Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 flaşörlerin yanması sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 flaşörlerin yanması sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı luridline Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 flaşörlerin yanması sorunu
    Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 13:33
Merhabalar, dün akşam arabayı çalıştırdığımda uyarı sesi verdi ve camın köşesindeki kumanda alıcısı sabit mavi yanmaya başladı. Sonrasında normale döndü. Fakat kontak açıldığında ya da çalışırken 4lü flaşörler yanık laıyor. 10 saniye sonra sönüyor. Sodnra tekrar yanıyor ve aynı şekilde devam ediyor. Röle sesi de içeriden duyuluyor. Bu durumda hiç bir sinyali kullanamıyorum. Kontağı kapattığımda ise flaşörler sönük ise hızlı bir şekilde üç defa yanıp sönüyor. Sonra kapalı kalıyor. Akü kutup başını söktüm yeniden taktım ECU'yu resetlemek için. Herhangi bir değişiklik yok. Sigorta kutusuna baktım ama gözüme çarpan bişey olmadı. Çok detaylı inceleyemedim. Hepsini söküp bakmak lazım.
Yabancı  forumlarda da benzer bir şey okudum ama bir çözüm bulamadım. Butonu değiştirerek çözdüğünü söyleyenler var fakat butonun soketini çıkarttığımda devam ediyor.

Başına gelen ya da yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Acil çözmem lazım. Elektrikçiye en erken cumartesi gidebilirim.
Araç 2006 1.4 XDesign Otomatik.

Düzenleyen luridline - 23 Ocak 2018 Saat 13:33
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 13:49
Normalde 206 larda oyle mavi ışık falan yok.
Sizin aracta sonradan takilmis alarm sistemi var sanirim. Ve sorun cok buyuk ihtimalle bunda.

Normalde kumandadan kapilar kilitlendiginde dortluler 3-4 saniye sabit yanar. Kilit acildiginda ise 3-4 kez yanıp söner

Edit: sonradan aklima geldi kumanda alicisi sabit yaniyo demişşiniz. Kumanda tuşu da bozulmuş olabilir

Düzenleyen boruc - 23 Ocak 2018 Saat 13:53
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 13:58
O lamba da neyin nesi acaba, araç üzerinde alarm yok. Ki takılsa bile kumandaya uyumu için araçla entegre etmek gerekir diye düşünüyorum. Kumandada sıkıntı yok. Yeniden senkronize ettim. Bahsettiğim durum kontağı kapattığımda üç defa yanıp sönüyor. Kontak açıkken ya da seyir halindeiken ise yanik kalıyor büyün flaşörler. bir iki saniyeliğine sönüp yeniden yanıyor. Röle sesi duyuluyor zaten.

Edt: Bahsettiğim alıcı, camın önünde köşedeki. Mavi renkli yanıyor. Ben onu bütün 206 larda var sanıyorum.

Düzenleyen luridline - 23 Ocak 2018 Saat 14:00
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 14:12
Yok tüm 206 larda yok bahsettiginiz mavi ışık. Hatta orjinalinde yok
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 14:14
Bi oto elektrikçiye uğrayayım o zaman sorun burdan olabilir. Başka mantıklı bir açıklama bulamadım çünkü.
Çevrimdışı husem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı husem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2018 Saat 14:19
Mavi ışık yok muhtemelen kronik kapı sorunu olmuş ve önceki sahibi orjinal kilit yerine daha ucuz olan merkezi kumandalı kilit almış. Sanırım sizin o kutu arıza yapmış. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2018 Saat 11:09
Merhabalar, bahsettiğiniz merkezi kumandalı kilit nedir? Aracın orjinal kumandalı anahtarını kullanıyorum. Sigorta kutusunun içinde bir kutu buldum. Söktüm, sinyal sorununu çözdüm. Durum o kadar kötüleşti ki sürekli dörtlü flaşör yakmaya başladı, sanki alarm varmışcasına. Sorunun bagaj kilidi ile alakalı olduğunu düşündüm. Çünkü bagaj açıldığında mutlaka dörtlü flaşör yakıyordu, akü kutup başını sökmeden de geçmiyor. Bulduğum kutuyu söktüm, gece akü kutup başını çıkartmak zorunda kaldım. Sinyaller düzelttim fakat kapıyı kilitlerken bir kaç defada kilitleniyor ya da açılıyor.
Bahsettiğiniz kronik sorun ile ilgili de bilgi verebilir misiniz? Önceden kullandığım kumanda ile ilgili bir sorun yoktu.

Edt: Öğlen kutunun fotoğrafını da paylaşacağım ve biraz araştıracağım. Bu arada önceki sahibi yedek anahtara da kumanda yaptırmak için taktırmış olabilir. Yedek anahtarı teslim etmemiş. Ben üçüncü sahibiyim.

Düzenleyen luridline - 25 Ocak 2018 Saat 11:42
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı luridline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2018 Saat 13:44
Cihaz alarm cihazı imiş. Araç kumandası ile paralel çalışıyo. Ama siren bağlantısı tahminimce sökülmüş ki hiç öttüğünü duymadım. Farketmemiştim cihazı daha önce güzel yerleştirmişler sigorta kutusuna. Muhtemelen anahtarı da yedek anahtarla birlikte kullandılar otomatik amacı ile. Şu an bir sıkıntı yok gibi. Kumandanın teklemesi de soğuktan olabileceği düşüncesindeyim. Pillerini bir ay önce değiştirmiştim.

EDT: Bu arada arabanın anahtar kontakta iken kaıları kilitlemesi ile dışarıda kalmamın sebebi de bu cihazmış. (4sn içerisinde otomatik kapıları kilitliyor.) Hareket etmeden kilitlemesine bir türlü anlam veremiyordum. Aptallığıma yanıyorum boşu boşuna arabada tutmuşum bunca zamandır.
Bi kurcalayacağım güzel malzeme çıkacak gibi cihazdan. Kullanırım sonra ;)

Düzenleyen luridline - 25 Ocak 2018 Saat 13:49
Çevrimdışı BedirhanC. Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BedirhanC. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2022 Saat 14:26
Merhaba, bugün 307 aracımla aynı sorundan muzdaribim. Gösterdiğim hiçbir usta yapamadı, benimle iletişime geçer misiniz?
Çevrimdışı Ferhatglr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ferhatglr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2022 Saat 22:53
Hocam aynı sorunu yaşıyorum
sorunu çözebildiniz mi acaba
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1415 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10819 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English