Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >RCZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - RCZ MOTOR ARIZASI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

RCZ MOTOR ARIZASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı blackNyellow Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : rcz
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blackNyellow Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: RCZ MOTOR ARIZASI
    Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2014 Saat 12:15
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR 2011 MODEL 1.6THP 200LÜK MANUEL RCZ SAHİBİYİM.ARACIM ÇALIŞIR VAZİYETTE HİÇ BİR PROBLEM YOKKEN BİANDA ARIZAYA GEÇİYOR (TURUNCU EKRAN MOTOR ARIZASI ARACI TAMİR ETTİRİNİZ) SONRA KORUMAYA ALIYOR TABİKİ GAZA FULL BASSAM DAHİL 1-2 KM ANCAK HIZLANIOR.KAPATIP AÇIYORUM BASINÇ NORMALE GELİYOR GİDİŞİ NORMAL TURUNCU ARIZA KALIYOR ORDA.3-5 KAPATIP AÇMAYLA ZAMANLA GEÇİYOR HAFIZASINDAKİ HATAYI SÖNDÜRÜYOR BİR BAKIMA VE BU BÖYLE DEVAM EDİYOR.KİMİ ZAMAN 3-4 GÜN HİÇ YAKMIYOR BAZEN ARKA ARKAYA ARIZAYA GEÇİYOR.
YETKİLİ SERVİSTEDE SANAYİDEDE FARKLI FARKLI 2-3 MAKİNAYA BAĞLATTIM HATAMIZ
TURBO KOMPRESÖRÜNÜN HAVA DEVRESİ.BASINÇ ÇOK YÜKSEK.
BU HATAYI ALDIM SERVİS YOK ŞURDADA OLABİLİR BURDADA OLABİLİR ARABAYI AMELİYAT ETME NİYETİNDE OLDUĞUNDAN DOKUNDURMADIM.BENİM AKLIMA GELEN WASTEGATE DE BİR PROBLEM OLABİLECEĞİ.
DÜŞÜNCELERİNİZ BEKLİYORUM HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR :))
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2014 Saat 13:10
Öncelikle kendinizi tanıtınız. Tanışalım  daha sonra sorunlarınıza yardımcı olamaya calışalım. Ayrıca büyük harf kullanmak forum sitelerinde bağırmak anlamındadır.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı blackNyellow Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : rcz
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blackNyellow Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2014 Saat 23:02
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=37172&PID=524631&#524631

kusura bakmayın :))

Çevrimdışı nejat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : 2011 508 THP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nejat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2015 Saat 02:26

herkese selamlar...

adım nejat, 508  thp kullanıcısıyım. 

aracım 20.000 de ve aynı hatayı(motor arızası) ben de yaşıyorum.

servis felaket senaryosu yazıyor resmen.

kademeli olarak sorunu çözmeye çalışıyoruz. ilk olarak bujileri değiştirdik ve değişen bir şey olmadı.

yarın ateşleme bobinleri gelecek ve onları değiştireceğiz.

yine sorun devam ederse enjektörlerle sıkıntıyı çözmeyi düşünüyoruz.

özel servis bu arabaların siboblarının kurum bağladığını, servisten 2li bir karışımı benzine atıp, 150 km devirli kullanımdan sonra normale gelebildiğini söyledi ama pek inandırıcı gelmedi bana.

sürekli p1360 hata kodu alıyorum.

problemi yaşayıp çözen varsa paylaşmasını rica ediyorum.

1 haftadır bu problemi yapıyor ve çok can sıkıcı bir durum.

bu arada ben araca prins lpg taktırdım ve sorunsuz çalışıyor. işin komik tarafı lpg de sıkıntı yok, ne varsa benzinle çalışırken oluyor.

Düzenleyen nejat - 27 Ocak 2015 Saat 02:43
508 THP LPG
Çevrimdışı okan0665 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan0665 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2015 Saat 16:02
1.4 hdi aracımda benzer bir sorun yaşamıştım. turbo basıncı/yağ basıncı düşük diye araç kendini korumaya alıyordu. uzun araştırmalar ve biraz masraftan sonra yağ ve turbo basınç sensörleri değişti, sorun kalmadı. muhtemelen sizdeki sorun da elektriksel. sigorta tablası ve sensörlere baktırın derim. servise kalsa turbo ve/veya katalizör mü ne adı tam hatırlamıyorum bi parça daha (içi kirlenen, kurum bağlayan, temizlenmesi tavsiye edilmeyen, değiştirilsin denilen bi parça) değiştirilecekti. minimum 1500, maksimum 5000 tl.lik masraf sensör değişimiyle (220 tl) halloldu.
Çevrimdışı Greeneyes Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 2012
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Greeneyes Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2019 Saat 07:58
Orjinalini yazan: nejat nejat Yazdı:

herkese selamlar...

adım nejat, 508  thp kullanıcısıyım. 

aracım 20.000 de ve aynı hatayı(motor arızası) ben de yaşıyorum.

servis felaket senaryosu yazıyor resmen.

kademeli olarak sorunu çözmeye çalışıyoruz. ilk olarak bujileri değiştirdik ve değişen bir şey olmadı.

yarın ateşleme bobinleri gelecek ve onları değiştireceğiz.

yine sorun devam ederse enjektörlerle sıkıntıyı çözmeyi düşünüyoruz.

özel servis bu arabaların siboblarının kurum bağladığını, servisten 2li bir karışımı benzine atıp, 150 km devirli kullanımdan sonra normale gelebildiğini söyledi ama pek inandırıcı gelmedi bana.

sürekli p1360 hata kodu alıyorum.

problemi yaşayıp çözen varsa paylaşmasını rica ediyorum.

1 haftadır bu problemi yapıyor ve çok can sıkıcı bir durum.

bu arada ben araca prins lpg taktırdım ve sorunsuz çalışıyor. işin komik tarafı lpg de sıkıntı yok, ne varsa benzinle çalışırken oluyor.

Çevrimdışı peugeot murat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : peugeot 306 s16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı peugeot murat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2019 Saat 15:42
  merhaba arkadaşlar öncelikle 1360 ateşleme arızası ama bobin buji enjektör yüksek basınç pompası üzün süredir denk gelmiyorum ama çok önceleri otobanda aracı biraz sıkıştırınca arıza lambası yakıyor araç teklemeye başlıyor ve fanlar devreye giriyor  serviste 4 enjektör 4 böbin 4 buji ve yakıt yüksek basınç pompasını garantiden değiştiriyorlardı lütfen cihaz bağlatdığınız servislerden arıza kodunu mümkünse resimçekip paylaşınız
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1416 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10819 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
yakup5353 2
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English