Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >2008 A94F (2013-2019)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2008 1.6 L e-HDi 92 hp  ETG6 S&S
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2008 1.6 L e-HDi 92 hp ETG6 S&S

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Tarık Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tarık Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2008 1.6 L e-HDi 92 hp ETG6 S&S
    Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2014 Saat 10:12
Merhaba Arkadaşlar,

Şu anki aracımı satıp 2008 almayı planlıyorum.  2008 1.6 L e-HDi 92 hp ETG6 S&S model aracı gerek konforu gerekse yakıt tüketimi ve performansı katalog bilgilerinde başarılı görünüyor. Henüz araç ile test sürüşüne çıkamadım. ETG6 vitesi merak ediyorum.

Aranızda 2008 1.6 L e-HDi 92 hp ETG6 S&S kullanan var mı acaba? Yorumlarınızı deneyimlerinizi artıları ve eksileriyle öğrenmek isterim. 

Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2014 Saat 12:26
sanırım 2008 kullanıcımız yok varsada 1-2 taneden fazla değildir. Senin test sürüşünden sonraki yorumlarını bekliyoruz ama çok tutulan bir araba olmadığını biliyorum
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı Tarık Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tarık Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2014 Saat 16:55
Bu gün test sürüşünü yaptım. Yarı otomatikliğin verdiği vites geçişlerindeki yığılma dışında gayet başarılı bir araç. Donanımsal olarak beğendim. Lakin çok tutulmamasının nedeni nedir acaba?
Çevrimdışı alabur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alabur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2015 Saat 15:52
Merhabalar,

Ben 1 yılı aşkın süredir 2008 kullanıcısıyım. aracım dizel 1.6 e-hdi S&S özellikli manuel vites. allure, park asist, navigasyon, cam tavan gibi opsiyonları var. 

Öncelikle söylemek isterim ki aracın performansı beklediğimden daha iyi. 92 hp lik bir araca göre tork ve hızlanma gayet tatmin edici seviyelerde. Aracın hafif olaması bu performansı perçinliyor diyebilrim.

Aracı satın alırken otomatik vites almayı çok düşünmüştüm fakat o zamanlardaki otorize şanzıman Auto6r şanzıman yığılma yaşatıyordu. Yeni ETG şanzımanın daha iyi olduğunu iddia edenler olsa da test sürüşünü yapmış biri olarak söyleyebilir ki yığılmalar ve vites geçişleri hissedilir düzeyde.  

Aracın donanımsal özellikleri çok tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Park asist çok keyifli. İyi şöförüm diyenlerin bile park etmekte zorlanacakları yerlere park ediyor. Önden arkadak7-10 cm boşluk olsun yeter. 

Cam tavan bir yeni 308 deki gibi geniş olmasa da ferahlık katıyor. Keza arabanın yüksekliği ve ön cam mesafesi çok keyifli.

Navigasyonu kullanmayı öğrendiğinizde sizi kolay beri yarı yolda bırakmıyor. Henüz güncellemesini bulamadım ama yakında gelir diye düşünüyorum. 

Smeg ekranın henüz video oynatmasını bulamadım. Bu bence tek eksik yanı.

Aracın içerisi gece disko gibi. siz sürüş halindeyken içerisi mavi bir ışık altında. gelip geçenlerin kesinlikle dikkatini çekiyor. Tabi ki bunlar kapatılabiliyor- tavandaki raylar arasındaki mavi ledler ancak farlar kapanırsa kapanıyor.

İki hız göstergesi arasındaki bilgilendirme ekranı çok kullanışlı. Navigasyon dan tutun, aracın bakımına ne kadar kaldığını, yol bilgisayarı özelliklerini, o anda hangi muhitte semtte olduğunuzu, buzlanma ve arıza bilgilerinden, müzik bilgilerine kadar çeşitli bilgiye SMEG ekran kapalı olsa dahi ulaşmanızı sağlıyor.

Araç ilk satışa çıktığındaki oda 2013 eylül ayı idi yanlış hatırlamıyorsam, yok satıyordu. Bu özelliklere bu araç donanımı ve performansı çok uygundu. Şu anda fiyatları bence yüksek ve otomatik vitesin başarısızlığını bence çok tutulmamasında etken olabilir diye düşünüyorum. Fakat ben manuel kullanan biri olarak aracımdan çok memnunum.(Daha önce bir opel ve iki toyota aracım oldu. hepsi sıfırdı. toyotanın biri benzinli diğer araçlarım dizeldi)

Umarım faydalı olmuştur... 
Çevrimdışı burako2121 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burako2121 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mayıs 2017 Saat 15:16
merhaba,

yeni 2008  2016 model 1.2 benzinlisini aldım, otomatik vites ve vites geçişlerini hissettiğimi pek söyleyemem, ses yalıtımı konusunda da gayet başarılı, tek sıkıntım var oda arabanın kendi navigasyon sistemi çok kötü ancak apple carplay sayesinde o sorunuda ortadan kaldırdım.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1540 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1462 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5992 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25154 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 110 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1113 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 247 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10835 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4125 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English