Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 Otomatik Açılır Bagaj Sistemi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 Otomatik Açılır Bagaj Sistemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı oguzhankozler Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206 1.6 Xs
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhankozler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 13:19
s.a abi benim araçta bagaj pistonlarının ince yeri aşağıda kalıyo yani yayı taktığımda aşağı kadar iner diye düşünüyorum yayı takınca pistonu saracak oynamıcak mı yoksa yukarı aşağı boşluklu oynayacak şekilde mi takılacak
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhankozler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 13:24
daha doğrusu şimdi baktım benim bagajda golf kaput amortisorü takılı onlara yay takılır mı ?
Çevrimdışı BLACK LION Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 308 1.6 e-HDI Sportium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 16:40
A.s. kardeşim hoşgeldin. Amortisörlerin ince kısmları dışta yani açıkken yukarda kalacak. Oynamasında bir sıkıntı yok. Normal yani orada hareket eder gider gelir. Sabitlenedebilir fakat gerek yok. Amortisörlerin yönü eğer ters ise sekmanlarından çıkarıp düzeltebilirsiniz. Farketmez yay hepsine takılır. Yalnız yay değil kapağı kaldıran. O sadece kapağı ileri iter. Asıl amortisör devam ettirir kapağın yukarı kadar açılmasını. Sizin amortisörler kilitten kurtulunca biraz iterseniz kendisi yukarı kadar açılıyor mu? Eğer açılmıyorsa zaten amortisörleri de değiştireceksiniz.

Düzenleyen BLACK LION - 02 Nisan 2017 Saat 16:48
BLACK LION
*Peugeot 308 1.6 e-HDI Sportium-2013 (Siyah İnci)
*Peugeot 307 1.6 HDI Designtech-2007 (Lav Siyahı)
*Peugeot 307 1.6 HDI Comfort-2006 (Obsidien Siyah)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhankozler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 16:47
kilitten biraz ittiğimde kendi açılıyor abi amortisörler çalışıyor yayıda takıp deneyeceğim sağolasın
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 16:52
Gelişmeleri bildirin. Siz de sağolun kolay gelsin Smile
BLACK LION
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhankozler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 16:53
bende açınca kalın tarafı yukarıda kalıyor abi düzeltiyim mi yoksa öyle de takılır mı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2017 Saat 16:59
Düzeltmen daha iyi olur. Çünkü yayların kapağa yakın olması gerek ki itme kuvvetini direk versin.
BLACK LION
Çevrimdışı erdiano Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2017 Saat 01:40
Blacklion s.a.
Abi tekrar merhaba bir kaç ay önce konuya yazmıştım bagaj kapağını bende kendiliğinden açılır hale getirmek istiyorum diye ama kış ayları olmasının da etkisiyle ilgilenemedim olayla. Baya bi ihmal ettik. Hala yapmak istiyorum ama geçen gün aklıma bununla alakalı muhtemel bi problem takıldı. Şimdi 307 lerde biliyorsunuz bagaj kapağı düğmesi tek dokunuşluk elektrikli bir kilit sistemi var. Kışın karda buzda o düğmeye basınca benim arabada takılıp kalıyordu düğme. Düğme basılı halde takılı kalınca bagaj kapanıyor ama arabayı kilitleyip tekrar açınca bagajda atıyordu. Şimdi bu sistemi yaparsak, yine aynı durumda bagaj atınca cart diye yukarı itecek bagaj kapağını. bu düğmenin takılma sorununu nasıl çözebiliriz sence? sizin arabalarda da buzlu havalarda o düğme takılıyor mu yoksa benim arabada mı var bu sıkıntı? 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2017 Saat 21:35
Orjinalini yazan: erdiano erdiano Yazdı:

