Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 308 sinyal durma sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 308 sinyal durma sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 308 sinyal durma sorunu
    Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 08:57
Arkadaşlar günaydın herkese. Bir sıkıntım var.
Sağ sinyali yakıyorum 2 3 sinyalden sonra kendiliğinden sönüyor. Bazende sinyal kolunu kaldırmama rağmen hiç sağ sinyal çalışmıyor. Başına gelen ya da tavsiyesi olan varmı aranızda

Düzenleyen uzunca961 - 21 Nisan 2017 Saat 08:57
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 09:02
günaydın hocam iki seçenek var ya kol arızalı yada role hocam. com2000 değişmesi gerekebilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 09:05
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

günaydın hocam iki seçenek var ya kol arızalı yada role hocam. com2000 değişmesi gerekebilir.

Birine daha sordum o da aynı şeyden bahsetti com2000 olabilir diye. Tahmini maliyeti nedir biliyormusun hocam
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 09:19
com2000 pahalı biraz hocam 600 tl civarlarında, aliexpress gibi sitelerde sadece far sinyal koluda bulunabiliyor, ama motajını yapacak iyi bir elektronikçi lazım . 

Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 09:23

com2000 pahalı biraz hocam 600 tl civarlarında, aliexpress gibi sitelerde sadece far sinyal koluda bulunabiliyor, ama motajını yapacak iyi bir elektronikçi lazım . 

Sadece sinyal kolu arızası durumu için aliexpress olabilir doğru anladım değilmi. Yoksa com2000 den kaynaklanıyorsa 600 civarı çıkacak cepten doğrumu. Bunun tamiri yada temizlenince düzelir tarzı bir durumu varmıdır
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 09:39
hocam aslında işini bilen usta tamiri yapar ama içinde bir parça var o zamanla aşınıyor ve temassızlık yapıyor. sadece kol değişimi ile tamiri mümkün tabi com2000 de başka bir arıza yoksa ama genelde far sinyal kolu ile alakalı bir durum.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 10:09

hocam aslında işini bilen usta tamiri yapar ama içinde bir parça var o zamanla aşınıyor ve temassızlık yapıyor. sadece kol değişimi ile tamiri mümkün tabi com2000 de başka bir arıza yoksa ama genelde far sinyal kolu ile alakalı bir durum.

İnşallah dediğin gibi sadece kol değişimiyle hallolur. Tam arabayı satacağım zamana denk gelmesi kötü oldu. Gerçi sattıktan hemen sonra olsa arkamdan küfür yerdim o açıdan da iyi oldu :)
Bilgilendirme için teşekkürler
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 11:53
aracın arızasını söyledikten sonra hocam fiyatta ona göre indirim yapabilirsiniz. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 15:10

aracın arızasını söyledikten sonra hocam fiyatta ona göre indirim yapabilirsiniz. 

Yaptırıp satmayı tercih ederim hocam. En azından alan adamın aklında soru işaretleri olmaz
Ben olsam şöyle derim: Bu arabada başka ne arıza vardır acaba?
Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 17:25
benim başıma iki kez geldi. kolu kendim değiştim ama çok hassas. ince işçilik istiyor. forumda anlatmıştım sanırım.

far açma kapama başlığı içindeki metal tel kontaktör aşınıp kopuyor. 
sinyal yanmaz, kornanız çalmaz, kısa farlar yanmaya başlar kendiliğinden. kolun ucuna dokunursunuz-basılı tutarsınız düzelir. ya da parkları açıp gezerseniz düzelir... kolun değişmesi lazım. çıkma kol bana 1-2 yıl dayanmıştı.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2017 Saat 11:13
Orjinalini yazan: zerzevat zerzevat Yazdı:

benim başıma iki kez geldi. kolu kendim değiştim ama çok hassas. ince işçilik istiyor. forumda anlatmıştım sanırım.

far açma kapama başlığı içindeki metal tel kontaktör aşınıp kopuyor. 
sinyal yanmaz, kornanız çalmaz, kısa farlar yanmaya başlar kendiliğinden. kolun ucuna dokunursunuz-basılı tutarsınız düzelir. ya da parkları açıp gezerseniz düzelir... kolun değişmesi lazım. çıkma kol bana 1-2 yıl dayanmıştı.

Valla şimdilik sadece sağ sinyalde sıkıntı var hocam. Diğer bahsettiğiniz şeyler daha başlamadı. inşallah başlamazda. Konuyu bulursam bir inceleyeceğim. Teşekkürler
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2017 Saat 11:23

çıkma bir kol buldum. (çıkmacılarda yoktu airbag tamircisinden buldum. onlar com2000 kol takımının ortasından sargıyı alıyorlar. kollar boşta oluyor- ayrıca önden görünüşü aynı olsa da arkadan en dip kısmı farklı olan kollar var. ona dikkat edin)

önce airbagi söktüm (direksiyon arkasında bir delik var. oradaki tele tornavida ile kuvvetlice basınca atıyor. önce bir taraf sonra diğer taraf. sonra dikkatlice iki yandaki kablo kilitlerini açıp fişlerini söküyoruz. hava yastığı kenara alıyoruz. tabi arkada korn bağlantısı falan da sökülecek..) sonra direksiyonu söküyoruz (torx 50 ve lokma cırcır kol ve uzatma lazım.) 

