Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206+
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Malum Bela Torsiyon
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Malum Bela Torsiyon

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Malum Bela Torsiyon
    Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 17:56
malum hepimizin derdi torsiyon sorunundan bende bir süredir muzdariptim,

Kurban bayramı sonrasında memleketten dönüşte ankara sularında arka tekerden gelen seslerde sorun farkettim, aracı fazla kullanmadığım için ve şehir dışı çıkmadığım için biraz ötelemek durumunda kaldım, sonrasında arka teker yamuk durmaya başlayınca artık yaptırayım daha fazla can çekişmesin dedim,
her zamanki tamircimle görüştüm 6 7 yıldır çalıştığı torsiyoncuya yaptıracağını söyledi

bıraktım aracı 1 gün söktü dağıttı tekerleri, bilya ve burçların öldüğünü ve kötü durumda olduğunu söyledi direk ve torsiyon milinin yağı bitmiş,  zaten beklediğim birşeydi, 
iki tarafıda komple elden geçirdi, komple ne var ne yok değiştirdik, ilave olarak birde gresör yaptırdım, torsiyon milinin olduğu yere bir yağ kabı, 25 30 bin km de gres yağı bastıracağım, maksat torsiyon mili yağsız kalmasın.. 

şimdilik arkadan araç biraz esneyince çok eskiden beri gelen gıcırtı sesi devam ediyor, o da sanırım bagaj kilidindi yada stepneden geliyor, oraya da bir operasyon düzenleyeceğim yakında, bakalım neler olacak.. 

masraf olarakda Torsiyon parçalarına 650 tl, tornacıya 150 tl ekstra bir kaç şey daha yaptırarak 850 tl ye maal oldu. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı fatihyeşilyurt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : PEUGEOUT 206 1.4 X-DESİNG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihyeşilyurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 18:32
Aynı sorun benim aracımda da var acaba nerde yaptırdınız fiyat ta biraz korkuttu bu çıkacak maksimum fiyat mı ?
Çevrimdışı Teknikerim Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005 - 206 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Teknikerim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2018 Saat 23:08
aynı sıkıntı bende de var yaklaşık 6 aydır gıcırdama yapıyor ön takımlara da el atmak gerek.

Ankara'da işçiliği iyi bir usta bilen varmı? Maliyeti vs ne tutar?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2018 Saat 14:06
Orjinalini yazan: fatihyeşilyurt fatihyeşilyurt Yazdı:

Aynı sorun benim aracımda da var acaba nerde yaptırdınız fiyat ta biraz korkuttu bu çıkacak maksimum fiyat mı ?

yaptırdığım yerin bilgilerini özelden gönderdim hocam. 
fiyat 750 800 e kadar gözden çıkarın derim yine. 

Düzenleyen maximusti - 02 Şubat 2018 Saat 14:06
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2018 Saat 14:08
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Orjinalini yazan: fatihyeşilyurt fatihyeşilyurt Yazdı:

yaptırdığım yerin bilgilerini özelden gönderdim hocam. 
fiyat 750 800 e kadar gözden çıkarın derim yine. 

Orjinalini yazan: Teknikerim Teknikerim Yazdı:

aynı sıkıntı bende de var yaklaşık 6 aydır gıcırdama yapıyor ön takımlara da el atmak gerek.

Ankara'da işçiliği iyi bir usta bilen varmı? Maliyeti vs ne tutar?

Ankaradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır usta konusunda..
Çevrimdışı doganatak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 2004 - 206 X Line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı doganatak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2018 Saat 02:09

malum hepimizin derdi torsiyon sorunundan bende bir süredir muzdariptim,

Kurban bayramı sonrasında memleketten dönüşte ankara sularında arka tekerden gelen seslerde sorun farkettim, aracı fazla kullanmadığım için ve şehir dışı çıkmadığım için biraz ötelemek durumunda kaldım, sonrasında arka teker yamuk durmaya başlayınca artık yaptırayım daha fazla can çekişmesin dedim,
her zamanki tamircimle görüştüm 6 7 yıldır çalıştığı torsiyoncuya yaptıracağını söyledi

bıraktım aracı 1 gün söktü dağıttı tekerleri, bilya ve burçların öldüğünü ve kötü durumda olduğunu söyledi direk ve torsiyon milinin yağı bitmiş,  zaten beklediğim birşeydi, 
iki tarafıda komple elden geçirdi, komple ne var ne yok değiştirdik, ilave olarak birde gresör yaptırdım, torsiyon milinin olduğu yere bir yağ kabı, 25 30 bin km de gres yağı bastıracağım, maksat torsiyon mili yağsız kalmasın.. 

şimdilik arkadan araç biraz esneyince çok eskiden beri gelen gıcırtı sesi devam ediyor, o da sanırım bagaj kilidindi yada stepneden geliyor, oraya da bir operasyon düzenleyeceğim yakında, bakalım neler olacak.. 

masraf olarakda Torsiyon parçalarına 650 tl, tornacıya 150 tl ekstra bir kaç şey daha yaptırarak 850 tl ye maal oldu. 