Blacklion s.a.
Abi tekrar merhaba bir kaç ay önce konuya yazmıştım bagaj kapağını bende kendiliğinden açılır hale getirmek istiyorum diye ama kış ayları olmasının da etkisiyle ilgilenemedim olayla. Baya bi ihmal ettik. Hala yapmak istiyorum ama geçen gün aklıma bununla alakalı muhtemel bi problem takıldı. Şimdi 307 lerde biliyorsunuz bagaj kapağı düğmesi tek dokunuşluk elektrikli bir kilit sistemi var. Kışın karda buzda o düğmeye basınca benim arabada takılıp kalıyordu düğme. Düğme basılı halde takılı kalınca bagaj kapanıyor ama arabayı kilitleyip tekrar açınca bagajda atıyordu. Şimdi bu sistemi yaparsak, yine aynı durumda bagaj atınca cart diye yukarı itecek bagaj kapağını. bu düğmenin takılma sorununu nasıl çözebiliriz sence? sizin arabalarda da buzlu havalarda o düğme takılıyor mu yoksa benim arabada mı var bu sıkıntı? 

Merhaba kardeşim. Evet bahsettiğin sorunun birebir aynısı bende de vardı. Peugeot sağolsun o mekanizmaya bir yayı çok görmüş, plastiğin esnemesiyle güya yay etkisi vermeye çalışmış. Bu plastik de zamanla laşka olduğundan herkeste aynı sorun oluyor veya olacak. Ben bu projeyi yapmadan önce o açma düğmesini söküp o kışın soğuktan yapışan plastik ile elektrik düğmesinin arasına tükenmez kalem yayı taktım. Böylece dokunmatik açılma aralığını biraz açarak, basarak devreye girmesini sağladım. Şuan yaz kış hiç bir sorun yaşamıyorum çok sağlıklı çalışıyor. Bu problemi söylediğim gibi giderdikten sonra bagajına otomatik açılma projemi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsin.

Düzenleyen BLACK LION - 16 Temmuz 2017 Saat 23:09
BLACK LION
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2017 Saat 21:45
Orjinalini yazan: BLACK LION BLACK LION Yazdı:

Orjinalini yazan: erdiano erdiano Yazdı:

Blacklion s.a.

Merhaba kardeşim. Evet bahsettiğin sorunun birebir aynısı bende de vardı. Peugeot sağolsun o mekanizmaya bir yayı çok görmüş, plastiğin esnemesiyle güya yay etkisi vermeye çalışmış. Bu plastik de zamanla laşka olduğundan herkeste aynı sorun oluyor veya olacak. Ben bu projeyi yapmadan önce o açma düğmesini söküp o kışın soğuktan yapışan plastik ile elektrik düğmesinin arasına tükenmez kalem yayı taktım. Böylece dokunmatik açılma aralığını biraz açarak, basarak devreye girmesini sağladım. Şuan yaz kış hiç bir sorun yaşamıyorum çok sağlıklı çalışıyor. Bu problemi söylediğim gibi giderdikten sonra bagajına otomatik açılma projemi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsin.

İşte bu cok güzel yay işi çok mantıklı gerçekten kışın gercekten cok sinir bozucu olabiliyor. Bi de takılı kalan düğmeyi tornavidayla falan kaldirmaya çalışıyordum hepten bozup elimde kalırdı bu gidişle. Peki kilit mekanizmasını söküp o yayı nasıl yerleştireceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Gayet faydalı bi konu olacaktır bu durumdan şikayetçi olan ve olacak cok kişi vardır muhakkak   
307 1.4 comfort 2006
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2017 Saat 22:33
erdiano Tabiki anlatayım. Aslında mutlaka bunu yapan bir arkadaşımız da olmuştur fakat hangi konuda şimdi arayıp bulmak lazım forumda. Benim tavsiyem bir kilitçiden yardım almanızdır. Ama işlem sırasını şöyle anlatıp yardımcı olayım:

-Bagaj kapağı iç döşemesini söküyoruz. Burada kilit açma kulbunu tutan iki vidayı söküp mekanizmayı çıkarıyoruz.

-Burada zaten göreceksiniz; elimizle bastırdığımız plasatik plakanın altında elektrik düğmesi var. Ucu ince küçük beyaz sivri bir şey. Bu işte o plastiğin yapışıp durduğu arkadaş. Buna basınca kilit açılıyor.

