Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE ALIM-SATIM BÖLÜMÜ >Araç Alım & Satımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 307 Hala Alınır mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 307 Hala Alınır mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 16:53
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

307 güzel konfor olarak kasa olarak.206 kullanıcısıyım objektif söylüyorum bunu.1.4 motoru ağız alışkanlığı olarak kasa ağır iyi gitmez gibisine düşünüp söylüyorlar ama öyle acayip bir durum yok yani kişiye ve kullanıma göre değişir bu.Değişen,boya,km açısından söylenecek çok söz yok bu araçların yaşı ortada kısmetinize denk gelen en temizini alacaksınız,herkes bunu ister.Yada başka bir çıkar söz konusu olacak ona göre karar vereceksiniz.Bakımlıysa ve aldığınızda sizde bir takım eksiklerini tamamlayarak binerseniz sorun olmaz.Bazen denk geliyorum öyle muhabbet esnasında adam 2006 model araç alıyor hiç sanayiye gitmeden binmek istiyor bir yerine birşey olsa aracı kötülüyor.2006 model bir araç için bakım demek yağ,su değişiminden çok daha fazla şey demek.

Doğru yazmışsın.. Ama kimse yok akü aldım baskı balata değiştim ampul patladı, balata disk fren bakımı rot ayarı vs bunları yaptırdım çok para tuttu diyemez.. Bunlar zaten yaşa bakmadan her arabada mecburi yapılan şeyler.. O yüzden bunları masraftan saymamak lazım..

Dizel bakımında arada bir mazot filtresi değişir.. Toplamda bakım masrafı benzinli arabayı geçmez..
Çevrimdışı MuhendisTR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307 1.6 110 otomtk
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MuhendisTR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 17:11
Lpg'li araçlar için benzin takviyesi nedir ?
Bide klima açıkken direksiyondan ses geliyor,normalde hiç ses yok
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MuhendisTR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 19:21
Benzin takviyesi nedir ?
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 19:28
Orjinalini yazan: MuhendisTR MuhendisTR Yazdı:

Lpg'li araçlar için benzin takviyesi nedir ?
Bide klima açıkken direksiyondan ses geliyor,normalde hiç ses yok

lpg yanınca daha fazla ısı verdiği için araç yüksek devirde yüksek basınçta bu sıcaklığın aşırı artmasından dolayı subapların erimemesi için benzin püskürterek soğutma yapıyormuş.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MuhendisTR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 20:45
Teşekkür ederim
Çevrimdışı sanctuary35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sanctuary35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2017 Saat 21:20
benim 1.6 110 hdi premium aracım satılık arkadaşlar 2006
Aslan besleyen yemini düşünmez.
Çevrimdışı erdiano Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2017 Saat 00:02
2006 307 1.4 comfort benzin/lpg ilk arabam. İlk sahibinden boyasiz değişensiz 123binde geçen yıl agustos ayında aldım gayet memnunum. Bakımını yapiyorsan temiz kullanıyorsan neden alınmasın? Sinifinda ve yasinda diger araba sahiplerinden arabama binenler; arabanin konforu güzelmiş, ön cam ne kadar büyük, içi baya genişmiş yav gibi yorumlar yapıyorlar
307 1.4 comfort 2006
Çevrimdışı Piyanist89 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206 X-Line 2003 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Piyanist89 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2018 Saat 17:30
Konuyu biraz hortlatayim. 307 1.6 desinger sunroof celik jant 4 cam otomatik torpito sogutma bnzn lpg otomatik vites 2 bin km once otomatik sanzimanin seleneoidleri degismis sanziman skntisiz motor performqnsi 100 de 100 1 kapi degismis 3 parca boya var. 38000 bn tl sizce nasl piyasasi bu mudur tekrardan bu fiyat edermi satarken bilgi verirseniz sevinirim. 38 bn tlye bska arac bulamiyorum japon yok zatrn
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2018 Saat 19:52
Orjinalini yazan: Piyanist89 Piyanist89 Yazdı:

