Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Trafik Sigortası Primlerine Güncelleme Geliyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Trafik Sigortası Primlerine Güncelleme Geliyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Trafik Sigortası Primlerine Güncelleme Geliyor
    Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2017 Saat 14:15
Trafik Sigortası Primlerine Güncelleme Geliyor
3 saat önce

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Şerif Çakırsoy, trafik sigortası primlerinde güncelleme olacağını açıkladı.

< ="Element" id="Element" poster="https://foto.sondakika.com/haber/2017/10/19/trafik-sigortasi-primlerine-guncelleme-geliyor-10148405_8831_o.jpg" controls="" preload="" style="-sizing: border-; display: inline-block; vertical-align: line; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; width: 640px; height: 360px; : ;">
< ="https://imasdk.googleapis.com/js/core/bridge3.182.0_en.#goog_119848289" allowfullscreen="" style="-sizing: border-; margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; border-style: initial; vertical-align: line; opacity: 0; : relative;">

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Şerif Çakırsoy, 'Türk Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörünün Genel Görünümü' konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Çakırsoy, "Trafik sigortası primlerinde güncelleme olacak" dedi.

"SİGORTALILARA TOPLAM 89 TRİLYON 900 MİLYAR LİRA TEMİNAT SAĞLANDI"

Çatıkkaş tanzim edilen poliçe sayısının yıl içinde yüzde 3,1 oranında arttığını söyledi. Şirketlerin yıl içerisinde alınan primler ve tanzim edilen poliçeler karşılığında sigortalılara toplam 89 trilyon 900 milyar lira teminat sağlandığını aktaran Çatıkkaş, "Bu rakamlar ekonomik istikrar ve büyümede sigortacılık sektörünün önemini ortaya koymaktadır" dedi.

"OTOMATİK KATILIM BES'TE CİDDİ BİR FON BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞILABİLİR"

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Şerif Çakırsoy, sene başında yürürlüğe konan Bireysel Emeklilik Sistemi'ne otomatik katılımının hükümetin ciddi bir beklenti içinde olduğunu bir alan olduğunu belirtti.

Çakırsoy, "Genelde kamuoyuna paylaşımda bulunulurken 'Sistemden şu kadar çıkan oldu' diye hep olumsuzundan bakıldı ama bu yaklaşık 10 aylık bir sistem. Bu süreçte katılımcı sayısına baktığımızda neredeyse toplam BES katılımcısının yüzde 50'sidir. Otomatik katılımda biriken fonda neredeyse BES'in 70'te biri. Eğer çalışanları tutundurabilip tasarruf aracı olarak kendilerine sunabilirsek ciddi bir fon büyüklüğüne ulaşılabilir" diye konuştu.

KATILIM SİGORTACILIĞI

Çakıroy, konferans sonunda da yıl sonunda yürürlüğe girmesi planlanan katılım sigortacılığı ve trafik sigortasında ödenecek primlerle ilgili konuştu. Çakırsoy, katılım sigortacılığında dini hassasiyetleri nedeniyle sisteme girmekten kaçınan kişilerin sisteme girmesini ve belirlenen esaslar çerçevesinde bu ürünün piyasada daha fazla yer almasını beklediklerini söyledi.

Gelişmeleri takip edeceklerini ileten Çakırsoy, 100 liralık bir primin 110 lira 120 lira olarak artması ve devamında katılım emeklilik sisteminin hızlı bir şekilde artarak faizsiz finans sistemi içinde yerini almasını beklediklerini belirtti.

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında birçok çalışma yürütüldüğünü dile getiren Çakırsoy, bunlardan birisinin de faizsiz finans kanunu ve mevzuat düzenlemeleri olduğunu vurguladı. Çakırsoy, bu noktada katılım sigortacılığının önemli bir eksikliği dolduracağını belirtti.

"TRAFİK SİGORTASI PRİMLERİNDE GÜNCELLEME OLACAK"

Çakırsoy 2018 yılında trafik sigortası primlerinde bir güncellemenin mutlaka olacağını açıkladı. Çakırsoy, "Türkiye'de dinamik bir piyasa var. Artan maliyetler var. Bunları biz senaryolar şeklinde oluşturup müsteşarımıza ve bakanımıza arz edeceğiz. Mutlaka bir güncelleme olacaktır. Belli maliyetler artıyor" diye konuştu.

