Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Otomatik vites sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Otomatik vites sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MB.5206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Pegout 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2017 Saat 19:23
Selam arkadaşlar , bu araç canımı sıkıyor yoksa ben mi abartıyorum , araç dün de bugün de istop etti . Biri giderken diğeri araç arkasında beklerken . Ve ilk kalkışlarda titriyor . İki gündür de dikkatimi çekti ayağım gazda ibre 3 e çıkarken birden 2 ye iniyor dğnden beri 2-3 defa yaptı , ve devamlı depollution system faulty uyarısı veriyor , şimdiden Tşk ederim
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2017 Saat 19:28
Stop etme olayi yuzde 90 lpg yüzündendir hocam. Ayar yapılınca düzelir. Devir göstergesinin 3000 den 2000 ye düşmesi vites değiştirince olur. 3000 devir civarı vites değiştir vites değişince devir düşer. Normal durum yani
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2017 Saat 19:46
Teşekkürler hocam, alırken aracı adam lpg ayarı yaptırırsın demişti iyi bir usta bulmak lazım şimdi de ☺
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 09:39
aynen lpg ayarından kaynaklı stop etme hocam dediğiniz gibi iyi bir usta bulnmanız lazım bir de hatırlatma lpg ayarını aracı haraket halinde yaparsa daha iyi olacaktır. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ekim 2017 Saat 18:31
Teşekkürler hocam , bugün bugün dönüş gidiş 40 km yol gittim hiç istop etmedi yoğun du trafik dur kalk çok yaptım istop etmedi de araç durduğum da beklerken titriyor
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 17:50
Arkadaşlar araç kalkarken ve Işık'larda vs beklerken tır tır diyo titriyor bu da gaz ayarın dan mıdır ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 18:00
Orjinalini yazan: MB.5206 MB.5206 Yazdı:

Arkadaşlar araç kalkarken ve Işık'larda vs beklerken tır tır diyo titriyor bu da gaz ayarın dan mıdır ?

Hocam belli bir süre benzinde kullanın 100-150 km araçta aynı problemler devam etmiyorsa güzel bir gaz ayarı ile sorun düzelecektir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 20:03
Arada denedim az 3 km falan titreme yoktu bi hafta falan deneyim bakalım olmazsa dediğiniz gibi gaz ayarı yaptırırım
Çevrimdışı soner uygutalp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : pejo 206 sedan 1.6 otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı soner uygutalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2017 Saat 16:06
merhaba arkadaşlar  
   aracım pejo 206 sedan otomatik 1.6 115 beygir yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum son 2 aydır  araç hararet  göstergesi 90 dereceyi geçtiği zaman ilerlerken ışık durduğunuzda kendisini ileri doğru atıyor. ( manuel vites de araç vitesteyken çalıştırmaya çalıştırırsanız ve  kendisini ileri doğru  atar ya  işte öyle ) ha birde yokuş yukarı aynı durum olduğun da vites bi 5 saniye kendini toplayamıyor ve araç gitmiyor aksine gaza basmama rağmen geri kaçıyor. Normal zamanlarda şanzıman da yada araçta herhangi bir sıkıntı yok.  
Ankarada bu sıkıntıyı çözebilecek güvene bileceğim biryer  önere bilir misiniz . 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2017 Saat 17:54
Orjinalini yazan: soner uygutalp soner uygutalp Yazdı:

merhaba arkadaşlar  
   aracım pejo 206 sedan otomatik 1.6 115 beygir yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum son 2 aydır  araç hararet  göstergesi 90 dereceyi geçtiği zaman ilerlerken ışık durduğunuzda kendisini ileri doğru atıyor. ( manuel vites de araç vitesteyken çalıştırmaya çalıştırırsanız ve  kendisini ileri doğru  atar ya  işte öyle ) ha birde yokuş yukarı aynı durum olduğun da vites bi 5 saniye kendini toplayamıyor ve araç gitmiyor aksine gaza basmama rağmen geri kaçıyor. Normal zamanlarda şanzıman da yada araçta herhangi bir sıkıntı yok.  
Ankarada bu sıkıntıyı çözebilecek güvene bileceğim biryer  önere bilir misiniz . 

