Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - faulty antipollution peugeot 308 hatası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

faulty antipollution peugeot 308 hatası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Görkem308 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 308 VTI 1.6
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: faulty antipollution peugeot 308 hatası
    Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2017 Saat 19:35
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2008 model peugeot 308 benzin 1.6 vti.Aracı 8 ay önce aldım ve alırken 2-3 usta ya göstererek almıştım.1,5 aydır arabada motor arıza lambası yanıyor faulty antipollution hatası veriyor araç çekişten düşüyor motor sallıyor.Yaşadığım olayları kısaca özetleyecek olursam, bilgisayara taktığımızda  ateşleme hatası veriyordu, bujı dediler 4 buji değişti hata gitti 15 dk sonra evin önüne geldim yine  lamba yandı motor sallamaya başladı.
Gittim bobin dediler, bobinin bir tanesi işlem görmüyordu onu sıfırı ile değiştirdik  hatayı sildi 15 dk sonra evin önüne  geldiğimde yine aynı.Daha sonra sente ayarı yapıldı bişey çıkmadı motoru indiricez dediler.Arabayla gidiyorum örnek 100 km yol yapıyorum bişey yok park edicem kısa mesafede ile geri yaparken motor artçı deprem olur gibi sallayıp motor lambası yanıp faulty antipollution uyarısı verip fan çalıştırıyor.ertesi gün kontağı çevirdiğimde araba normale dönmüşte oluyor bazen devam ediyor 2-3 gün sonra kendi kendine hatayı siliyor.En son beyindendir dediler..
Demek isteyeceğim sorunun tam olarak ne olduğunu bilemiyorum, bu konu ile ilgili bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi, şimdiden teşekkürler.
Ne içindeyim zamanın
Ne de büsbütün dışında...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2017 Saat 10:31
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. araçta lpg varmı hocam. genelde bu tip sorunlar oksijen sensörü - map sensörü - benzin filtresi - benzin pompasından kaynaklıdır. araçta su eksiltme gibi bir durum varmı
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 20:46
Merhaba kardeşim, hoşbulduk teşekkürler.
Lpg yok benzinli araba, su eksiltme yapmıyor ama genelde karşılaştığım test ettiğim bir durum var genelde bu durumla park ederken yada kırmızı ışıktı beklerken ve istanbul trafiğinde dur kalk çok yaptıktan sonra birden arızaya geçip fanı çalıştırıp çekişten düşüyor.Yani neye baktıracağımı sorunun neyden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım.
Ne içindeyim zamanın
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2017 Saat 09:19
görkem bence öncelikle elinde orjinal peugeot yazılımı olan bir servise git aracın değelerlerine baktır birde hata kodlarına sensörlerden biri yada bir kaçı yanlış değer okuyor buda arızaya sebep oluyor. oksijen sensörü gibi duruyor ama sen bir hata kodunu baktır kardeşim. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı CemDemiral Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2007 - 207 1.4 HDİ Trendy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CemDemiral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2017 Saat 10:59
Aynı hata bendede oluyordu araç 3000 deviri geçmiyor  çekişten düşüyor motor titreme yapıyor antipollition hatası demek araç filtreleri veya alınan yakıttan bulaşan filtreleme problemlerinden kaynaklanıyor dediler banada onları yaptırdım araç ankara göral yetkili serviste dip programa alındı ve düzeldi. seninde yetkili olan servise girip baktırman gerekiyor bu problem benim başıma turbo hortumu patlaması olarak geri döndü durduk yere turbo sıkıntısı çektim vakit kaybetmemeni tavsiye ederim.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Çevrimdışı adnanalbayrak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı adnanalbayrak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2017 Saat 10:59
Üstat 307 de aynı arıza ile ilgili konu başlığı var. Linkte ben yaşadığım arızayı ve çözümü uzun uzadıya anlattım. Link; https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18913&title=antipollution-fault-cozumu ;
belki yardımcı olur. Geçmiş olsun.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2017 Saat 19:18
Yardımlarınız için herkese teşekkür ediyorum, cümlemize Allah kaza bela vermesin, hayırlı işler.
Ne içindeyim zamanın
Çevrimdışı Ufuk_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Ufuk_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2017 Saat 20:02
Herkese slm 6 ay gibi forumu takip ediyorum pek nette yazışmayı sevmedigimden kayıt olmadım. Benim arac thp motor ben çok çektim bu motordan aslında sorunlar basit bulunabilecek fakat servisler bile en ufak sorunda (ne olursa olsun) motor açılacak gibi vs onların büyük fatura yazabilecek hatalar çıkarıyorlar. Yazsam başına gelenleri 1gun yetmez. Arkadaşın aracının verdiği hata ve motorun verdiği tepkiye bakılırsa benzin pompasi gibi geliyor. Benim arac turbo olduğundan bu parça yuksek basinc pompasi olarak geçiyor, sizin arac icin nette biraz araştırdım böyle bir pompa bulamadım. Genelde benzinli araçlarda bu pompa var gücünü (çift eksanktirikli) arkadaki eksantirikten alıyor, konuyu açan arkadasim bu konuyu bir arastir derim. Fakat varsa gidip hemen yenisini alma lutfen emin ol ve ne servise ne ona buna guvenme. Sende motorun verdigi hatayi ve motorun verdigi tepki benimki ile ayni idi, motor giderken hiç bir şey yok ne çekiş ne başka birşey ama durunca rölantide bu hatayi verince 2 piston gibi çalışıyor sanki motor kaputtan çıkacak gibi idi. sakin sakin motoru açtırma kurum baglamistir pis benzin almissindir vs vs diyecek pug servisleri. insallah arızayı bulursun kolay gelsin. Not. Başka arızaya olabilir ben arizadan sonra motorun verdigi tepkiye göre yorum yaptım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2017 Saat 20:13
Saolasın kardeşim, 3 haftadır arıza vermiyor hergün binmeye çalışıyorum test ediyorum dururken rolantideyken.birde benzini bitirmeye çalışıyorum bir kaç kişi dedi , benzin hep yarıdayken fule yakın doldururum onu bi deneyeceğim.birde motor kelebeğinde de yapar dediler 308 lerde sık karşılaşırız demişlerdi olmadı ona da bi baktıracağım bakalım ne çıkacak.Yardımlarınız için teşekkürler.
Ne içindeyim zamanın
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2017 Saat 08:24
Orjinalini yazan: Ufuk_64 Ufuk_64 Yazdı:

Herkese slm 6 ay gibi forumu takip ediyorum pek nette yazışmayı sevmedigimden kayıt olmadım. Benim arac thp motor ben çok çektim bu motordan aslında sorunlar basit bulunabilecek fakat servisler bile en ufak sorunda (ne olursa olsun) motor açılacak gibi vs onların büyük fatura yazabilecek hatalar çıkarıyorlar. Yazsam başına gelenleri 1gun yetmez. Arkadaşın aracının verdiği hata ve motorun verdiği tepkiye bakılırsa benzin pompasi gibi geliyor. Benim arac turbo olduğundan bu parça yuksek basinc pompasi olarak geçiyor, sizin arac icin nette biraz araştırdım böyle bir pompa bulamadım. Genelde benzinli araçlarda bu pompa var gücünü (çift eksanktirikli) arkadaki eksantirikten alıyor, konuyu açan arkadasim bu konuyu bir arastir derim. Fakat varsa gidip hemen yenisini alma lutfen emin ol ve ne servise ne ona buna guvenme. Sende motorun verdigi hatayi ve motorun verdigi tepki benimki ile ayni idi, motor giderken hiç bir şey yok ne çekiş ne başka birşey ama durunca rölantide bu hatayi verince 2 piston gibi çalışıyor sanki motor kaputtan çıkacak gibi idi. sakin sakin motoru açtırma kurum baglamistir pis benzin almissindir vs vs diyecek pug servisleri. insallah arızayı bulursun kolay gelsin. Not. Başka arızaya olabilir ben arizadan sonra motorun verdigi tepkiye göre yorum yaptım.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2018 Saat 22:41
Arkadaşlar selamun aleyküm cümleten,

Kocaeli veya İstanbul tarafında iyi bir usta tanıdığı olan var mı?
Çünkü 3 aydır araba sanayide çözüm bulunamdı, yetkili servise gittim orjinal bilgisayara bağlandı verilen parça başka bir arabadan denendi fakat yine olmadı, başka bi yere gitmekten çarem kalmadı, iyi bir usta tanıdığı olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ne içindeyim zamanın
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2018 Saat 22:58
kullandığınız araçlar stop işareti veriyor mu ? yolda giderken ara ara veya elektriksel bir düğmeyi açtığınızda araç stop eder gibi oluyor mu ? veya devirde dalgalanmalar oluyor mu ? aracınızın km. kaç , akünüzü değiştirdiniz mi ? veya amperi kaç? birde bu araca ekstra elektriksel donanım taktırdınız mı anfi ses sistemi gibi ? araçınızın motorunu hiç yıkattınız mı? 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Görkem308 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2018 Saat 23:17
Merhaba,
Aracın km 207 binde benzinli motoru yıkatmadım, elektriksel bir düğmeye açtığımda stop etmedi, bugün mesela arabayı çalıştırdım devir düşüyor düşerken araba baya bi salladı iki defa gaza bastım baya bi ama yemedi sonra kontağı kapattım tekrar çalıştırdım fan açmadı çalıştı ama devir inip biana çıkıyordu, 1 dk sonra kullanmaya başladım arabayı ama motor arıza lambası sürekli yanıyordu. Aküyü değiştirmedim, ses sistemi yok.Araba 2 ayda bir sürü parça değişti üst motor yapıldı herşey değişti, 4 bin masraf çıktı ama sorun giderilemedi, yetkili servis yukarda da yazığım gibi orjinal bilgisayardaki parçayı veriyor değiştirildi ama sorun aynı, en son bir usta eksantrikler ve eksantrik kaslağı olabilir dedi o gözüküyor dedi ama emin değil sıfırıda pahalıymış..durum böyle açıkcası..
Ne içindeyim zamanın
Çevrimdışı Ziko Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308 vti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ziko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2018 Saat 13:45
Görkem,
Merhaba tesadüfen okudum bu yazıyı.aynı arıza bende de var çözebildiniz mi 
sorunu.
Çevrimdışı Medeni Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Medeni Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2021 Saat 10:24
Merhaba bugün aynı hata bende de verdi faulty antipollution durduk yere önce bı internete arastirma yaptın nedir diye kesin çözüm şudur diye bişi görmedim çoğu yorumlar eski kaç sene geçmiş aradan hala bir çözüm bulunmasını acaba yada bilgisi olan yardımcı olabilirim çözümü şudur gibi
Aracım Peugeot 308 2008 model 1.6 dizel lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2021 Saat 10:26
Dizellerde katalizör ve kurum temizliği yaptırın  , katalizör üst ve alt oksijen sensörü temizliği de yaptırın
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı Monur11 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Monur11 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2021 Saat 13:59
Çok saçma gibi gelecek ama akünü kontrol et. Akü ömrü bitiyorsa sensörleri sağlıklı besleyemiyor. Buda olmayan hatayı verdiriyor. Peugeout 207 dizel aracımda 1 yıldır bu hatayla uğraşıyorum. Akü değiştirdikten sonra hiçbir sıkıntı kalmadı.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 445 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 742 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12624 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 446 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 702 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English