Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bilgi Ekranı Çalışmıyor Ne Yapmamız Gerekli ? ACİL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bilgi Ekranı Çalışmıyor Ne Yapmamız Gerekli ? ACİL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı prdxy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : peugeot 206 1.6 xs
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı prdxy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2017 Saat 18:56
Hocam benim gösterge ekranını tamir etmiş saolusun. Senin araç için sordum araç olmadan tam sonuç alamam dedi. Araç gelsin dedi, yolun düşerse gösteririz.
Çevrimdışı yigit_dark Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 1.6 16V XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2017 Saat 19:28
Orjinalini yazan: prdxy prdxy Yazdı:

Hocam benim gösterge ekranını tamir etmiş saolusun. Senin araç için sordum araç olmadan tam sonuç alamam dedi. Araç gelsin dedi, yolun düşerse gösteririz.
Söküp kargolardım size dediğiniz gibi. Araç olması mı lazımmış belkide elektrik gelmiyo diye şüphelenmiş olabilir usta.Sizin teybiniz orjinal mi bu arada benim değil ama teyple alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. Ücret için ne aldı bu arada ustanız merak ettim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2017 Saat 19:29
Orjinalini yazan: Utkukaraca67 Utkukaraca67 Yazdı:

307lerde kronik arızadır. Kararır sonrada ekran tamamen gider. Ben 206 3 satır ekran aldım kendim taktım 2 senedir canavar. 3 satır ekranın içteki devresini ve ekranını sizdeki 3 satırlık yere takmanız gerek basit bir işlem çözüm 206 ekranı

Aracım 206 benimde. 3 Satır ekranda uymuyor sanırım bizim araçlara. 2003 sonrası uyumlu diye okuyorum heryerde.
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2017 Saat 22:39
Likit kristal ekranlar yüksek ısılara maruz kaldığında zamanla silikleşir ve bir daha çalışmaz. Aracın sizden önceki sahibi yüksek watt2 lı ampul kullanmış veya konsolu güneş ışığına karşı korumamış olabilir.
Peugeotlardaki ekranlar biraz akıllı ve aktif cihazlar. Muhtemelen LCD aktı veya üzerindeki kontrolcü arızalıdır. Farklı teyp taksanızda çalışır, hatta taktığınız ses sisteminin bu aracın olmadığına dair uyarı alırsınız. Planet ile ses sisteminin araç ile eşleştirilmesi gerekir. 
Çevrimdışı semute Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 1.6 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı semute Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2017 Saat 12:06
evet arkadaşlar bende de ekran sorunu var aldığımdan beri çalışmıyor yokmudur bildiğiniz ist-anadolu yakasında bu işi yapan satan nokta atışı yapacak bi yer :) gidip baktırsak yaptırsak
Çevrimdışı prdxy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : peugeot 206 1.6 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı prdxy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2017 Saat 15:32
Benim teyp orjinal değil ama gösterge tamirden sonra çalışıyor. Sadece teybin hangi şarkıyı çalıyor filan o ekranı aktif edemiyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2017 Saat 17:49
Büyük problem bizim araçlara uygun da bulunmuyor internette araştırıyorum sürekli. Olsa da tek tük çok yüksek fiyatlar istiyorlar. Yurtdışına kadar araştırdım fakat gelmesi sorun olacak. Nasıl bir çözüm bulabiliriz bilmiyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2017 Saat 20:40
Bugun internetten bir satıcıdan bilgi ekranı aldım. Taktım aracıma öğlen gayet güzel çalıştı sorun yok. Biraz önce indim aracıma kontak açık sorun yok dereceyi saati gösteriyor. Bir anda ekran aşağıya ekleyediğim gibi oldu. Ne olduğunu anlamadım aracı çalıştırdım kapattım tekrar denedim yok düzelmedi. Sizce sorun nedir ? Araçtan mı kaynaklandı yoksa bilgi ekranı mı satıcıya ulaşıcam acil cevaplarınızı bekliyorum.
Normal çalıştığı fotoğraf.
Sonra bu hale geldi. Ermm
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2017 Saat 10:27
soketi söküp tekrar taktın mı hiç kafayı yemiş gibi bir sürü bilgi çıkmış devrelerinde sorun olabilir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2017 Saat 22:58
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