Konuyu biraz hortlatayim. 307 1.6 desinger sunroof celik jant 4 cam otomatik torpito sogutma bnzn lpg otomatik vites 2 bin km once otomatik sanzimanin seleneoidleri degismis sanziman skntisiz motor performqnsi 100 de 100 1 kapi degismis 3 parca boya var. 38000 bn tl sizce nasl piyasasi bu mudur tekrardan bu fiyat edermi satarken bilgi verirseniz sevinirim. 38 bn tlye bska arac bulamiyorum japon yok zatrn

40 bin diyelim kabaca.az para değil. ben olsam vermem. 40bine skoda yeti aldı arkadaşım.gayet memnun . ben geçen sene 75bine sıfır elegance jazz alacatım vazgeçtim. elegance da en dolusu  araçta şerit takip den fren desteğe çarpışma asistanına kadar herşey var.
Çevrimdışı Selçuk55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2018 Saat 20:14
kardeşim bende peugeot kullanıcısıyım ama 308 e kadar olan seride 206 hdi yi tek geçerim söylemesi tercih senin tabiki ama forumda açılan 10 konudan 6 sı 307 arızası 4gün önce arkadaşım 2004 hdi307 sini arızalar yüzünden satıp 2002 206 hdi aldı dünya varmış gözüm arıza lambasında gidiyordum dedi ayni şeyi bende düşünüyorum 206 mı satıp tekrar Pejo alcak olsam asla 307 olmaz 308-veya 407 1.6 hdi olur tabi renkler ve zevkler diyorum bitiriyorum Wink
Çevrimdışı HasGur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 53
Aracı : Civic, SuperB, Pug 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HasGur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 01:07

Bütçeyi belirledikten sonra ciddi kazası olmayan, sağında solunda özellikle altta çürüğü pası olmayan, km düşürülmemiş en yüksek model araçlar içinde en fazla donanıma sahip olana öncelik verilir. Araba araba ise birde satana bakılır adam mı diye hatta araçtan önce satıcıya bakılır !

307 o yıllarda üretilen araçlar içinde hem elektronik hem de mekanik olarak en yüksek teknolojiye sahip araçlardan biridir. Örnek vermek gerekirse 12 yaşındaki 307 nin EURO4 1.6 HDI motorunda kullanılmış elastik alternatör kayışının aynısı 2015 model 5500 motor mercedes amg de kullanılmıştır.

Öte yandan bir aracın kapısı kolay kolay değişmez, yandan darbe sonrası orta direği hasar görmüş araçlarda bile kolay kolay değişmez. Tavan, kaput, ön çamurluklar ve kapıları değişmiş araçlara dikkatle yaklaşmakta fayda vardır. En azından kapısı değişmiş araçların kısmi de olsa tavanında boya olmaması önemlidir çünkü kapı değişimine sebep olan birincil neden aracın takla atmış olmasıdır.
1973 200
1976 280S
1983Şahin
1990Transit
1991Şahin
1993Toros,Kartal
1995R19
1997Tempra
1999E2200
2000Megane
2004Axor2523
2005Focus
2005 1840
2006307
2007R420
2008Civic
2012SpB
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 01:47
Bu aracı doğan L renault 9 gibi araçları kullandığın gibi kullanamassın peugeot araçları kaba kuvveti sevmeyen araçlar her komuta çok ani tepki veriyor nazik kullanacaksın 2005 ve üstü araçları tercih etmeye çalış  bende 307 hakkında yorum yapayım 2005 model 1.4 benzinli 90 hp siyah peugeot sahibiyim 8 seneyi geçti hala 307 aracımı ilk günkü gibi heyecanla kullanmaktayım aracın 2. sahibiyim 30.000 de aldım şimdi 140.000 oldu aracın hemen hemen tüm parçalarının yan sanayisi var ve gayet ucuz aracın en boşun da 2 hava yastığı 4 cam otomatik klima elektrikli aynalar uzaktan kumanda mevcut kumandadan aracını kilitleyince  camların hepsini kapatabiliyorsun neyse gelelim en can alıcı noktalarına 
1- ön arka aydınlatmalarını çok rahat kendin değiştirebiliyorsun
2- yağ değişimini kendin yapabiliyorsun hava filtresini yağ filitresini bujileri değiştirebiliyorsun ekranda çıkan bakım anahtarını güncelleyebiliyorsun 
3- el fireni teli bile kopsa çok rahat kendin değiştirebilirsin 
4-direksyon kutusu revizyonu yapılabilmekte 
5-ön takım parçalarını ucuza bulabilirsin
6-en güzeli burada formda arkadaşlarla arıza bilgilendirme ve çözümünü bulabiliyorsun