-Şimdi bu elimizle bastırdığımız o dıştaki plastik parçanın altında bu küçük düğmeye değen kısmında bir ince çıkıntı parça var kırılmıştır zaten görürsünüz. Bu o yay vazifesi göremeyen şey oluyor. İşte onları kople kesip orayı dümdüz yapıyoruz. Böylece elektrik düğmesi ile bu plastik plakanın arası da açılıyor. Dokunmatik olayı gidiyor hassasiyet azalınca artık yapışmayacak.

-Şimdi bu alttaki bastırdığımız o düz plastiğin tam üstteki elektrik düğmesinin bir iki cm yanına  ince bir vida takıyoruz. Çok ince elektronikçilerin kulandığı vidalardan. Ama burda dikkat edilecek husus, aradaki basma mesafesine dikkat edeceğiz. Yani daha önceden hani yaylanmayı sağlayamayan aradaki kesip temizlediğimiz o parçaların yükseklik mesafesini (düğmeye basma mesafesi) geçmesin bu vida. Yani düğmeye basma olayını buna bastırarak anlarsınız. Yayın çalışacak mesafesi olsun. Zaten bu vida kalem yayını orda tutacak bir parça olacak. Vidayı oraya taktıktan sonra başını kesiyoruz. Bu vidaya tükenmez kalem yayını çıkarıp takıyoruz. Rahatça hareket etmesine dikkat edin. Yayın fazlasını basma mesafesine göre kesersiniz. Zaten bu vidadan biraz uzun olunca yeterli oluyor. Sonra üzerine plastiğini yerine takıp geri kilidi yerine monte ediyoruz herşeyi topluyoruz. Hepsi bu kadar.

Düzenleyen BLACK LION - 16 Temmuz 2017 Saat 23:10
BLACK LION
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2017 Saat 22:56

erdiano Tabiki anlatayım. Aslında mutlaka bunu yapan bir arkadaşımız da olmuştur fakat hangi konuda şimdi arayıp bulmak lazım forumda. Benim tavsiyem bir kilitçiden yardım almanızdır. Ama işlem sırasını şöyle anlatıp yardımcı olayım:

-Bagaj kapağı iç döşemesini söküyoruz. Burada kilit açma kulbunu tutan iki vidayı söküp mekanizmayı çıkarıyoruz.

-Burada zaten göreceksiniz; elimizle bastırdığımız plasatik plakanın altında elektrik düğmesi var. Ucu ince küçük beyaz sivri bir şey. Bu işte o plastiğin yapışıp durduğu arkadaş. Buna basınca kilit açılıyor.

-Şimdi bu elimizle bastırdığımız o dıştaki plastik parçanın altında bu küçük düğmeye değen kısmında bir ince çıkıntı parça var kırılmıştır zaten görürsünüz. Bu o yay vazifesi göremeyen şey oluyor. İşte onları kople kesip orayı dümdüz yapıyoruz. Böylece elektrik düğmesi ile bu plastik plakanın arası da açılıyor. Dokunmatik olayı gidiyor hassasiyet azalınca artık yapışmayacak.

-Şimdi bu alttaki bastırdığımız o düz plastiğin tam üstteki elektrik düğmesinin bir iki cm yanına  ince bir vida takıyoruz. Çok ince elektronikçilerin kulandığı vidalardan. Ama burda dikkat edilecek husus, aradaki basma mesafesine dikkat edeceğiz. Yani daha önceden hani yaylanmayı sağlayamayan aradaki kesip temizlediğimiz o parçaların yükseklik mesafesini (düğmeye basma mesafesi) geçmesin bu vida. Yani düğmeye basma olayını buna bastırarak anlarsınız. Yayın çalışacak mesafesi olsun. Zaten bu vida kalem yayını orda tutacak bir parça olacak. Vidayı oraya taktıktan sonra başını kesiyoruz. Bu vidaya tükenmez kalem yayını çıkarıp takıyoruz. Rahatça hareket etmesine dikkat edin. Yayın fazlasını basma mesafesine göre kesersiniz. Zaten bu vidadan biraz uzun olunca yeterli oluyor. Sonra üzerine plastiğini yerine takıp geri kilidi yerine monte ediyoruz herşeyi topluyoruz. Hepsi bu kadar.