Son Dakika » Ekonomi » Haber     Haber Yayın Tarihi : 19.10.2017 11:11:00 Sondakika.Com

Peugeot 106 1.4 (1997)
    Renault Scenic 2.0 16v (2000)
    308 1.6 vti (2012)
    206 1.4 FEVER (2007)
    Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
    Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Yaşı : 35
    Aracı : 2006
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2017 Saat 15:15
    Bugün yaptırdım sigortayı güya altıncı basamaktayım.Çok şükür hiç kaza belam olmadı bir yıl.Geçen yıl aldığımda 633 tl ödedim sigortaya bu sene 640 lira çıktı zar zor en düşük 580 tlye yaptırabildim. Aracım 2006 model dizel 206.Ruhsat annemin üzerine(54) ve 10 plaka .ben bu işten birşey anlamadım
    Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
    3. Vites
    3. Vites
    Simge

Yaşı : 29
    Aracı : 206 Sedan
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2017 Saat 02:05
    senaryolar, güncellemeler, maliyetler ve akabinde zamlar :)
    Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Yaşı : 40
    Aracı : 308
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2017 Saat 11:50
    Bitmez bu zamlar
    Çevrimdışı seamad Açılır Kutu Gör
    1. Vites
    1. Vites
    Simge

Yaşı : 44
    Aracı : peugeout 206 1.4 Hdi
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seamad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2017 Saat 12:52
    12. aydan sonra bu fiyatların parmakla aranacağı düşüncesindeyim...
    Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
    3. Vites
    3. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
    Aracı : 306 station wagon
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2017 Saat 20:38
    Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

Bugün yaptırdım sigortayı güya altıncı basamaktayım.Çok şükür hiç kaza belam olmadı bir yıl.Geçen yıl aldığımda 633 tl ödedim sigortaya bu sene 640 lira çıktı zar zor en düşük 580 tlye yaptırabildim. Aracım 2006 model dizel 206.Ruhsat annemin üzerine(54) ve 10 plaka .ben bu işten birşey anlamadım

benimde öyle 10 plaka sözde indirim gelecekti geçen sene bana ciddi bindirim oldu. hiç kazası yok. forumdan bir sigortacı arkadaş sayesinde daha ucuza yaptırdım sigortam net koalay yüksek söyledi.
    Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Yaşı : 38
    Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2017 Saat 02:48
    7 nci basamaktayım geçen sene ilk sigortaya 585 verdim 3 gün önce yeniledim en düşük 475 çıktı bende çekici hizmeti veren sigortadan yaptırdım 40 tl fazla vererek senede 2 kez arıza yada kaza durumunda çekme hizmeti var. toplam 515 tl ödedim
    Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Yaşı : 37
    Aracı : 407
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2017 Saat 18:38
    6. Basamak için 585 lira verdim.

711 lira da. Kasko.

Geçen sene de aynı parayı vermiştim neredeyse. Sağolsunlar hesabımız şaşmasın diye basamak atlasak da aynı fiyatı bulduruyorlar :)
    Çevrimdışı ALLEX Açılır Kutu Gör
    3. Vites
    3. Vites
    Simge

Yaşı : 48
    Aracı : OPEL ASTRA SEDAN CDTİ
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2017 Saat 19:36
    Zam denilince tepki aldıkları için artık adını GÜNCELLEME koymuşlar.

Hakkımı helal etmiyorum.
    Zaten cam filmi mevcut araba aldığım için sevinirken hevesim kursağımda kaldı.
    Haram olsun söktürmek için vereceğim para bu kanunu akıl edenlere.

Sökülür mü bu film ya

Düzenleyen ALLEX - 21 Ekim 2017 Saat 19:41
    MORALİ AĞRIYOR....
    Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
    1. Vites
    1. Vites
    Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 13:46
    Benim sigorta vakti de geliyor yavaştan. Forumdaki sigortacı arkadaşlar telefon numaralarını yazarlarsa iletişime geçeyim. Bakalım bu sene ne kadar ödeyeceğiz!?
    2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
    Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
    4. Vites
    4. Vites
    Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 14:05
    Orjinalini yazan: and and Yazdı:

Benim sigorta vakti de geliyor yavaştan. Forumdaki sigortacı arkadaşlar telefon numaralarını yazarlarsa iletişime geçeyim. Bakalım bu sene ne kadar ödeyeceğiz!?