2002 ve 2008 arasındaki 307 araçlarının parça ömrünü tamamlamış parça değişim zamanı gelmiş modellerdir mesela radyatör hortumları, tokozlar , yağ kaçağı varsa keçeler alacağın araçta bu tür bakımlar yapılmamışsa sana bu tür parçaların masraf çıkartacağı bilmen gerekiyor. örneğin aracı 28.000 tl. alıyorsan yanında 5.000 tl paran herzaman olması lazım ki sıkıntı yaşadığında sıkıntını gidersin yada servisinde tüm ağır ve diğer bakımları yapılmış bir araba bulursan oda tabi sana nerden baksan 33.000 tl den aşşağıya vermezler gözün kapalı 33 al derim  temizini ve bakımlısını almaya çalış 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı Ertanbur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 57
Aracı : 307 1.6 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ertanbur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 17:19
Gel kardeşim sana benim dosta gider arabamı vereyim. 2004 model 307 XT 110 beygirlik otomatik Çini Mavi benzin+lpg (Lovato simit tank) 173.500 km de. Ben alalı 6 ay oldu. Alır almaz İzmir 6. oto sanayii Mutlu Peugeot özel servisinde triger setini ve motor kulaklarını değiştim. Şanzımanın selenoidlerini ve yağını da değiştirdim. Geçen ay da 10.000 bakımını yaptırdım. Alt takımı aldığım arkadaş yenilemiş ve çelik jantlarına michelin crossclimate 205/55 R16 lastik taktırmış. Araba hep İzmir'de kullanılmış. Ben 4. sahibiyim. Donanıma gelirsek; ABS, Sunroof, 6 hava yastığı, dijital klima, far ve silecek sensörü, soğutmalı torpido, 4 cam otomatik, elektrikli aynalar, uzaktan kumandalı cam kaldırma ve sunroof kapatma özellikli merkezi kilit, 4 lastikte de disk fren, bagajda 12 volt giriş soketi, Amerikan park lambaları. CD değiştiricinin yerine küçük ekranlı geri görüş kamerasını da bağladığı bir multimedya oynatıcı taktırmış. Orijinal teyp duruyor ve yol bilgisayarı çalışıyor ancak ekran soluk. Diğer tüm donanımlar sorunsuz çalışıyor. Sağ arka çamurlukta ve tamponlarda bölgesel boya var. Diğer tüm kaporta parçaları orijinal. Lpg ile ilgili de en küçük bir sorun yaşamadım.Satış nedenime ve fiyatına gelince; bu arabayı yaşı sizin gibi genç olanların kullanması daha uygun. OLdukça seri ve atak ve bir o kadar da ekonomik. Benim saçlar ağarmış neyime gerek böyle donanımlı ve gösterişli araba diye düşünüyorum fiyatını da yaptığım tüm masrafları da göz önüne alarak 31.500 lira olarak gönlümden geçiriyorum ve sözü sana bırakıyorum.