sonra comm2000 bağlantılarını söküp yerinden çıkarıyoruz. kol takımını bir tepsi bir tezgah üzerinde açmakta fayda var... içinde kolay kolay düşmez ama selektör ve su püskürtme kayan parçaları var)

en alt ksımdan sökmeye başlayın ve ince bir kaç tornavida bulundurun. aralara sıkıştıra sıkıştıra bir sağ bir sol... tırnakları dikkatlice açın. kolların bağlantı noktalıarını soketleri ince tornavida ile açın.

değişip yeni bağlantıları yapın. ve toplarken en çok şuna dikkat edin. selektör ve su püskürme için kolu geri çektiğimizde kayan konnektörler var. onları kolun en yakın yerine getirin.yani dışa doğru. sağa ve sola kaydırın. kollardaki yerine geçirin. ama selektör yapmayın.

sistemi kapatırken kolları fazlaca oynatmadan yerine geçirin. çünkü selektör yapar gibi olunca o parçalar ileri kaymakta ve geri gelmiyor. ben üç kez tak sök yapmak zorunda kaldım. uzunlar sürekli yanık kalıyordu...

sistemi topladıktan sonra com2000 takımına alt arkadaki dört fişi takın. korna airbag falan gerekli değil.. ışıkları sinyalleri uzun kısa farları kontrol edin. yoksa direksiyonu tekrar sökmek zorunda kalırsınız. en son airbag yerine ittirilerek takılıyor. yani bir kaç kez kornaya basmak zorunda kalacaksınız.

ben 40 tl ye sinyal kolunu komple değişmiş oldum. kol değil de sadece uç kısmı değişmek isterseniz (sadece park ve far yakma sorunu var ise- sadece kolun ucunu sökmek yeterli. direksiyon sökmeye gerek yok) sis halkası ile uç kısım arasındaki o yüksek yerin arasına bir kontrol kalemi sokarak sadece uç kısmı çıkarın. yalnız bu sırada pimler ve yaylar fırlayabilir ve bakır halkayı yerine oturtmak çok ince işçilik ister. elinizde fazlaca bu parçalardan var ise önce bozuk bir tanede sistemi görün. tanıyın.

geçmiş olsun.

Sizin eski paylaştığınız mesajı buldum. Açıkçası ben airbag ten çekiniyorum. Elimde kalmasından çekindiğim için pek girişmek istemiyorum, yoksa hiç gözünün yaşına bakmam Wink

Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2017 Saat 16:15
tebrik ederim, gerçekten bulmuşsunuz.

hocam korkunun ecele faydası yok :) şaka bir yana, biraz anlıyorsanız zor değil. bsi ünitesinin uyuması için anahtar cepte, şofor kapı camı açık, kaput açık, kapılar kapalı 3 dk. bekleyin. akü sonra kutup başını sökün, öyle yapın en garantilisi. ben öyle yapmamıştım sanırım.

gözünü karartıp gireceksin. en kolayı airbag. com2000 i açmak, tırnakları kırmamak ve geri toplamak daha zor. ama biraz anlarım diyenler için denemeye değer. keyifli bir süreç
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2017 Saat 16:02

tebrik ederim, gerçekten bulmuşsunuz.

hocam korkunun ecele faydası yok :) şaka bir yana, biraz anlıyorsanız zor değil. bsi ünitesinin uyuması için anahtar cepte, şofor kapı camı açık, kaput açık, kapılar kapalı 3 dk. bekleyin. akü sonra kutup başını sökün, öyle yapın en garantilisi. ben öyle yapmamıştım sanırım.

gözünü karartıp gireceksin. en kolayı airbag. com2000 i açmak, tırnakları kırmamak ve geri toplamak daha zor. ama biraz anlarım diyenler için denemeye değer. keyifli bir süreç

Hocam girişsem dağıtasam toplaması bana basit gelir diye tahmin ediyorum. Şimdilik ben yurtdışında olduğum için araba kapalı parkta yatıyor. Gittiğimde hemen alıp birine götürmeye niyetim var. Inşallah yardımcı olursa bir şekilde ucuza yapmaya çalışıcam
Çevrimdışı ben_erhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Peugeot 307 1.6 ov
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ben_erhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2017 Saat 00:51
Benim de pejp aracımda buna benzer bi sorun olmuştu.. sağ taraftaki sinyal çok hızlı çalışmaya başlamıştı..ampul patlayınca yaparmış öyle hatayı..sizde de öule bşr sorun olabilir mi? Problem ne durumda düzeldi mi?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2017 Saat 07:20
Orjinalini yazan: ben_erhan ben_erhan Yazdı:

Benim de pejp aracımda buna benzer bi sorun olmuştu.. sağ taraftaki sinyal çok hızlı çalışmaya başlamıştı..ampul patlayınca yaparmış öyle hatayı..sizde de öule bşr sorun olabilir mi? Problem ne durumda düzeldi mi?

Hocam sizin bahsettiğiniz durum led takınca yada ampul patlayınca olur genelde.
Bende durum farklıydı. Aslan'ı götürdüğüm arkadaş bile şaşırdı 308 de böyle bir sorun olmasına. Yıllardır değiştirdiği ilk com2000 miş. Değişince düzeldi sıkıntı yok şimdi
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1205 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5655 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1231 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 954 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2788 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1916 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12802 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 755 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 863 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 700 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16124 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1934 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English