Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Peugeot Ticari Sınıf >Bipper
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot Bipper Hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot Bipper Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Duman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : Peugeot Bipper
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot Bipper Hakkında
    Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2014 Saat 20:23
Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza hem yeni üye olarak hem "Peugeot" Marka bir araç alarak katılmış bulunmaktayım.

Uzun zamandır bütçeme uygun bir araç bakınıyordum kısmette 2011 Model "Peugeot Bipper Comfort Plus" Model almak varmış. Araç şuan 25 bin km'de bu araç hakkında siz değerli forum kullanıcılarının deneyim ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

- Bu araçlar kaç bin km'de bakıma girerler. 2014 Bakım ücreti tahminen ne kadar tutuyor hangi işlemler yapılıyor.

- Yakıt olarak hangi istasyonları tercih ediyorsunuz.

- Arka sürgülü kapıları içten kapatırken basıp çektiğimiz kol kapı kapatıldıktan sonrada kapalı kalıyor altında bir yay olacağını düşünüyorum herhalde işlevini tam görmuyor nasıl çözebilirm?

- Normal seyir halındeyken herhangi bir çukur veya tümsekte ayağımı gazdan çekip hafif fren yaptıktan sonra freni bırakınca gaz pedalına basmadiğim halde araba kendi kendine gaz yiyor 15-20 metre sonra normal haline dönüyor daha evvel turbolu sizel araç kullanmadiğimdan bana tuhaf geldi normal mı bu durum?

Sorularımı cevaplayacak ve bu konularda katkıda bulunacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2014 Saat 19:14
Eskiden böyle bir platforumda bişey sorulduğunda onlarca kişi yardım ve bilgi paylaşımında bulunuyordu. Sanırım artık herkes bilgisini kendisine saklıyor Eminim ki bu forumda Peugeot Bipper kullanan onlarca kişi vardır.
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2014 Saat 19:36
Bipper hakkında pek bilgim yok ama yinede bildiğim kadarı ile bazı soruları cevaplayayım.
Yakıt olarak shell nitro pover tavsiye ederim,
Rutin bakımları 10 bin km de veya yılda birkez yapılır eğer sanayide yapılırsa 150 tl gibi bir rakama çıkar, serviste yapılır ise 400 tl yi bulur.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2014 Saat 20:11
Orjinalini yazan: Red dream Red dream Yazdı:

Bipper hakkında pek bilgim yok ama yinede bildiğim kadarı ile bazı soruları cevaplayayım.
Yakıt olarak shell nitro pover tavsiye ederim,
Rutin bakımları 10 bin km de veya yılda birkez yapılır eğer sanayide yapılırsa 150 tl gibi bir rakama çıkar, serviste yapılır ise 400 tl yi bulur.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İlk aldığımda depoyu totalden fulledim (total excellium) çeyrek depoya düşmeye yakın opetten (ultra) 50 liralık aldım ikisinin arasında bir fark göremedim Bide shellden fulleyip denemeyi düşünüyorum.

Aldiğim kişi ilk bakımını serviste 2. bakımını dışarda yaptırdığını söyledi Şuan 26 bin civarı 30 bin bakımını ilk baharda serviste yaptırmayı düşünüyorum. Sanayide tanıdık sağlam yer bilmiyorum ve çoğu yerler orjinal parça kullanmıyorlar.
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2014 Saat 21:05
Yakıtı sheel nitro pover alın farkı göreceksiniz hocam biraz az km yapıyor ama aracı canlandırıyor, Parça olarak doğru sanayide genelde yan sanayi takarlar ama bir çok arkadaş parçasını kendisi alıp taktırır buna bende dahilimyağı filtreler 100 tl civarı tutar 20 30 tl de sanayide herhangi bir ustaya yaptırabilirsiniz tanıdık olmadına gerek yok , servis iyi güzelde çok aşırı tuzlu 3 misli fiyat çekiyorlar aracın garantisi yoksa gereksiz bence. Gerekli parçalarıda peugeot marketten alabilirsiniz tavsiye ederim.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2014 Saat 21:37
Orjinalini yazan: Duman Duman Yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza hem yeni üye olarak hem "Peugeot" Marka bir araç alarak katılmış bulunmaktayım.

Uzun zamandır bütçeme uygun bir araç bakınıyordum kısmette 2011 Model "Peugeot Bipper Comfort Plus" Model almak varmış. Araç şuan 25 bin km'de bu araç hakkında siz değerli forum kullanıcılarının deneyim ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

- Bu araçlar kaç bin km'de bakıma girerler. 2014 Bakım ücreti tahminen ne kadar tutuyor hangi işlemler yapılıyor.

Euro3 ve Euro4 araclar icin onerilen bakim periyodu (yari veya tam sentetik yaglar ve orjinal filtreler icin gecerlidir) 15.000km ve ya 1 yildir.
Euro5 normundaki araclar icin bu periyot 10.000km veya 1 yildir.

- Yakıt olarak hangi istasyonları tercih ediyorsunuz.

Guvendiginiz bir istasyon olmasi onemli. Shell in nitro plus olanini kullaniyorum tavsiye ederim.

- Arka sürgülü kapıları içten kapatırken basıp çektiğimiz kol kapı kapatıldıktan sonrada kapalı kalıyor altında bir yay olacağını düşünüyorum herhalde işlevini tam görmuyor nasıl çözebilirm?

Kapali kalmasi gerekiyor olabilir mi ? Onceden aciliyor muydu ?

- Normal seyir halındeyken herhangi bir çukur veya tümsekte ayağımı gazdan çekip hafif fren yaptıktan sonra freni bırakınca gaz pedalına basmadiğim halde araba kendi kendine gaz yiyor 15-20 metre sonra normal haline dönüyor daha evvel turbolu sizel araç kullanmadiğimdan bana tuhaf geldi normal mı bu durum?

1.3 galiba araciniz ? O motorlar biraz guclu yanilmiyorsam opel ve fiatin kullandigi 1.3 cdti ile ayni motor. Dizelin patlatmadan dolayi anlik verdigi guc daha fazladir alt devirlerde bunu hissedersiniz. BU yuzden olabilir.

Sorularımı cevaplayacak ve bu konularda katkıda bulunacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Orjinalini yazan: Duman Duman Yazdı:

Eskiden böyle bir platforumda bişey sorulduğunda onlarca kişi yardım ve bilgi paylaşımında bulunuyordu. Sanırım artık herkes bilgisini kendisine saklıyor Eminim ki bu forumda Peugeot Bipper kullanan onlarca kişi vardır.

Ben yillardir bu forumdayim bahsettiginiz durumla karsilasmadim. Bilgisi olan veya fikri olan yazar. Bipper olarak ta ben sizden baska bipper kullanan gormedim forumda.

Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2014 Saat 20:08
Arkadaşlar bu aralar havalar kapalı hafifte sis var akşam aracıma geldiğimde ön camın dıştan ıslak ve buğulandığını göruyorum silecekleri çalıştırıp temizliyorum yola çıkıyorum ama devam ediyor karşıdan gelen araçların farları yansıma yapıyor bu yüzden. Bu sorunun varmı bir çözüm yolu.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1587 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1470 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4904 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6005 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25169 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English