Düzenleyen Ertanbur - 10 Temmuz 2018 Saat 17:29
"İnsan kıyafetiyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır ve edebiyle uğurlanır"
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Piyanist89 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2018 Saat 21:54
Orjinalini yazan: HasGur HasGur Yazdı:

Bütçeyi belirledikten sonra ciddi kazası olmayan, sağında solunda özellikle altta çürüğü pası olmayan, km düşürülmemiş en yüksek model araçlar içinde en fazla donanıma sahip olana öncelik verilir. Araba araba ise birde satana bakılır adam mı diye hatta araçtan önce satıcıya bakılır !

307 o yıllarda üretilen araçlar içinde hem elektronik hem de mekanik olarak en yüksek teknolojiye sahip araçlardan biridir. Örnek vermek gerekirse 12 yaşındaki 307 nin EURO4 1.6 HDI motorunda kullanılmış elastik alternatör kayışının aynısı 2015 model 5500 motor mercedes amg de kullanılmıştır.

Öte yandan bir aracın kapısı kolay kolay değişmez, yandan darbe sonrası orta direği hasar görmüş araçlarda bile kolay kolay değişmez. Tavan, kaput, ön çamurluklar ve kapıları değişmiş araçlara dikkatle yaklaşmakta fayda vardır. En azından kapısı değişmiş araçların kısmi de olsa tavanında boya olmaması önemlidir çünkü kapı değişimine sebep olan birincil neden aracın takla atmış olmasıdır.

kapı nasıl olmuş bilmiyorum ilk sahibinden olmus. satıcıda tam olarak bilmiyor aracı alırken tanıdık birinden ilk sahibinden 50 binlerde almış 3 senedir felan kullanıyor. alırkenexpersiz yaptırmamış. geçen başka bir müşteri yaptırmış orada çıkmış. expersizde 

sol ön kapı orj. 
sol arka kapı orj.boya ( bu nedir bilmiyorum ) 
sol çamurluk orj boya 
sag arka kapı boya
sag ön kapı degişmiş.

geri kalan heryer orjinal tavan kaput bagaj sag sol ön camurluk ve sag arka çamurluk felan orjinal. tavandan takla olsa orjinal demezdi herhalde expersiz.

piyasaya bakıyorum. 2004 modellere yüksek kmlere 35 36 istiyorlar. bu skalada degerlendirdigimizde 2007 model düsük km bakımları yapılmıs bir arac uygun gibi geliyor. ama işte yinede bir tereddüt var. yarın bir gün satarken 38 e gidermi ? 307 piyasası nasıl 206 canlı gidiyor mesela.

he birde şu var.istanbul piyasasında kazasız degişensiz boyasız araç bulmak deveye hendek atlatmak gibi birşey. benim için sorun teşkil etmez alırken ama satarken çok kıl tüy adam var. sıkıntı burada. bu tür araclara pert gözüyle bakıyorlar. onlar icin bakımı motoru kmsi önmli degil direk degişen boya diye saldırıyorlar. tabiki herkez ister kusursuz arac ama mümkün degil.1 2 yaşındaki araçlara bakıyorum vurup kırık adam yaptırmıyor hasar kaydı degişen olmasın diye ama sonunda yapılacak.

Düzenleyen Piyanist89 - 10 Temmuz 2018 Saat 21:59
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı HasGur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 16:47
Hasarı kasko karşılamış ve serviste tamir görmüş ise değişen parçalar gereksiz yere değişmiş olabilir. Aldığım aracın benden önceki ilk sahibinde gerçekleşmiş, fotoğrafları da mevcut olan 2 basit kazası vardı ama kaldırıma sürtülen ve düzeltilebilecek durumdaki marşpiyel değiştirilmiş. Servislere fazladan para akıtan, bunun karşılığında sigorta için halkın cebinden fazla para çıkmasına sebep olan uygulamalardan biridir bu !

Konu açılmış iken oto alacaklara 2 sahtekarlık yönteminden bahsedeyim...

