Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >Genel
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Jant boyama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Jant boyama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı CVT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : PEUGEOT 106 QUİCKSİLVER
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Jant boyama
    Gönderim Zamanı: 22 Mart 2017 Saat 23:31
14 inç 106 gtı jantlarımı boyamak istiyorum daha önceden kendi jantlarını boyamış tecrübeli kişiler var mı acaba sprey boya ile boyamayı düşünüyorum.profosyonel boyama için 300-400 tl istiyorlar üstüne 300 daha koysam 0 jant alırım.
PEUGEOT 206 2004 MODEL 1.4 X-LİNE 106 2000 QIİCK
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 00:27
Bir arkadaşım yapmıştı jant boyamasına şahit oldum elimde görsel yok ama bana göre güzel iş olmuştu.Öncelikle jant boyası olarak satılan boylar var bu şekilde boya alındı.Jantlarda lastik yokken güzelce zımparalandı,sonrasında iki kat içten 3 katta dıştan boya atıldı.Sadece dıştan 2 kat vernik atıldı.Bir kaç gün sonra sulu zımpara ve pasta cila yaptığını söyledi ve gerçekten kusursuz olmuştu bana göre,yanlız benim bahsettiğim işlem renk değişikliği için sıfır janta yapıldı,kenarlarında vuruk,ezik,çizik varsa onlar içinde macun falan yapıyorlarmış bu konuda bilgim yok.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı Gokcesel Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 307 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokcesel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 00:35
İnternette geniş bir bilgi mevcut jant boyama hakkında yapan kişiler var hocam. 

Şahsen benim yazlık jantların kaldırım sürtmelerini gidermek için ve renk tonunu değiştirmek için boyacıma boyatacağım. 250 lira gibi bir ücret istedi 18" için.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 00:51
Jantta kırık çizik herhangi bir deformasyon varsa, düzeltmeden boyanırsa farkeden bişey olmayacaktır. Rengi değiştirmek mi istiyorsunuz ? Yoksa boyama maksadı temizlik amaçlı mı ?
Sprey boya ile boyamak biraz uğraş gerektiriyor. boyanacak yüzeyi ince sulu zımpara ile aşındırıp daha sonra üstüne astar atman gerekiyor. Astarın üstüne de istediğin tür ve renkte boyayı uygulayıp, en son mat veya parlak sprey vernik atacaksın. Ancak böyle uzun ömürlü oluyor.
Ben jant kapaklarımı boyamıştım. Astar istemeyen plastik yüzeyler için uygun olan sprey boyayla. Diğer sprey boyalara göre daha dayanıklı oldu evet ama yine de istediğimi vermedi. Zamanla döküldü.
Bence, tüm bu zahmetlere katlanmak yerine plasti-dip sprey ile istediğin renge kavuşturabilirsin jantlarını. Sprey boya gibi uygulanıyor. Kuruduktan sonra mat folyo gibi oluyor. Beğenmiyorsan söküp atabilirsin daha sonra.

Düzenleyen OguzhanKucuk61 - 23 Mart 2017 Saat 00:52
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 08:31
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Bir arkadaşım yapmıştı jant boyamasına şahit oldum elimde görsel yok ama bana göre güzel iş olmuştu.Öncelikle jant boyası olarak satılan boylar var bu şekilde boya alındı.Jantlarda lastik yokken güzelce zımparalandı,sonrasında iki kat içten 3 katta dıştan boya atıldı.Sadece dıştan 2 kat vernik atıldı.Bir kaç gün sonra sulu zımpara ve pasta cila yaptığını söyledi ve gerçekten kusursuz olmuştu bana göre,yanlız benim bahsettiğim işlem renk değişikliği için sıfır janta yapıldı,kenarlarında vuruk,ezik,çizik varsa onlar içinde macun falan yapıyorlarmış bu konuda bilgim yok.

Ben renk değişikliği yapmıyacağım aynı renk boyamak istiyorum.ince cizikler var hem onların gitmesini istiyorum hemde temizlik amacım
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 16:56
Çizikler inceyse belki zımara sırasında yok olur.Ama vuruklar için malum yapcak tek şey macun.Macun kullanmak gerekecek,aslında bir zorluğu yok sertleştirici ve macun karışımı yaparak halledilir.Bahsettiğim işlemde bu boya astar gerektirmiyor dendiği için ve macun işlemi yapılmadığı için direk boya atıldı.Kullanılan boyanın türüne göre yapılan işlemin çöpe gitmemesi için astarda kullanılabilir.Renk değişimi olmayacaksa sadece dıştan lastikler üstündeyken bile halledersiniz.Zımpara-macun-zımpara-astar-boya-vernik-sulu zımpara-pasta cila,ben bu şekilde biliyorum.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 17:24

Çizikler inceyse belki zımara sırasında yok olur.Ama vuruklar için malum yapcak tek şey macun.Macun kullanmak gerekecek,aslında bir zorluğu yok sertleştirici ve macun karışımı yaparak halledilir.Bahsettiğim işlemde bu boya astar gerektirmiyor dendiği için ve macun işlemi yapılmadığı için direk boya atıldı.Kullanılan boyanın türüne göre yapılan işlemin çöpe gitmemesi için astarda kullanılabilir.Renk değişimi olmayacaksa sadece dıştan lastikler üstündeyken bile halledersiniz.Zımpara-macun-zımpara-astar-boya-vernik-sulu zımpara-pasta cila,ben bu şekilde biliyorum.

eksikleri tamamladığın için eyv.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 19:09
Yok hocam estafurullah ben konu sahibine cevap verdiği için bildiğim şeyleri detaylıca yazdım belki bir fikir oluşur kafasında,birazda el becerisi katarak gönlüne göre halleder.
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 20:33
Renkli jant yapsak polise takılır mıyız?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2017 Saat 23:35

dediklerinizi uygulayacağım çok teşekkürler ön 2 jantta yazlık lastik olduğu için sökülmüş durumda ilk onlarda deneyeceğim arkaları üstünde boyamaya çalışacağım
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 11:30
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Gökkuşağı yapsan ağzını açamaz abi :))
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 15:15
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Sana güveniyorum. Yarın boyayım :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 15:32

Sağolasın abi, ne renk yapacaksın ?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 15:36

Kırmızı siyah Beyaz :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 16:00

Kırmızı siyah Beyaz :)

Hayırlı olsun abi, bi fotoğraf isteriz :))
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2017 Saat 21:19
Polis çevirmesinde polisle selfie yapar atarım :)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1459 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1420 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 175 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25151 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1105 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1423 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10825 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 521 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English