Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Ses Sistemleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - hoparlör-ses sistemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

hoparlör-ses sistemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 02:59
@ggitaristt anlıyorum abi. Ne kadar ekmek o kadar köfte tabii..

Linkini attığın teybi direksiyon kumandasından kontrol edebilecek miyim peki ? bazı teypler buna müsade ediyor sanırım.

Roadstar rdm450 teyp takılı şuan araçta 4x50w değerine sahip.

Bu teybe dediğin gibi orta halli kapı hoparlörü bağlasam randıman alabilr miyim ?

Ya da sadece kapı hoparlörü alacak olsam bile, linkini attığın veya benzeri kalitede bir teyp mi ister ?
Teşekkür ederim
Çevrimdışı LUDACRIS Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUDACRIS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 03:14
Fransizlar bu muzik olayina gercekten fransizlar 407 nin sesini bende aman aman begenmedim, akustik guzelde seviye icin keske dedirtiyor
Çevrimdışı siyah307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı siyah307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 09:12
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

En az 200 liraya pioneer sony kenwood yada en kötü jvc falan alabilirsin.. Ya da güzel bir double teyp ama iyileri pahalı..

100 liranın altına ön kapılara 17cm ayrıca arkalara 13cm hoparlör al..

Başlangıç için işini görür.. Anfi ve bas sonraki işler..

17 ve 13 cm ölçüleri standart mıdır acaba 307ye uyar mı
peugeout307
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 10:01
https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15863

Cevabınız, fazlasıyla burda Mevcut hocam
Çevrimdışı siyah307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı siyah307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 10:08
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15863

Cevabınız, fazlasıyla burda Mevcut hocam

teşekkür ederimSmile
peugeout307
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 13:52

Linkini attığın teybi direksiyon kumandasından kontrol edebilecek miyim peki ? bazı teypler buna müsade ediyor sanırım.

Bu teybe dediğin gibi orta halli kapı hoparlörü bağlasam randıman alabilr miyim ?

Ya da sadece kapı hoparlörü alacak olsam bile, linkini attığın veya benzeri kalitede bir teyp mi ister ?
Teşekkür ederim

Gerçek güç hesabında, pioneer çıkış 30wx4, orjinal teyp 15wx4.. Teybi değiştirirsen iyi olur.. Değiştirmesen bile güzel bir ses alabilirsin ama yüksek ses açarsan bozulur ses.. Kol kumandası destekli olanlar bu kadar ucuz olmayabilir.. Yani bu bence desteklemez ama tam emin değilim.. Bunların uzaktan kumandalıları 10 15 lira daha pahalı.. kol destekli modellerin fiyatını bilmiyorum..

Bak mesela bu tip hoparlörler tertemiz ses verir:
http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-1615r-230-watt-16-cm-kapi-hoparloru-P100928875
http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1315r-13cm-230watt-oto-hoparlor-P187272430

Bunlar teyp için anfiye olmaz.. Fiyatları güzel.. Zaten teyp bunlardan fazlasına yetmez..

EK: Bak bu fiyata güzel teyp kumanda desteği yok ama..
http://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/pioneer-mvh-85ub-rodyo-usb-mp3-calar-2016-model-4x50w-oto-teyp-P148769536

Ben olsam böyle bir setle başlarım.. Daha sonra arkaya kutu bass 2 tane oval ve 1 anfi.. Kapı hoparlörleri yine teypte kalsın.. Daha ucuza gelir ve kolay olur..

Auxtan da tablet gir navigasyon video oh kebap Big smile
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 19:20
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Teşekkür ederim

Gerçek güç hesabında, pioneer çıkış 30wx4, orjinal teyp 15wx4.. Teybi değiştirirsen iyi olur.. Değiştirmesen bile güzel bir ses alabilirsin ama yüksek ses açarsan bozulur ses.. Kol kumandası destekli olanlar bu kadar ucuz olmayabilir.. Yani bu bence desteklemez ama tam emin değilim.. Bunların uzaktan kumandalıları 10 15 lira daha pahalı.. kol destekli modellerin fiyatını bilmiyorum..

Bak mesela bu tip hoparlörler tertemiz ses verir:
http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-1615r-230-watt-16-cm-kapi-hoparloru-P100928875
http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1315r-13cm-230watt-oto-hoparlor-P187272430

Bunlar teyp için anfiye olmaz.. Fiyatları güzel.. Zaten teyp bunlardan fazlasına yetmez..

EK: Bak bu fiyata güzel teyp kumanda desteği yok ama..
http://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/pioneer-mvh-85ub-rodyo-usb-mp3-calar-2016-model-4x50w-oto-teyp-P148769536

Ben olsam böyle bir setle başlarım.. Daha sonra arkaya kutu bass 2 tane oval ve 1 anfi.. Kapı hoparlörleri yine teypte kalsın.. Daha ucuza gelir ve kolay olur..

