Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Merhabalar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Merhabalar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gcetinkaya Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gcetinkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Merhabalar
    Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2014 Saat 01:47
İyi forumlar arkadaşlar benım şöyle bi problemım var arabayı yenı aldı arac economıy mod da alıyor kendını kapıları kumandadan kilitliyorum 1,2 dk içerisinde acıyor ama aradan 10 15 dk gectikten sonra acma tugmesıne bastıgımda kapıları acmıyor kumandanın içine baktırdım pilini ölçtürdüm sinyal gönderiyormu baktırdım sıkıntı yok pc ye baglattım bugün eco mod u iptal ettirdim su anda gene eco modda arac kendılıgınden geçti ve gene kumanda ile açamıyorum sbebi ne olabilir ???
G.cetinkaya
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2014 Saat 02:46
Aracın eko moda geçmesi için stop ettikten sonra herhangi bi devrenin teyp, park vs çalışması gerek. Senin sorunun bunla alakali olabilir. Bilmediğin biyerde elektrik tüketimi var ve akü boşalmasın diye sistem kendini kapatiyor gibi geldi bana. Normalde eko mod 30 dakikada devreye girmesi gerek
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı gcetinkaya Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gcetinkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2014 Saat 13:07
Araçta düzensiz bi ses istemi yapılmış belki ondan yanada sıkıntı oluyor olabilir aklıma başka bişey gelmiyo bazen 307 de elektirigi sigorta kutusundan alıyolar daha önce duymuştum onu iptal edip denıycem bu arada dun eco mod iptal yaptırdım bsı ile sımdı gene devrede enteresan
G.cetinkaya
Çevrimdışı heraclian Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : PEUGEOT 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı heraclian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2017 Saat 11:47
aynı sorun bende de oluyor.
Araba kendini economy moda alıyor ve kumandayla açamıyorum kapıları. Marş basmazsam radyo falan da çalışmıyor. Marş bastığımda herşey normale dönüyor ama arabayı kitliyorum sabah basıyorum kumandaya yine açılmıyor.

Sorunu nasıl çözdünüz bir tavsiyeniz var mı?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı heraclian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 11:14
Arkadaşlar tekrar merhaba,

Uzun süredir canımı sıkan ve beni artık arabadan (307HDI Premium - 2006) soğutan bu sorun canıma tak etmişti.
Arabada bir yerde ekstra enerji tüketimi vardı ve sorunu çözmek için sırası ile aşağıdaki adımları uyguladım;

Benden önceki araç sahibinin takmış olduğu harici hoparlörleri komple söktüm. Teyp arkasından alınan bağlantı noktalarını orijinal şekliyle tekrar birleştirdim ve lehimledim. Sonrasında lehim yerlerine makaron kullanarak orijinal haline getirdim. Teyp arkasında açıkta kalabilecek ve temas edebilecek tüm uçları izole ettim. Artık teyp arkasından bir kısa devre olmadığına emindim ve sonraki adıma geçtim.

Ön ve arka taraftaki çakmak girişlerinde USB kullanıyordum. Kontak kapandığında buraya giden enerji de kesiliyor diye biliyorum ama her ihtimale karşı USB leri çıkarttım. Çakmak içlerini kontrol ettim ve artık buradan da eminim.

Benden önceki araç sahibinin takmış olduğu bluetooth cihazını fark ettim. Bu cihaz otomatik olarak telefona bağlanıyor ve aux ile teybe bağlı. Cihazın şarjlı olduğunu fark ettim ve otomatik şarj olsun diye şarj kablosu çekilmiş. Sanırım sorunu buldum diye havalara uçacaktım. Hemen cihazdaki tüm kabloları söktüm ve cihazı çalışamayacak şekilde kapattım.

Ve işte mutlu son. Bir daha aynı sorunlar hiç karşılaşmadım. Neredeyse 1 aydır her gün kontrol ediyorum ve hiç ama hiç sorun yok.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem mutlaka bir yerde enerji tüketen bir cihaz vardır.
Her yere bakın ve hepsini kullanım dışı olacak şekilde ayarlayın. Sorun yaşamadığınıza emin olduktan sonra çok elzem ekipmanlarınız birer birer devreye alıp sorun yaşamıyorsanız sonrakine geçin. Bu şekilde sorun çıkaran ekipmanı bulabilir ve önlemini de alabilirsiniz.