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. sorun muhtemelen şazuman yağ soğutucu gibi geldi. şazuman yağını en son ne zaman değişti. ikinci ihtimal selonoid valfler diyecem ama dur kalklarda şazuman yeterli soğumayı sağlayamadığı için yağ soğutucusu ağırlık basıyor. Şaşmazda alsancak peugeot  var isterseniz gidip görüşün derim. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MB.5206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2017 Saat 19:01
Selam arkadaşlar pegout 207  otomatik vites aracım var titreme sorunu vardı. yaklasık bır aydır yapmıyordu. bugun yolda giderken ısıklarda durdum asırı derece de tıtremeye basladı.motor ikaz lambası da yanıp sonuyordu . yesıl ısık yandığında bastığımda gıtmedı arac tekrar calıstrdım oyle gıttı ısık yanıp sonmedı . ama tıtredı durduğum zaman . bırde hergun rahat cıktıgım yokusu zor cıktım gaza cok bastım anca cıktı . bu durum neden olabılır.tesekkür ederim 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2017 Saat 14:26
Orjinalini yazan: MB.5206 MB.5206 Yazdı:

Selam arkadaşlar pegout 207  otomatik vites aracım var titreme sorunu vardı. yaklasık bır aydır yapmıyordu. bugun yolda giderken ısıklarda durdum asırı derece de tıtremeye basladı.motor ikaz lambası da yanıp sonuyordu . yesıl ısık yandığında bastığımda gıtmedı arac tekrar calıstrdım oyle gıttı ısık yanıp sonmedı . ama tıtredı durduğum zaman . bırde hergun rahat cıktıgım yokusu zor cıktım gaza cok bastım anca cıktı . bu durum neden olabılır.tesekkür ederim 

Bobin ve bujileri bir kontrol ettirin derim. Tabi önce pc bağlanıp hata koduna bakmak lazım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı baygeveze Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 406 SV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı baygeveze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2018 Saat 22:40
Arkadaşlar cümleten selamlar. Ben daha önce 406 pejo 2.0 sv bva kullandım. Sattım. Şimdi tekrar otomatik pejo bakıyorum. Batman da yaşıyorum. Ve ısyerinden bir arkadaşım peugeot 207 si var. Açıkçası arabası çok tatlı güzel duruyor. Komple boyalı ya yakın. Peugeot 207 1.4 benzinli otomatik vites 103 binde.oncelikle ustalara iki sorum olaca ak. Birincisi Bugün arabayı ustaya götürüp baktırmak ve test etmek amaçlı aldım. Alırken araç göstergesi de 80 km gidilebilir yazıyordu. 50 TL benzin attım şehir içi ve şehir dışı karışık toplam da 30 km l 35 Km kadar yol. Yaptım.. Göstergede kalan mesafe 80 km oldu. 50 TL benzin ile 35 40 km çok az değil mi sizce yoksa normal mi?
 İkinci sorum ise daha önceki pejo 406 ma kıyasla bu aracın sanziman aşırı basit ve baygın geldi bana. Özellikle birinci viteste hele hele ışıklarda kalkacağıniz zaman araba naz yapıyor ve arkadaki araç size saymaya başlıyor. Çünkü ilk kalkıştı gaza basıyorum ama sanziman 2 3 sn sonra gücünü almaya başlıyor gibi. Yine araç normal ilerlerken kasislere vardığımda aracı yavaşlatıyor kasisi geçince (2 vites) tekrar gaz verdiğimde araç bağırıyor ama sanziman biraz gecikmeli tepki veriyordu. Bu durum pejo 207 lerin genel durumu mu yoksa araç sanziman ile ilgili bir sorun olabilir mi? Aynı sanziman vites geçişleri rezalet gibi geldi. Yani her vites geçişi beni onu yığıp tekrar geri yaslatiyordi  Her vites geçişinde selam verdirdi bana.. Açıkçası çok üstün konforlu da beklemiyorum acemisi olduğum için söylüyorum. Bunlar normal mi acaba. Bir bilen yorumunu paylaşırsa çok sevinirim. Çünkü yarın (08/05/2018) arabayı otomatik sanziman ustasına da götüreceğim. Bi de orada baksınlar. Arabayı kaportacı motorcu  ve alt takım ustalarına gösterdim hepsi de araba saat gibi motoru taş gibi al dediler bana. Ama motor ustası arkadaş ta aynı şeyi söyledi. Sanziman bir ve ikinci viteste nazlaniyor dedi. Ama bunların orijinali böyle olabilir dedi. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Cümleten saygılar sevgiler. 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mayıs 2018 Saat 09:08
Orjinalini yazan: baygeveze baygeveze Yazdı:

