim almayı düşünüyorum. aracı almadan önce kesinlikle ekspertize göstereceğim. dediğin olay benim de dikkatimi çekti direksiyon simidi ve vites topuzu bayandan temiz olduğuna pek inanamadım çok anlamadığım için acaba sadece görsel olarak mı değerlendiriyorum diye düşündüm sizlere danışmak istedim. inşallah alırsam kullanıcı olarak aranıza katılırım. ilanlara bakarken kriterim ne olması lazım bu konuda da bir ipucu varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 18:04
öncelik kardeşim aracın ağır bir kazası olmamasına dikkat et. şaselerde ve iç direklerde boya olmamsı. ikicisin aracın antfirizsiz kullanılmamış olması sürekli suyla kullanan çok sonra bir sürü sıkıntı çıkarıyor. ikincisi aracın camlar - klima - airbağ arıza ışıgı vs. çalışıp çalışmadığı göstergede arıza ışıklarının sürekli yanıp yanmadığına bak. kronik olarak arka torsiyon sesi olup olmadığı kontrol et. aracın elektrik tesisatında oynanıp oynanmadığı çünkü ses sistemi vs. yapacam diyon bir sürü gereksiz ve yanlış bağlanmış kablo çöplüğü gibi oluyor direksiyon altı ve teyp arkası. yani araçla 5 - 10 km kullan garip bir durum vs. varmı gibi. bir de kesinlikle aracın için ekstra 500-1000 tl ek para ayır kenera derin aldıktan sonra illaki biraz masraf yapacaksın motor yağ vs. bakımı fren balataları triger gibi ek masraflar çıkabilir. Bu sadece peugeot için deil her marka için geçerli. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 20:02
Orjinalini yazan: cihatgurlek cihatgurlek Yazdı:

Merhaba arkadaşlar bu soruyu bir çok kez duymuşsunuzdur pejo mu aman uzak dur çok problem çıkarıyor vs. ancak ben bunlara kulak asmamaya karar verdim ve bütçem doğrultusunda 206 almak istiyorum. Çok araştırıyorum ancak ilk arabam olacağı için araba iyi mi kötü mü onu da anlamıyorum. Tecrübeli arkadaşlar linkten bakıp bana yardımcı olur mu alınır mı hangisi alınır birisi dizel diğeri benzin + gaz

plaka sonu 1367 olan araçtan bence uzak dur. diğer aracın en azından. bazı bakımları yapılmış ama neden yapılmış?motor yapılırken yada kaza sonucu mu yapılmış bir araştırmak lazım. sol çamurlukta birşey var nedir o bilmiyorum. acele etme sakin sakin bak. bakımlı araç bak,çamurluğu boyalı kapısı boyalı diye takıntı yapma. bence o bakımsız araçlara 25 vereceğine 306 bak. 25 e cidden temiz 306 bulursun ki zaten filtresi 10 tl 15 tl . parçası bol,kronik sorunu yok. en yükseği 2002 modeldir.

Düzenleyen x571 - 27 Temmuz 2018 Saat 20:07
Çevrimdışı HasGur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 53
Aracı : Civic, SuperB, Pug 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HasGur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 22:59
Orjinalini yazan: cihatgurlek cihatgurlek Yazdı:

206 almak istiyorum

Niyet oto sahibi olup "adam" gibi kullanmak ise size hitaben olmakla birlikte tüm gençlere tavsiyem ne olursa olsun ilk arabanız asla tek kapı, modifiyeli vb. spor görünümlü bir araç olmasın... Yok eğer "yanlıyacam" diyorsanız arabaya ödediğiniz paranın en az yarısı kadar bir parayı da hesabınızda hazır bulundurun ! Paranız hazırsa "genç işi", "bayandan" yazılı ilanlara takılabilirsiniz Smile

Son gördüğüm kazalı 206+ nın kaza sebebi; pazar yerindeki rampadan 2 tekere kaldırılmak istenirken sırt üstü yatması Ouch

Sanayide dükkan dükkan gezip çıkma lastik ararken gördüğüm (demeyeyim de bir kaçı hariç sahiplerinin ifadesine göre) araçlar ki altlarında sanayiye kadar gidecek lastik kalmamış !

206
207 RC
Opel Astra GTC
Clio 2 sport
RCZ
I20
Tek kapı ford focus ve civic
Şahin doğan yazmaya gerek yok aslında

10 yaşından büyük araçlarda tavan, ön kaput, şase vb. yerler dışında boya olmasının çok önemi yok ama tümüyle boyasız olması tabiki daha iyidir. Alınacak aracın motor durumunu anlamak için güvenilebilir bir yerde mutlaka kompresyon değerlerine baktırılmalıdır, motor durumu hakkında computestlere güvenilmemeli !

Takla atmış bir aracın komple kaporta/boya masrafı bir benzinli motorun rektifiyesine hemen hemen eşittir. Yenilenecek motor dizel ise onun masrafıyla takla atmış 2 araç toplanabilir ! Yani çamurluk ağzında çürük varmış, stop camı çatlakmış falan çok önemsenecek şeyler değil ama motora dikkat !

Son olarak motor iyi durumda ve kaporta komple orjinal olsa bile geçmişte su hasarı almış bir otoyu satın almak en büyük risktir ki araç kaskolu olsaydı zaten perte çıkardı ama kaskosu olmayan araçlar sigortadan para almadıkları için SBM sisteminde hasar kayıtları bulunmaz !
1973 200
1976 280S
1983Şahin
1990Transit
1991Şahin
1993Toros,Kartal
1995R19
1997Tempra
1999E2200
2000Megane
2004Axor2523
2005Focus
2005 1840
2006307
2007R420
2008Civic
2012SpB
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2018 Saat 12:30
arkadaşım umarım gönlüne göre bir araç bulursun nacizane bende aracımı satılığa çıkardım isterim ki forumdan bir arkadaş gitsin gayet temiz kullandım her bakımını yaptırdım genel durumu çok iyi içi dışı temiz sadece kaputunda ilanda belirttiğim bir hasarı mevcut yeniden boyatılması gerekiyor 400-500 masrafı var yeni bebeğim olduğu için bütçe ayrıp yaptıramadım sedan bir araç almak için satıyorum.
ilanı aşağıda fiyatta yardımcı olmaya çalışırım 

Eğer forumdan bir arkadaş alırsa üstündeki pioneer teyibi led farları yeni nesil vites topuzunu yol güvenlik kamerası ayna içi geri park kamerası falan araçta bırakacağım.kapılarında çift katmanlı ses yalıtımı vardır arka koltuğun altını bile süngerle kapladım şanzumanı baskı balatası lastik jant takımı sıfırdır.torsiyon problemi yoktur gayet sessiz bir araçtır.antifirizli kullanılmıştır hararet problemi hiç yaşatmamıştır( evime giderken çok sağlam yokuş tırmanırım buna rağmen.) kliması buz gibidir daha ne söyleyeyim işte umarım bende bunun temizliğinde bir araca denk gelirim
ilgilenirsen özelden yazabilirsin

Düzenleyen onlycihan - 28 Temmuz 2018 Saat 12:43
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1551 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1463 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5993 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1430 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10837 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4126 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3284 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English