Saygılar.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 11:29
probleminizin çözüldüğünü sevindim hocam. özelliklede geri dönüş yaptıgınız için ayrıca teşekkür ederim. kafasına göre bilinçsiz şekilde yapılan bu tip uygulamalar araca sıkıntı verebiliyor. Handshake
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı uzunca961 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uzunca961 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 11:35
Orjinalini yazan: heraclian heraclian Yazdı:

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Uzun süredir canımı sıkan ve beni artık arabadan (307HDI Premium - 2006) soğutan bu sorun canıma tak etmişti.
Arabada bir yerde ekstra enerji tüketimi vardı ve sorunu çözmek için sırası ile aşağıdaki adımları uyguladım;

Benden önceki araç sahibinin takmış olduğu harici hoparlörleri komple söktüm. Teyp arkasından alınan bağlantı noktalarını orijinal şekliyle tekrar birleştirdim ve lehimledim. Sonrasında lehim yerlerine makaron kullanarak orijinal haline getirdim. Teyp arkasında açıkta kalabilecek ve temas edebilecek tüm uçları izole ettim. Artık teyp arkasından bir kısa devre olmadığına emindim ve sonraki adıma geçtim.

Ön ve arka taraftaki çakmak girişlerinde USB kullanıyordum. Kontak kapandığında buraya giden enerji de kesiliyor diye biliyorum ama her ihtimale karşı USB leri çıkarttım. Çakmak içlerini kontrol ettim ve artık buradan da eminim.

Benden önceki araç sahibinin takmış olduğu bluetooth cihazını fark ettim. Bu cihaz otomatik olarak telefona bağlanıyor ve aux ile teybe bağlı. Cihazın şarjlı olduğunu fark ettim ve otomatik şarj olsun diye şarj kablosu çekilmiş. Sanırım sorunu buldum diye havalara uçacaktım. Hemen cihazdaki tüm kabloları söktüm ve cihazı çalışamayacak şekilde kapattım.

Ve işte mutlu son. Bir daha aynı sorunlar hiç karşılaşmadım. Neredeyse 1 aydır her gün kontrol ediyorum ve hiç ama hiç sorun yok.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem mutlaka bir yerde enerji tüketen bir cihaz vardır.
Her yere bakın ve hepsini kullanım dışı olacak şekilde ayarlayın. Sorun yaşamadığınıza emin olduktan sonra çok elzem ekipmanlarınız birer birer devreye alıp sorun yaşamıyorsanız sonrakine geçin. Bu şekilde sorun çıkaran ekipmanı bulabilir ve önlemini de alabilirsiniz.

Saygılar.

Hocam o bluetooth ciharlar için enerjiyi gidip sigorta kutusnua bağlıyorlar direkt. Bunun sakıncası özellikle pejo lar için vardır diye düşünüyorum. Ben aldım ama çakmaklığa takıp çıkarıyorum çok zor birşey değil sonuçta
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı heraclian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2017 Saat 13:34

Evet yanlış uygulamalar ne yazık ki insanın canını sıkıyor.

Ancak asıl problem enerjinin sigortadan veya başka bir yerden alınmış olması da değil. Bir şekilde bir yerden kablo çekersin ama önemli olan (tabi ki düzgün yaptıysan) kabloya ne bağladığın. Kablonun ucunda şarjlı bir cihaz var ve sürekli takılı. Haliyle bataryayı dolduruyor sonra hep takılı olduğu için boşaltmaya başlıyor sonra tekrar dolduruyor.

Ben asıl kendime kızıyorum nasıl bunu akıl edip daha önceden uyanamadım diye. Neyse ki hallettik.

Canımı sıkan bir başka olay da maalesef forumda sonuç alamayıp problemle baş başa kalmak. İnsanlar sorun yaşıyor, yazıyor, çiziyor, soruyor, okuyor, problemini çözünce de basıp gidiyor.
Araba alırken burdasın, satarken burdasın, parça bakarken burdasın, sorun yaşarken burdasın, günde 20 kere girip bakıyorsun, problemini yazıyorsun... Çözümü de yaz ki ben de faydalanayım !!! Angry

İnşallah bu kadar basit bir problemi çözmeye harcadığım 1 ayımı başkaları da harcamaz ve faydası olur.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2566 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5851 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1248 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1258 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2838 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1961 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12918 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 956 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 578 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1010 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 894 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16204 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5644 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1981 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English