Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Yararlı Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot ve Hız Sabitleme [ANKARA]
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot ve Hız Sabitleme [ANKARA]

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2016 Saat 23:25
Güncel çekelim sürekli özel mesaj geliyor. Tek tek cevap yazamıyorum.

206lar için söylüyorum 2007 öncesi 206larda keain olur olmaz diyemiyorum. Denenmesi gerekiyor. Denemeden olur olmaz kimse diyemez.

ABS olmayan 206larda olsa da hız sabitlemede iken belli bir gaz açıklığında titreme yapıyor. Bunun çözümü yok. Hissedilir bir titreme. Sadece abs sis araçlarda yapıyor. Buna 206+ lar da dahil.

206+ve 207 lerin tümüne oluyor.

Hız limitleme otomatik 207 ve bazı 308lere oluyor.

Tüm pejo grubunda hız sabitleme için fren müşürünün ikili veya tek müşürse 4 kablolu olması gerekiyor bir se üzerine debriyaj müşürü olması gerekiyor. 2002 sonrası araçlarda uygulanabiliyor.

Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı 206sw20051.4hdi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206sw20051.4hdi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2016 Saat 21:56
Selam Arkadaşlar,

Hız sabitleyicisine ben de kavuştum Ali sayesinde, ona ve boom garajdaki arkadaşlara çok teşekkürler, akşam akşam bizi yolda kalmaktan kurtardılar aynı zamanda.

Araç 2005 model 1.4 hdi sw, ilk denemede olmadı ama Ali sağolsun tornovidayla McGyver gibi halletti, debriyaj sensörü takılı kalmış. Ankara'da kolu taktıktan sonra Konya üzerinden Antalya ve aşağıdan Kaş Muğla üzerinden İzmir'e döndük, bu yol boyunca sabitleyici kullandım. Gerçekten çok sevindim çok eğlendim, yani son model bi araçta sabitleyici kullansam bu kadar eğlenmezdim heralde :)

Sabitlenen hıza yakınken çok verimli bir kontrol var, yani muhtemelen PID proses kontrol seviyesinde, ancak set değerinin altında veya üstündeyseniz on/off şeklinde basit şekilde kontrol ediyor. Bir de şunu farkettim ki, diyelim ki ilerde bir rampa gördüğünüzde biraz hızlanırsınız değil mi, ister istemez biraz gaza yüklenirsiniz orayı aşmak için hızlanıyım dersiniz..Sabitleyici bu içgüdünün yanlış olduğuna ikna etti beni, çünkü öyle oluyordu ki, rampa başladı hala gaz yok hadi şimdi kalacak rampada derken sabitleyici işini biliyor ve hiç değerden düşmeden sanki düz yolda gitmişiz gibi geçip gidiyor, yani yine içgüdü değil matematik kazanıyor..bunu özellikle her zaman geçtiğim yollarda da gözlemledim, bence bu da yakıt sarfiyatına çok etki ediyor olmalı, discovery de bir belgeselde hyper milers dan bahsediyordu, yani gaz pedalını hissederek, fazla gaz vermekten kaçınarak, %30'a kadar tasarruf edildiğini göstermişti, heralde kimsenin ayağı elektrondan daha hassas olamaz :)

En büyük avantajı bence %100 gaz verebilmesi yani yine Ali'nin de bilgilendirdiği gibi gaz pedalıyla kökleseniz %90 açıyorken vanayı sabitleyiciyle %100 açıyor. Özellikle sollamalarda çok keyifli oluyor çok farkediyor gerçekten. Yani bir tuşa dokunuyorum ve koltuğa yapışıyorum..Gora nın sonunda cem yılmazın ışık hızıyla gidelim mi sahnesi geliyor aklıma her seferinde :)

