Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Markalar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Honda Civic Hybrid
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Honda Civic Hybrid

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı blntctn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 206 1.4 XT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Honda Civic Hybrid
    Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 07:37
Arkadaşlar merhabalar,

artık aklımda Hybrid araba war, ama bu konuda hiçbir fikrim yok.sadece fişe takmadan kendi kendini şarj ettiğini biliyorum. Hybrid arabaların içerisinde en geniş hacimli olarak da bildiğim kadarı ile Honda Civic war, toyota yaris falanda çıkardı ama hacim küçük. bu konuda değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sewinirim, teşekkürler.

Düzenleyen blntctn - 16 Kasım 2015 Saat 07:37
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 12:07
birde toyata prius var hocam tabi hybrid araçların ülkemizde çok pahalı olması ve yetkili servisler dışında bakımından anlayacak usta bulmak zor olur (yok diyebiliriz)  hocam yani servise mahkum olursunuz. yakıt avantajı tartışılmaz dur kalk trafikte kendi aracınız haricinde her aracın motor sesini duyamanız ayrı bir konu :) honda civic için hybrid getirmedi diye biliyorum yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir. fiyat konusunda en uygunuz yaris olacaktır. iç hacim konusunda prius daha geniş ancak fiyat konusunda 50 bin küsür euro gibi bir fiyat politikası pek iç acıcı deil hocam tabi bütçeniz ne kadardır bilemeyeceğim için karar sizindir. Rabbim sizin için hayırlısı neyse onu nasip eylesin iyi forumlar. Tabi söylediklerim sıfır araçlar içindi. 2009 da çıkan honda hybridler 40bin tl civarından başlıyordur. 

Kullanıcı arkadaştan alıntıdır.

Merhaba Arkadaşlar, 

Bende 8 aydır 2008 Honda Civic Hybrid kullanıcısıyım. 

Aracı 145000 km de ilk sahibinden satın aldım. Aldığımda 6 yıllık Garantisi devam ediyordu. 
Servisten aracı sorgulattım. Bataryasıyla ilgili kontrollerini yaptırdım. Araç şu an 170000 km de. Hiç sorun çıkarmadı. 

Aracı aldığımdan itibaren 155000 165000 de 10000 km bakımlarını yaptırdım. 
En son 145000 km de CVT şanzuman yağı değişimi yapılmış. 30000 km de bir yağın değişimini söylediler. 

Aracın kataloğunda 0-30W yağ kullanın yazıyor. Servise bakım için sorduğumda biz tüm civiclere 10-40W yağ koyuyoruz dediler. 
Bu nedenle aracımın bakımlarını yağını filtresini kendim alarak kendim yaptırıyorum. Ben 5-30W yağ kullanıyorum. 
Aracın polen filtresini yağ filtresini dışarıda bulmanız mümkün. Ancak hava filtresini (17220-rmx-000) Türkiyede Honda Yetkili servisinden almak zorundasınız. Bunun dışında Türkiyede muadil hava filtresi yok. Hava filtre fiyatı yetkili serviste 65 tl civarı. Filtrelerin fiyatı ABD'de $10. Ben yurtdışından getirttim. Hatta İkitelli tarafında ustalardan biri bende bu filtre var dedi, bulamadı. Benden örneğini istedi aynısından yaptıralım faydamız olsun dedi. Filtreden yaptırırsa bilgilerini paylaşacağım. 

Aracı ilk aldığım hafta otomatik yıkama makinesinde yıkarken tam yıkama makinesi arka kısma geçerken aracın tavanda anteni olduğu aklıma geldi. hızla aractan çıkmama rağmen anten gözlerimin önünde kırıldı :). 

Anten için servise telefon açtım 180 TL dediler ve ellerinde olmadığını söylediler. 15 gün beklersem Japonyadan getirtebiliriz dediler. Aynı orjinal anteni yine ABD den $12 dolara getirttim. 

Bunun dışında bu aracın, ScanGauge II cihazı kullanılarak Super Highway Mode ( Süper Otoban Modu) denilen sürüş tekniği ile 100 km de 2.6 litre yakıt tüketimi olduğunu öğrendim. ScanGauge cihazını satın aldım. Cihaz sizi gaz pedalına nasıl basacağınızla ilgili yönlendirme yapıyor yani cihazda belli değer aralıkları var 90-110 km hız aralığında bu değerleri sağlayacak şekilde aracı kullanırsanız bu aracın tüketimi 2.6 lt civarı imiş. Cihazın yönlendirmelerine fazla uyamasamda 2 hafta önce istanbul sakarya arası gidip geldim. Toplam 400 km yol yaptım. ortalama 4 lt yakıt tüketimi oldu. Ancak dediğim gibi cihazın sürüş tekniğine yolun yaklaşık yarısında uyabildim. 

Sonuç olarak honda civic hybrid araçtan çok memnunum. Araç hem ekonomik hem Sessiz. Bu aracı kullanacak kişi sürüş tekniğine dikkat ederse gerçekten çok ekonomik. 

Araçla ilgili sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım.

Düzenleyen sonerkyl - 16 Kasım 2015 Saat 14:23
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 15:12
hocam alıntıdaki açıklamalar için ve werdiğin bilgiler iiçin teşekkürler,

honca civic 2010 model düşünüyorum 40 50 bin arası bi fiyatı war, genelde şehirden uzak çalıştığım için şehire gidiş geliş ve şehir dışı çok yol yaptığım için iyimi olur bilemedim genelde şehir içi kullanım için çok iyi ama yakıt tüketimi çok cezbetti beni bilmiyorum kafam karıştı ama serwis işi aynı bahsettiği gibi piyasada usta yok serwiste bayağı kazık fiyatlar ama yedek parça konusunda amerika iyi bi alternatif tabi gelmesi uzun sürüyordur.
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 15:30
rica ederim hocam şöyle birşey daha tavsiye edebilrim şu an fiat agea için bir kampanya var 60000 tl dizel versiyonun orta donanımını veriyorlar ben aracı baktım iç malzeme ve tasarım donanım açısından gayet iyi geldi fiat bu araçta kendini aşmış diyebiliriz. tabi bütçeniz yeterlimi deilmi bileme birde fiat a karşı sizin düşünceleriniz ne o ayrı bir konu isterseniz gidip bakın araca birde test sürüşü yapın almasanız bile sizin için ayrı bir bakış açısı olur. iyi forumlar
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blntctn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 16:42
hocam renault fiata karşı çok katı gibi birşeyim pek almayı tercih etmem helede o parayı wermem bi wolkswagene bu para werilir ama fiat çok alt sınıf kalır. niyetim sıfır almamak yani 2015 dahi alsam 2. el alırım sıfırla arasnda bayağı fark oluyor 5 bin falan rahat oynar diye düşünüyorum bilmiyorum hele bi 2 3 ay geçsin de piyasalar ne olacak
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 453 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 743 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 532 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 506 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English