Son yıllarda tüketiciler daha bilinçli olduğu için olsa gerek artık eskiden olduğu gibi yeni tavan sacı takılıp boyanmıyor. (Özellikle yüksek modellerde) Hurdaya çıkmış aynı renk bir araçtan tavan direklerle birlikte alınıp kazalı araca aktarılıyor. Bundan dolayı kaporta analizi yapan kişi dikkatsiz davranırsa, gerçekten uzman değilse bu ek yerlerini fark edemiyor bile !

Öte yandan binek araçta olsa yılda 200binden fazla yol yapan çok sayıda ticari statüde araç var. Bunların ilk muayene süresi 2 yıldır ve genelde muayene öncesi km leri düşürülür yani 2 yıl içinde 400-500bin km yapmış araçlar onda biri km lerde el değiştirir. Servis kayıtlarından bu çıkar diye düşünebilirsiniz ancak neredeyse imkansızdır. Yetkili servisler 2 yıl boyunca onlarca araca sahip şirketlere hizmet verebilmek ve hatırı sayılır miktarda parayı ellerinin tersi ile itmemek için bu oyuna uyum sağlarlar ki "ben yapmasam başkası yapacak" düşüncesi dışında kendilerini haklı olarak görmelerine sebep olan şeylerden biri de üreticilerin süre ve km olarak garanti kısıtlamalarından dolayı 3-5 ay sonra bu araçların km şartını aşmaları nedeniyle garanti dışı kalacak olması ve tüketicinin korunmamasıdır !

Bu nedenle km den çok aracın durumuna bakın. Mesela PSA grubu için 300 binde olup EGR iptal edilmiş bir araç olmamalıdır ya o aracın kmsi düşürülmüştür ya da geçmişte araca bakmayan biri tarafından kullanılmıştır !

2004 model 307 için, özellikle benzinlisine 35-36bin yüksek bir rakam ! 307 alacaksanız (ki temiz denk gelirse başka alternatifleri/markaları da düşünün) 2006 ve sonrası çıkan olası problemleri elden geçirilmiş re-style denilen makyajlı kasa alın. Sonuçta aynı paraya alabilirsiniz sanırım.

Birde gösterdiğiniz aracın motoru için sadece %94 vs. diyen uyduruk bir computest yerine iyi ustalara gidin. Örneğin alacağınız aracın krank keçesinden yağ kaçağı başlamış ise şanzıman hatta motor indirmek zorunda kalır ve kısa zamanda büyük paralar harcarsınız.

Ayrıca gerçek motor durumunu öğrenmek için mutlaka kompresyon testi yaptırın maliyeti 100 lirayı geçmez.
1973 200
1976 280S
1983Şahin
1990Transit
1991Şahin
1993Toros,Kartal
1995R19
1997Tempra
1999E2200
2000Megane
2004Axor2523
2005Focus
2005 1840
2006307
2007R420
2008Civic
2012SpB
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 23:18
sıfır araçlar olmuş 100.000 ile 200.000 tl . arası  peugeotun 206 ve 307 araçları piyasada artık kapış kapış gider çünkü artık bu araçlar benim gibi alt gelir grubuna hitap etmekte yani bu araçlan 2005 ve üstü için konuşayım 25.000 den başlar en bakımlı ve orjinali 35.000 arasında olur ve alt grup bu araçları çok rahat alır. Bu aylar aldınız aldınız yoksa bu fiyatlara birdaha bulamayacaksınız 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Piyanist89 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 23:29
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

sıfır araçlar olmuş 100.000 ile 200.000 tl . arası  peugeotun 206 ve 307 araçları piyasada artık kapış kapış gider çünkü artık bu araçlar benim gibi alt gelir grubuna hitap etmekte yani bu araçlan 2005 ve üstü için konuşayım 25.000 den başlar en bakımlı ve orjinali 35.000 arasında olur ve alt grup bu araçları çok rahat alır. Bu aylar aldınız aldınız yoksa bu fiyatlara birdaha bulamayacaksınız 