Arkadaşlar cümleten selamlar. Ben daha önce 406 pejo 2.0 sv bva kullandım. Sattım. Şimdi tekrar otomatik pejo bakıyorum. Batman da yaşıyorum. Ve ısyerinden bir arkadaşım peugeot 207 si var. Açıkçası arabası çok tatlı güzel duruyor. Komple boyalı ya yakın. Peugeot 207 1.4 benzinli otomatik vites 103 binde.oncelikle ustalara iki sorum olaca ak. Birincisi Bugün arabayı ustaya götürüp baktırmak ve test etmek amaçlı aldım. Alırken araç göstergesi de 80 km gidilebilir yazıyordu. 50 TL benzin attım şehir içi ve şehir dışı karışık toplam da 30 km l 35 Km kadar yol. Yaptım.. Göstergede kalan mesafe 80 km oldu. 50 TL benzin ile 35 40 km çok az değil mi sizce yoksa normal mi?
 İkinci sorum ise daha önceki pejo 406 ma kıyasla bu aracın sanziman aşırı basit ve baygın geldi bana. Özellikle birinci viteste hele hele ışıklarda kalkacağıniz zaman araba naz yapıyor ve arkadaki araç size saymaya başlıyor. Çünkü ilk kalkıştı gaza basıyorum ama sanziman 2 3 sn sonra gücünü almaya başlıyor gibi. Yine araç normal ilerlerken kasislere vardığımda aracı yavaşlatıyor kasisi geçince (2 vites) tekrar gaz verdiğimde araç bağırıyor ama sanziman biraz gecikmeli tepki veriyordu. Bu durum pejo 207 lerin genel durumu mu yoksa araç sanziman ile ilgili bir sorun olabilir mi? Aynı sanziman vites geçişleri rezalet gibi geldi. Yani her vites geçişi beni onu yığıp tekrar geri yaslatiyordi  Her vites geçişinde selam verdirdi bana.. Açıkçası çok üstün konforlu da beklemiyorum acemisi olduğum için söylüyorum. Bunlar normal mi acaba. Bir bilen yorumunu paylaşırsa çok sevinirim. Çünkü yarın (08/05/2018) arabayı otomatik sanziman ustasına da götüreceğim. Bi de orada baksınlar. Arabayı kaportacı motorcu  ve alt takım ustalarına gösterdim hepsi de araba saat gibi motoru taş gibi al dediler bana. Ama motor ustası arkadaş ta aynı şeyi söyledi. Sanziman bir ve ikinci viteste nazlaniyor dedi. Ama bunların orijinali böyle olabilir dedi. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Cümleten saygılar sevgiler. 

Aleyküm selam Hocam eski aracınla hiç karşılaştırma hem motor hemde şanzuman olayı farklı senin eski aracın tam otomatik bir şanzumana sahip 207 yarı otomatik bir şanzuman sahip. Fark bundan kaynaklı. bir de 207 motor 1.4 8v olandansa bg düşük hocam eğer 1.4 16v olanlardansa performansı daha iyi olur. Yarı otomatikler böyle malesef zamanla kullandıkça vites geçişlerine alışıyorsunuz ve vites geçişleri daha düzgün olmasıda kullanıma bağlı alışık olmayan biri için şanzuman sıkıntılı gelebilir. Belli aralıklarla şazuman alıştırması yapılması lazım vites geçişlerinin daha düzğün olması için. Birde baskı balata durumu nasıl oda önemli. Yakıt tüketimi yüksek olması normal hocam.

Düzenleyen sonerkyl - 08 Mayıs 2018 Saat 09:09
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1411 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1410 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10815 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English