0530 492 24 80 Muttalip bey. (Kullanici adi Seamad)
    35 tl ye kapsamlı çekici hizmeti,ücretsiz oto çilingir,ev çilingir hizmeti evde elektrik su cam tamiratida veriliyor bende dün yaptırdım tavsiye ederim.
    Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
    MODERATOR
    MODERATOR
    Simge

Yaşı : 39
    Aracı : Scenic 2.0 16v
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 14:06

ahi evran siğorta muttaliğ çağlar 05304922480 ben 4 siğortamıda bu arkadaşımızdan yaptırdım hocam her türlü yardımcı oldu kaza yaptığım zamanlarda kendileri. Allah razı olsun.
    Peugeot 106 1.4 (1997)
    Renault Scenic 2.0 16v (2000)
    308 1.6 vti (2012)
    206 1.4 FEVER (2007)
    Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 14:41
    Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

35 tl ye kapsamlı çekici hizmeti,ücretsiz oto çilingir,ev çilingir hizmeti evde elektrik su cam tamiratida veriliyor bende dün yaptırdım tavsiye ederim.

Hocam bu nedir ben çok anlayamadım
    1. Vites
    1. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seamad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 14:52
    Eksik olmayın dostlar elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz sağlıcakla...
    1. Vites
    1. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seamad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 14:55
    Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Aracınızdan bağımsız olarak ferdi kaza sigortası yapıyoruz bu poliçe kapsamında yılda 1 defa kaza 1 defa arıza ( benzin bitmesi dahil ) çekici hizmeti ve hatta konutunuz içinde asistan hizmeti veriyoruz ayrıca ferdi kaza poliçesi kapsamında ölüm / sürekli sakatlılıkta 20.000 TL de teminat verilmekte.
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 15:26
    Orjinalini yazan: seamad seamad Yazdı:

Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Aracınızdan bağımsız olarak ferdi kaza sigortası yapıyoruz bu poliçe kapsamında yılda 1 defa kaza 1 defa arıza ( benzin bitmesi dahil ) çekici hizmeti ve hatta konutunuz içinde asistan hizmeti veriyoruz ayrıca ferdi kaza poliçesi kapsamında ölüm / sürekli sakatlılıkta 20.000 TL de teminat verilmekte.

Çok iyiymiş aslında yaptırmak iyi olabilir
    Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
    4. Vites
    4. Vites
    Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 16:22
    Aynen çok mantıklı. Araciniz ariza verdiğinde bi çekici çağırsak 100 150 den asaği gelmez. Ben ankara ıstanbul arası çok yol yapıyorum otobanda arıza yapsa daha da çok tutar çekici masrafı.
    Herseyi geçtim ev için bile bir su borusu patlasa usta çağirsan dünyanın parası. Benim geçen yıl kalorifer borusu su sızdırıyordu açık boruydu kırıp dökme bile yapmadı 50 tl para istedi.
    işin en güzel tarafı Sigorta bitiş zamanını beklemeden istediğin an 1 yillik yaptirabiliyorsun.
    Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
    1. Vites
    1. Vites
    Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2017 Saat 16:40
    Teşekkür ederim @talip206 @sonerkyl 

Muttalip bey ile görüştüm. Benim 2010 308'in trafik sigortası.

2014 Aralık 550 TL
    2015 Aralık 650 TL
    2016 Aralık 750 TL
    2017 Aralık 500-520 TL olacak gibi. Taban fiyat tabi bu.

4. basamaktan girdim şu an 7'deyim.
    2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
     Yanıt Yaz Yanıt Yaz
    Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
    Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
    konu icon Peugeot Yedek Parça
    konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1523 9 cimenquantex
    konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1460 1 arifbsrn
    konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
    konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
    konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
    konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
    konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
    konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
    konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
    konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
    konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
    konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 245 0 xpity
    konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
    konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
    konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
    konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 581 0 Aliturkoglu
    konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
    konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
    konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
    konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
    Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
    Üye Mesaj
    Eycof 11
    cimenquantex 7
    SametRcz 4
    Emintoprak 4
    antipollution 3
    serdarcan34 3
    slckgms 3
    OsmUnl 2
    by_bozkurt 2
    Berkay Erdinç 2
    Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
    Üye Adı Yetki
    GökhaN YÖNETİCİ
    sonerkyl MODERATÖR
    İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
    Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
    “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English