Kisa dusmez fiyatlae diyorsyn yani =) ben 206 yi 2014 de 13.750 ye aldim 2018 de 22 bin tlye sattim.  Aldiktan 1 2 sene snra fiyatlari yukselmisti. 
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2018 Saat 11:50
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

ben her ne kadar memnun olsam da insanların aklında pejo = sorun olduğu için o dediğiniz biraz zor. 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HasGur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2018 Saat 16:39
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

ben her ne kadar memnun olsam da insanların aklında pejo = sorun olduğu için o dediğiniz biraz zor. 

pejo = sorun diyenlerin pek çoğu; bu marka araca hiç sahip olmamış hatta hiç kullanmamış ergenleri saymaz isek ilk arabası peugeot olanlar !

Peki son yıllarda neden ilk araba olarak pejo tercih ediliyor ?

Modellerine göre çok daha düşük fiyata alınabilmesi, daha iyi ve yüksek modellere yakın tasarımı, emsallerine göre çok daha fazla donanıma sahip olması, ucuz ve sıkıntısız yedek parça vs. vs. Acemilikte kır dök ucuza yaptır 1-2 yıl sonra sat. Bu aracı alan kim olacak ? Muhtemelen ilk arabasına sahip olma hayali kuran başka bir genç !

pejo = sorun düşüncesi başka bir marka otoya binmeye başlayınca kendiliğinden kaybolur !

Neden mi ? Kendi pejonuzda karşılaştığınız arızayla birlikte sorunsuz olduğunu düşündüğünüz aynı yaşlarda başka bir markayı googlelayın ve gelen sonuçları okuyun...

Mesela şu an için (trafikteki araç sayısı ayrıca önemli olmakla birlikte);

"direksiyon sertleşmesi astra" araması 6570 sonuç
"direksiyon sertleşmesi 308" araması 6360 sonuç döndürür !!!
1973 200
1976 280S
1983Şahin
1990Transit
1991Şahin
1993Toros,Kartal
1995R19
1997Tempra
1999E2200
2000Megane
2004Axor2523
2005Focus
2005 1840
2006307
2007R420
2008Civic
2012SpB
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Piyanist89 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2018 Saat 22:39
Orjinalini yazan: HasGur HasGur Yazdı:

Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

pejo = sorun diyenlerin pek çoğu; bu marka araca hiç sahip olmamış hatta hiç kullanmamış ergenleri saymaz isek ilk arabası peugeot olanlar !

Peki son yıllarda neden ilk araba olarak pejo tercih ediliyor ?

Modellerine göre çok daha düşük fiyata alınabilmesi, daha iyi ve yüksek modellere yakın tasarımı, emsallerine göre çok daha fazla donanıma sahip olması, ucuz ve sıkıntısız yedek parça vs. vs. Acemilikte kır dök ucuza yaptır 1-2 yıl sonra sat. Bu aracı alan kim olacak ? Muhtemelen ilk arabasına sahip olma hayali kuran başka bir genç !

pejo = sorun düşüncesi başka bir marka otoya binmeye başlayınca kendiliğinden kaybolur !

Neden mi ? Kendi pejonuzda karşılaştığınız arızayla birlikte sorunsuz olduğunu düşündüğünüz aynı yaşlarda başka bir markayı googlelayın ve gelen sonuçları okuyun...

Mesela şu an için (trafikteki araç sayısı ayrıca önemli olmakla birlikte);

"direksiyon sertleşmesi astra" araması 6570 sonuç
"direksiyon sertleşmesi 308" araması 6360 sonuç döndürür !!!
 pejoyu yerden yere vuruyorlar. Ama piyasada trafikte pejodan gecilmiyor  ben bu isten bisey anladim =) 

Düzenleyen Piyanist89 - 12 Temmuz 2018 Saat 23:02
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1517 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1460 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1111 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 243 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 581 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English