Hayırlı olsun Mustafa Yazın izine çıkınca bende yaptıcam 750 TL fiyat aldım

Düzenleyen doganatak - 03 Şubat 2018 Saat 02:10
İnstagram: dogan_atak
www.appleturk.com
www.tadidamagimdakaldi.com
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Şubat 2018 Saat 09:51
Orjinalini yazan: doganatak doganatak Yazdı:

Hayırlı olsun Mustafa Yazın izine çıkınca bende yaptıcam 750 TL fiyat aldım

doğrudur abi, bir çok yerin fiyat skalası bu, + - 50 tl oynuyor hemen hemen. ama işçilik çok önemli. 

bu arada arkadan gelen gıcırtıyı sanırım buldum, bagaj kilidi diye şüpheleniyordum ama arka koltuğu yatması için tutan yerden geliyor..
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Şubat 2018 Saat 12:40
Arkadaslar ben torsiyonla ilgili sorun yasamadim simdiye kadar. İnsallah da yasamam(maasallah diyeyim :)

Ama ilerisi icin onlem almak adina ne yapmak lazim?
Periyodik bir bakimi varmidir? Neler yapilir? Gresörlük falan yapiliyormuş, gerekli mi?
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2018 Saat 18:33
Orjinalini yazan: boruc boruc Yazdı:

Arkadaslar ben torsiyonla ilgili sorun yasamadim simdiye kadar. İnsallah da yasamam(maasallah diyeyim :)

Periyodik bir bakimi varmidir? Neler yapilir? Gresörlük falan yapiliyormuş, gerekli mi?

Yorumu olan yok mu arkadaslar
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2018 Saat 19:27

inşallah yaşamazsın, 
periyodik bakımı için normalde pek birşey söyleyen daha önce görmedim. 
ama gresörlük yaptıranlar olmuş, bende aynı şekil yapılmasını istedim, usta da yaptı, 
her 25 30 bin km de yağ doldurursan sürekli yağlı kalır daha uzun ömürlü gider dedi. 
tavsiyem güvendiğin bir yere bırakıp yağlamasını vs. yaptır, gresörlük uyuyorsa yaptır (hepsine olmayabiliyor demişti bana). inşallah uzun süre de sorun yaşamazsın. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2018 Saat 20:39

inşallah yaşamazsın, 
periyodik bakımı için normalde pek birşey söyleyen daha önce görmedim. 
ama gresörlük yaptıranlar olmuş, bende aynı şekil yapılmasını istedim, usta da yaptı, 
her 25 30 bin km de yağ doldurursan sürekli yağlı kalır daha uzun ömürlü gider dedi. 
tavsiyem güvendiğin bir yere bırakıp yağlamasını vs. yaptır, gresörlük uyuyorsa yaptır (hepsine olmayabiliyor demişti bana). inşallah uzun süre de sorun yaşamazsın. 

Eyvallah hocam sagolasin, bi sorayim ustaya
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mart 2018 Saat 22:21

bu arada arkadan gelen gıcırtıyı sanırım buldum, bagaj kilidi diye şüpheleniyordum ama arka koltuğu yatması için tutan yerden geliyor..

gıcırtı olayını sonunda bugün hallettim, 
koltuğun yatması için tutan kelepçenin olduğu yere her derdin devası WD 40 sıktım, 
tutan demirin üzerine de bez bant ile kaplama yaptım. sonunda dünya varmış dedim resmen..
arka koltuktan  gıcırtı ses gelenlere önerim, arka koltuğu yatırıp deneyin, ses kesiliyorsa tutan kelepçeleri WD40 ile kırklayın :)
Çevrimdışı sporcu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 62
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sporcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2021 Saat 00:40
Torsiyon konusunda daha az sorun yaşamak için aşağıdaki videoyu çeken arkadaş zaman zaman sıvı gres ile yağladığını anlatmış. Ben de sıvı gres alıp uygulayacağım. Faydalı bir video olmuş.

Çevrimdışı menolcay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı menolcay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2021 Saat 11:36
Sağ arka lastiğimde uzun süredir ses ,titreme ve eğrilik vardı.Son zamanlarda aracı silkelemeye başlayınca tamir ettirmeye karar verdim. Torsiyonla birlikte arka kampanalar,amörtisörler,bilyalar,ön tablalar,ön diskler ,ön balatalar, ve ufak tefek bazı şeylerle birlikte 5000 tl masraf çıkardı.aracımı euroreparda yaptırdım.Masraflı oldu ancak aracımdaki değişim farkediliyor.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2021 Saat 09:50
Orjinalini yazan: menolcay menolcay Yazdı:

Sağ arka lastiğimde uzun süredir ses ,titreme ve eğrilik vardı.Son zamanlarda aracı silkelemeye başlayınca tamir ettirmeye karar verdim. Torsiyonla birlikte arka kampanalar,amörtisörler,bilyalar,ön tablalar,ön diskler ,ön balatalar, ve ufak tefek bazı şeylerle birlikte 5000 tl masraf çıkardı.aracımı euroreparda yaptırdım.Masraflı oldu ancak aracımdaki değişim farkediliyor.

Normal sayılır hocam yaptırdığınız işlemler sadece arka torsiyon tamiri bile 1000-1500 tl isteniyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1389 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1426 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English