Auxtan da tablet gir navigasyon video oh kebap Big smile

Çok güzel, teşekkür ederim ilgin ve zahmetin için abi. Fiyat performans olarak mantıklı duruyorlar. Dediğin gibi yapacağım muhtemelen. Bi yerden elime toplu para geçerse başka tabii

Fakat, bunlar teyp için amfiye olmaz dedin ya. Bu, hoparlörler amfiyle beslenemez anlamına mı geliyor ?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 19:24
Hoparlörlerin fiyatları gayet makulmüş. Bunları sipariş vereceğim.   Teyp o fiyata anında tükenmiş :)
Bu hoparlörlerin cinsi nedir ? 2 yollu 3 yollu falan diyorlar ya ?
Çevrimdışı Snrzrl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Snrzrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 19:30
İyi akşamlar bendede 307 var bundan 6 ay önce aldım aynı sorun bendede vardı kapı hoparlörlerini degistirdim sorun kalmadı tavsiye ederim çıkanları görmek bile istemezsiniz paramparça olmuşlar. Bu arada onler16cm arkalar13cm çapında.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2017 Saat 22:32
2 yollu 3 yollu muhabbeti hoparlörün üzerinde kendi tweeter ı olması.. Arabanda tweeter varsa normal hoparlör işini görür.. Ancak bu 25 30w rms hoparlörler anfiye gelmez.. Anfi bu tip hoparlörler için çok güçlü olur, yakar.. Bu hoparlörler teyple mükemmel ses verir.. zaten alıp denersen anfiye (bas hariç) ihtiyacın kalmaz..

Mesela ben 308cc alırsam bagajda anfi bas yerine kenwood koltuk altı baslarını düşünüyorum.. gayet idare eder yani..
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2017 Saat 00:48
hoperlor çeşitleri ile ilgili: 

Giriş seviyesinde teknik terime boğmadan,bu işe yeni bulaşanların bile anlayacağı bir dilde anlatmaya çalışayım

ÖRNEK :X Arkadaşımızın aracında şu sistemi olsun pasif bağlı
ANAÜNİTE :pioneer deh80 prs
ÖN KAPILAR :hertz hsk (2 adet hv165(mid)-2 adet ht25 tiz-2 de crosover)
ARKA KAPILAR :hertz hsk (2 adet hv165(mid)-2 adet ht25 tiz-2 de crosover)
SUBWOOFER : re audio
STEREO AMPLİ :4 kanal jbl
MONO AMPLİ :audison olsun.

ve bu x Arkadaşımız birden aydınlanma yaşayıp aktif sisteme geçmeye karar versin;
1-ilk ihtiyac işlemcili bir ana ünite yani teyp(pioneer deh80prs,clarion cz702e vb.)

2-yada ana üniteyi değiştirmeden harici bi ses işlemcisi almak(audison bit one,rockford sixty vb.)
x kardeşin teyp'i uygun olduğundan bu teyp ile devam edelim.pasifteyken 4 kanal jbl amfisi ile 1 kanalda yarım takım  hsk çalıştırabiliyordu(yani 1 adet hv 165+1 adet ht25=toplam 2 hoparlor).işte burada iş değişti,aktif sistemde amfinizin 1 kanalı artık sadece 1 hoparlor türü çaldırabilir.ya mid,ya tiz ama 2 farklı hoparlor türü çalıştıramazsınız eskisi gibi.
4 kanal jbl amfisine 4 midi(4xhv165) bağlayan x kardeş,4 adet tiz(4xht25)i içinde gidip 4 kanal hertz amfi aldı mecburen.

crosoverlar artık lüzumsuz bağlanmayacaklar(direk satışa para lazım x kardeşe),eskiden ses teypten karışık gelip,crosoverda tiz ve mid e ayrılıyordu.şimdi teyp ten ayrılmış şekilde gelecek.
pasif sistemde teyp in arkasındaki 6 rca 2 si ön,2 si arka,2 si sub du.şimdi onlar aktife çevrilince 2 si tiz,2 si mid,2 si sub oldu.işte 3 yol bu(1 yol tiz-1 yol mid-1 yol sub(bas sesleri).4 yolda bu sisteme birde midrange hoparlor ekleyin,onada ayrı amfi ve tabi ana ünite yada işlemciniz 4 yol olmalı(clarion hx-d2 vb)

ne kazandırır?
aktif sistem pasife göre daha kaliteli ve detaylı çalar,frekans kayıpları önlenir(yada önlemeye çalışılır)örnek olarak benim daha önceki pasif sistemimde şu videonun 7:22 ve 7:31 süre aralığındaki kadın vokal gelmiyordu,çok alttan azıcık gelip duyulmuyordu(frekans kaybı denilen mesele).
Madari Sing-along version feat. Vishal Dadlani & Sonu Kakkar, Coke Studio 2 MTV Season 2

frekans kesimi nedir?
aktif sistemde crosoverlar olmadığı için crosoverın işini teyp ten biz ayarlıyoruz(işlemci bu işi yapıyor işte).tizlere çalabildikleri frekansları,midlere çalabildikleri frekansları,bas a da çalabileceği frekansları yolluyoruz sadece.böylece hoparlor lerimiz ne çalabiliyorsa onu alıyorlar teyp ten.böylece daha rahat ve kaliteli çalıyorlar.