çok teşekkür ederim. İlk fırsatta uygulayacağım inşallah.
307 1.4 comfort 2006
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2017 Saat 23:08
erdiano Rica ederim, kolay gelsin Smile

Düzenleyen BLACK LION - 16 Temmuz 2017 Saat 23:10
BLACK LION
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2017 Saat 21:56

s.a. Abi biraz geç de olsa anlattığın gibi işlemi uyguladım Smile konuyu okuyanlar için işin özeti "kışın donup takılı kalan bagaj düğmesine yay takma işlemi". 
Yukarıda açıklandığı gibi bagaj döşemesini söktükten sonra 9-10 anahtar yardımıyla düğme mekanizmasını çıkarıyoruz. gayet basit bir işlemmiş yapınca fark ettim. Düğme mekanizmasının bagajda dışardan gözüken plastik kapağını tırnakları hafif kaldırarak söküyoruz.

aslında benim araçta yay varmış. arabanın orijinalinde mi vardı yoksa benden önceki ilk sahibi mi yaptırdı bilmiyorum. 

yukarıda black lıon abimiz vida takıp yayı ona geçirmemi tavsiye etti ama ben baktım düğmenin etrafı yayı oturtmak için müsait, vida için plastiği delmekle falan hiç uğraşmadım, dügmenin etrafına yayı oturttum diğer ucunu da plastikte var olan küçük oyuğa oturttum ve üzerine hızlı yapıştırıcı döktüm sabit kalsın diye. 

ve sonuç

şimdi amörtisörleri değiştirme işlemine geçebilirim abi. uygun bi vaktinde yay ve amörtisörleri temin edebilir miyiz? bir de bu işi bir üst seviyeye taşısak nasıl olur? sen içerden düğme bağlayıp içerden de açılır hale getirmiştin. ben bu düğmeyi arka plakalık kenarına bir yere takmayı düşünüyorum. eller dolu iken diz ile plakalıktaki düğmeye dokunup açabilmek için ama asıl merak ettiğim düğme yerine sensör kullanabilir miyiz acaba? ayarlamasını nasıl yaparız çünkü her harekette açmaması lazım sonuçta. 

Düzenleyen erdiano - 04 Ekim 2017 Saat 22:00
307 1.4 comfort 2006
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2017 Saat 22:04
erdiano A.S. Kardeşim çalışmanı tebrik ediyorum. Clap İşte bu kadar basit. Artık soğuk havalarda bagaj düğmesinin yapışmasından sen de kurtuldun. Yayı yuvaya oturtma bana biraz riskli geldiği için vida ile sabitlemiştim. Malum, kapak sürekli sert bir şekilde hareket ediyor. Yerinden çıkıp düşebilir.
Şimdi bu projem geliştirilebilir evet. Dediğin gibi bir düğme konulur plakalığın altına ama bence yüksek kalır. Ayağı oraya kadar kaldırıp filan bilmiyorum komik görünür gibiSmile İlla düğme konacaksa tampon altına takılabilir. Bu düğme de lastikli izolasyonlu bir düğme olmalıdır. Mesela 308' lerin bagaj açma butonu gibi(o kadar büyük değil tabiki tampon kenarında sığacak kadar) Böylece yağmur çamur olmaz. Hem de ayak ucuyla dokunularak bagaj açılır.
Sensörlü de olur. Kısa mesafeden alan sensör olursa olabilir. Yolda giderken açılmaması için bu şart. Deathlock da devredeyse zaten merkezi kilitleme bunu engelleyecektir.
Bana soracak olursan benim bu şekilde beklentilerimi karşılıyor. İlerde inşaallah 308 premium plus'a geçersem yeni projem tamamen elektrikli açılır ve kapanır bir sistem yapmayı düşünüyorum. Bunu da kumandaya tanıtıp nirvanaya ulaşacağım LOL
Amortisör ve yayları orda bulamazsan burdan tabiki yardımcı olurum.