soketi söküp tekrar taktın mı hiç kafayı yemiş gibi bir sürü bilgi çıkmış devrelerinde sorun olabilir. 
Soketini söküp taktım bu sefer kesik kesik kapandı atıyorum saatin üstü tarihin bi kısmı. Araçtan mı kaynaklı oldu bilmiyorum. Farları yaktığımda ışıkları kesiliyordu bilgi ekranın parlakken farları yaktığım anda ışık şiddeti bariz düşüyor. 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2017 Saat 09:02
o zaman yiğit kardeşim ekran flimi kopukluk olabilir. Şöyle hafifçe ekrana bastır değişiklik oluyor mu?
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2017 Saat 12:56
Orjinalini yazan: yigit_dark yigit_dark Yazdı:

Soketini söküp taktım bu sefer kesik kesik kapandı atıyorum saatin üstü tarihin bi kısmı. Araçtan mı kaynaklı oldu bilmiyorum. Farları yaktığımda ışıkları kesiliyordu bilgi ekranın parlakken farları yaktığım anda ışık şiddeti bariz düşüyor. 

Farları acınca ekran parlaklıgı azalması normal bende de o sekılde oluyor. Aksam göz almasın dıye sanırım.
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2017 Saat 23:04
Orjinalini yazan: boruc boruc Yazdı:

Orjinalini yazan: yigit_dark yigit_dark Yazdı:

Farları acınca ekran parlaklıgı azalması normal bende de o sekılde oluyor. Aksam göz almasın dıye sanırım.
O zaman normal bir durum. Fakat benim km göstergesinde bir numara var farları yakıyorum aşağıdaki atıyorum el freni ışığıda böyle yanıyor farın olduğu kısımdaki ışık onada vuruyor parlıyor biraz , bunun için yeni bir konu açıp danışabilirm yada elektrikçiye gidip direk göstermem mi gerekir bilmiyorum.  
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yigit_dark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2017 Saat 23:07

o zaman yiğit kardeşim ekran flimi kopukluk olabilir. Şöyle hafifçe ekrana bastır değişiklik oluyor mu?
Teşekkürler cevap için satıcıya gönderdim bilgi ekranını. Filmde bir sorun varsa değiştiricem bi deneriz dedi. Pazartesi tamir edip yolluyacak çarşamba elimde olur diğer hafta bakalım deniyeceğiz. Umarım sorun düzelmiş olur kafama iyiden iyiye taktım bu bilgi ekranı işini. Kargo git gel gönder al derken kargo ücreti de iyi para çıktı cebimden.
Çevrimdışı wegabond Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı wegabond Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2018 Saat 01:34
Konuyu hortlattım ama bende de ayni problem var. Arkadasta sorunu gidermismi falan yazmamis bende yeni konu acmadim. 
Benim problemim yeni teyp takinca oldu. Bilgi ekrani lambalari calisiyor kontrol ettim. Gostergeye isik tutunca yazilar gorunuyor. Bir turlu lambalari yakamadim. Sigortasındami sikinti vardir sigortasi nedir baska ne olabilir ? bilen varsa yardimci olabilir mi ? orjinal teypte calisiyordu dedigim gibi yeni teyp takinca lambalsl yanmıyor. 

Birde icini sokunce soyle bir seyi yeni fark ettim. Farlar acikken geriye taktigimda park sensorunun otme sesiyle senkron sekilde bilgi ekrani lambalari cook hafif yanip sonuyor Confused Aracim 206
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2018 Saat 04:10
Benim aracta sicaklarda gostermiyor isigi zayif geliyor, 307 lerin kronik sorunu zaten. 206 nin 3 satirli ekraninda siliklesme veya oglen vaktinde ekran net bir sekilde gozukuyormu bilen varmi?
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı Halilibrahim Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004 Peugeot partner 1.9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Halilibrahim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2021 Saat 09:35
Benim ekran orjinal 2004 model 2007 den beri bende
1 senedir saat kısmı sonu az gözüküyordu dün bayramın
3. Günü ekran komple karardı.internette kısa bi araştırmamda
Bende ampul diye gördüm daha baktırmadım .
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 649 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5462 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 773 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 611 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2657 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1014 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1785 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12636 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 552 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 436 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 399 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 451 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 468 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 718 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 526 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16005 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5497 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1847 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 469 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English