aktif pasif volume etkisi?
sanılanın aksine aktif sistemde ses daha fazla açılacaktır(hoparlorler daha rahatlar).pasif sistemde crosoverın kalitesine bağlı olarak iyi ayrılamayan sesler hoparlorde ses bozmaları yaşatacak,iyi ayar yapılmış bi aktif sistem aynı bileşenlerle oluşturulmuş pasif bir sisteme göre daha net bi ses dolayısıyla bozulmadan daha yüksek bir ses sağlar.muazzam bi ayarda son seste bile bozulma olmaz.

aktif sistemde hoparlor sayısını arttırmak?
x kardeşin jbl amfisinin her bir kanalına 1 hv 165(mid) bağlamıştık.bu sayı rms ilişkisi ile alakalı.jbl değilde 4x200 rms veren bi amfisi olsaydı her kanala 2 şer hv165(100 rms adetidir)bağlayabilirdik.yani 4 kanal amfiye kanal başı 2 mid den 8 mid bağlardık,teyp rca yani 3 yol olayımız değişmezdi.3 yol hep aynı,tiz-mid-bas.hop sayısı sizin amfinizin gücüne bağlı.

umarım anlaşılır olmuştur,x kardeşte güle güle kullansın ;)

alıntıdır: @saint76
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2017 Saat 00:52
teyp değiştirirken: pioneer larda W/R girişi (Wired Remote)
sonylerde Remote İn girişi olan teyp tercih ederseniz aparat ile orjinal kumandayı kullanabilirsiniz. 

Rca çıkışı da 3 çıkışlı olursa tadından yenmez. yani 2 sterio amfi, 1 mono amfi çıkışı. 
ilerde amfi bağlamak isterseniz gerçekten çok büyük etken olacak. 

kumanda için yakında bir çalışma yapmaya başlıcam. kendi aracımda çalıştırırsam eğer orjinal kumandayı formdaki herkezinki çalışır inşallah :)
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2017 Saat 04:28
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

teyp değiştirirken: pioneer larda W/R girişi (Wired Remote)
sonylerde Remote İn girişi olan teyp tercih ederseniz aparat ile orjinal kumandayı kullanabilirsiniz. 

Rca çıkışı da 3 çıkışlı olursa tadından yenmez. yani 2 sterio amfi, 1 mono amfi çıkışı. 
ilerde amfi bağlamak isterseniz gerçekten çok büyük etken olacak. 

kumanda için yakında bir çalışma yapmaya başlıcam. kendi aracımda çalıştırırsam eğer orjinal kumandayı formdaki herkezinki çalışır inşallah :)

bilgiler için çok teşekkür ederim :)
fakat şuan 4 hoparlör ve ana ünite planı yatmış durumda. başka masraflar var önümde, trafik cezaları ve bakım gibi.. 
roadstar rdm450 model teybime, sadece ön kapılara 2 adet hoparlör takmayı düşünüyorum. amfi istemeyen teybin besleyebileceği cinsten. arkalarda zaten hoparlör yok, kablo çekmek falan şimdi o işlere girmek istemiyorum. eğer toparlarsam vaziyeti, amfisinden teybine sub ına kadar inşallah yapacağım :)

şimdi istediğim öneri ise, mevcut teybimin besleyeceği amfi istemeyen bir çift hoparlör 16,5 cm boyutunda :) şimdiden teşekkürler
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2017 Saat 05:07
araştırdığım ve anladığım kadarıyla, komponent sistemler anfi istiyor.
koaksiyel hoparlör düşünüyorum bu sebeple. bunların da 2 yollu 3 yollu şeklinde türleri var.
ben tiz sesleri veren bir hoparlör istemiyorum. orjinalde kendi tweeterları mevcut olduğu için fazla tize boğulurum gibi geldi.
sadece mid ve basları veren bir hoparlör istiyorum. doğru tercih midir ?

2 yollu dedikleri mid-bas mıdır ? yoksa mid-tiz midir ?

alpine in bir hoparlörünü uygun buldum. link paylaşayım. tavsiyelere son derece açığım :))

Düzenleyen OguzhanKucuk61 - 24 Haziran 2017 Saat 05:08
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2017 Saat 16:17

araştırdığım ve anladığım kadarıyla, komponent sistemler anfi istiyor.
koaksiyel hoparlör düşünüyorum bu sebeple. bunların da 2 yollu 3 yollu şeklinde türleri var.
ben tiz sesleri veren bir hoparlör istemiyorum. orjinalde kendi tweeterları mevcut olduğu için fazla tize boğulurum gibi geldi.
sadece mid ve basları veren bir hoparlör istiyorum. doğru tercih midir ?

2 yollu dedikleri mid-bas mıdır ? yoksa mid-tiz midir ?

alpine in bir hoparlörünü uygun buldum. link paylaşayım. tavsiyelere son derece açığım :))

güzel tiz güzel mid, azıcık ta bas verir..  2 3 5 yollular mid tiz olur, bas her zaman woofer..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1569 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5995 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25159 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 180 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2050 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English