Düzenleyen BLACK LION - 05 Ekim 2017 Saat 22:08
BLACK LION
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2017 Saat 00:44

erdiano A.S. Kardeşim çalışmanı tebrik ediyorum. Clap İşte bu kadar basit. Artık soğuk havalarda bagaj düğmesinin yapışmasından sen de kurtuldun. Yayı yuvaya oturtma bana biraz riskli geldiği için vida ile sabitlemiştim. Malum, kapak sürekli sert bir şekilde hareket ediyor. Yerinden çıkıp düşebilir.
Şimdi bu projem geliştirilebilir evet. Dediğin gibi bir düğme konulur plakalığın altına ama bence yüksek kalır. Ayağı oraya kadar kaldırıp filan bilmiyorum komik görünür gibiSmile İlla düğme konacaksa tampon altına takılabilir. Bu düğme de lastikli izolasyonlu bir düğme olmalıdır. Mesela 308' lerin bagaj açma butonu gibi(o kadar büyük değil tabiki tampon kenarında sığacak kadar) Böylece yağmur çamur olmaz. Hem de ayak ucuyla dokunularak bagaj açılır.
Sensörlü de olur. Kısa mesafeden alan sensör olursa olabilir. Yolda giderken açılmaması için bu şart. Deathlock da devredeyse zaten merkezi kilitleme bunu engelleyecektir.
Bana soracak olursan benim bu şekilde beklentilerimi karşılıyor. İlerde inşaallah 308 premium plus'a geçersem yeni projem tamamen elektrikli açılır ve kapanır bir sistem yapmayı düşünüyorum. Bunu da kumandaya tanıtıp nirvanaya ulaşacağım LOL
Amortisör ve yayları orda bulamazsan burdan tabiki yardımcı olurum.

Teşekkür ederim abi sayende. Ayakla plakalığa kadar uzanmak işkence olur zaten kolaylık yapalım derken Big smile ama geçen bi denemiştim, hafif bi eğilmeyle dizimle dokunabiliyorum plakalığa, ama hemen geri çekilmek lazım açılan bagaj çeneyi kırmasın Big smileBig smile  tampon altı da bi seçenek tabi. Otomatik açılmayı hallettikten sonra bakarız Smile 
Bunun için de gerekli olan amörtisör ve yayları benim burda bulmam imkansız. Küçük bi ilçedeyim. Amörtisörü internetten halletsem bile bahsettiğin ayarda yayları temin etmek sıkıntı. Sana zahmet olmazsa, sen müsait olduğun bir vakit irtibata geçsek abi Smile 

Düzenleyen erdiano - 06 Ekim 2017 Saat 00:46
307 1.4 comfort 2006
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLACK LION Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2017 Saat 02:14
erdiano Tamamdır doğru amortisörleri bulabilirsen yayları burda yaptırıp yollarım kardeşim.
BLACK LION
Çevrimdışı gokhan4851 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gokhan4851 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2023 Saat 05:43
Ustam konu eski ama işim düştü işte ne yaparsın.

Benim bagaj ara sıra açılmıyor, birkaç denemede ancak açılıyordu. Artık hiç tepki vermiyor.
Bir süredir de sizin bahsettiğiniz gibi esp butonu yerine içeriden bagaj açma butonu koymayı düşünüyorum.
Forumda yapanlar olmuş ama hepsi bagaj kapağından sürücü tarafına kadar kablo çekmiş.
Ben ona gerek olduğunu sanmıyordum ki konudaki ilk mesajınızda bsi'dan hat çektiğiniz okudum.
Benim bagaj butonunu söktüm. Soketi çıkarıp temizledim yine de bagaj açılmadı.
Bende kısa devre yaptırıp sorunun butonda mı yoksa elektrik tesisatında mı yoksa Allah korusun bsi'dan mı olduğunu öğrenmek istiyorum ki buna göre iş yapayım. Durduk yere bagaj butonu almayayım.
Öğrenmek istediğim şey şu;
Bagaj butonuna giden kablo bsi'da nerede? Yani nereye giriyor
Hazır bagaj butonunu kontrol ederken bsi tarafını da kontrol edeyim ve bulabilirsem oradan kablo çekeyim diye düşünüyorum.

Ayrıca bagaj butonuna takılan sokete ufak bir kısa devre yaptırmanın zararı olur mu?
Elektrik tesisatını kontrol edelim derken bsi'a zarar vermeyelim.

Umarım yorumu görürsünüz.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1435 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1398 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 155 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English