Bendeki çalışma şekli doğru mu bilmiyorum ama şöyle; diyelim ki 80'le giderken bir kez + ya dokundunuz sabitlendi, daha sonra bir şekilde devreden çıktı (fren, debrijay veya pause tuşuyla) daha sonra ilginç olan kısmı, bir kere tekrar pause a basarsanız devreye girMİyor, ancak diyelim ki 50'ye düştünüz ve yine bir kez + veya - ye bastığınızda araç %100 full throttle tam gaz veriyor ve yine bir önceki değer olan 80'e doğru gidiyor ve sabitleniyor. Bu her seferinde böyle, ancak 50'deyken iki kez arda arda hızlı bir şekilde - ye basarsanız olduğunuz hızda sabitleniyor. Bu durum normal mi bilmiyorum ama şöyle bir avantajı oluyor, trafik ışığında kalkış yaparken 3. viteste diyelim bir önceki set değeri yine 80 ise, 40'ı geçince bir kez + ya dokunuyorum yine tam gaz herkesi geride bırakıyor :)

İlk başlarda fazla basmayayım psikolojisine bile girdim resmen çocukluğuma döndüm :) eskiden comodore 64 oynarken yeni joystick alırdık phantom :) hani kol bozulmasın diye fazla basmaya korkardık ya onun gibi :)) Ama sonra alıştım ki, artık hiç gaza dokunmamaya başladım, + ile gerçekten çok iyi hızlanıyor, henüz bu şekilde hızlandığımda yetişen denk gelmedi :) bu arada aracın motoru da yeni yapıldığı için de olabilir bu durum :)

Videoyu çekerken telefon kapandı, yarım kaldı orada da bunları anlatmaya çalışıyordum zaten..

Ali'ye tekrar çok teşekkürler, akşam akşam sanayide dolaştık kaç kez gidip geldik radyatör hortumuna uygun bir o-ring bulabilmek için..

Bu arada yine Ali'nin yönlendirmesiyle sıcaklık sensörünü açtırdım, şimdi artık geriye bir tek yol bilgisayarı kaldı, ona da düğme yapma işini tamamlayınca artık rahatlıcam sanırım :) yani umarım :) insan uğraştığı aracı daha başka seviyor..Bunu da sırf sabitleyiciyle yakıt tüketimini merak ettiğim için istiyorum, bence gerçekten farkediyor çünkü, bunu rakamlarla görmek istiyorum.

Emre

Düzenleyen 206sw20051.4hdi - 07 Aralık 2016 Saat 22:14
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2016 Saat 02:45
Orjinalini yazan: 206sw20051.4hdi 206sw20051.4hdi Yazdı:

[/QUOTE]

Emre hocam vakit ayirip detayli bir yazi yazdiginiz icin tesekkur ederim.
ZAnnedersem sizin aracta kolun calisma konfigurasyonu beyinden dolayi biraz farkli. Cunku ayni kolu kendi 206+ da kullanirken (206+ larda kayitli hiz ekranda ayziyordu) onceki hiza Pause den donuyordu. + ya da- siye bastiginida mgidilen hizdan aciyor.

Kazasiz belasiz gule gule kullanin.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı bthnsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 206 1.4 8v x-Design
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bthnsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2017 Saat 01:39
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2006 206 1.4 8v manuel. İstanbul Kağıthane de oturyorum. CC kolunu aldım maslakta ustamla beraber monte ettik. Fakat ne Pp2000 den nede diagbox tan aktif edemedik. Kolu sistem görüyor, tuş fonksiyonları çalışıyor görünüyor testte fakat ne zaman uzaktan kodlama yapsak km göstergesi 3 şerit halinde yanıp sönüyor ayarlar kaydolmuyor ve sonra marşa basınca airbag işareti yanıyor kol aktif olmuyor. 207 nin arayüzünü de denedik hep aynı sonucu aldık. Buradan edindiğim bilgiye göre fren müşürüm 4 kablolu ondan eminim. Fakat debriyaj müşürüne hiç dikkat etmemiştim ona bakacağım var mı yok mu diye. Boğaz kelebeği elektrikli modelden ve beyin com2000 i destekliyor fakat 3 satır ekranım yok :) ustam acaba gösterge panelimde cc amblemi olmadığı için mi olmuyor acaba cc amblemi olan bir gösterge mi bulalım deneyelim dedi ama araştırdığım kadarıyla göstergede işaret olmasa da oluyor. nasıl bir yol izlemeliyiz. Yazılım olarak yani Pp2000 ve diagbox orjinal yazılımımız var. Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar herkese.

Düzenleyen bthnsn - 03 Eylül 2017 Saat 01:40
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1526 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1461 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5992 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 584 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English